Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi jár egy tartós beteg gyerek után? fórum

Mi jár egy tartós beteg gyerek után? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. f8db0709b8 (válaszként erre: 31. - Sziszy87)
2017. okt. 29. 16:02
Ha kértél gyest akkor igen..mert ezt sok helyen nem mondják h jár az emelt csp mellé.
2017. okt. 29. 15:41
A kisfiamnál glutén erzékenységet állapitottak meg.Az orvos kitöltötte az emelt családi potlékhoz az orvosi igazolast.Elvileg 2 honapra vissza menőleg a csaladi potlék külömbözetet is megkapom illetve ilyenkor gyes is jar a gyerek 10 eves koráig azt mondtak.Akkor most gyest is kapok 2 honapra vissza menöleg?
30. bildika (válaszként erre: 29. - Bildika)
2014. okt. 13. 11:58

1. az ovis/iskolás étkezésben 50 % támogatást lehet kérni

(az orvosi papír és emelt pótlékról szóló igazolás leadásával)


2. a tömegközlekedésben ingyen utazhat EGY FELNŐTT KISÉRŐVEL EGYÜTT (a Magyar Államkincstártól kapott igazolást kell bemutatni az ellenőrnek személyivel)


3. vonaton és távolsági buszon 90 %-os kedvezmény, + 1 fő kísérőnek is !!!


4. alanyi jogon jár közgyógyellátási igazolvány


5. 10 éves korig vehető igénybe gyes, mellette 8 óra munkával

10 éves kor után ápolási díj jár, ami mellett 4 óra otthonon kívül vagy 8 óra munka otthon


6. ingyenes tankönyvek az iskolában


7.Parkoló kártya (autista és mozg. korlátozott esetben)


8.- gépjármű adó mentesség (ha több autó van, akkor arra jár, amelyikre a kevesebbet kell fizetni)


9. víz/csatorna díjba kedvezmény jár (Önkormányzatnál lehet intézni)


Ami még jár:


• Mindkét szülőnek gyermekenként 2-2 nap többletszabadság (a gyermek után járó pótszabadságon felül)

• Adókedvezmény (ennek részleteit a 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet taglalja)

• Ápolási díj (ez az Önök esetében nem tudom, hogy jár –e, mivel betegségenként változik a jogosultság, de az biztos, hogy az igénybe vevő szülő, nem vállalhat munkát csak napi 4 órában)

2014. okt. 13. 11:57
Tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek után járó ellátások
2014. okt. 13. 11:55

1. az ovis/iskolás étkezésben 50 % támogatást lehet kérni

(az orvosi papír és emelt pótlékról szóló igazolás leadásával)


2. a tömegközlekedésben ingyen utazhat EGY FELNŐTT KISÉRŐVEL EGYÜTT (a Magyar Államkincstártól kapott igazolást kell bemutatni az ellenőrnek személyivel)


3. vonaton és távolsági buszon 90 %-os kedvezmény, + 1 fő kísérőnek is !!!


4. alanyi jogon jár közgyógyellátási igazolvány


5. 10 éves korig vehető igénybe gyes, mellette 8 óra munkával

10 éves kor után ápolási díj jár, ami mellett 4 óra otthonon kívül vagy 8 óra munka otthon


6. ingyenes tankönyvek az iskolában


7.Parkoló kártya (autista és mozg. korlátozott esetben)


8.- gépjármű adó mentesség (ha több autó van, akkor arra jár, amelyikre a kevesebbet kell fizetni)


9. víz/csatorna díjba kedvezmény jár (Önkormányzatnál lehet intézni)


Ami még jár:


• Mindkét szülőnek gyermekenként 2-2 nap többletszabadság (a gyermek után járó pótszabadságon felül)

• Adókedvezmény (ennek részleteit a 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet taglalja)

• Ápolási díj (ez az Önök esetében nem tudom, hogy jár –e, mivel betegségenként változik a jogosultság, de az biztos, hogy az igénybe vevő szülő, nem vállalhat munkát csak napi 4 órában)

27. MÁRKATA (válaszként erre: 26. - Nyunyóka78)
2011. máj. 30. 15:34
Igen igy van megkapot visszamenőleg a pénzt két hónapra.!Jó egészséget!!!
26. Nyunyóka78 (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2011. máj. 26. 12:34

Macskanita. köszönöm a válaszod.

Ma megkaptam az igazolást az orvostól.

Valahol olvastam olyasmit, hogy visszamenőleg két hónapra meigigényelhetem az emelet családit ha már korábban is fennállt a betegség mint két hónap. Ez így van vagy "fars info". Ha tényleg igaz akkor ezt külön jeleznem kell vagy ők automatikussan utalját pénzt? Esetleg, ha tud valaki valamit erről.... köszi

25. toncsimimi (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2011. máj. 21. 19:31

Ez biztosan így van???

Hosszabbított Gyes-en vagyok a kisebbik lányommal és dolgozom, 8 órásból eljöttem 6 órásba, mert úgy tájékoztattak, hogy mindenkire vonatkozik az időbeli korlátozás!

24. Macskanita (válaszként erre: 23. - Nyunyóka78)
2011. máj. 21. 19:16

ha visszamész dolgozni, akkor is jár a gyes és a z emelt családi.Emelt családi csak és kizárólag a tartós beteg gyerek után jár, a másik után a normál.

Gyesen lévő kismama, aki hosszabbított gyesen van, tartós beteg gyerekkel, korlátozás nélkül dolgozhat. Munkaidőre értettem,gyes ugyanúgy megilleti mellette.

Jól számoltál:-)

2011. máj. 21. 16:53

Sziasztok!


Az én kérdésem az lenne, hogyha van két gyermekem abból a kislányom tartósan beteg akkor csak utána kapom a dupla családi pótlékot? Ő most 18 hónapos, jelenleg Gyeden vagyok vele, de novembertől már gyesen leszek. Ha jól értelmezem a 2. életévétől tekintve gyes az marad 28000,.+emelt családi 23000,+a másik gyerek után 13000 lesz. Kerekítettem az egyszerűség kedvéért... Vagy ha esetleg nem jól gondolom akkor, hogy kell számolnom két gyerek esetén (mindkettő kiskorú)A másik gyermekem iskolás.

Gyest kapok 10 éves koráig. Ezt akkor is kapni fogom, ha visszamegyek dolgozni?

És ezen felül még jár a helyi bérlet, étkezési támogatás, gáztámogatás, tankönyv és közgyógy.

Előre is köszönöm, ha valaki tud nekem ebben segíteni.

2011. márc. 17. 14:04

sznevmm


Jól le írta mi jár a tartós beteg gyerekeknek.Még annyit hogy Utazási kártya is jár helyi járaton ingyenes, helyközin 90%-os 1 kisérö mehet vele.MÁK adja ki.

2010. jan. 19. 10:38
ilyenről nem tudok
20. MÁRKATA (válaszként erre: 19. - Cbc7d5fe99)
2010. jan. 19. 10:22
Gáz,viz,villany,utazás,telefon,sulyadó.Semmi sem jár nektek.Én már hallottam ilyenekről is....
2010. jan. 19. 10:08

nekem is ez jár!!

a lányom tüdőasztmás már 12-éve,,

gyesen voltam 10-éves koráig,,

közgyógyot kaptam ,,

kiemelt családit,,azt mostis kapom,,

étkezés 50°%

könyv50% vagy ingyen.

18. Cis77 (válaszként erre: 17. - Cis77)
2010. jan. 19. 09:09
győzelem, ma az oviban befizetés voot és rákérdeztem és ott kell leadni, köszi a segítséget!
17. Cis77 (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2010. jan. 18. 19:58
akárhogy nézem ezt a paragrafust az istennek sem találom azt a részt, hogy 50%-os étkeztetés. segítésg...
16. Sly001
2010. jan. 18. 19:52

Nekem is tartósan beteg a kisfiam,ő koraszülött volt és immunhiánya van,mellette motoros funkciós zavarai.(ez azt jelenti hogy a finommotorikája elmaradott,nem tud jól rajzolni,fejlesztésre szorul ami egy speciális torna)A gyermekneurológus 6 éves korig meghosszabbította a gyest amikor 3 évesen elvittük hozzá,P kódra ami összetett betegségeket takar.Valószínűleg még kapok hosszabbítást is,mivel még fejlesztés alatt áll,oviba pedig az immunhiány miatt nem tud menni.(most 5 és fél éves).Én az összes fontos információt a Hirschsprung honlapon találtam meg,a címe kötelező olvasmány minden szülőnek itt.

[link] (erre keress rá),amúgy pedig szakorvos tölti ki a kék színű tartósan beteg gyermekről szóló papírt,ha indokoltnak látja a vizsgálat során.(nektek gondolom a tüdőgyógyász szakorvos)

2010. jan. 18. 12:22
még a fejlesztok.hu-n van egy -két kedvezmény.
2010. jan. 18. 12:07

Én is kapom a fiamra az oviban.Csak a tartós betegségről szóló orvosi igazolás másolatát kellett hozzá leadni az oviban.

sok sikert!

:-)

13. Cis77 (válaszként erre: 12. - Ritamoto)
2010. jan. 18. 11:47
köszönöm,akkor ezzel mehetek az önkormányzathoz. mert ott elküldtek, hogy ilyenről nem hallottak még...
2010. jan. 18. 11:39
jajj, bocs!a paragrafus lemaradt: 1997.évi XXXI.tv. 148.par.5. bek. (d) pontja.
11. ritamoto (válaszként erre: 10. - Cis77)
2010. jan. 18. 11:34
1997.évi XXXI.tv. 5. bekezdés (d) pontja, ha jól látom.
10. Cis77 (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2010. jan. 18. 11:15

ennek az 50%-os étkezési támogatásnak meg tudod adni a törvényét?

mert én csak a gyermekvédelmihez járó ingyenes étkezését találom, ami nekünk nem jár... (fejenként havi 9e-vel van több jövedelmünk...)

9. megryan (válaszként erre: 8. - MÁRKATA)
2010. jan. 18. 11:11

[link]


cikk erről

8. MÁRKATA (válaszként erre: 3. - Szisi)
2010. jan. 18. 11:08
Most jár le a három éves korig tartó rendes gyes-em.Most igényeltem meg a tartós betegséges gyest.
7. MÁRKATA (válaszként erre: 2. - Bánatka)
2010. jan. 18. 11:06
Obstruktív tüdőbetegsége van.
2010. jan. 18. 10:56
És közgyógy igazolvány, utazási költségtérítés, 10 éves korig gyes, óvoda -iskola 50%-os étkezési támogatás.
2010. jan. 18. 10:55

ez pedig az emelt családi pótlékos fórum.


[link]

2010. jan. 18. 10:55
Ha jól tudom dupla családi pótlék jár. Az egyik ismerősömnek epilepsziás a lánya és Ő 10 éves koráig otthon volt vele(gyesen), mert tartós betegnek számított illetve számít.
2010. jan. 18. 10:54
Ha olyan a betegsége, amit az OEP is támogathatónak ítél meg, akkor emelt összegű családi pótlék, illetve életkorától függően GYES is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook