Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rántott csirkecomb mellé keresek valami jó salátát.. esetleg majonézest, ötletek? fórum

Rántott csirkecomb mellé keresek valami jó salátát.. esetleg majonézest, ötletek? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 2. 10:44
koszonom szepen, mar egy csomot kiprobaltam :-D
15. cipa
2010. júl. 30. 23:02
Fejes káposztát vékonyan felszeletelsz. Vizet forralsz, amibe sót és őrölt köményt (sokat) teszel. Ezzel a forró vízzel leöntöd a káposztát és ebben hagyod kihűlni. Közben majonézbe belekeversz apróra vágott kaprot (én sokat teszek bele). Ha kihűlt a káposzta, leszűröd, jól kinyomkodod és összekevered a majonézzel. Mindig előző nap elkészítem és a hűtőben érlelem felhasználásig. Nagyon-nagyon finom, a család egyik kedvence!
2010. júl. 30. 06:32

Ez igaz nem majonézes,de szerintem rántott csirkecomb mellé ez is megfelelő:

Vöröskáposzta-saláta:

Hozzávalók:40 dkg vörös káposzta, 1 nagyobb fej vöröshagyma, 20 dkg alma, 2 evőkanál olaj, 2 evőkanál citromlé, só, bors.

A vörös káposztát és a hagymát megtisztítjuk, vékonyra szeljük, megsózzuk, megborsozzuk, citromlével ízesítjük,majd az olajat is hozzáadjuk.Az almát az almareszelőn lereszeljük, és az egészet összekeverjük.

2010. júl. 30. 00:01

Ahány tojásból készited a majonézt annyi dl olaj az arány jól kikeverni a tojásásrgáját pici cukorral és nagyon lassan csepegtetve adagolni hozzá az olajat,jó simára egész sürü lesz és annyi dl 20 %-os tejfölt hozzákeveni.


Ebbe azt teszel ami van otthon mustár, citromlé,

fehérbors.


Aztán amit akarsz, tojást, karfiolt, gombát, paprikát, vöröshagymát (karikára vágva) kelbimbót, krumlit,(főzve- aprókockára)brokolit, zölborsót,ujhagymát,zölbabot,sárgarépát, kukoricát,stb.


Csinálhatod vegyesen vagy bármelyiket külön-külön.

2010. jan. 19. 23:15
A tzatziki szerintem mindenhez illik. :) Én imádom!
2010. jan. 19. 23:03
Légyszi írjátok le,hogy készük a házi majonéz!Már többször próbálta,de soha nem ízlett !
2010. jan. 19. 22:16
majonézes kruplisalátával nagyon finom en már sokszor csináltam:)
2010. jan. 19. 22:01
Koszonom Mindenkinek, azt hiszem tobb fajtat is ki fogok probalni :-)
8. krozika (válaszként erre: 4. - Ármin Márk Anyu)
2010. jan. 19. 21:42

Majonézes kukorica saláta


-konzerv csemege kukorica ( a család létszámától függően 1 vagy két dobozzal)

-20-25dkg parizer kis kockákra vágva

-egy kis fej lila hagyma, szintén apróra vágva és enyhén lesózva

Erre öntjük rá a tejföllel, pici mustárral, pici citromlével és csipet cukorral ízesített majonézt.

Nálunk a lányaim kedvence és pillanatok alatt kész.

2010. jan. 19. 21:35

Ha szeretitek a céklát, egy nagyon finom majonézes céklasaláta receptem van. Én nagyon utáltam a céklát, de ezt megkóstoltam, azóta mindenhez ezt csinálom. Nem beszélve arról, hogy nagyon egészséges is.


A céklát meg kell főzni egészben, utána lereszelni a nagyobb lyuku sajtreszelőn. Összekeverni jó sok apróra vágott lilahagymával, persze ízlés szerint. Én nagyon sokat szoktam beletenni. Kicsit besózni, állni hagyni kb. fél órát. Egy tejfölt kikeverni majonézzel, kevés sóval, borssal. Ebbe beletenni a hagymás céklát.


Tényleg nagyon finom!

2010. jan. 19. 21:33
Én vegyes salátát szoktam csinálni.Vékonyra vágott káposztát,újhagymát,paradicsomot,paprikát,retket szoktam össze keverni,meglocsolni oliva olajjal,egy kis citrom lével,meg egy kicsi sót rakok rá.Nagyon finom,és egészséges!
2010. jan. 19. 21:12

salátakeverék (zacskós) vagy tépkedj fel egy kis fej salátát (többfélét)

1 alma

1 kis ananászkonzerv

pár gerezd fokhagyma

olívaolaj

15 dkg sonkaszelet (füstölt)

nagylyukú reszelőn lereszelt sajt (cheddar, edami)

kenyérkockák


Az olajon megpirítod az apróra vágott fokhagymát, majd rádobod a csíkozott sonkát, átpirítod.

A maradék olajban megpirítod a kenyérkockákat.

Az almát kis kockákra vágod.


Mindent összekeversz és kevés tejfölben elkevert majonézzel átkevered

4. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 3. - Krozika)
2010. jan. 19. 20:59
es ahhoz mi kell? majonez meg kukorica? siman csak?
2010. jan. 19. 20:58
kukorica saláta, nálunk ez a kedvenc! és gyorsan elkészíthető!
2010. jan. 19. 20:52
burgonya saláta,én imádom
2010. jan. 19. 20:49
Sziasztok! Rantott csirkecomb melle keresek vmi jo kis salatat.. esetleg ami majonezest

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook