Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a nagyobbik gyerekem uralkodik a kicsi felett, sőt sokszor meg is üti? fórum

Mit tegyek, ha a nagyobbik gyerekem uralkodik a kicsi felett, sőt sokszor meg is üti? (tudásbázis kérdés)


15. aeb0378846 (válaszként erre: 13. - Golfáramlat)
2012. aug. 21. 09:58

Bocsi ezen röhögtem egy darabig:)))))" Én nem engedem, rá szoktam szólni és ütni a kicsi kezére - hogy nem verekszünk!"


Akkor te mit csinálsz, simogatod a kicsit?.. hisz azt teszed amit tiltanál neki.

14. ba21036ade (válaszként erre: 4. - Janita)
2010. jan. 5. 06:57
Szia.Nálunk is van ütögetés,de már nem annyi,mint 1-2 hónapja.A naggyal ugyan azt csináltam,mint ő a kicsivel.Pl:ha vmiért rácsapott vmelyik kezére ok nélkül,én is rácsaptam az övére.Mostmár tudja,hogyha neki fáj,akkor fáj a tesónak is.De.Ha a kicsik bántják,akkor vagy szól,vagy visszakapják ők is.Mostmár kevesebbet marakodnak,jobban elvannak.A kicsinek se kell mindig igazat adni csak azért,mert kicsi.Ha a nagy játszik vmivel,és elakarják tőle venni,akkor nem engedem.És ez fordítva is így van.Kérdezd meg a nagytól,miért "nem" szereti a kicsit.
2010. jan. 5. 01:42

Nálunk fordítva van! :DDDD

A 1,5 éves üti a 11 évest! A bamba nagy lány meg hagyja. Én nem engedem, rá szoktam szólni és ütni a kicsi kezére - hogy nem verekszünk! A nagy meg énrám szól, hogy "nehogy bántsd Nikikét, mert kicsi még és nem tudja..."

Ja! Én sem szoktam ráerőltetni a nagyra a kicsit, mindig megkérdezem, hogy van -e kedve játszani vele amíg elvégzem a dolgom. Van úgy, hogy nincs!:DDDD

2010. jan. 4. 22:44

Szia!


Hát én azt gondolom, hogy a nagyobbiknak több szeretetre van szüksége. Biztos egyformán szeretgeted őket, de lehet, hogy neki ez is kevés. Szerintem az lehet a megoldás, hogy többet legyél vele csak te vagy apuka, de tesó nélkül.


Emellett el kell vele beszélgetni arról, hogy nem szép tőle, amit a tesójával tesz és hangsúlyozni kell, hogy a testvéreknek össze kell tartani és nem pedig bántani egymást. Egy 5 éves ezt már meg kell hogy értse.

2008. szept. 9. 22:12

Szia!

Biztos, hogy féltékenység van a dologban! Hiába szeretgeted ugyanúgy mindkettőt stb. ez most már kétfelé oszlik, míg a kicsi előtt ő kapta egyedül ezt a szeretetet csak. Ha egyezkednek, akkor is biztos "közéjük állsz", ha látod biztos, hogy nem hagyod hogy verje a kicsit, ami érthető is, de ezzel is csak anyit lát, hogy neki adsz igazat!


Nővérem 7 évvel volt idősebb nálam, és mindig is szeretet rajtam uralkodni, nem egyszer én is meg lettem verve, soha nem alakult ki közöttünk jó viszony, a mai napig rossz a viszonyunk. Szerintem ez is hozzájárult!


Oviban is verekszik? (Vagy nem ovis?)


Muszáj beszélni a nagyobbik lánnyal, 5 évesen már meg kell értenie, hogy nem jó amit csinál!

Sportolhatna is valamit, ami leköti az energiáját, vagy önuralomra tanítja! 5 évesen már nem kicsi a sporthoz...

2008. szept. 9. 17:52
Biztos, hogy féltékeny, mert előtte csak vele törődtetek. Ezt okosan ki lehet védeni, sok türelemmel és odafigyeléssel. Nálam 2 év volt köztük és nagyon szerették egymást. Az beválik, ha pl, a nagy úgy tudja, hogy a kicsi tőle tanul majd meg mindent:) Ettől okosnak és nélkülözhetetlennek érzi magát.
2008. febr. 26. 06:36
Azért nem kell hagyni!
8. I 35
2008. febr. 25. 22:39
Óvodában hogyan viselkedik?lehet,hogy otthon tombolja ki magát?Az én lányom akkor viselkedett így,amikor elkezdte az ovit.
2008. febr. 17. 11:39
ezek csak gyerek csinyek
2007. nov. 8. 15:34

Több figyelemre vágyik a nagyobbik!

Ő sem tudja miért de tudatallatija arra ösztönzi, hogy "elveszített" pozicióját visszaszerezze...

2007. ápr. 20. 17:58

Valóban nem lehet könnyü,de probálj a nagy lányoddal beszélni ,értesd valamilyen szinten meg vele,hogy nem szabad ,nem tesz jót evel ,és fáj a testvérkéjének.

Sokat mondjad ,hangoztassad ,hogy szeretni kell egymást nem bántani.

Tudom nehéz dolog ,de kitartással ,folytonos szolitgatással ,csak meggyözöd ,hogy ne uralkodjon annyira kicsin.

Nálunk is 4 év a korkülömbség van,hogy a kicsi elveszi a játékait ,és nem jol reagálja le a dolgokat,de mindig megmagyarázom,hogy hagyja mert megunja akicsi hamar ,és ne hozzá üssön ,hanem értse meg,hogy kicsi még.És hidd el ,hogy mikor már a nagy lányom babást játszik alkalmazza is ,ugyanugy beszél a babáihoz ,ahogyan én hozzá.

Ebből csak azt akartam megértetni,hogy a sok beszélgetés ,folyamatos figyelés egy idő után eredményes lesz ,mert a tudatalattiukban csak benne lesz ,és rájönnek ,hogy rosszat tesznek ,ha kistesojukat lekezelik.

4. janita (válaszként erre: 3. - Hetessycintia)
2007. ápr. 20. 17:50
Nálunk ez nincs így, hogy a kicsinek jobb sora van és a nagyra rá van bízva a kicsi. Mindenből egyforma van , mindenből ugyanannyit kapnak és ugyanúgy vannak szeretve is . Épp ezért nem értem, miért alakult ki köztük ez a helyzet.
2007. ápr. 20. 17:16

Hát nekem a nagy lány hat éves a fiam 11 éves a pici pedig 6-hónapos,és soha nem ütötték meg egymást,és nem volt balhé köztük.Viszont a barátnőmnél is ez van.Ott is a nagy 11-év,a kicsi 5éves,és bizony pici koruk óta verik egymást.

És uralkodik a nagy a kicsin.

Én náluk azt vettem észre,hogy a kicsinek elég sok minden meg van engedve,ami a nagynak pl nem.PL:ha a nagy játszik v.mivel,és a kicsi el akarja venni,akkor rögtön az van,hogy add neki oda,te vagy a nagyobb.....Stb.Ami szerintem nem mindíg jó.Vagy sokat van a kicsi a nagyra bízva,hogy figyelj már rá,míg anya kitereget,míg anya elmosogat stb.,holott a nagylány mást szeretne csinálni.Magyarán rá van eröltetve.

És ilyenkor a nagylány "kinyilvánítja" a kicsin,hogy mennyire a terhére van.Náluk sz.tem ezért van az ellenségeskedés.Pedig ott elég nagy a korkülömbség,nálatok csak 2-év.Hm....

2007. ápr. 20. 16:46
talán féltékeny a kisebbre? (ez csak egy tipp volt)
2007. ápr. 20. 16:38
Az egyik lányom 5 éves, a másik 3 éves. Mit tegyek ha a nagyobbik uralkodik a kicsi felett, sőt sokszor meg is üti?Pedig ilyet nem lát tőlem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook