Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha foszlik, kikopott, lyukad a kedvenc farmernaci ülepénél, hogyan lehet szépen megjavítani házilag (kézzel, varrógéppel)? fórum

Ha foszlik, kikopott, lyukad a kedvenc farmernaci ülepénél, hogyan lehet szépen megjavítani házilag (kézzel, varrógéppel)? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 26. 19:39
Azzal már semmit! Gyakorlott "stoppoló" vagyok, emellett ha időm tartja, kézzel át is alakítok, felturbózok régi ruhákat, de ha az ülepénél kikopik és elszakad egy farmer, az azt jelenti, hogy maga az anyag van elérve és nem elég összestoppolni, mert a varrás mentén ugyanúgy foszlani fog!
2008. febr. 29. 10:39

Annakidején én is foltoztam: egy másik, hasonló, vagy ugyanolyan színű rossz farmer szárából vágtam ki téglalapot. Négyoldalát aláhajtottam, a rojtosodást megelőzendő, és szépen felférceltem a szakadozó részre, úgy, hogy körben túllógjon a "szakadozáson" - tehát, kívülről varrtam fel, mint egy zsebet, csak itt mind a négy oldalát körbe kell gépelni.

Hát, igen, nem feltűnően, de valamelyest látszott, 25 éve azonban ez még teljesen természetes volt. Farmert sose javítottunk belülről.

Mára már abszolút nincs türelmem babrálni, így ezeket az amúgy hibátlan, de foszlott ülepű nacikat vérző szível a kukába dobom. :-(

8. 189e7a0266 (válaszként erre: 6. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 20. 19:39
Hogy micsoda? Esküszöm elolvastam többször, de nem értem. TEhát vágjak egy négyzetet az ülepre és úgy varjam oda a másik anyagot? De az látszik, nem? vagyis, szerintem, látszik a varrás, mert kintebb fog esni. Vagy nem értem?
7. iz_eniko (válaszként erre: 6. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 11. 10:46
Köszi:)
2007. júl. 9. 16:54
Négyzetes kivágást kell vágni rajta, és bellülről a felhajtásokat kell összevarni. (A foltot és a foltozandót is fel kell picit hajtani és a hajlataiknál kell egyenesen varrni.)
2007. júl. 9. 09:44
Engem is érdekelne,hogyan lehet szép foltot varrni.
2007. jún. 10. 06:50
Erre én is kíváncs lennék,mert a kedvenc farmerom nekem is foszlik!!:)))
2007. ápr. 21. 09:59
Nagyon analfabéta vagyok varrásügyileg, de annál lelkesebb... Le tudnád írni nagy vonalakban, hogyan kell foltozni? (:))
2007. ápr. 21. 09:54
Foltot kell rakni rá,de úgy hogy ne tünjön fel miért került oda. Szépen meg lehet oldani,csak 1 kis fantáziára van szükség!:-)
2007. ápr. 21. 09:50
Ha foszlik, kikopott, lyukad a kedvenc farmernaci ülepénél, hogyan lehet szépen megjavítani házilag (kézzel, varrógéppel)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook