Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én gyerekem-Te gyereked fórum

Én gyerekem-Te gyereked (beszélgetős fórum)


9. 64feff43a0 (válaszként erre: 6. - Alkia)
2010. jan. 21. 17:15
Tuti hogy hiperaktív,megállapították a szegedi klinikán.Közel 3 hetet töltött ott el,megfigyelték.Sajnos az orvos is megmondta róla,hogy szinte aljasság nyomait véli benne felfedezni,és ezt papírra is írta.Kapott tablettát,amit szednie kellett volna,de az anyja nem vette meg.Most emezt a szirupot adja,mert rájött hogy nem bír már ő sem vele.Megrugdossa az anyját az utcán.....ilyenek,de meg is érdemli,mert ő tette vele.Kiskorában mindenféle pasi megfordult náluk,tavaly például a cirkuszból is hazavitte az anyja az állatgondozót.Egy legalja nő ez....nővel is csókolózott nyilvánosan,most állt már le mert van egy szeptember óta tartó kapcsolata.Tudja,hogy másnak már nem kell,mert mindenki ismeri.
2010. jan. 21. 17:05
Szia Mese!Bocs,hogy csak most reagálok,nálunk is ez van,hogy amíg a párom fia 8. évesen egy zoknit képtelen normálisan felhúzni,és sorolhatnám mennyire tehetetlen....addig az én gyerekem ugyanannyi idősen osztály első,önállóan ellát mindent.Mégis az enyém a kritika tárgya.Meg is mondtam a férjemnek,hogy majd ha az övé csak negyede olyan jó lesz bármiben mint az enyém akkor szólhat,de addig semmit se
2010. jan. 21. 10:45
Nálunk az exemmel az volt a gond,hogy az ö fia volt a tökéletes,az enyémek meg akit ö nevelt, a bénák.Utáltam hogy majmolja azt a kis hülyét.4 évesen még cumizott.hát marha tökéletes...Lényeg a lényeg vége lett hál istennek.:)
2010. jan. 21. 10:39
Hát,igen mondhatnám,hogy legyél türelmes meg ilyenek,de tapasztalatból tudom a türelm egy idő után elfogy.Én is az elhatárolodást választottam,de ott van igy is az a bizonyos hétvége mikor jön a gyerek aki teljesen más elvek szerint van nevelve(vagy inkább sehogy nincs nevelve)agresszív,csúnyán beszél,sunyí és soha nincs egy jó szava senkihez és soha semmi nem jó neki még ha a lelked kiteszed sem,mert csak tárgyi értékekben tudja mérni a szeretett.Tudom ez nem a gyerek hibája,hanem ebben az esetben az anyáé és nagyszülőké,akik nemtudják elfogadni ha más boldog.Nekik segítenük kéne abban,hogy a gyereknek jó legyen és nem uszítani állandóan.Én a volt párommal ezt megtudom oldani mert vagyok annyira értelmes ember és igy a gyerekem nyert mégegy "apát"aki szereti és akit ő is szeret és akire számithat.A másik két gyerek meg tönkre megy ebbe az egészbe mert az okos felnőtteknek fontosabb a bosszú és közben észresem vesszik,hogy a gyerekeknek mennyit ártanak ezzel.Mindenki az elvált apákat szídja,de szerintem az anyák akik harcolnak azért,hogy a gyerek náluk maradjon és ha ott maradnak a gyerekkel,akkor csak azzal foglalkozznak,hogy áljanak bosszút és hogy húzzák le az utolsó bőrt is a volt férjükről ahelyett,hogy a gyerekkel foglalkoznának.Ezt nem nagyon értem.Ennek a nőnek sem kellett a párom mellett soha dolgoznia a sege ki volt nyalva,most meg úgye nem tetszik ha azt kell csinálnia mint az átlag embernek,mert neki jó volt otthon ülni,de soha nembecsülte meg a párom.Én ugyanugy dolgozom és a volt páromtól sem kérek egy fillért sem, nem mintha nem lenne rá szükség csak tudom hogy ha elkérem azt a húszezret akkor ő lehet,hogy nemtudna enni,inkább segítjük egymást ahol tudjuk,ő,a párom és én.Biztos,hogy híperaktív az a gyerek,nem lehet,hogy csak viselkedés zavara van?A fiamra is ráhuzzták kiskorába,mert túl mozgékony volt,de én nem adtam neki gyógyszert hanem elvittem szakemberhez és kiderült,hogy figyelem zavara van évekig jártunk hol ide,hol oda hogy az iskolába ne legyen gond.A fiam most 5.-es a legjobb suliba jár 5-ös a magatartása,jól tanul,udvarias nem beszél csúnyán,kerüli az agresszíot.Lehet,hogy csak foglalkozni kéne azzal a gyerekkel és nem gyógyszerezni,mindjár nem lenne ideje az anyukának más hülyeségre.
2010. jan. 20. 14:27
Hát akkor továbbiakban sem számíthatok semmi jóra,úgy veszem ki a szavaidból,hiszen ti már régebb óta küzdötök ezzel a helyzettel.A párom fia még most nyolc éves,de olyan ocsmány dolgokat hazudott,hogy őrület.Hogy a kisfiam aki szintén vele egyidős(bocsánat a szóhasználatért)nyalja a kislányom punciját.Meg hogy Én fejbe vágtam egy tállal,vesszővel verjük,lezárjuk a pincébe(nincs is pincénk).Nem adunk neki enni....ezt anyósomnál is elmondta,és a poén az hogy hitt neki,és nekiesett páromnak,hogy hogy bánhatunk így vele...hiszen beteg...és tudja hogy én utálom azt a gyereket.Az anyja folyamatosan felajánlotta magát a páromnak,eleinte próbálta normálisan leállítani,ha erélyesebben utasította vissza,annak látszata volt mindig.Üvöltve jött hozzánk a gyerek legközelebb,egész hétvégénket állandóan tönkretette.Ide sem engedi az anyja többet mint amennyi meg van ítélve,inkább odavágja a nagyszülőkhöz,ott nőtt szinte eddig is.De azok meg olyan idősek hogy nem tudnak ők egy hiperaktív gyereket megnevelni,és nem is a feladatuk.Az iskolát most Szeptemberben kezdte,de másfél hónap elteltével ki akarták rúgni.Én már csak azt tudom csinálni,hogy védem a sajátjaimat,próbálok én magam is elhatárolódni tőle,máshogy nem bírom már.
2010. jan. 20. 12:15
Gyámügy,bíroság minden volt.A gyerekek uszítása folyamatos,de az a baj hogy a két gyerek már olyan módon manipulálja az egész családot(már mint az ővét/ mert velem szoba sem álnak,a párom szülei,pedig nem is ismernek/tehát nagyszülők)hogyha ,apa láttja nagyon jó fiúk,és sajnálni kell őket mert nekik milyen rossz és folyamatosan szükségük van valamire pl.számítogép,x-box,telefon havonta,internet.És apuci+nagyszülők persze megveszik mert szegény gyerekek.Ebből azt láttom,hogy olyanná váltak mint az anyjuk,álandoan követelőznek.Persze előttem,már nem mernek kérni semmit,mert tudják,hogy átláttok rajtuk,de aztis tudják,hogy apa imádja őket és ha már nem sokat lehet velük,mert anya nem engedi,pedig itt jobbak a körülmények és még felügyelet alatt is lennének, akkor probál eleget tenni kérésüknek.Persze az iskolába folyamatos gond van velük és rendszeresen bevannak hívva(magatartás miatt)a szülők,de nekem már a párom ezt se nagyon mondja el.Ja és a hazudozás az megy a gyerekeknél mint a vízfolyás.Én nagyon sokat küzdöttem,hogy segítsek,de mindig falakba ütköztem.
2010. jan. 20. 10:04
Dettó,mintha a mi történetünket hallanám.A párom gyereke hiperaktív,gyógyszert szed a viselkedése miatt,az anyja nem neveli sehogy sem,csak uszítja folyamatosan.Nyolcadik éves,most tanítottuk meg pl.a fenéktörlésre,mert nem tud alapdolgokat,de arra van esze az anyjának,hogy manipulálja a gyereket ellenünk.A gyerek hazudik rólunk egyfolytában mindenkinek,szinte nem tudunk neki jót tenni.Ha itt van nálunk,terrorizálja az enyémeket,agresszív,őrjöngési rohamai vannak.Az anyja állandóan szaladgál a gyámügyre,hogy alánk tegyen,de már kinevetik ott is.Először emeltetni akarta az amúgy is magas gyerektartást,nem jött neki össze,négy napra a tárgyalás után már a gyámügyről kaptuk a papírt gyermekelhelyezés módosítása ügyében.Ez 8 hónapig húzódott,míg végül ebből sem került ki győztesen.A baj az,hogy a párommal mi is szintén jól megvolnánk,de annyi vitát szült közöttünk ez,hogy őrület.Annyira elnéző volt a fia viselkedését illetően,mert szegény gyermek beteg.Én mindent megértek,én is anya vagyok,de ami sok az sok.Én meg is mondtam a páromnak,amit te is írtál,hogy nem biztos hogy belevágtam volna ha ezt tudom előre.De majdnem rá is ment a kapcsolatunk.
2010. jan. 20. 09:46
Szia enci!Hát erről tudnék mesélni.Először jól indultak a dolgok ismerkedés ideje alatt(ennek már 7 éve),aztán egyre bonyolultabb lett minden és ma már nagyon nehéz.Nekem van 1 fiam aki velünk lakik,vele nincs probléma szeretik egymást és az apukájával is jóban vagyunk a páromnak van két fia akik nem velünk laknak és az anyukájuk zsarolás és bosszú tárgyaként használja őket,ha az apjukról van szó,ez mind a két gyerek viselkedésén meglátszik,mert nem tudják hova is tartoznak,kinek mit lehet mondani,mit nem.Az iskolában agresszívek,a kisebbik 10 éves és szopja az ujját a nagyobbik 14 és idegi alapon remeg.Anyjuk nagyon szigorúan neveli őket,csak arra nem gondol,hogy lelkük is van azoknak a gyerekeknek.Hozzánk csak úgy jöhetnek,ahogy a bíroság meghatározta, vagy úgy sem ,inkább legyenek otthon egyedül.A nevelési elveink teljesen mások,hát nem egyszerű!Nemtudom hogy mégegyszer belevágnék-e ,ha tudnám mível jár.Szerintem nem.Bár a párommal nagyon jól megvagyunk még ma is ,de a gyerekek miatt mindig vita van.
2010. jan. 19. 15:41
Sziasztok!Gyerekes anyák,akik új kapcsolatba vágtatok egy olyan férfival akinek szintén van gyermeke!Ki hogyan egyeztette össze a két részről jött gyermekeket?Különböző nevelési szokásokat?Volt konfliktusotok ebből a párotokkal,vagy símán ment minden.Osszátok meg tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook