Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell használni a repesztőlakkot? fórum

Hogyan kell használni a repesztőlakkot? (tudásbázis kérdés)


2007. ápr. 22. 20:19
Akrilfestéket használok,nem az a gond.Arról nem tudtam,hogy kétféle repesztôlakk létezik,és ez valószínu az,amelyiket nem két festékréteg közé kell felkenni.Nincs rajta magyar használati utasítás,a boltban sem mondtak semmit,amikor vettem.Most néztem az angol használati utasítást,valami olyasmit ír,hogy csak a szintén Esprimo lakk fölé használható.Szólhattak volna róla a boltban,ahol vettem.Na mindegy,veszek majd hozzá lakkot majd,ha már ez megvan,tudjam elhasználni.Kösz mindenkinek a segítséget!
2007. ápr. 22. 11:17
TUTTI HOGY AZ ALAPFESTÉKKEL VAN GOND, KIKÉNE PROBÁLNOD EGY MÁSIK FESTÉKKEL IS.
2007. ápr. 21. 08:30

most néztem mi a gondod. milyen alapozófestéket használsz? a repesztő csak akrilon működik jól.

de ez is lehet, hogy ez vmi újmódi repesztő, kérdezted a használatát ott, ahol vetted?

2007. ápr. 21. 08:27

Van köztes repesztő, ez egyfázisú, úgy működik, hogy festesz egy alapszínt (ez fog látszódni a repedésekben), erre jön egy réteg a repesztő lakkból, majd erre ismét festékréteg, valami kontrasztos szín, ez reped meg ( minden réteget meg kell szárítani, mielőtt tovább haladsz). Ilyenkor ragaszthatod rá a szalvétát, ha dekupázsra használod a repesztést.

Van felületrepesztő, ez két fázisú, ebben az esetben elkészíted a festett, szalvétázott darabodat és ezután kened rá a lakk első, majd második rétegét, mindkettő átlátszó és a második réteg reped meg. Csak akkor látszanak a repedések, ha belekensz antikoló pasztát vagy valamilyen pigmentet,krétaport, ez "beleül" a repedésekbe, a felesleget pedig le kell törölgetni, hogy csak a repedésben maradjon.

2007. ápr. 20. 23:23
Az alapszín is lepattog?
2007. ápr. 20. 23:13
Az a gond,hogy nem berepedezik,hanem teljesen lepattogzik a felkent festék,ahogy a repesztolakk rákerül.Pedig úgy tudom a lakk fölé kellene még egy réteg festék,ami majd megreped,és átlátszik a lakk alá felkent szín.
2007. ápr. 20. 23:04
Én sem használtam még ezt a márkát, de elvileg bármilyen színű lakkra fel lehet kenni. Amint berepedezik kend rá a színtelen fedőlakkot. Próbáld meg vékonyabb rétegben a repedező lakkot felkenni.
2007. ápr. 20. 22:35
Ezt a márkát én nem ismerem, de ahogy leirtad jonak kéne lenni. Én ugy szoktam hogy fehér az alap, megvárom mig megszárad. Arra a rep.lakk. megint jol megszárad és arra a sötét festék. Az sem mindegy milyen iránybol kened fel a lakkot, lehet variálni hogy kis repedés legyen vagy nagy.
2007. ápr. 20. 22:22
Esprimo márkáju repesztolakkom van,de ha rákenem az alsó festékrétegre,az mind lepattogzik,nincs már amire második réteget kennem.Valyon valamit nem jól csinálok?
2007. ápr. 20. 22:19
Használt valaki repesztôlakkot?Hogyan kell, nekem sehogy nem sikerül!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook