Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma vagy sem? fórum

Diploma vagy sem? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. aug. 18. 22:38
Mármint megcsinálnám az aerobik edzőit, és jövőre próbálnám az egyetemet. Bocsi, nem voltam elég egyértelmű.
48. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 47. - Bujamaja)
2010. aug. 18. 22:37

Államilag támogatott akkor is lehetsz ha van OKJ-s vizsgád, ha eléred a pontszámot. Valamint ha az OKJ-s végzettséged tananyagba vágó az egyetemen még plusz pontot is érhet. Én a helyedbe jövőre próbálnám meg.


Egyébként nekem 2 pont hiányzott az államilag támogatotthoz, mert nem számolták el a gyesért járó többletpontokat. Illetve fellebbeztem, majd meglátom, hogy mi lesz, elvileg hamarosan meg kell kapnom a határozatot.

2010. júl. 22. 21:30

Sziasztok

szeretném ha segítenétek:D

Az egyetemen jelentkeztem társadalmi tanulmányokra és andragógiára, végül pedig felsőfokú szakképzésre az egyetem keretein belül külgazdasági üzletktőnek. Az 1.kettőre nem vettek fel, csak a felsőfokúra[lehet jobb is]:P Emellett elszeretném végezni nappalin az okj-s aerobik edzőt. Nem tudok dnteni, hogy melyik megoldást válasszam:D felsőfokúra menjek, és majd utána évben elvégzem az aerobikedzőt, vagy végezzem most el és jvőre újra próbáljam meg az egyetemet inkább?[akkor is lehetek államilag támogatott ha már van okj-s vizsgám?]VAgy esetleg ha elvégzem a felsőfokú szakképzést utána még mehetek egyetemre államilag támogatottra???Mit tanácsoltok???sürgős:D

2010. márc. 5. 13:57

Bizonyos esetekben jónak tartom. Nálunk például nagyon sokat számít a tanulmányi átlag. Akik jól végeznek, már kapják is az állásajánlatot. Külföldit, hazait egyaránt.

Bár, szerintem a diploma kérdést is a szak határozza meg...pl el nem tudom képzelni, hogy ha szabadbölcsésznek tanultam volna, akkor mit csinálnék majd...

2010. jan. 22. 18:08
Magyarországon, papírgyűjtés a lényeg, külföldön az a lényeg, hogy állsz a munkához, nem kell diploma csak munkaerő! Sajnos nagyon sok pénzt költenek rá és nagyon fel "hígították". Sok a túl képzett papírgyűjtő. Azért csinálják, mert addig sem kell dolgozni, úgyis eltartják a szülei. Ők majd bele rokkannak ebbe. Tapasztalatból mondom, az egyik gyerek rajztanári diplomával egy külföldi galériában kávét főz, a másik most végez informatikusként, ő is kint szeretne szerencsét próbálni.
44. a74de3d08a (válaszként erre: 43. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 21. 15:42
Fizikus, matematikus, mérnök (villamos, építő, építész), informatika az utóbbi jó pár évben és szerintem még az elkövetkezendő jó pár évben keresett lesz.
43. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 41. - A74de3d08a)
2010. jan. 21. 14:46

A lányom most kezdte a középiskolát informatika tagozaton (nagyon jó matekos, versenyeken indult, és csak, hogy büszkén dicsekedjek fizika versenyen is 1. lett:D ), de a lényeg, hogy az is belejátszott a választásba, hogy most a diplomások között az egyik leginkább keresett szakma.

De nem tudhatjuk mi lesz 5-6 év múlva, melyik lesz a legjobb. Azért nehéz dilemma. 5 éve még a jog és közgazdaságtan volt a legkeresettebb, most meg az informatika, műszaki. Kommunikáció szakosokból és bölcsészekből pedig Dunát lehetne rekeszteni.

2010. jan. 21. 14:27

szerintem ez érdekes kérdés. valóban lassan nem is azt kérdezik az embertől állásinterjún, hogy van-e diplomája, hanem hogy hány van. viszont a diploma sajnos nem könnyíti meg a munkakeresést. ahogy mondják Dunát lehet rekeszteni vele.

de az is igaz, hogy egyetemre/főiskolára járni olyan élményeket és plusszt ad, ami sokat segíthet. kapcsolatok, önbizalom építés/fejlesztés, kitágítja a szemléletet, stb.

viszont a minap beszélgettünk egy barátnőmmel, mindketten diplomás munkanélküli karriert futottunk, hogy most leginkább elpazarolt éveknek látjuk minden szép emlék ellenére a főiskolás éveket. inkább másra használtuk volna azt az időt.

álláskeresésnél, és az életben is a legfontosabb a talpraesettség és a tapasztalat. nem a munkatapasztalat, hanem a világ működésének tudása. hogy hogyan mennek a dolgok.

2010. jan. 20. 15:44

Szerintem nagyon is hasznos mindenféle szempontból a diploma. :-)

Ha engem kérdezel, akkor tanuljon a gyerek valami jó műszaki szakon. :-)

2010. jan. 20. 15:27
Kell a diploma, de nem jó semmire. A főiskolákon, egyetemeken (kivéve az orvosi, jogi) már nem lehet rendes tudást elsajátítani, ráadásul egy vagyonba is kerülnek, viszont álláskeresésnél megnézik a papírt, ha olyan helyre jelentkezik. Szóval szerintem haszontalan, de kell.
39. kikata (válaszként erre: 38. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 20. 14:36
Orosz tv adót sikerült találnom:) Filmeket nem:(
38. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 35. - A74de3d08a)
2010. jan. 20. 14:10
Ez tényleg jó ötlet :)
37. kikata (válaszként erre: 36. - Kikata)
2010. jan. 20. 12:43
Majd körülnézek akkor hátha találok.
36. kikata (válaszként erre: 35. - A74de3d08a)
2010. jan. 20. 12:43
A legjobb a film lenne tényleg, vagy kimenni pár hónapra:)
35. a74de3d08a (válaszként erre: 33. - Kikata)
2010. jan. 20. 11:12
Interneten biztosan vannak orosz adók, filmek.
34. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 33. - Kikata)
2010. jan. 19. 21:17

Szerintem érdemes lenne. Én teljesen alapról indítottam, elmentem egy tanárhoz, de nagyon gyenge volt. Ellenben a neten van egy tanár, aki Kijevben és itthon is szerzett tanári diplomát. Csak webkamerát és mikrofont kellene szereznem.

A baj, hogy nem nagyon indulnak csoportos nyelvtanfolyamok, az egyéni meg szinte megfizethetetlen. De elég jól lehet haladni itthon is. Persze nyelvvizsga-felkészítőre már majd jelentkezem, ha egyszer végre ott tartok :P

33. kikata (válaszként erre: 32. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 19. 21:07
Azért kérdezem, mert nekem van egy orosz nyelvvizsgám, ráadásul külker. Mi kint éltünk még amikor általános iskolás voltam Moszkvában négy évig. Sajnos én nagyon sokat felejtettem. Nincs kivel beszélnem, az orosz tv-t is megszüntették. Pedig hát én is anyanyelvi szinten beszéltem. Nekem is mindig azt mondták, hogy milyen nagy kincs lesz, mert senki nem fogja beszélni. Persze, most hogy itthon vagyok, lehet ráfekszem, szerintem hamar visszajönne.
2010. jan. 19. 21:04

Én még anno, oroszos voltam az általános iskolában. A nagyapám anyanyelvi szinten beszélte és a családban is sokan beszélik. Plusz eléggé megritkult a oroszul tudok száma, ezért keresett az olyan munkaerő aki jól beszéli. Ne felejtsük el azért a keleti piac még él...

Elég sok minden visszajött, ahogy elkezdtem.

Egyébként pedig szeretem is :)

31. kikata (válaszként erre: 27. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 19. 20:51

Na, igen, ezt én is terveztem, hogy amíg itthon vagyok a kicsivel tanulok. Jó lett volna.

És miért pont oroszt tanulsz?

30. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 28. - Dolly001)
2010. jan. 19. 20:20

Bocsi, most láttam, hogy kérdésed volt.

Tényleg van. Én több éves biztosítói tapasztalattal (nem üzletkötői munkára) biztosítóhoz jelentkeztem és diploma volt a feltétel. Mondtam nekik, hogy tervezgetem, hogy természetgyógyászatot tanuljak főiskolán, azt mondták az is jó, csak diploma legyen. Ugyanez igaz a közszférában is. Bár ott a szakirányú végzettség magasabb besorolást jelenthet, a diploma is egy magasabb bért jelent.

29. 99aa88dcd6 (válaszként erre: 28. - Dolly001)
2010. jan. 19. 20:18
Pár éve felvettek a jogra, de a volt férjem abszolút nem támogatott, pedig tényleg úgy tanultam, hogy a gyerekek már aludtak, figyeltem, hogy ne menjen a rovásukra. Végül is nem fejeztem be. A mostani férjem pedig kifejezetten nógatott is, hogy a gyes alatt egyszerűbb. Most 3 helyre adtam be: igazgatásszervező (jog), jogász, informatikus könyvtáros. Államilag finanszírozottra jelentkeztem. Tandíjat nem tudnám fizetni, a gyes melletti ingyenességet meg eltörölték. Hát majd kiderül, hogy sikerül-e :)
28. dolly001 (válaszként erre: 27. - 99aa88dcd6)
2010. jan. 19. 19:44

Szia! És milyen szakra jelentkeztél?


Amúgy tényleg van olyan, hogy alkalmaznak olyan diplomával aminek köze nincs a munkához csak legyen(gondolom a fizu miatt)?

2010. jan. 19. 19:12
34 évesen, gyerek, munka mellett jelentkeztem egyetemre. Ugyanis az alapvégzettségem gyors- és gépíró és egy külker. érettségim van. Na már most mindenhová diplomát kérnek. Volt ahol azt mondták mindegy - akár természetgyógyász is lehetek - csak legyen diplomám. Ja és ahhoz, hogy diplomám legyen nyelvvizsga is kell... Úgyhogy most oroszt is tanulok :)
26. dolly001 (válaszként erre: 1. - Kikata)
2010. jan. 19. 13:41

Csak akkor kezdjen bele fősuliba ha Ő is akarja, anélkül ha nincs meg az elszántság kitartás elég nehéz lesz. Viszont ha van olyan szakma ami valóban érdekli és szeretne elmélyedni benne akkor sztem többet ér mint egy felületes diploma.

Én azt csinálnám, hogy tanulnék egy szakmát aztán elég fiatal lesz még 2 év múlva is, hogy diplomát szerezzen, ha valami miatt kiábrándulna a tanult szakmából.

Mindenesetre sok sikert a választáshoz!!

25. kadee (válaszként erre: 22. - Kikata)
2010. jan. 19. 12:57

Tudod mást azt a pénz költeni, amiért saját maga izzadt, látni azt, hogy "mennyit ér" a megfeszített munkája. Átélni naponta, ahogy a nála esetleg kevésbé művelt (júj de finoman fogalmaztam) "okos" felettese megalázza, lekiabálja a fejét (lehetőleg nem megérdemelten, puszta kivagyiságból)

Egy ilyen élmény egyenes út az iskolapadba.

Ám, ha szerencséje lesz, megtalálhatja azt a munkát és helyet, ami kiteljesítheti az életét, és irányt adhat, merre tovább.

2010. jan. 19. 12:52

az, hogy munkát találjon nem csak a végzettségétől függ, diplomát, de milyet?

nem mindegy, egy bölcsésszel nyílván csak azok mennek valamire, akik kiemelkedőek vagy/és van kapcsolatuk, egy műszaki diplomával már más a helyzet.

de alapvetően számít a környezet is, ahol munkát keresne és nem utolsósorban a személyiség.

Egy szimpla középiskolai végzettséggel viszont az esélyek eléggé leredukálódnak, kivéve ha nem beszél társalgási szinten minimum 2 nyelvet.

23. kadee (válaszként erre: 20. - Kikata)
2010. jan. 19. 12:49
Arra, hogy a középsőt milyen iskolába irassátok, csak annyit, hogy fontos szempont, milyen beállítotságú a gyerek. Mert ha szeret és tud dolgozni, akkor jó ötlet a szakközép, lehet egy kiművelt, kíváló szakember valamilyen őt érdeklő területen. Ha jól csinálja, jól keres vele. De ha olyan mint nagyobbik lányom, hogy esze mint tenger, de az alárendeltként végzett munka nem neki való, akkor jobb a gimi, az jobban felkészít az egyetemre, aztán had tanuljon, legyen ő a főnök...
22. kikata (válaszként erre: 21. - Kadee)
2010. jan. 19. 12:49
Tavaly nyáron nem jött össze neki a munka, bár nem is nagyon törte magát érte:) Azt mondta idén mindenképpen elmegy dolgozni, hát kíváncsi vagyok, hátha megváltozik a véleménye.
21. kadee
2010. jan. 19. 12:39
Az én kisebbik lányom is azt gondolta, inkább elmegy dolgozni és akkor lesz pénze, élhet kedvére. Aztán érettségi előtt elküldtem nyári munkára (mit kaphat egy diák? éjszakai árufeltöltés). Robotolt mint állat, naponta megkapta, hogy még ez sem elég. A pénze meg a töredékére sem futotta abból amit eltervezett. Akkor gondolta úgy, hogy erre még nagyon ráér, inkább egyetemistaként lesz csóró, abból még lehet jól kijönni. De ha már beáll a sorba, a lehetőség elszalad.
20. kikata
2010. jan. 19. 12:26
Kíváncsi lennék a vele egy korúak hány százaléka akar tovább tanulni, és hány gondolkodik úgy, mint ő. Persze én tényleg annak is örülnék, ha valami jó szakmát kitanulna. Azt biztos, hogy a középsőt már nem gimnáziumba fogjuk íratni, hanem valamilyen szakközépiskolába. Bár erről is megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja, hogy ott nem lehet rendesen kitanulni egy szakmát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook