Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tippek, trükkök, praktikák, hogy a baba fiú vagy lány legyen :) fórum

Tippek, trükkök, praktikák, hogy a baba fiú vagy lány legyen :) (beszélgetős fórum)


2010. jan. 21. 15:22

Találtam valami érdekeset a neten :


A tudomány legújabb felfedezése szerint négy ásványi anyag felelős azért, hogy magzatunk fiú lesz-e vagy lány. Egyrészt a kálium és a nátrium, másrészt pedig a magnézium és a kalcium. Hogy miért, azt ma még senki sem tudja.


Egy biztos: különféle módon táplált állatok megfigyelése alapján világosan kiderült, hogy a káliumban és nátriumban gazdag eledelt fogyasztó nőstények 70-80 százaléka hím utódnak, a magnéziumot és kalciumot fogyasztók pedig 70-80 százalékban nőstény utódoknak adtak életet.


Tehát ha étrendünkbe több nátrium és kálium tartalmú ételt csempészünk, nagyobb valószínűséggel fiúgyermekünk születik. Ha pedig több magnézium és kalcium kerül a szervezetünkbe, akkor kislány. Ha szeretnénk kipróbálni a módszert, néhány dolgot azért tartsunk mindig szem előtt Az egyensúlyra mindenképpen figyeljünk, mert a várandós kismamának és a magzatnak is mindenre szüksége van! Az egyirányú táplálkozás nem jó. És mindenekelőtt: a fogamzás előtt számít az étrend, tehát nem kell a terhesség ideje alatt tartani! Viszont szervezetünknek nem elég egyetlen hét a változáshoz. Óvatosan, lassan próbáljunk alakítani étrendünkön.


Mit egyek, hogy lány legyen?


Bármit, amiben sok kalcium van és kevés só.

Tejtermék: tej, túró, yoghurt, vaj - mindent, kivéve a sajtokat

Gabonafélék: rizs

Húsfélék: szárnyasok

Zöldségek: saláta, zöldbab, spenót

Gyümölcsök: ananász, alma, mandarin, dinnye, körte, eper


És mit ne nagyon...?

Tejtermék: sajtok, mert általában sósak

Gabonafélék: semmilyen elõre elkészített ételt (corn-flakes, tészta), és ha lehet, akkor csak sótlan kenyeret együnk

Zöldségfélék: burgonya, bab, lencse

Húsfélék: füstölt húsok, felvágottak, sertés és marha

Halak: füstölt hal, tengeri herkentyûk

Gyümölcsök: semmiféle konzerves gyümölcsöt ne együnk, valamint banánt, datolyát, sárgabarackot, cseresznyét, õszibarackot és aszalt gyümölcsöket sem

Készételek közül: konzervek, sózott vaj, csokoládé...


Mit egyek, hogy fiú legyen?


Minél több sós dolgot.

Húsfélék: bármit, a legjobbak a hirtelen sültek

Zöldségek: bármi lehet, ami nem spenót, zöldsaláta és zöldbab. Akár konzerves is lehet.

Gabonafélék: kenyér, tészta


És mit ne nagyon...?

Tejtermékek: a tejcukor miatt nem ajánlatos - mármint ha fiút szeretnénk!

Zöldségfélék: spenót, zöldbab, saláta

és tojást se... ha lehet


Ha hisznek benne, és gyermeket szeretnének, próbálják meg. Nincs kockázat és nincs mellékhatás... Az eredmény? Majd kiderül.

13. 64feff43a0 (válaszként erre: 12. - 480a1bea09)
2010. jan. 20. 09:27
Hát ez nekem is furcsa,habár a kínaiak sok mindent tudnak amit mi nem.Van akinek bejött....nem tudom mennyire hiteles.
2010. jan. 19. 21:12
Még mindig fura nekem, hogy a kínai naptár szerint valóban csak adott hónapban, adott nemű gyermekem foganhat?
11. 64feff43a0 (válaszként erre: 9. - 480a1bea09)
2010. jan. 19. 15:46
Nekem ez újdonság volt,itt találtam a videót a neten amin C.Endre kifejtette ezt a dolgot.Nem rég szültem,és érdekelt ez a téma.Sajnos én sem tudom pontosan hogyan kell.
10. 000Évi000 (válaszként erre: 2. - Szilvamama)
2010. jan. 19. 15:33

sziasztok


a kínai naptár Nekünk annyira bejött, hogy nem volt ismerősöm, akivel kipróbáltam, és tévedett volna, én azt éreztem kisfiút várok, nem is kerestem lánynevet, később a naptár azt mutatta, hoy lány lesz (én csak utólag néztem) és jó is, hogy áthangoltam magam, mert az UH szerint is kislány:)

9. 480a1bea09 (válaszként erre: 8. - 64feff43a0)
2010. jan. 19. 15:27
Na akkor ugye jól hallottam, csak nem tudom a pontos "receptet" :)
2010. jan. 19. 15:06
Czeizel Endre mondta,hogy bizony nagy szerepe van a savas v. lúgos kémhatásnak arra vonatkozóan,hogy eldőljön,milyen nemű baba születik.Jól tudja a kérdező.Sőt elmondása szerint szeretkezés előtti intim öblítéssel segíthető a savas ill lúgos közeg megteremtése.Ecetet és szódabikarbónát ajánlott,a vízzel való hígítási arányt nem tudom.Természetesen nem 1000%-os a módszer hatékonysága,de esélynövelő,hogy a kívánt nemű baba jön össze.
2010. jan. 19. 13:41
De az hogy valaki megeszik, vagy megiszik ezt azt, aminek függvényében fia vagy lánya születik az még nem befolyásolja a természetrendjét. szerintem. Úgy tudom visszatérve a savas/lúgos kémhatásra, hogy valamelyik kedvezőbb az X, és valamelyik az Y kromoszómának.
2010. jan. 19. 09:29
szerintem is nincs olyan praktika ami segithetne, ez a termeszet dolga, mi nem szolhatunk bele, meglehet nem is volna jo ezen valtoztatni, mert felborulhat az egyensuly. Allitolag a termeszet tudja mi a dolga, anelkul, hogy mi beleszoljunk.
2010. jan. 18. 21:43
:D ez aranyos :) hacsaknem a dokika segít,nincs olyan praktika ami biztos fiúhoz vagy lányhoz vezet! :) ez a természet ajándéka :D
2010. jan. 18. 19:18
Mivel a baba neme azon múlik, hogy az apától X vagy Y kromoszómát kap-e, szeritem nincs olyan praktika, amivel elbillenthetnétek a méreg nyelvét valamelyik irányba. De próbálkozni azért lehet, és a siker is biztos, a baba fiú vagy lány lesz:)
2010. jan. 18. 19:16
ez elég izgalmas/érdekes téma.
2010. jan. 18. 18:09
Szia, kínai fogamzásnaptár? Nekünk, és még jó néhány ismerősnek bejött. Egyébként peteérés előtti 3 napban lány, utáni 3 napban fiú fogan nagyobb valószínűséggel. Sok sikert!
2010. jan. 18. 18:07
Aki tud ilyesmit kérem ossza meg velem, velünk! Hallottam, hogy fontos lehet a savas lúgos kémhatás, amit bizonyos ételekkel lehet elérni. És úgy tudom, az önmegtartóztatás gyümölcse fiú gyermek lesz, ez egy bizonyos fajfenetartó ösztön a pasiknál! :) És ez már legalább 3 ismerősömnél bevált!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook