Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló-mentes klub fórum

Fogamzásgátló-mentes klub (beszélgetős fórum)


2014. febr. 14. 10:03
Életemben összesen ha egy évig szedtem eddig.Össze-vissza vérezgettem tőle.Már közeledek a 35-höz,így már egyébként sem jönne szóba.Óvatosság,megszakítás-ez van.Titkon még örülnék is;ha estleg nem lenne tökéletes a védekezés...Párom szerette volna,ha szedem,de egyébként a gyógyszerek ellen van.Mondtam neki,hogy akkor nem fair elvárni,hogy én meg mérgezzem magam.
2014. febr. 9. 10:09
Az egyik leghatékonyabb fogamzàsgàtlo modszer a reggeli sminkelés elhagyàsa... :)
2014. jan. 28. 21:40

1 évig szedtem Lindynette 30-at, eleinte kényelmes volt,testileg nem volt kellemetlen mellékhatása, mellette fogytam több mint 10 kilót életmódváltással, de egy idő után állandóan sírógörcsöm volt,depressziós hullámokat hozott elő,és végig éreztem hogy nem természetes a folyamat,én nem vagyok amúgy ilyen hisztizős-sírós típus...na meg teljesen kinyírta a libidómat,úgyhogy arra jutottunk, abbahagyom. Ez a második hónap nélküle, a menzeszem rendesen megjön időre, az első tabi nélküli menzesz borzalmasan fájt,hánytam és fetrengtem, de a második már jobb volt, remélem egyre kevésbé lesz elviselhetetlen.

A libidóm pedig nagyon kezd visszajönni :)) A bőröm picit zsírosabb, de kezelhetően.

Soha többet tabletta,óvszerezünk; bár múltkor akadt egy kellemetlen szituáció,amikor lecsúszott, és sürgősségit vettem be..hát ez a hátránya ugye,figyelni kell vele.

24. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2011. jan. 5. 12:35

Soha többet fogamzásgátló. A Yadine-tól egy hónap alatt híztam 5 kilót. Alig tudtam letornázni! Na meg miután abbahagytam a szedését, feljött rám egy év alatt 20 kiló. Ez már tartósabb. Én, aki 23 éves koromig vékony voltam... Grrr... Ha genetika lenne, már gyermekként ki jött volna. Meg amúgyis nem kell mindent a génekre fogni.


A legrosszabb, hogy olyanfokú életmódváltást csináltam azóta, hogy most már ideje lenne, hogy a kilók elbúcsúzzanak tőlem. De lassan megyeget lefele. :)


Aztán szedtem még valami mercilonhoz hasonló nevűt. Már nem emlékszem a nevére. Attól ment a hasam. Aztán felírták a Diane-t. Attól elmúltak a pattanásaim. A doki örült, hogy találtunk egy nekem valót, erre csak ezt írta folyamatosan. Amikor már két éve szedtem, észre vettem, hogy bele van írva, hogy 1 évnél tovább nem lehet szedni. Jeleztem a dokinak, ő azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Végül az orvossal nem foglalkoztam, a gyógyszart meg abbahagytam!

23. Titánia83 (válaszként erre: 2. - 7230827147)
2011. jan. 5. 12:29
Nálunk is! :)
22. Yulcsy
2010. jan. 20. 11:52
Én amíg szedtem állandóan barnázgattam.Hol gyengébben, hol erősebben.Persze 1 csomót kipróbáltam, de nem jöttek be.Így maradt az óvszer.A párom is belátta, hogy vagy gumi, vagy no szex.Most pedig babát szeretnénk, így nem védekezünk:))
2010. jan. 20. 10:42
Nem szeretem a gyógyszert......
20. viva70
2010. jan. 19. 22:03
Most már én sem szedek fogamzásgátló tablettát, de hosszú évekig szedtem. Több fajtát kipróbátam már. Nálam is volt jópár mellékhatás, mint például plussz kilók, visszerek, hajszálerek, illetve vérzészavar.:(
19. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Bszsz)
2010. jan. 19. 21:58
A hímivarsejt állítólag 3 napig életképes a női testben, az bele van számolva?
2010. jan. 19. 21:26
Én szeptember óta nem szedem.Semmivel sem rosszabb mint mikor szedtem.A gumit nem szeretem,Pharmatexet használok.
2010. jan. 19. 19:27
Én sem szedek.Marad a gumi.
16. lobo1
2010. jan. 19. 19:18
Én sem szedek gyógyszert és nem is szeretnék, az elsőtől rosszul voltam, a másiktól meg a libidóm csökkent. Így marad nálunk a számolásos.
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Bszsz)
2010. jan. 19. 19:04
Billings-módszer? Az mi!
14. bszsz
2010. jan. 19. 19:00
Májfoltok jelentek meg az arcomon, igen csúnya volt, szerencsére már csak 1 maradt a sokból, az most anyajegynek néz ki, bár jó lenne azt is eltűntetni. Mi óvszer+naptár+billings módszer. Tehát óvszer nélkül is együtt tudunk lenni, mert csak 3-5 nap kell védekezni. :)
13. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - 6a98b3b9fa)
2010. jan. 19. 18:59
Ne hibáztasd magad, míg szedtem ezt a vackot, olyan étvágyam volt nekem is, hogy háromszor annyit ettem, mint előtte - meg utána.
12. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - 6a98b3b9fa)
2010. jan. 19. 18:56

:)

Azok meg sajna nem valami megbízhatóak.

Az enyém már egész jól megszokta. Legalábbis mikor látta, milyen beteg vagyok a gyógyszertől. Azt mondta, "soha többet nem kell szednem".

2010. jan. 19. 18:55
Én nemrég hagytam abba a szedését,szülés utáni 8.héten felírta az orvos,folyamatosan véreztem 2-3 hétig barnázás is volt,szünet egy pár nap,aztán kezdődött elölről.Nem tudtuk egyszerűen újrakezdeni a házaséletet emiatt.A tejem is kezdett apadni.A harmadik levél végénél feladtam.Azóta semmi problémám,és újra sok tejem van.
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Russodebby)
2010. jan. 19. 18:55
És az óvszer?
9. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2010. jan. 19. 18:54

én kb. 15 kilót híztam (nem csak) tőle...egy év alatt

én is hibás voltam, mert töb gyors kaját ettem, jobban kívántam ezeket, nagyobb volt az étvágyam.

Főleg a fogyi miatt hagytam abba, és azóta könynebben is másznak le a kilók!

Viszont hormonálisan is megzakkantott:sokkal ingerlékenyebb voltam, magamba forduló gyakran, sokkal többet sírtam spontán, stb...

eleinte próbálkoztunk a hüvelykúppal, nem igazán jött be, most gumi...

néha még hüvelykúp ha párom már nagyon nyávog :)

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - Fbab8271ce)
2010. jan. 19. 18:54
Hát igen, igazából ha az egészséget tartjuk szem előtt, nem marad más a gumin kívül...
2010. jan. 19. 18:53
nem bírta a méhem... a doki ezt mondta. Össze-vissza jött meg, görcsöltem is akkor, pedig nekem mint a svájci óra olyan pontos a menzeszem, kb 6 éve szedtem utoljára gyógyszert, több fajtát kipróbáltunk. Maradt az óvszer. (amikor épp nem babagyártás volt:D Most meg mivel babát várunk...:) még egy darabig nerm kell semmi, de május után, ha megszületik, marad az óvszer. Spirálon gondolkodtam, de aztán olvastam róla, és inkább mégse...
2010. jan. 19. 18:52

Szia!

Én szedek,de már vagy a 10-dik fajtát,de nem volt jó egyik sem hosszú távon. Nagyon utálom,de sajna még mindig ez a legolcsóbb és legbiztosabb védekezési mód.

2010. jan. 19. 18:52
Számolásos módszer. Több fajtát szedtem, fogytam, híztam, hullot a hajam, saskörmeim nőttek amit azóta se lehet levágni, és hormon, fölöslegesen. Szóval nem szedem ha nem muszáj!
4. dolly001 (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2010. jan. 19. 18:51

Szia!

Épp most hagytam abba, már előre félek a tünetektől. Pár éve mikor szüneteltettem nagyon sebes lett a homlokom, akkor a kozmetikus is azt mondta nincs rá gyógyír várjam meg míg kitisztul. Viszont fogytam 2-3 kg-ot:) Remélem ismét fogok:)

3. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Csipkerózsika)
2010. jan. 19. 18:51
Én sajnos két alkalommal is pórul jártam a fogamzásgátló tablettával - először 20 kg-ot híztam, másodszorra folyton lázas, fáradt voltam és 10 kg-ot szedtem fel -. Most óvszerrel védekezünk, ez a legkevésbé káros számomra, és a legmegbízhatóbb kettőnknek.
2010. jan. 19. 18:51
Ha nem gyógyszer, egyértelmű gumi:)
2010. jan. 19. 18:49
Ide várok mindenkit, aki nem tud vagy nem akar fogamzásgátló tablettát szedni. Kinek milyen tünetei voltak tőle, milyen - számára - ideális módszert talált a védekezésre?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook