Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kérlek segítsetek nekem! Adjatok tanácsot, mit tegyek? fórum

Kérlek segítsetek nekem! Adjatok tanácsot, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 7. 20:11
koszonom, szerencsere valtozott a helyzet, a noverem marad, en kapom meg a ram eso reszet a penznek, szoval mar ollllyan boldog vagyok, hogy csak na! :)
2010. febr. 7. 13:56

Eladás, költözés.


De miért írod, hogy te "örökölted"? Hiszen ki kell fizetned a nővérednek a részét, akkor nem csak te kaptad. Amúgy meg, igen, ajándékozás, tehát ajándékozási illetéket kell befizetned utána, ami kb a ház értékének a 18%-a (de lehet, h kevesebb, ha nem akkora értékű a ház), tehát abból a pénzből még kevesebb marad.


És akkor is kell illetéket fizetned, ha nem adod el, ott maradtok, mert ajándék úgy is..

2010. jan. 21. 12:21
koszonom szepen amugy, nagyon kedvesek vagytok :)
2010. jan. 21. 12:21
hat... igen. a csalad nem balhes annyira, csak mindenki annyira mas mint a tobbiek, hogy furcsa, hogy egy csaladban vagyunk :D
2010. jan. 20. 18:32
nem, apu felesege anyu is egyben, de sose volt nagyon anyanak valo :) szeretem ot, imadom, ne ertsetek felre, de latom a hibait na. nekem is vannak, nem azt mondom, de mindenki eljen csak a maga hibaival nem? ne masokeval. igazad van magic, nem szeretnek itt maradni, DE kihagytam volna? edesapam kozolte, hogy ha eladjuk a hazat, akkor harom fele lesz osztva a penz! :D na nem am ojan konnyu azt. a hetmillat en fizetem ki egyedul, de ha eladjuk akkor csak 3adat kapom a dolgoknak :P szoval jo kis helyzet ez. amugy neharagudjatok, de nem szoktam foglalkozni az ellipszilonnal. tudom, analfabetanak nezek ki miatta, de esku raszokok! :)
21. c8772e855b (válaszként erre: 20. - Magic Rush)
2010. jan. 20. 16:23

Egyetértek:):)



Külön!,külön!,ha normális emberi életet akarsz élni.

Nagyon igaz az a mondás,hogy:Jobb távolról szeretni,mint közelről gyűlölni!!!!!

És gondolj a még meg nem született gyerekeidre is!!!!Milyen életük lenne egy ilyen "balhés" családban????

2010. jan. 20. 14:59

Adjátok el és felezzétek nővéreddel, még az is lehet hogy annak a felével meg barátod hagyatékával még egy nagyobb házat is tudnátok venni Pesten... Amúgy érződik a mondanivalódból is hogy nem akarsz ott maradni, de a szüleid. Namármost az apudnak a felesége nem az anyukád? Mert én valahogy így vettem ki. Amúgy sztem jobb magad lenni ment egy rakás bosszantó emberrel, és mondd meg a sógorodnak hogy amíg nem tisztázódik hogy mi is lesz ne tegye rá semmire se a kezét, sztem ez így korrekt. Gondolj bele majd ha szülsz... Majd mehetsz az öregasszonyt is pelenkázni, "anyud" után pakolni és takarítani miközben sógorod az ágyat is kilopja alólad:) Apud meg majd mondja az atyai tanácsokat...:)

KÁOSZ

2010. jan. 20. 14:50
egy pillanat allatt történhet két ember között valami és akkor mit csinálsz? Hitelt a mai világban nem szabad felvenni, hiszen akik megtették, azok is úsznak az árral és hogyan fizessék vissza, míg nem az adósok listájra kerülnek és árverezésre kerül ingóságuk! TEhát csak is megfontoltan átgondoltan, közösen döntsetek ez ügyben!
2010. jan. 20. 14:49
persze. hat nem tudnak fenttartani ket hazat. ha meg en ugydontok, h nem kell, akkor mit csinalnak vele?
2010. jan. 20. 14:48
ohm. igazad van ajandek! :) en azbiztos, hogy segiteni fogom oket. eszemagaban sincs elhagyni a szuleimet. de most eljek ugy mint edesapam, akinek az anyosa meg mindig tonkreteszi az eletuket? mert szo szerint azt teszi. szegeny mama meg el, de valami pokol vele. nem tud mar jarni egyedul, de meg mindig szemetkedik :) finoman fogalmazva. en nem akarom oket elhagyni ismet ments.
16. vviki2 (válaszként erre: 12. - D9e2022b84)
2010. jan. 20. 14:48

helyes...helyesen..:-)


Amúgy apukádék belemennének, hogy eladjátok azt a házat..?

15. Den Haag (válaszként erre: 13. - Vviki2)
2010. jan. 20. 14:47
;o)
2010. jan. 20. 14:47
Hát szerintem is inkább menjetek el!
13. vviki2
2010. jan. 20. 14:46
Egyébként: folyamatosan, milyen, ilyenek, helyzet, folyton...ezeket mind LY-al írjuk.
2010. jan. 20. 14:46
hmm :) pedig szeretem ezt a hazat, a szulo hazam. meg apukam eletmuve. de... legbelul mindig tudtam, hogy nem ez lenne a hejes...
2010. jan. 20. 14:46

Ha Él még akitől kaptad a házat, akko r az ajándék és nem örökség!

Ha elfogadsz valakitől ajándékot az természetesen elvárhatja, hogy segíts Neki! Ha már most szüksége van erre, akkor később, ha majd öreg, beteg lesz mégjobban!!!

A Nővéremet meg egyszerűen megkérném, hogy viselkedjen úgy ahogyan Nekem is jó!

Én, ha saját magam élnék ilyen körülmények között, csak magamra támaszkodnék, de ez Én vagyok!

10. vviki2 (válaszként erre: 9. - 3aa0d1b936)
2010. jan. 20. 14:44
Egyetértek.:))
2010. jan. 20. 14:42
Hát szerintem jobb távolról szeretni ,mint közelről gyülölni.Na lehet,hogy kicsit erős,de nekem ez a véleményem
2010. jan. 20. 14:42
es... a szuleim bajai engem is idegesitenek, de en ebben nottem fel, a parom mar most kezd kicsit kiakadni par dolog miatt... csak amig o penzt kap, az meg annyi ido, ameddig a szulei nyugdijba nem mennek, es elnem adjak a pesti hazat. az meg kb 3-4 ev. mondjuk idonk van, fiatalok vagyunk.
2010. jan. 20. 14:41
szoval a parom ugye kap egy kis lakast, meg valoszinu egy par milliot is. de nem akar pesttol messze menni. (ott nott fel) es hat a munkalehetoseg is adottabb pesten. hetmillios hitelt lehetetlenseg, h felvegyek most... nem tudom mi legyen. vagy a penzbol, amit a parom kap fizessuk ki a hetmilliot a noveremnek, aztan ha tortenik valami kettonk kozott, akkor vegulis a haz ketreszes, ameddig eladjuk addig nem lesz gond(de ijenrol ne beszeljunk inkabb) :) szoval... ertetek remelem :)
2010. jan. 20. 14:40
KÜLÖN!!! CSAKIS!!!
2010. jan. 20. 14:39

szooooval. a nagy kerdes. orokoltem a szuleimtol egy hazat, szep nagy ketto szintes, a felso meg nincsen kesz, de fojamatosan csinalgatjuk a parommal. het milliot kell fizetnem a noveremnek erte, ami nem sok a hazert, de amugy igenis az, vegulis milliokrol van szo. na mar most. a haz kozvetlenul a szuleim haza mellett van, ok most epitkeznek. a nagy kerdes, hogy elfogajdam a hazat, vagy inkabb adjuk el, es osszus el a penzt, ahonnan kapok par milliocskat(pontosan nem tudni mennyit) elvileg a parom szulei vesznek neki egy hazat bent pesten, egy kis panelt, de megiscsak lahtatot. en mindig is kertes hazba akartam szulni, deeee... azt kell szeretni ami van nemde?

szoval azert estem gondolkodoba, mert a szuleim nem valami konnyen emesztheto emberek, edesapam, imadni valo, de mindenbe beleszol. mijen autot vegyunk, miert ne vegyunk autot, mire koltsunk, mit hasznaljunk, hogy fejezzuk be a haza, es a tobbi. elegge allhatatos pali, szoval vele ezert elgondolkodtato. a masik a kedves felesege, az edesanyam. o soha, semmit nem csinal, nem is ertem apu miert van meg vele. nem foz, nem takarit, de koszt azt nagyon csinal. megpucol valamit, es otthagyja az asztalon, es ijenek. nem vagyok biztos benne, hogy apu nem kerne meg ugyanugy, hogy szaladjak le osszepakolni. mert most ez a hejzet. a noverem meg szinten a kozelben lakik, es fojton kerdes nelkul csengetes nelkul allitanak be. jo, a haz meg az ove, de nem tudom fog-e ez valtozni, valamint a ferje(akit az egesz csalad utal) fojamatosan viszi ki a dolgokat a hazbol... nos szerintetek maradjak a seggemen, vagy inkabb menjunk majd kulon a parommal? KERLEK VALAKI!!!

2010. jan. 20. 14:38
Miben is?
2010. jan. 20. 14:37
No, miben????????
2010. jan. 20. 14:37
Miben segítsünk?
2010. jan. 20. 14:33
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem! TANÁCSOT!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook