Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írjon aki jártas velük kapcsolatban:Csivava, Yorkshire terrier fórum

Írjon aki jártas velük kapcsolatban:Csivava, Yorkshire terrier (beszélgetős fórum)


10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Szafika77)
2012. jan. 18. 13:16
Adj neki tápot, és azon kívül semmit. Ennél egyszerűbb megoldás nem nagyon van.
2012. jan. 17. 19:48
sziasztok. nekem egy 4honapos csivavam van,nagyo valogatos,raszeretnem szoktatni a szaraztapra.tudna valaki tanacsot adni?
2011. júl. 11. 13:09
Sziasztok, nekem egy 9 hónapos csivim van. Egyet értek Alyzzé-vel. Nagyon ragaszkodó és rettentően öntörvényű! Még fél kilós sem volt, de már akkor sem tudtam eltántorítani attól, amit a fejébe vett :D Sértődékeny kis lény, nagyon sok szeretetet és játékot igényel. Cserébe odaadást kap tőle az ember és érzi, hogy szereti egy ilyen pici lény, melynek a szeméből valami emberi sugárzik...legalábbis én így élem meg! Mi a mérete miatt választottuk, de egyáltalán nem bántam meg. Valahol magamra ismerek benne :)
7. YorkiLove (válaszként erre: 6. - Alyzzé)
2011. márc. 4. 20:27
Szia, imádom a csivavákat is, szemükből sugárzik a szeretet. A mi yorkijaink is nagyon jó házőrzők. Igen, ahogy írtad, nagyon ragaszkodóak, de minden apró termetű kutya ilyen. Te szoktad vinni őt táskában? A mieink nagyon szeretik.
2011. jan. 4. 12:25

Sziasztok!

Nekem van egy egyéves csivava kisfium,nagyon szeretem és a gyerekeket is szereti,de öntörvényű

neki csak egy gazdája van a többieket csak elviseli,nagyon ragaszkodó kis lény,odafigyelést igényel lelkileg és testileg is,olyan mint egy kisbaba....

N em szereti hosszú távon a magány-t tehát napokra nem szabad magára hagyni még felnött korában sem,mert lelkileg összetörik hogy elhagyták őt.

A szobatisztaságra nagyon oda kell figyelni,nem szabad őt szidni és verni mert lelkibeteg lesz,játékosan kell őt tanitani,nevelni.

Ha felidegesitik képes elájulni!

Nem értem azokat a szaporitokat hogy miért kerül ennyibe mikor a tartása nem kerül sokba mert nem eszik sokat és ha jo alombol valo nem is lesz beteges!!!!

Bevallom öszintén én nem szerettem kiskoromba ezeket a kutyákat mert csunya patkányfejüeknek láttam őket,de az én kutyusom kocka fejű!!! olyan mint én!:d

Ha találnék olyan kislányt ami az enyémhez passzol,akkor szivesen adok kiskutyát csak az oltást kell kifizetni.

Ja és még valami,nagyon jó házőrző!!!!!!

5. zacchugi (válaszként erre: 4. - Basztet62)
2010. jan. 23. 13:28
Értem,köszönöm,úgy lesz.. :)
2010. jan. 22. 19:40

Hellóka

Szerintem a csivavák nagyon közkedvelt és édes kutyák. Nekem egy csivava-palotapincsi keverék kutyusom van de felfedezhető benne a tipikus csivava vér. Ez a fajta nagyon akaratos és egyéni személyiség. Nagyon ragaszkodóak. Viszont az áruk... Nagyon sokba kerülnek. Én többekközött ezért választottam őt mert félig csivava és nem is volt drága, mégis imádom a legédesebb kutyus és nem gond hogy nem fajtiszta, sokan azt mondják egy kis hosszúszőrű csivire hasonlít. Ha az ember eldönti hogy kutyát szeretne és épp a fajtán gondolkodik sok mindent meg kell fontolni. A fajtatiszta kutyák nagyon sok kiadással járnak. Nagyon körültekintően kell kutyust választani és előtte rendesen utánna kell nézni,nehogy keverék kutyust próbáljanak "ránksózni" miközben mi százezreket fizetünk értük abban a hitben hogy a kutyánk fajtatiszta. Vagy a nem megfelelő egézségi állapotban lévő kutyus ismét rengeteg pénzt kíván. Nézz körül, tájékozódj és mérd fel a lehetőségeket. Bármeik kutyafajtát is választod biztos vagyok benne hogy nem fogsz csalódni, csak légy körültekintő.

Sok szerencsét

3. zacchugi (válaszként erre: 2. - Bubi 54)
2010. jan. 21. 11:54
Köszönöm a véleményt!Nem is gondoltam volna ezeket...azt a fórumot nem bírom elkezdeni olvasni,azért indítottam ezt,meg mert a csivavára is kíváncsi vagyok mit írnak!
2010. jan. 21. 07:45

Szia!

Nekünk yorkink van, imádjuk,nagyon aranyos, egy éves mult.De többet soha!Jo helyröl vettük, második szülese volt a mamájának,normál nem mini.és mégis rengeteg probléma volt vele.A lábtöréstöl a fülgyulladásig,az evés egy katasztrofa,a gatyánkat rákoltöttük, legujabb találmánya az álvemhesség.Van egy topik. Yorki gazdik ide! beszéljünk roluk! Itt tudsz több véleményt kapni,lehet csak a mienk ilyen problémás.

2010. jan. 20. 21:52

Sziasztok!

Nem tudom eldönteni melyik kis kutyust vegyem!

Melyik betegeskedik többet,melyikkel van több gond? Melyik lenne jobb döntés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook