Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kevesebb folyadékot iszol meg egy nap 1 liternél? fórum

Kevesebb folyadékot iszol meg egy nap 1 liternél? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Angele
2011. dec. 31. 04:46
1 és 2 liter közt de ez nagyon változó mert van hogy éppen csak 1 litert tudok meginni.
2011. dec. 31. 03:07
Nem, minimum 2 litert.
2011. dec. 31. 01:08
Többet, az 1 liter elég kevés. (fáj is a fejem és a közérzetem is rosszabb ha keveset iszom)
2011. dec. 31. 01:06
nem,1 liter folyadek nem eleg,napi 1,5-2 kell.
2010. márc. 22. 16:30
Én eléggé keveset iszom, viszont most szoptatok és nagyon megembereltem magam. Vízből 2-2,5 liter, mellette 1-1,5 liter tea, sok-sok leves és még gyümölcslé és gyümölcs is lemegy... Amúgy míg nem szoptattam sokszor csak olyan 1-1,5 liter volt a napi átlag, pedig igyekeztem, de mit csináljak, nem vagyok egy szivacs alkat. Ezek után viszont lehet többet fogok inni, mert eléggé szomjazom reggelente, ivással kell kezdenem :S
51. dolly001 (válaszként erre: 50. - LaLinda)
2010. jan. 22. 12:14
ÓÓÓóóó bárcsak nekem is "csökkenteni "kellene az adagom:(
2010. jan. 21. 23:45

És mit csináljon az, aki átlag 3-4 litert iszik egy nap??

Jó, 4-et csak akkor, ha mozgok.. de akkoris.

2010. jan. 21. 12:55

Na lányok,egy kis "vigasz" a keveset ivóknak.

Most találtam a neten.

Ezentúl elég lesz "csak" 2 litert inni naponta :)


Ime a szöveg,amit kimásoltam:


" Túl sok folyadék – A szervezet egészségesen tartásához elengedhetetlen a megfelelő folyadékbevitel, ám ezt sem szabad túlzásba vinni. Napi 2l folyadéknál ne igyál többet, és annak nagy részét a nap folyamán fogyaszd el, hogy az éjszakai alvást ne kelljen pisiléssel megzavarni."

48. sword (válaszként erre: 45. - Punku1)
2010. jan. 21. 12:13
Teljesen igazad van, eröltetni kell, de még így sem sok az az egy liter amit megiszol.
47. sword (válaszként erre: 46. - Dedc93f75e)
2010. jan. 21. 12:12
szia,, igen, éjszaka is jártam pisilni és nappal is sokat, ahhoz képest, hogy nem iszok túl sokat, egyik nap pedig a bal oldalon hátul vese tájékon, görcsölni és nyilalni kezdtem..három napon keresztül..elmentem a dokihoz, vizeletvizsgálatot kért, ami nem mutatott ki sem vért sem semmit, csak, hogy valami gyulladás van..majd elküldtek uh-ra, na ott már látta a doki..évek óta fejlődhettek már, most megyek majd hétfőn urulógiára ..majd ott megmondják, hogyan tovább.. amúgy az éjszakai vizelés lehet, felfázástól, vesekő miatt, és terhesség miatt is:))
46. dedc93f75e (válaszként erre: 39. - Sword)
2010. jan. 21. 09:13
Lehet, hogy nekem is van? Azt hogy vetted észre? Azért járok éjszaka pisilni? Mert állítólag az nem egészséges.
45. punku1
2010. jan. 21. 00:03

Én mióta az eszem tudom azóta nem iszom elég folyadékot:( Valahogy soha nem is foglalkoztatott pedig nyáron is 1-2 pohár vizet vagy üditőt ittam csak meg.

Aztán történt valami és azóta iszom ha kell ha nem .

Magyarán betolytam de nem kicsit.

Egy rutin vizsgálatra mentem és vért vettek . Már ott a vérvétel közben a nővér mondta ,hogy olyan sürű a vérem ... Akkor hírtelen mindenre gondoltam csak épp arra nem ,hogy a kevés folyadék fogyasztása miatt van . Egyébbként sem akkor sem elötte nem voltam beteg és még fejfájós sem vagyok. Ha akkor nem kell ez a vérvizsgállat meg sem tudom ,hogy sürü a vérem ,de engem ez miatt be is utaltak a kórházba. Egyből kaptam az infúziókat és ott volt időm elgondolkozni ,hogy milyen következményei lehetnek annak ha nem iszom . Jöt a doki és szépen rám is hozta a szívbajt azokkal amiket mondott. Mikor kijöttem a kórházból próbálkoztam az ivással de egyszerüen ahogy ti is írjátok nem volotam szomjas:( Pár nap telt el és be kellett mennem a fiam sulijába. azóta azt mondom ,hogy ez nekem valami jel volt. Az egyik tanár kint üldögélt a kertben . Persze ő nem tudta ,hogy én miért voltam kórházban stb... És kezd mesélni nekem ,hogy ő most jött ki és egy agyvérzésen van túl. A harmadik mondata megmaradt bennem és azóta iszom ha kell ha nem .ÉVEKIG NEM ITTAM ELEGET ÉS BESŰRÜSÖDÖTT A VÉREM ... Azóta sem szeretek inni de lenyomok 1 liter vizet vagy teát ,üditőt. Persze lehet ,hogy ez is hajlam kérdése de én nagyon berezeltem akkor.

Szóval érdemes erőltetni az ivást :(

44. dolly001 (válaszként erre: 43. - Sword)
2010. jan. 20. 23:10

nemtudom sokan hogyan tudnak 3litert meginni...én csak ámulok ezen.

Nekem valahogy nem megy:(

43. sword
2010. jan. 20. 22:45
én is a folyadékkal küzdök állandóan:)
42. dolly001 (válaszként erre: 41. - Sword)
2010. jan. 20. 22:40
Háát remélem holnap ha több nem is de ugyanennyi lemegy:)
41. sword (válaszként erre: 40. - Dolly001)
2010. jan. 20. 22:19
ügyes vagy,, nem könnyű ám letolni annyit
2010. jan. 20. 22:18

Nagy nehezen, de megittam 2 litert.

Na majd holnap!!!!

39. sword
2010. jan. 20. 21:56
Igyatok sokat csajok, mert úgy jártok mint én..alig ittam napi fél litert éveken keresztül..most meg itt a vesekő...megmondta a doki..annak köszönhetem..szóval nyomjátok a két litert naponta
38. 9c8432d068 (válaszként erre: 37. - 9c8432d068)
2010. jan. 20. 19:13
litert akartam írni :)))
2010. jan. 20. 19:12
Nekem ma sikerült 2,5 liter innom! :):)
2010. jan. 20. 16:22

Sziasztok!


SZóval ma még csak 1,3 liter folyadéknál tartok. De már pisiltem annyit!!Egész délelőtt úton voltam és rázós volt megoldani a pisilős dolgot, annyi benzinkúton, mint ma.....már rég voltam.

Na megyk és iszok:) mert nagyon le vagyok maradva:(

35. Pomi (válaszként erre: 34. - 64feff43a0)
2010. jan. 20. 12:25

Tényleg nem fontos csak a víz. De a teáknak is van mellékhatásuk. Persze a zöld tea, vagy a gyümölcs tea jó, de legjobb a fehér tea. Szerintem a víz mellé kell fogyasztani a teákat kiegészítőként:)

A legjobb ha édesítés nélkül. De ha így nem ízletes akkor mézzel, vagy barna cukorral, de semmiképpen sem édesítőszerekkel. A mézet is már akkor tegyük bele ha nem forró a tea!

Üdv mindenkinek!

2010. jan. 20. 08:10
Szerintem nem muszáj vizet inni,ha nem esik jól.Főzni egy nagy adag gyümölcsteát,zöld tea még jobb,természetesen cukor nélkül,esetleg édesítővel.Ha azt kortyolja az ember lehet,hogy könnyebben hozzászokik a többet iváshoz.
33. Pomi
2010. jan. 20. 02:56

Sziasztok!


Én is keveset ittam. Kb. 3 hete viszont nagyon sokat naponta. Nagyon nehezen vettem rá magam, mert ugyebár a víznek nincs íze és nehéz belőle sokat inni. Igen de éreztem, hogy fájdogál a vesém és a gyomrom is. A gyomorsav túltengést is megakadályozza a sok folyadék.

Tudom, hogy nehéz, de mindig ott kell legyen az ember mellett a vizes flakon és egy pohár. Ezt is agyban kell eldönteni, hogy most pedig iszom és kész:) Nem szabad megvárni míg fájdalommal jelez a szervezetünk!!! Persze saját kárán tanul az ember:) :)


Fel a fejjel és le a vízzel!!!! :)

2010. jan. 20. 01:26
Ez nálam is így van. Amikor reggel felkelek, az első másfél órában is pisilek 4x, utána meg csak este.
2010. jan. 19. 21:32
Érdekes egyébként, hogy annak ellenére, hogy keveset iszom évek óta minden éjszaka felkelek pisilni. Nem tudom mi lehet az oka, de már megszoktam. :(
30. 2abafd21b1 (válaszként erre: 29. - Dedc93f75e)
2010. jan. 19. 21:25
Sportolni kezdem, ami miatt ugye megnőtt a folyadékigényem is. Egyre inkább. Akkor is sokat iszom már, ha nem sportolok aznap, hozzászoktam. :) A bőröm sokkal szebb, régebben előfordult, hogy szédültem, mára az sincs.
29. dedc93f75e (válaszként erre: 27. - 2abafd21b1)
2010. jan. 19. 21:07
Hogy váltottál?
2010. jan. 19. 20:37
Igen, sajnos én is keveset iszom,talán jó indulattal 1 litert pedig eü. dolgozóként tisztában vagyok azzal, hogy ez nem egészséges. Sőt...komoly következményekkel járhat.
2010. jan. 19. 20:28

Sziasztok!

Egy liter piszkosul kevés! :O Nagyon nem jó a szervezetnek... Én is régen kevesebbet ittam, de most a minimum az napi 3 liter.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook