Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok! Segít a 5-HTP migrén esetén? Mik a tapasztalataitok a szerrel kapcsolatban? fórum

Sziasztok! Segít a 5-HTP migrén esetén? Mik a tapasztalataitok a szerrel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


8. 9947641af1 (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2010. jan. 20. 22:59

Szia!

Mindjárt gondoltam, hogy értesz a dologhoz, és nagyon köszönöm a segítséged. Ha halvány remény lenne rá, hogy segít és nem káros, bevenném. csak az a kérdés, hogyha szedem, és jelentkezik a migrén, akkor a triptánomat nem vehetem már be, mert ütik egymást, és kínlódhatok 4 napig. Az nem éri meg nekem, akkor maradok a gyógyszeremnél. de ha nincs kölcsönhatás,akkor kipróbálnám, mert utálom már ezt a fejfájást!


Még egyszer ezer hála és köszönet, hogy szakítasz időt rám.


Borcsy

7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - 9947641af1)
2010. jan. 20. 11:43

Szia, Borcsy!


A szerotonin (másik nevén: 5-hidroxitriptamin) a triptofán nevű aminosavból keletkezik (még a nevük is hasonlít: triptofán --> triptamin).

A triptánok a szerotonint utánzó, szerotoninhatású vegyületek (azaz: szerotoninagonisták). Ezekről írtam a 4. hozzászólásban).


Tehát gyakorlatilag olyan, mintha szerotonint szednél.


Megnéztem ezt a linket, és kiderült: nem szerotonin van benne (bár valahol tévesen szerotonint írnak), hanem annak közvetlen előanyaga, azaz ebből az anyagból már csak egyetlen kémiai reakció kell ahhoz, hogy szerotoninná váljon. Így már más a helyzet, mint ha maga a szerotonin lenne. Írnak róla jókat, de hogy ebből mennyi igaz, nem tudom.


Van egy ismerősöm (dietetikus), aki ért ezekhez, megtudakolom őket, és amint megvan a válasz, jelentkezem!


Mindazonáltal: olyan hatást szinte biztosan nem érsz el vele, mint a gyógyszerrel (a triptánokkal).


De megjegyzem, tényleg jól gondolkodtál:-)


(Amúgy orvostanhallgató vagyok.)

2010. jan. 20. 11:29

Szia!


Köszi az eddigi infókat. Ezen a linken találtam meg: [link]

Igen étrendkiegészítő,de az összetételről szó sincs.


Először megrendeltem, aztán lemondtam, mert nem tudok róla semmit. Van-e gyógyszerkölcsönhatása más gyógyszerekkel például. Káros lehet-e?

Ha fáj a fejem egy speciális migrénellenes szert szedek, ami elég erős (és drága). Egy triptán vegyület, gondolom a triptofánnal kapcsolatos valahogyan. szóval mivel a triptofán összefügg a szerotoninnal, és nekem a triptán segít, akkor elméletileg a 5-HTP- nek is kellene segíteni.

De ezt csak én "okoskodtam" ki. Lehet, hogy tök hülyeség. Te szakmabeli vagy? Nagyon úgy tűnik nekem.

Borcsy

5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Pirosalma)
2010. jan. 19. 12:59

Na, úgy néz ki, hogy a szerotoninhatású anyagok (szerotoninagonisták, beleértve magát a szerotonint is) hatásosak lehetnek. A kérdés már csak az, hogy szájon keresztül bevéve a szerotonin tényleg eljut-e a megfelelő helyre (azaz fölszívódik, és még a máj sem bontja el).


Étrendkiegészítő? Mit írnak, mi a hatóanyag?

4. Pirosalma (válaszként erre: 3. - 9947641af1)
2010. jan. 19. 12:51

Szia, Borcsy!


Őszintén szólva, nem igazán tudok róla mit mondani, nem jártam utána. De az kérdéses, hogy orálisan hatásos-e, ugyanis szerintem a bélhámsejtek az ilyen aminokat (szerotonin, hisztamin, tiramin, adrenalin stb.) kapásból elbontják, így a hatóanyag föl sem szívódik, ill. csak igen kis mennyiségben.

3. 9947641af1 (válaszként erre: 2. - Pirosalma)
2010. jan. 18. 22:05

Nem vagy eltévedve!!! Erre gondoltam.Azt olvastam, hogy migrénre is használ, de nem merem elkezdeni szedni. Az orvosom nem tudott róla semmit.


Ismered a szert?

Borcsy

2010. jan. 17. 21:24

Szia!


Nem 5-HT (5-hidroxitriptamin, más néven szerotonin)? Vagy nagyon el vagyok tévedve?

2010. jan. 17. 20:55
Sziasztok! Segít a 5-HTP migrén esetén? Mik a tapasztalataitok a szerrel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook