Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kórosan sovány 4 éves fórum

Kórosan sovány 4 éves (beszélgetős fórum)


1 2
56. Thula (válaszként erre: 1. - Wenta)
2010. febr. 8. 14:05

Lehet, butaság, de már többször is használnak a régi öreganyáink féle gyógymódok. 78 éves nagynéném javasolta, mikor látta, milyen kínlódás az evés a fiamnak: a gyógyszertárban kapható ÉTKEZÉSI! sósavból csepegtessek 1-2 cseppet a teájába evés előtt. Szerinte nincs elég gyomorsava a gyereknek, ezért eszik pár falaltot és ezért nem éhes.

Nálunk bevált. Éhséget érzett és meg is ette.

Most 5 éves és 19 kiló.

55. ada52
2010. jan. 26. 12:52

Sziasztok!

Én is nagyon sovány voltam kiskoromban(mára sajnos semmi nyoma:D!)Az iskolát 7évesen 16kg-val kezdtem!!Nekem próbálták a béres cseppet,de nem segített,egyszerűen nem ettem..Aztán idővel elnőttem.

2010. jan. 26. 08:54
az egyik ismerősünk kisláyának semmi baja msot 5 éves és 12 kg
2010. jan. 20. 14:32
akkor eléggé felelőtlenek az ovónők ott.itt Üllésen mindent meg lehet velük beszélni.
52. Wenta (válaszként erre: 51. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:29
Multkor kiflit adtakk Mukinak, pedig csomagoltam neki. De utána néztem a kifliben van tej. 3 napig nem aludtam. Összel 1 db fagyitölcsért kapott 1 hétig nem evett semitt.
2010. jan. 20. 14:24
és meglepően az ovónénik is odafigyelnek.
2010. jan. 20. 14:24
semmi baj nincs.valamelyik nap mesélte az egyik kislány anyukája,hogy a csajszi otthon főzőcskéset játszott és a Barninak külön főzött.nem bántják érte.és nem is csúfolják.együtt kezdték a bölcsit és megszokták.
49. Wenta (válaszként erre: 48. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:21
Nincs belőle baj, hogy a többi gyerköc kenyeret felvágottal eszik Ő meg kanalazi? Én is gondolkoztam de nem tudom, hogy fogadnák az oviban, majd rákérdezek. Akkor lehetne pudingot gabona tejjel, vagy grízt is adni.
2010. jan. 20. 14:16
nálunk köhögés van idegi alapon.ha izgatott mindig köhécsel.szerintem,ha elfogadja adj neki bébiételt.vannak finom babakekszek.a fiam a mai napig azokat rágja.az oviba is azt szoktam vinni.meg gyümölcspépet tízóraira.
47. Wenta (válaszként erre: 45. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:15
Katona József utcai ovi. Már kezdem megszokni, bölcsibe Röszkére hordtuk az szuper volt, marasztaltak oviba is de húzos 3 évig ki-be hordani. Igy maradt ez. Közel van.
46. Wenta (válaszként erre: 42. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:12
De szerette a Kecskeméti gyümiseket, meg is lett az eredménye 2 évesen 6 hónaposoknak való kajcsit evett, a bölcsiben kezdett el rágni. Az összel ránk tört egy hányós időszak nem virusos inkább idegi akkor ajánlotta a gasztros doki, hogy bébikajcsit adjak neki. Ja és az Én fiam, bármikor tud hányni ha úgyalakul, kéri a kis tálat és szépen belepakol. De van, hogy 1 honapon keresztül minden nap.Nem tudják mitől kb 3-4 havonta van legutobb augusztusban!
2010. jan. 20. 14:09
melyik oviba jártok?
44. Wecuska (válaszként erre: 43. - Wenta)
2010. jan. 20. 14:08
nem csodálkozom,hogy nem akarsz menni.én sem mennék szívesen.
43. Wenta (válaszként erre: 40. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:06
Ja és még reggel a férjem viszi oviba Mukit a fiatal apukák inkább fellökik de nem köszönnek neki. Ő előre köszön pedig egynémelyik a fia lehetne. Hát ezekkel a kőbunkokkal kell bulizni és még fizetk is érte. 3 főre 9500 ft plussz a tombi amire mi visszük az ajándékokat.
2010. jan. 20. 14:05
a bébiétel az kérdés volt.amíg nem tudtam neki a napi kaját összehozni sokat adtam neki bébikaját.így nyugodt voltam,hogy a tápanyagok bent vannak.
41. Wecuska (válaszként erre: 39. - Wenta)
2010. jan. 20. 14:03
hát nem lehet könnyű megoldani az étrendet.nálam szerencse,hogy a legény a karfiolon meg a babon kívűl mindent megeszik.nem szereti a bébiételt.az enyém még 3 évesen vígan lakmározott belőle.
40. Wecuska (válaszként erre: 38. - Wenta)
2010. jan. 20. 14:01
nálunk is szokott ovibál lenni,de mi még egyszer sem voltunk.
39. Wenta (válaszként erre: 37. - Wecuska)
2010. jan. 20. 14:00
Husiból mennyi fogy nálunk 2-3 dkg, vagy felvágottból 1-2 szelet ez sztem kevés. Banán uncsi ez volt az eggyetlen gyümi amit megevett.
38. Wenta
2010. jan. 20. 13:58
Ezt mi is megusztuk kimaradt az ádventi mézeskalács, és a karácsonyi szaloncukor, betegek voltunk. Most itt a farsang fánk nuku 3 menűből lehet választani csak a kacsacomb ehető számunkra, majd eszik az én kajcsimból, ja és nem tudok 92-es méretű jelmezt szerezni, mert ilyen kicsi nincs. Tehát beöltözés sem lessz. Nem sok kedevem van igy elmenni nincs kedvem magamat mutogatni és bulizni. Ja és 12-ig bál van gyerköcöket lepattintani a mamának, vagy szittere óránként 600 ért. Ja és kérdeztem ahol nics mami, és a gyerek 8-kor rendszeresen ágyban van? Azzal mi van??? Csak, hogy anyájék bulizzanak!!! Semmi kedvem!!!!! De nem húzhatom ki mindig magam, mert nem mézik jó szemmel az oviban!!!
37. Wecuska (válaszként erre: 35. - Wenta)
2010. jan. 20. 13:51
szereti a húsit,a rizst,a borsót,vizes zsömlét.már régen elhagytuk a tápszert.nagyon szereti a banánt is.én ezekkel juttatom be a fehérjét.
2010. jan. 20. 13:48
hál'istennek már megtanulta a fiam ,hogy semmit nem ehet meg az oviban amit nem én küldök vagy nem az ovónéni ad.általában kihaggyuk a nagyobb bulikat.mikulás húsvét,mert szegénykém olyankor minden finomságból kimarad.már előre félek a farsangtól.
35. Wenta (válaszként erre: 30. - Wecuska)
2010. jan. 20. 13:46
Ti mivel pótoljátok a fehérje kesést tápszerrel? Mennyit fogyaszt belőle naponta?
2010. jan. 20. 13:46
hát igen.nálunk minden házilag készül.visszük a kaját az oviba.külön nasi ha buli van.a könyv címe:tej-,tojás-,és szójamentes ételek recepteskönyve.írta Szőke Krisztina.
33. Wenta (válaszként erre: 30. - Wecuska)
2010. jan. 20. 13:44
Bocsika, hogy megkérdezem de oviba tudtok járni? Hogy oldják meg a kajcsit, nálunk csak az ebédet kap uzsi dobozból hazai.
32. Wenta (válaszként erre: 30. - Wecuska)
2010. jan. 20. 13:42
Hú ez borzaztó az ízfokozót mindenbe bele pöttyintik, azt hittem az én problémám igen nagy de ami nálatok van az sem irígylésre való. Mi a könyv cime? Pénteken beugrok az Alexandrába szétnézni:
31. Wecuska (válaszként erre: 28. - Wenta)
2010. jan. 20. 13:33
van egy jó könyv amibe tej tojás szója mentes receptek vannak.én is ebből szoktam főzőcskézni amikor már semmi nem jut az eszembe kajaügyileg.
30. Wecuska (válaszként erre: 28. - Wenta)
2010. jan. 20. 13:31
aha.én is gyesen vagyok vele.az én fiam tej tartósítószer ,ízfokozó,repce,mostmár a fertőtlenítő is.
2010. jan. 20. 13:30
weleda és fitne vitaminokat a szegedi bioboltban meg tudod nézni.vásárolni inkább internetes áruházból,mert a vidra utcában horror árak vannak.interneten pedig még a fitnét meg tudod nézni az aletheia bio honlapján,a weledát pedig a biofalva honlapján.a kisfiúknak kimondottan káros a szója a magas nőihormon tartalma miatt.
28. Wenta (válaszként erre: 26. - Wecuska)
2010. jan. 20. 13:28
Igazoltan tej,tojás,szója. Meg gyesen vagyok vele, mert ez tarosan betegnek számít.
27. Wenta (válaszként erre: 25. - Wecuska)
2010. jan. 20. 13:27
Mult héten Amwy-s vitamint vetetm 1 szemet kapott belőle, tiszta ekcéma lett másnap elolvastam az összetevőket, szója lecitin, laktóz, 5 egzotikus gyümi ebből csak az ananász volt ismerős. Ezeket hol tudnám alaposan lecsekkolni????????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook