Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bohócvirág fórum

Bohócvirág (beszélgetős fórum)


19. varga.nora (válaszként erre: 18. - Margareta51)
2010. jan. 24. 21:59
Aha, értem :-) Tényleg hihetetlenül szépek :-)
18. margareta51 (válaszként erre: 17. - Varga.nora)
2010. jan. 24. 21:56
A felvetelek toredeket lattad nincs idom rendszerezni egy reszet megcsinaltam CD-re volt teve tobb peldanyban erre fel kolcson kertek es tobbet nem lattam,mondtam a leanyomnak legyszives a hordozhat szamitogepedre tolds fel es ugy mutast.Ok foglalkoznak a udvar es kerttervezessel es rendezessel ezenkivul viragrendezessel,termek diszitesevel is foglalkoznak,en besegitek a viraguzletben es az evelo novenyeknel szerencsere a hazunk mellett van.
17. varga.nora (válaszként erre: 13. - Margareta51)
2010. jan. 24. 21:45
Megnéztem a videót. Hihetetlen milyen szép felvételek!!!!
16. margareta51 (válaszként erre: 15. - Borsóleves)
2010. jan. 23. 20:56
Gondolom a napvirag=Gazania tobb szinben van a levele meregzold a fonaja szurkes? Valamikor varosunkban ket iskola tanult mezogazdasagot annak idejen lazongtunk hogy heti 5 orank volt es minden hetfon reggel 7-tol-12-ig gyakorlat egy kerteszetnel, delutan 13 oratol este 19-ig rendes tanulas/roviden ez nekunk plusz tantargy volt masokkal szemben es ezert mi semmi elismerest nem kaptunk/Felnot koromban vettem hasznat a tanulasnak"minden rosszban van jo is!"
2010. jan. 23. 17:39
Igen a pistike inkább az árnyékot kedveli, mi minden balkonládába ezt teszünk az ablakokba, meg még a kertbe is szoktunk belőle ültetni, büdöskénk is szokott lenni, de ami még nagyon szép a napvirág:)))Ő meg a tűző napot bírja, mikor süti a nap kinyílik gyönyörű színekben lehet kapni, este pedig bezáródik:))))És a palánta ebből is kb. 100 Ft...
14. varga.nora (válaszként erre: 13. - Margareta51)
2010. jan. 23. 14:08

Hú, látom te is aztán nagyon szereted a növényeket.

Tavaly én is vettem a szilakertünkbe új növénykéket, de idén is az a tervem, ugyanis szeretném egy kicsit felújítani!!!!

Nálunk a muskátli az ami szinte soha nem hiányozhat az ablakokból, a pistike, meg a büdöske is eléggé sok van nálunk.

13. margareta51 (válaszként erre: 12. - Varga.nora)
2010. jan. 22. 22:28
Attol fugg hogy hova?mi a pistiket felarnyekban ultssuk gyonyoru ,arvacskat nagyon szeretem de a kicsifejut az szaporodik magatol es virag szonyeget alkot,a budoske-barsonyvirag szinten az aprofeju kulombozo arnyalatokban gyonyoru mintakat lehet csinalni,cukor begonia szinten egy haladatos virag,diszcsalany,a torpe dalia szinten szepen fejlodik.Na aztan az evelokben nagy valasztek van pld.a sziklakerti novenyek,en eddig 20-25 cm magassagig novo novenyekrol irtam.A kertrendezes naplomban most volt felteve egy 6,28 perces videofelvetel lehet lattni a novenyeket hogyan neznek ki,hamarosan ujabb felveteleket fogok felrakni.
2010. jan. 22. 21:22
És ti még milyen virágokat szoktatok ültetni?
11. varga.nora (válaszként erre: 10. - Borsóleves)
2010. jan. 22. 21:22
Okés, köszönöm
10. Borsóleves (válaszként erre: 7. - Varga.nora)
2010. jan. 22. 19:41

Szerintem jobban jársz palántával, mi is szoktunk próbálkozni magokkal, de nem igazán jött be....

Én a másikat pistikének ismerem, de a vizi fuxia teljesen más, bár a pistikét is hallottam már ezer féle néven....

9. varga.nora (válaszként erre: 8. - Margareta51)
2010. jan. 22. 10:56
Hát igen, de eddig bohócvirág palántával még soha nem találkoztam, bár lehet, hogy nem is kerestem annyira, mint most. Talán majd idén :-)
8. margareta51 (válaszként erre: 7. - Varga.nora)
2010. jan. 21. 22:07
Nalatok nagy a valasztek a palantakban es ami jo hogy poharasan lehet venni gyerek jatek az atultetes csak kell gondozni es a noveny meghalaja.
7. varga.nora (válaszként erre: 6. - Margareta51)
2010. jan. 20. 22:56
Akkor tavasszal lehet, h körülnézek palántaügyben is!!!
6. margareta51 (válaszként erre: 5. - Varga.nora)
2010. jan. 20. 22:45

A pistikevirag=vizifukszia=nebancsvirag=impatiensz

egy nagyon haladatos virag hamar szaporodik a nagyviragu pistike/impatiens guinee/ most probalom atteleltetni harom cserepben megmaradt.A bohoc viragnak tobb szin valtozatat lehet talalni a viragkerben, egyszer magot vettem de kesore lett valami belole,jobb palantat venni.

5. varga.nora (válaszként erre: 4. - Borsóleves)
2010. jan. 20. 22:32
Megnéztem a googleban, hogy mi az a Pistike virág! Ilyen nekünk is szokott lenni minden évben. Tényleg nagyon hálás, és az sem túl kényes :-)
4. Borsóleves (válaszként erre: 1. - Varga.nora)
2010. jan. 20. 22:24

Szia

Nekem is volt már, igaz nem magot vettem, hanem "palántát", de nagyon kis hálás virág, nem egy igényes fajta....ami még hasonló, szép és hálás is, a pistike virág, legalábbis én így ismerem...balkonba is és kertbe kiültetve is:))))kis picike mikor megveszed, de egész őszig virágzik, és úgy terjed mint a fene, nagyon szép tud lenni:))))

3. varga.nora (válaszként erre: 2. - Nanda)
2010. jan. 20. 22:20

Már mindenfelé néztem, de még sehol nem láttam.

És nem volt túl érzékeny virág?

2010. jan. 20. 22:17
Szia,én gazdaboltban vettem,tavasz felé elég nagy a választék.
2010. jan. 20. 22:13
Sziasztok. Nekem nagyon tetszik a bohócvirág, de sehol nem látok magot!!! Nem tudnátok, h hol tudnék ilyet venni?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook