Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aknés, pattanásos bőrre való szappant hogyan alkalmazzam hatásosan? fórum

Aknés, pattanásos bőrre való szappant hogyan alkalmazzam hatásosan? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 3. 12:37
Szia, ha nincs a szappanon használati utasítás, akkor mindenképpen kérdezz meg egy szakembert - bőrgyógyászt. Sajnos az a tapasztalatom, hogy először le akarnak beszélni róla, mert nekik nem érdekük, hogy homeopátiás szert használj. De ne add fel, keress a neten infókat róla! Ha nem találsz, akkor is szerintem használhatod minden nap egyszer, amíg ki nem tapasztalod, hogy mennyire szárít. Eleinte biztos jobban zsírosodik majd tőle a bőröd, de hozzászokhat, és később már kevésbé. A lényeg, hogy az aknét okozó baktériumoknak nem szabad teret engedni a zsírban való szaporodásra, tehát lehet, hogy naponta többször is megmoshatod vele az arcod. Nekem tinikoromban a szalicilos arclemosókat javasolták, és az is jó volt, de csak a fokozottan zsíros területeket tisztítottam vele, mert a többit nagyon szárította. Most is még mindig zsíros a bőröm, de csak sima mosószappant használok, az leveszi rendesen a zsírt és nem szárítja a száraz területeket. És étrendbeli változtatásokra is szükségem volt, szinte teljesen eltűntek az aknés keléseim, mikor abbahagytam a disznózsír és disznóhús evését, és úgy általában a zsíros ételeket "soványabban" készítem. Sokan mondták, hogy a bors, a tej, a csokoládé is fokozza a tüneteket, de ez szerintem mindenkinél más... Sose mondtam le a csokiról, nem is vagyok vékony, úgyhogy hajrá, kísérletezz! Sok sikert!
6. Burkuska (válaszként erre: 4. - 133362853e)
2010. jan. 21. 18:36
Már írtam neked múltkor privit,de válaszra sem méltattál.
5. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - 133362853e)
2010. jan. 20. 20:37
Szerintem inkább beszéld meg egy bőrgyógyásszal vagy kozmetikussal.Ha nem is személyesen,de itt a hoxán is vannak kozmetikusok,akik biztos szívesen válaszolnak.
4. 133362853e (válaszként erre: 3. - Burkuska)
2010. jan. 20. 20:23
A kérdésemre felelj köszönöm
2010. jan. 20. 20:08
Kedves Suti,ez már hányadik kérdésed a témában?
2010. jan. 20. 20:04

gyebár vannak az Ilcsi féle feketeszappanok, én magam most 100%-os teafaszappant vettem


De hogyan használjam?

- Minden este, vagy csak hetente 1X, 2X? - ugyebár ezek a szappanok azért szárítanak rendesen

- Mossam át vele az arcom, mintha kezet mosnék, vagy hagyjam rajta 1-2 percig, és úgy öblítsem le?

- Használjam mindig ugyanazokon a napokon, vagy ha látom, hogy pattanásom lesz, akkor is használhatom?

2010. jan. 20. 20:03
Aknés, pattanásos bőrre való szappant hogyan alkalmazzam hatásosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook