Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit csináljak, hogy a pasim féltékenysége elmúljon? fórum

Mit csináljak, hogy a pasim féltékenysége elmúljon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. jan. 22. 11:42
Nem olvastam el még minden hozzászólást, de leírom az én történetemet. Az előző kapcsolatom 7évig tartott. Már a legelején felütötte a fejét a féltékenység az Ő részéről, ami folyamatosan csak rosszabb lett. Az utcán már lehajtott fejjel jártam, hogy ne kelljen ismerősre ráköszönni, mert akkor minden kezdődik újra és napokig hallgathatom. Eltelt 4év így. Nagyon nagy szerelem volt. Tudom, hogy Ő is szeretett pont annyira mint én őt és éppen ezért félelmében csinálta, mert nem akart elveszíteni. Folyamatosan zsarolt, hogy elhagy, de csak száj jártatás volt ,mert sosem tette meg. Tehát így múlt el 4év, már nem voltak barátaim, de csak Ő érdekelt, bár szinte mindennap sírtam. Külön költöztünk egy távoli városba, ahol ez folytatódott és bár ugyanúgy szerettem, besokaltam és én aki sosem akartam elhagyni mondtam neki, hogy elég, összecsomagolok és elköltözöm. Onnantól megváltozott minden. Nagyon meglepődött, hogy ezt mondtam és komolyan is gondoltam. Aztán a legnagyobb meglepetésemre nem azt mondta, hogy menjek, hanem zokogásba tört ki és könyörgött, hogy maradjak, mert az életénél is jobban szeret. Természetesen maradtam, mert én is szerettem és így voltunk együtt még 3évig. Attól a pillanattól kezdve sohasem hallottam tőle féltékenykedést.
62. 4ea7d0e4d4 (válaszként erre: 61. - 021a029148)
2010. jan. 22. 11:23

Ami nem baj, mert egyrészt meg lehet nyugtatni,másrészt ez is bizonyítja, hogy szeret,hiszen ha nem szeretne, akkor nem is féltene.


Kedves szóval, megértéssel el tudod újra és újra altatni a "zöldszemű szörnyeteget."


Sok szépet és jót nektek.

61. 021a029148 (válaszként erre: 60. - Kispite)
2010. jan. 21. 09:27

Persze, hogy érdekel! :)

Egyet azért nem szabad elfelejteni: senki sem tud kibújni a bőréből, ő is max. elnyomja majd magában, de időnként felszínre fog törni, erre számítani kell.

2010. jan. 21. 09:24

Sziasztok!

Tegnap végülis csak kis lépés történt, amint beszéltünk megkérdeztem tőle, hogy befejezte a féltékenykedését? A válasz igen volt. Visszakérdeztem, hogy biztos? Mert most kérdezem meg utoljára. A válasz: biztos volt. Így most csend van, közel már egy napja. Ha érdekel titeket és történik valami megírom.

Köszönök mindent, Nektek köszönhetően az én szemszögem is változott kicsit.

59. kispite (válaszként erre: 57. - OlíviaAnna)
2010. jan. 21. 09:22

Szia

Lehet ez az a megmagyarázhatatlan érzés, amit érzek. Mert tényleg örülök, hogy engem akar, és csak magának. Ez tetszik, meg az is, hogy kiáll érte....

De igen, idegesít, hogy "meg akar változtatni". Hiszen így szeretett meg, így tetszettem meg neki. Ha át akar változtatni, az ő képére formálni, akkor azt bármelyik csajjal megtehetné, nem?

58. kispite (válaszként erre: 56. - 35c81b79eb)
2010. jan. 21. 09:20

Szia

Már az előzőekben kicsit "kiokosítottak" a lányok, tehát lehet, hogy te a párod is csak nagyon félt-fél, hogy leveszít és ezt csak nehezen tudja legyűrni.

57. OlíviaAnna (válaszként erre: 6. - Kispite)
2010. jan. 20. 12:13
Úgy tűnik itt nem a barátot féltékenysége a legnagyobb gond, hanem az, hogy már a sok elvárása, túlzott birtoklási vágya idegesít. Ha fülig szerelmes lennél a párodba, a szived mélyén örömmel töltene el, hogy ennyire magának akar és noha idegesítő lenne az átlagnál nagyobb féltékenykedése, azért valószínűleg nem tartanád "válóoknak".
2010. jan. 20. 11:20

Szia! Próbálj ezen változtatni és ne mondj le mindenről a kedvéért. Ha szeret, bízik benned, ha nem tud bízni, akkor milyen jövő vár rátok?

Én tudom miről beszélek. Mikor megismertem a páromat lassan 8 éve, ő ugyanolyan volt, mint a barátod. Hol voltam, mit csináltam, biztos, hogy ott voltam - e stb. Elviseltem, mert ha az ember szerelmes ....! De nem tiltott meg dolgokat. Aztán terhes lettem a nagylányommal, akkor megkönnyebbült, mert hát mi rosszat tudnék csinálni nagy pocakkal? :)Szülés után plussz 10 kg, úgyhogy még mindig nyugodt volt. Már a kisebbik lányom is 2és fél éves és fél éve megint elkezdődtek ugyanazok a problémák.

Ellenőrizgetés, megkérdőjelezés stb. Pedig hozzáteszem, hogy egész nap a gyerekeimmel vagyok, nincs segítségem, mindenhova velük megyek. Mégis ilyen. És most már nehezebben viselem és nem tűröm el, úgy, mint 8 évvel ezelőtt.

2010. jan. 20. 10:14

Arra nagyon vigyázz, hogy nehogy értékes barátokat veszíts el a féltékenysége miatt, mert azokat nem fogod tudni visszaszerezni, mondjuk 8-10 év múlva...

Sok sikert!

54. kispite (válaszként erre: 52. - F06aab7466)
2010. jan. 20. 09:36
Köszönöm Szépen, Neked is hasonló Jókat! :)
2010. jan. 20. 09:36
A döntés a te kezedben van,kívánom,hogy jól dönts!
52. f06aab7466 (válaszként erre: 51. - Kispite)
2010. jan. 20. 09:36

Azért majd meséld el, hogy döntöttél! :)

Szép Napot Neked is, és kívánom, hogy akárhogy döntesz, Légy Boldog! :)

2010. jan. 20. 09:31

Köszönöm a segítségeteket és a ti variációtokat is. Segítettetek! :)

Ma kiderül hogyan tovább.

Szép Napot Nektek

50. ria0712 (válaszként erre: 48. - Kispite)
2010. jan. 20. 09:12

Ha Te logikus ember vagy,akkor lapátra teszed ezt a pasit.Írok egy ideillő idézetet,gondolkodj el rajta.

"Akit szeretünk,azt ismerjük,de nem tudjuk és nem is akarjuk tudni a titkait.A szeretet nem ismer nyomozást."/Ancsel Éva/

2010. jan. 20. 09:06

Na azért magánélet legyen! Az ember jelszava, akárhova is, de a sajátja legyen... Szerintem az a természetes, hogy az ilyesmit az ember megőrzi magának.


Amúgy meg elég tiszta sor az ügy! Te megtetted a kedvéért, hogy nem beszélsz a sráccal, ő mit tett cserébe? Hol a kompromisszum? Mond meg neki, hogy az úgy nem megy, hogy csak Te mondj le mindenről és mindenkiről, cserébe meg nem változik semmi. Adj neki egy pici időt, hátha megijed és megváltozik, ha meg nem, akkor ne túráztasd magad rajta.

2010. jan. 20. 08:59
Nemtudom mit tegyek. Igen, többet és többet akar. Nagyon nehezen váltam emg attól a sráctól, az msn-estől, egyrészt mert tényleg kedveltem, másrészt nem találtam benne semmi rosszat, hogy néha írogatunk egymásnak, harmadrészt nem akartam "behódolni". De megtettem, a nyugalom érdekében és hogy boldog legyen a pasim. De semmi nem változott, hogy én ne mondjam, hogy nem írogatunk egymásnak... Akkor veszem vissza msn-re amikor akarom... Azt nem is mondtam, hogy én annyira megbízok benne, nincs titkolni valóm, hogy tudja a postafiókom és msn jelszavaimat is. Le is csekkolta nem egyszer a postafiókomat, amikor kérdőre vontam, akkor azt mondta nem tudja miért csinálta. Ezért nem értem. Én logikus ember vagyok, ha bármi kézzel foghatót talált volna már, hogy oka legyen a féltékenységre... De nem talált.
47. csillagocska (válaszként erre: 40. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:55

szia, nem skorpió véletlenül a barátod ? mert ők a legféltékenyebbek, :))

nem akarlak elkeseríteni, de ez a helyzet csak egyre rosszabb lesz, ha ennyire kényszerít a változásra, a végén elveszíted saját egyéniséged, ne juss el eddig, szakíts vele.

46. 021a029148 (válaszként erre: 38. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:52
Nekem inkább az a furcsa, hogy 3 hónapos együttjárás után Te már eljutottál ide...
45. ria0712 (válaszként erre: 36. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:48

Úgy érzem megtaláltad a választ a kérdésedre.

"Nem látok javulást, csak egyre "többet és többet akar"Akkor mire vársz?Miért nem lépsz?Megvárod míg teljesen a hatalma alá kerít?Utána nagyon nehéz lesz magadra találni!

És ez csak az idő múlásával csak egyre rosszabb lesz,tapasztalatból mondom.

2010. jan. 20. 08:46

Az is lehet, hogy csak azért vagy vele, mert kicsi mazo vagy:))))

Egy ideig ezt gondolta rólam is mindenki :D De aztán csak megértették miért szeretem.. Jó persze, az én párom tényleg aranyos, szorgalmas, megbízható, humora is van, számíthatok rá..És nagyon lehet szeretni:) Ha Te ezeket nem érzed.. akkor ne küzdj meg érte, mert tényleg csak magad teszed tönkre!!

43. 021a029148 (válaszként erre: 42. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:44
Az a baj, hogy ha a rózsaszín felhőn keresztül is látod sötét foltokat, akkor nem is biztos, hogy annyira elvakított...
42. kispite (válaszként erre: 41. - 021a029148)
2010. jan. 20. 08:42

Nekem valami bezavarja az adást. :)

Nem látom a fától az erdőt.

41. 021a029148 (válaszként erre: 38. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:41
Akkor azt hiszem, Te magad adtad meg a választ.
40. kispite (válaszként erre: 39. - F06aab7466)
2010. jan. 20. 08:40
Nagyon kevés van mellette. Főleg egy megmagyarázhatatlan érzés, iszonyatos vonzódás, ami szerelemmé alakult. És a sugallat, hogy nem kell sok és minden jó lesz. De lehet ma megírom a listát...
2010. jan. 20. 08:37

Amúgy persze.. néha, amikor szar napja van az ember lányának, és ezernyi más baja is van, egyáltalán nincs kedve olyansmiket hallgatni, ami eszébe sem jutott, és nem követte el.. Nekem is volt annyira tele a..., hogy legszívesebben leütöttem volna :) De ez akkor is csak 1 nap.. Egy héten meg hét van:)

Meg kell tanulni lazának lenni, legyinteni dolgokra. Írj listát, mi ellene, mi mellette. :)

2010. jan. 20. 08:37

Már a határidőkön is túl vagyunk. Amikor meguntam és mondtam, hogy ezt nem bírom, menjünk külön, akkor ígért fűt-fát. A féltékenységre pedig azt mondta, hogy ő alapból nagyon féltékeny, de engem nagyon szeret és nálam még jobban.

Én 24 vagyok, ő 23.

37. 021a029148 (válaszként erre: 34. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:35

Akkor ezek tükrében próbálj mérlegelni. Esetleg gondolatban adj neki időt, próbáld terelgetni, csiszolni és ha nem változik, akkor viszont nem szabad erőltetni.

Hány éves?

36. kispite (válaszként erre: 28. - 4ea7d0e4d4)
2010. jan. 20. 08:34
Én értem mire gondolsz, és igazad is van. De nagyon fárasztó állandóan magyarázkodni mindenért. Én sok tettemmel bizonyítottam, hogy szeretem és őt választottam páromul. De magyarázkodnék, a semmit, ha lenne értelme, de nincs. Nem látok javulást, csak egyre "többet és többet akar".
35. f06aab7466 (válaszként erre: 31. - Kispite)
2010. jan. 20. 08:33
Jó ég:) Egyszer volt nekem is olyan, hogy doki után vonattal jöttem haza (Érdre), felsővezetékszakadás miatt késett. Telefonom lemerült, úgyhogy az első kérdés az volt, melyik pasimnál voltam. Erre nem szóltam semmit, felhívtam a jegypénztárt, kihangosítottam, és megkérdeztem, hogy mennyit késnek a vonatok a felsővezetékszakadás miatt. Aztán letettem, és megkérdeztem milyen napja volt. 1 percen belül bocsánatot kért. (pedig tőle ez ritka..:)
34. kispite (válaszként erre: 32. - 021a029148)
2010. jan. 20. 08:32
Hát de, vannak dolgok, olyan is amiről most nem tehet, de ő csinálta magának régebben, meg olyan is amiről tehet. Nagyon sokminden azért "baj", mert máshogy látjuk a dolgokat. Mondok egy éehet abszurd példát. Ha őt otthon van egész nap, és nem képes elmosni 6-7 edényt, meg megcsinálni 1-2 házimunkát, akkor igensi mérges vagyok. Nem azért mert nekem kell megcsinálni, mert fél-1 óra, hanem azért mert neki is ennyi lett volna. És akkor nem az én azon időmből megy el, amikor együtt lehettünk volna. Lehet ez hülyeség, de engem zavar. Tényleg ez a fő probléma, máshogy látjuk és máshogy éljük meg a dolgokat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook