Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felejtsd el a felfázást! fórum

Felejtsd el a felfázást! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felejtsd el a felfázást!

2011. ápr. 16. 10:45
SZiasztok! Nagyon sokáig küzködtem én is felfázás miatt,még a lakásban sem lehettem zokni nélkül! Gyógyszerészem javaslatára elkezdtem szedni,a tőzegáfonya kapszulát.Azóta semmi bajom!
2010. júl. 18. 16:27
Nekem a fogamzásgátló szedése óta van folyamatosan hólyaghurutom(2 éve).De rátaláltam a Colp Cleaner hüvelyöblítőre.A felfázás idején jódos pezsgőtablettával kell öblíteni, majd laktózossal folytatni.Nekem bevált!!!De ez mellett szedek tőzegáfonyát is ilyenkor és persze sok gyógyteát iszom.Remélem segítettem!
2010. márc. 11. 16:13
Sziasztok! Amikor az ember már reggel arra ébred, hogy érzi a kellemetlen tüneteket.... jajjjj. Híve vagyok a természetes gyógymódoknak, ezért egy részt fontos, hogy a víz fogyasztását erőltessük, minél többet igyunk, még ha rövid időn belül újra és újra a mosdóba kell menni! Legjobb, ha kiegészítjük a víz ívást, és Aloe-s vizet is iszunk vagy cickafarkfű teát estleg kamillával, hiszen a meleg ilyenkor amúgy is jól esik. Az biztos, hogy lányoknak a deréktól a csípőig védeni kell a testüket.
24. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - 6d7bb5d08f)
2010. jan. 29. 09:38

Csak arra próbáltam utalni, hogy mindenki lefelfázásozik mindent, aminek akármi tünete van odalent, holott kb. 15 különféle betegségről lehet szó. Ilyen orvosi szó nincs, hogy felfázás, ennyi. Ennek égisze alatt egy terméket reklámozni pedig szerintem a népbutítás kategória.

De természetesen demokrácia van. Mindenki azt vesz meg, amit akar, olyan jelszóval, amilyennel akar, amíg nekem nem kötelező. ;)

23. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - 1e98c8d130)
2010. jan. 29. 09:35

[link]


[link]



("A hölgyek előszeretettel használják a felfázás szót hólyaghurutos (fájdalmas hólyagürítés), folyásos, illetve kismedencei fájdalommal járó állapotok fennállásakor."


" [link] ")


De persze a válasz fekete-fehér: "tévedsz." Az ilyen halál magabiztos definíciókra sose tudtam mit mondani.. esetleg idézet, forrás, hogy te miért nem "tévedsz"? (lehetőleg hiteles?)

2010. jan. 29. 08:34
Nekem van ilyen de más márka!Szeretem jó dolog!
2010. jan. 28. 16:15
Egyébként ez a derékmelegítő nagyon jó dolog lehet. Én például örülök a "reklámozásának", hiszen még nem nagyon hallottam róla, viszont biztos nagyon hasznos dolog, főleg ilyen hidegben. :D
2010. jan. 28. 16:14
Biztos igazad van, de miért ne lehetne egy szónak kétféle jelentése, mégha az egy betegség is. A népnyelvben ez az szó, hogy megfázás, könnyebben elterjeszthető, mint a betegség latin neve...Ez a szó alkalmas volt arra, hogy kifejezze a betegséget. Szerintem. ;)
19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Sibetti)
2010. jan. 25. 22:18

A hüvelyöblítéssel kapcsolatban: nagyon sok nőgyógyász nem ért vele egyet. Én is használtam egy ideig tavaly, jobbulást nem éreztem, nekem hpv-m is volt.

Az Urogint én is ittam, de ez csak enyhe lefolyás esetén segít...

2010. jan. 25. 16:41

Sziasztok!

Szeretném én is megosztani Veletek a tapasztalatomat. Kb. 1,5 éve volt hólyaghurutom. Ahogy a tüneteket észleltem, egyből mentem orvoshoz. Kb. 1,5 hónapig szedtem antibiotikumot, és nem nagyon javult az állapotom. Már elküldtek hasi ultrahangra is, ott is minden rendben volt.

Ekkor gurultam be, és hagytam a gyógyszereket a fenébe. A DM-ben és gyógyszertárban is lehet kapni egy Urogin nevű szert. Teába kell belekeverni és meginni. Ez egy gyógynövényekből álló szer, nincs mellékhatása. Érdekes módon mikor ezt kezdtem el használni, és visszamentem kontrollra, teljesen negatív lett minden eredményem vizelet vizsgálatnál, és egészen a múlt hét vasárnapig nem is volt bajom.

Most megint dokihoz mentem, megint kaptam antibiotikumot, amitől jobban lettem, de most is érzem, hogy nem igazi. Februárban kell visszamennem, de addig megint csinálok egy Urogin kúrát!

Ja, és nagyon jó még a Colpo Cleaner laktóz pezsgőtabletta, ez hüvelyzuhany készítésére való.

A hüvelyflóra egyensúlyban tartásához!

2010. jan. 23. 14:29

Sziasztok! Hol lehet ilyen derék melegítőt szerezni Vas megyében? Én és a nővérem nagyon elővigyázatosak vagyunk a hideggel szemben, mert néha mi is fel tudunk fázni, hiába cseréltük le a cuccainkat hosszabb aljú felsőkre, így is fázunk az utcán, meg otthon is. Privibe megírja nekem majd valaki hol lehet szerezni ilyen derék melegítőt? :)

Előre is megköszönném! :)

2010. jan. 23. 11:23

Szerintem a "felfázás" szót mindkét fajta betegségre használják a nők általában: a húgyúti gyulladásra is és a kismedencei gyulladásokra is. Abban igaza van a cikknek, hogy a szervezetben mindig meglévő baktériumok könnyebben elszaporodnak és galibát okoznak, ha a szervezet védekezőereje máshol van lekötve - például éppen a hideg ellen védekezik... Ez az összefüggés a fázás és a betegség között. (Ugyanígy nem létezik tulajdonképpen a nátha sem a felső légutaknál.)


Ettől függetlenül oda kellene figyelni: a főoldalon a keretben Szponzorált cikkek, azaz hirdetések jelennek meg, ezeket ilyen szemmel kell olvasni, nem tudományosság alapján! Ezek fizetett REKLÁMOK! Oda is van írva.


Abban viszont igaza van butternutnak, hogy nem szabadna orvosi kijelentésekkel és tárgyi tévedésekkel teli cikket leközölni. Ezt mellesleg jogszabály is tiltja.

2010. jan. 23. 01:22
Tévedsz. A felfázás az húgyúti gyulladás. Előfordulhat hidegtől (láb, derék), illetve bakteriálisan, mivel a nőknél a "nyíláspontok" elég közel vannak egymáshoz és a baktérium könnyen terjed át.
2010. jan. 21. 17:25

Sziasztok!

Én nagyon sokat küszködtem a felfázással,soha nem öltöztem úgy,hogy okot adjak rá,de mégis havonta felfáztam és 4 5 keresztes volt mindig a vizeletem.Az orvos mindig antibiotikumot írt fel amitől végül hullani kezdte a hajam,de mikor orvost váltottam akkor mondta el nekem a doki,hogy baktérium kerül a szervezetembe és ezért érzem úgy,mint ha felfáztam volna.Pedig én mindig vigyáztam az ilyen dolgokra:(

Javasolt egy gyógyszert.(amit orvossal kell felirtani)Annyi a gyógyszer lényege,hogy olyan mint egy vakcina 3 hónapon keresztül kell szedni és fogamzásgátlót sem üti ki.Egy baj van egy havi adag 7000ft x 3 ,de mérlegeltem és úgy gondolom ennyit megér!' hónapja szedem,azóta szerencsére semmi bajom!

Ha valaki hasonló cipőben jár kérdezzen rá az orvosánál...:)

2010. jan. 20. 22:51

Abszolút egyetértek veled. Én úgy használom, hogy hólyaghurut, persze a felmenőim szerint azért voltam felfázós, mert nem húztam trikót, hehe :))

Valójában mindig baci volt a hibás, méghozzá e-coli. Ezért nem hordok már tangát és le***om, hogy ki mit szól hozzá (értem ez alatt a pasikat, mondjuk a normálisabb megérti, hogy inkább egészséges legyél hosszú távon, mint szexi), ugyebár tudjuk, hogy a tanga anatómiailag igen veszélyes. Másik, amit már írtak: szex után egyből pisilni, aztán mosakodni, "nagydolog" után nedves törlőkendővel (akár popsitörlővel) tisztálkodni, ha rendesen nem lehetséges. Na és sok-sok folyadékot inni.

Nekem 10 éven át volt hólyaghurutom. Sajnos nem szabad várni, hogy magától elmúljon, különben a gyulladás a vesékig terjedhet és akár meddőséget is okozhat.

A tőzegáfonya valóban hatásos, urológus is ajánlotta, bár én a Cran C-nél jobbnak tartom a Bio Crant, mivel ebben a C-vitamin mellett probiotikumok is vannak.

2010. jan. 19. 22:28

Sziasztok!

Nagyon felfázós voltam én is terhesség elött. Kb. 2-3 havont legalább egyszer. Monuralt vagy semicilint kaptam rá. Még azt is mondta az akkori orvosom,hogy sex után,mindenképp pisilni kell,mert az "lemossa" a nem oda való bacikat. Ez is hatásos!

2010. jan. 19. 21:12
én is betűrőm a polómat sőt harisnyát is veszek föl, de van, hogy még így is felveszem,biztos ami biztos. Itthon pedig ha szabadidő cuccba vagyok akkor is fölveszem,mert abból van hogy kilóg a derekam,vagyis kilógna ha nem lenne a melegítő. Én 1200Ftért vettem,annyit simán megért.
2010. jan. 19. 20:34

Sziasztok!

Én egyszer nagyon csúnyán felfáztam... éjszaka kitakarózva neki dőlhettem a hideg falnak... Hát na nem volt kellemes. Azóta néha sikerül most is felfáznom, de nem azért mert kint van a derekam.

Nekem a kamillateás vízben fürdés és az segít azonnal kb. ha pokrócba csomagolva alszom.

Szerintem ez a derékmelegítő nem a legjobb dolog... Mármint minek vegyek magamra még egy ruhadarabot, ha ott a trikó vagy a magas derekú harisnya. És az nem csak a derekamat melegíti hanem alatta és fölötte is... Szerintem ez azoknak jó akik utálják a trikót vagy a harisnyát, és hogy az olyan ciki ha a póló alatt be van tűrve a trikó, ami úgysem látszik.

Volt egy tanárom, aki azt mondta, hogy a lányok csípőjén a zsírpárnácska azért van, mert amikor fázik oda rakódik le, hogy megvédje.

Viszont ha valakinek segít ez a derékmelegítő dolog és bejön, és így nincs kint a dereka, akkor pedig jobb mint a semmi. :)

2010. jan. 19. 15:46

Sziasztok!

Nekem van derékmelegítőm, ugyan nem ez amit itt reklámoznak, vagyis ugyanilyen csak más a neve.

Tényleg jó, éppen most is rajtam van, szeretem.

Egyébként én is nagy felfázós voltam (kop-kop),de tavaly április óta szedek tőzeg áfonya kapszulát és azóta nincs bajom. :)

2010. jan. 19. 14:52
Nagyon jó cikk!
2010. jan. 19. 13:14

sziasztok!


Én is rutinos felfázósnak számítok - vagyis inkább számítottam.

Én esküszöm a Cran-C kapszulára, és egy jó kis cickafarkfű-tea kúrára.

Jobbulást mindenkinek.

2010. jan. 19. 10:48

Sziasztok!!!

Én rendszerint a lábamról fázok fel.

Ha véletlen ilyenkor télen vékonyabb zoknit veszek föl az már épp elég ahhoz, hogy átfázzanak a lábujjaim és felfázzak.

Most utólag ez eléggé jól sikerült. :S

De ilyenkor sós vízbe fürdök naponta többször is és melegen öltözök.

2010. jan. 19. 10:39
Rutinos felfázó voltam.Aztán leálltam a gyógyszerekről,és természetes dolgokat használtam ha előjött.Azóta,3 éve csak 2-szer volt,és ez nagy haladás az évi 6-hoz képest,mikor járni nem tudtam.
4. köziné (válaszként erre: 3. - Veronika27)
2010. jan. 19. 10:22
sziasztok...pedig igazán kivesézhetnénk ezt a dolgot, mert szerintem igen sok nőt, lányt érint ez a dolog...írjatok többet a tüneteitekről és beszélgessünk !!!!!segítsünk egymásnak
3. Veronika27 (válaszként erre: 2. - Bfd6e572b2)
2010. jan. 19. 09:47

Szedj Bio Crant. Mióta szedem, nem jött elő.


Egyébként elsőre nem értettem, miért írnak csak a derékről... Az esetek többségében nem is ott a baj, hanem eleve lent...

Mostmár értem, hogy ez szponzorált cikk és azért nem tér ki a többi dologra.

2010. jan. 19. 08:03
nagyon reg ota vagyok felfazva. A gond, hogy tinikorban az ember nem tudja mi az, es ha a szulok(anya), sem jartas a dologban, meglehet kezeles nelkul marad.
2010. jan. 18. 22:55
Mit tudunk a felfázásról?

Egy dolgot biztosan tudunk róla: nagyon sok nőt érint világszerte. Nem véletlen, hogy állandó témát szolgáltat a szebbik nem körében.
Ugyanis kortól függetlenül csap le, ha nem fordítunk magunkra kellő figyelmet. Sokan az öltözködésre vagy még inkább annak hiányosságaira fogják a tünetek megjelenését, ám ez csak féligazság mindaddig, amíg nem vizsgáljuk szélesebb összefüggéseiben a kérdést.

Ugrás a teljes írásra: Felejtsd el a felfázást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook