Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fűszertartó olcsón fórum

Fűszertartó olcsón (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fűszertartó olcsón

1 2
53. 433384b4bc (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. jan. 24. 17:05
Ahogy érzed.
52. syria (válaszként erre: 49. - 433384b4bc)
2010. jan. 24. 08:00

A kreatívságban az az igazi biznisz, ha semmiért nem adunk pénzt; olyan anyagokból dolgozunk, ami valamiért már van otthon, vagy amit egyébként kidobnánk.


Nem tudom, milyen megvásárolgató üvegre gondolsz. A kanalas gyógyszerek üvegeinek úgy 40 Ft darabja, és a kicsi szájuk miatt nem alkalmas fűszertárolásra.

Én a tabletták (most már barna) üvegeire gondoltam, az meg csak a gyárban fordul elő üresen, patikában nem.

51. ibi75 (válaszként erre: 49. - 433384b4bc)
2010. jan. 23. 15:52
majd csinálsz 1-2 hidegtálat és a fogvájók is hamar elkopnak :))
50. ibi75 (válaszként erre: 46. - 2b124faaf3)
2010. jan. 23. 15:49
:DDDDDDDD
49. 433384b4bc (válaszként erre: 32. - Syria)
2010. jan. 23. 14:19

Írtam a cikkben azt is hogy a kis tároló alkalmatosságok lezárhatóak így megmarad az aromájuk. Mindegyiknek elforgatható a teteje. A bennük levő fogvájót beletettem egy kisebb lekvárosüvegbe,és a tetejét kilukasztgattam, hogy a fogvájókat ki tudjuk venni belőle.

A praktikusság mellett odafigyeltem az igényességre is.

A gyógyszeres üvegeket pedig meg lehet venni a gyógyszertárban,nem kell megvárni amíg összegyűlik.

48. cca887cff8 (válaszként erre: 46. - 2b124faaf3)
2010. jan. 23. 11:00
:)
47. syria (válaszként erre: 42. - Mh07)
2010. jan. 23. 02:06

Már 1 kg-tól is átveszik, csak nem biztos, hogy annyival érdemes elmenni.

Minden konzerves dobozt kimosok (a halasakat eddig nem kellett, mert Fannikám tisztára nyalta, de ő sajnos szerdán meghalt), összegyűjtöm, és vas áron beveszik. Az ára változó, kilója tavaly 20 Ft volt, most, és máshol nem tudom mennyi. A szomszédasszonyaimat már beidomítottam, áthajigálják a levitézlett főzőedényeket. Ha szerencsém van, akkor a horganyzott, meg egyéb cuccokért (pl. alumínium) még többet is kapok. Nagy, kutyatápos zsákokban gyűjtöm őket (bár ezek után nem lesz zsák utánpótlás, de spájzoltam), eltelik egy kis idő, mire érdemes elvinni, és persze tárolóhely és kocsi is kell az ilyen „vállalkozáshoz”.

Szabad kiröhögni a fentiekért, de vallom: sok kicsi sokra megy. (Ld. néhány cikkem, meg egy bizonyos szavazás kiírásom.) Mikor megkapom azt a pár száz forintot, mindig arra gondolok: hány adag kaja jön ki belőle. Mert kijön belőle egynéhány. És a környezetvédelemért is teszek.

2010. jan. 22. 21:20
nem nem eladom belőle a túrót és a vödröt aljas módon megtartom!:)
2010. jan. 22. 21:19
brinza túró
44. cca887cff8 (válaszként erre: 43. - 2b124faaf3)
2010. jan. 22. 20:20

hú, kolós juhtúró..én sztem de egy kilót megenni azért....elég sok mert nem áll el sokáig.


melyik fajta amúgy?

2010. jan. 22. 19:44
Én egy élelmiszer boltban dolgozom és árulunk juhtúrót!Nagyon fajin kis kg-os vödrökben hozzák!Nagyon szuper és praktikus ezekben tárolom pl. cukrot,lisztet,rizsát!Nagyon szeretem ezeket!
42. mh07 (válaszként erre: 41. - Syria)
2010. jan. 22. 11:46

Simán összegyűjtöd a konzerves dobozokat és beviszed a MÉH-be? Milyen mennyiségtől vesznek át?

Bocs, hogy faggatlak, csak én sem szeretek olyan dolgokat kidobni amit még lehet valamire használni, vagy újra lehet hasznosítani.

Válaszodat előre is köszönöm.

41. syria (válaszként erre: 40. - Anka71)
2010. jan. 22. 07:42

Ja, hát aki ilyen gondos gazdasszony, annak tényleg nehéz üveghez jutnia.


Nem terhelsz vele, mert amúgy sem dobok ki semmilyen üveget, legfeljebb azt, amelyikre olyan idióta ragasztóval teszik a címkét, hogy csak drótkefével jönne le.

Ezek a kicsi üvegek valahogy mindig elfogynak.


Örülök, hogy mégiscsak tudtam ötletet adni.

Nálunk is sok gomba fogy, a szeletelt is, meg az apróbb egész. Nem szeretem frissen vásárolni, mert nem áll el, így meg mindig kéznél van.

Viszont éppen azért, mert más üvegekből sok gyűlik, és is a dobozos gombát veszem újabban, mert a dobozát beveszik a MÉH-be.

Egyetlen konzervdobozt sem dobok a kukába, hiszen pénzt kapok értük.

40. Anka71 (válaszként erre: 38. - Syria)
2010. jan. 21. 12:56

Hát, lekvárt nem veszek, mert azt magam teszem el. Aztán sűrített paradicsomot sem veszek (azt is említette valaki, hogy jó az üvege), de tettem el 70 liter paradicsomlét.

Viszont a gombás üveg ötletet köszönöm, gombát szoktam venni, csak konzerv dobozosat, de akkor majd figyelek erre, hogy üveges legyen. Úgy már össze fog jönni, mert abból sokat fogyasztunk:)

Azt is szeretném megköszönni, hogy felajánlottad, hogy gyűjtögetsz nekem, de tényleg nem szeretnélek terhelni vele, de azért köszönöm:))

39. Anka71 (válaszként erre: 36. - Cca887cff8)
2010. jan. 21. 12:53
Köszi a választ. Emlékszem én is olyan üvegekre menzás koromból. Tényleg mutatós lehet fűszereknek.
38. syria (válaszként erre: 33. - Anka71)
2010. jan. 21. 12:24
Eszembe jutott: a gomba üvege is alkalmas, annak még a formája is szép. Jól mutat bennük a teafű, kakaó, pirospaprika, só, babérlevél, kompleta, stb.
37. syria (válaszként erre: 33. - Anka71)
2010. jan. 21. 10:09

Lekvárt sem veszel? Mert azok is szép egyforma üvegekben vannak. A torma, meg az Erős Pista ha jól emlékszem, kisebb üvegekben vannak.

Ha gondolod, gyűjtök én neked!

Szerintem 1-2 hónap és összejön 6-8 db egyforma üveg.

36. cca887cff8 (válaszként erre: 35. - Anka71)
2010. jan. 21. 09:12

ilyen 100ft os boltban il háztartásiban láttam meg.


olyan aromazáró szögletes üvegek..mint amit a üzemi konyhákon is szanálnak a hatóságok részére, h ételmintát tegyenek el a vizsgálatokhoz.


persze nem csak arra lehet használni ....


majd talán készítek képet és felteszem...

35. Anka71 (válaszként erre: 34. - Cca887cff8)
2010. jan. 20. 18:56
Milyen üzletben vetted az üvegeket?
34. cca887cff8 (válaszként erre: 33. - Anka71)
2010. jan. 20. 18:44

van többféle csinos üveg vagy f.tartónak való ...

nekem is volt kévés üvegem de túl nagynak találtam

az ember nem több zacskó fűszert rak bele mert elmegy az aromája. ezért dobtam ki.


én 200ft ért vettem aromazáró kis üveget...és saját készítésű dekopázs ragasztással dobtam fel a címkéket.

egyformák, szögletesek jól illeszkednek

33. Anka71 (válaszként erre: 32. - Syria)
2010. jan. 20. 14:19
Én meg aztán főleg meg vagyok lőve: Nescafét (és kávét sem) egyáltalán nem iszunk. Kicsi gyerekem sincs. Szóval, nescafés üveg és bébiételes üveg kilőve. Pedig úgy szeretnék én is ilyen jó kis mutatós fűszertartót:)
32. syria
2010. jan. 20. 09:07

Nem tartom jónak az ötletet. Csak azért megvásárolni valamit, mert tetszik a csomagolása?

Azt sem értem, miért praktikus, hiszen ezeknek a tárolóknak a tetején van egy lyuk, amin higiénikusan ki lehet venni az esztergált fogvájót (legalábbis, amit én vettem az olyan). Hol marad az aromatartás?

Ezen ötlet nyomán vegyünk sok gyufát, fülpiszkálót, öntsük ki, és kreatívkodjunk a dobozaikkal!


Annyi felhasználható göngyöleg van - főleg kicsi üvegek -, amik egyébként a szemétbe mennének!

Régen a gyógyszerek többnyire nem fóliába, hanem jól záródó műanyag kupakkal ellátott, átlátszó üvegcsébe voltak csomagolva. Azokat a 3-6 cm magas kis üvegeket nem dobtam ki, a címke eltávolítása után kiválóan tárolom bennük az őrölt fahéjat, a törött borsot, de szemes társaikat is.

Manapság is vannak gyógyszeres üvegek, s bár azok többnyire nem átlátszók, felcímkézve azok is használhatók fűszertárolásra. Csak hát - remélhetőleg - kell egy kis idő, mire összegyűlik a szükséges mennyiség.

31. rozsazsa (válaszként erre: 28. - Rozália)
2010. jan. 18. 19:49
Köszönöm, kedves vagy...tényleg üveg a teteje. A másik félét ismerem, de nehéz leszedni a műanyag kupakot róla. Pedig abban is lehetne tartani pl. fahéjat,,,,
30. cca887cff8 (válaszként erre: 29. - Sztolyka)
2010. jan. 18. 11:15

nekem is abban volt csak meguntam...


nem is olyan régen a 100ftos boltban vettem 200ftért

ételmintás üvegeket - amiket az üzemi konyhákban használnak ételmintának a hatóságok részére...


felcímkéztem - azt én csináltam...


szépek és olcsók

29. sztolyka (válaszként erre: 16. - Debóra)
2010. jan. 18. 11:11
Nekem is omniás üvegekben vannak,szerintem dizájnos.
28. Rozália (válaszként erre: 20. - Rozsazsa)
2010. jan. 18. 10:41
Bárhol kapható. Van kicsi is és nagy is. (Igaz, nem tőlem kérdezted, de nekem is van ilyen üvegem, gondoltam a választ tőlem is elfogadod:)
2010. jan. 18. 09:08
Szia.Én a bébi ételes üvegekből csináltam fűszerest felcímkéztem és a tetejére kockás /piros/ ruhából tetem tetőt persze az eredeti tető tetejére tettem a ruhát,nagyon szép lett.
26. ibi75
2010. jan. 18. 08:16

ja, a cikkhez is hozzászólva: nekem is nescafe-s üvegeim vannak: 50 g -osokban a fűszerek, nagy 200 g-osokban pedig cukor, kókuszreszelék, tea, tészta, stb.

szögletesek, jól passzolnak egymáshoz :)

nekem az üvegcsék aljára van írva a tartalmuk.

25. ibi75 (válaszként erre: 7. - Veroosh81)
2010. jan. 18. 08:10

szia, megnéztem :)

ha annyira nem jön be így neked, akkor fehér alapra tedd a szalvétát. ne az egész üvegre, csak a kép alá fess alapot. picit körülményes, de leagalább jobban kiemeli a képet a fehér alap :)

egyébként jópofa!

2010. jan. 17. 23:02

nekma konyhámmal kapcsolatban színkorszakaim vannak(kb.évente más színű egy fal és a kiegészítők)

A sárga kiegészítők mellé tchibo-s homokóra alkú és sárga tetejű 10 és20 dekás üvegeket gyűjtöttem össze.Alkoholos filccel írtam rá,hogy mi van benne,így 2-3 mosogatógépes tisztítás után is rajtamaradt.A piros-fehér konyhához pedig au IKEA-ban vettem hármasával csomagolt kb.2dl-es kis fehér zománcozott tégelyeket(alkoholos filc,mosogatógép itt is játszik)

Nálam azért a design utáni legfontosabb szempont,hogy a zsíros konyhapárától sűrűn tudjam egyszerűen tisztítani.

Ez a fogpiszkálós ötlet amellett,hogy nem is olcsó,nálam legfeljebb a sáfránynak lenne elég.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook