Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol középfokú C típusú nyelvvizsga. Oh, mondd, te melyiket választanád? : o) fórum

Angol középfokú C típusú nyelvvizsga. Oh, mondd, te melyiket választanád? : o) (tudásbázis kérdés)

11. Lanvin
2010. máj. 30. 12:01
Nekem ECL van. Nem volt nehéz.
10. Kyller
2010. máj. 30. 09:42
Nekem cambridge-i van. A tapasztalatom az, hogy soha, senki, sehol nem keri szamon, hogy van e nyelvvizsgad es ha van akkor hol szerezted. Ha megfelelo szinten tudsz beszelni, akkor nyert ugyed van.
2010. jan. 21. 20:33
Telc. Jó választás.
8. MelisUK (válaszként erre: 7. - Agnes89)
2010. jan. 18. 14:35

A TELC nyelvvizsga elfogadott az egyetemeken a diplomához. Nem értem, hogy miért zárják ki bizonyos munkahelyeken, hisz az a fajta nyelvvizsga kifejezetten arra "megy rá", hogy beszélni tudjon az ember, ellentétben az Origósnál, ahol a nyelvtani kivételekre mennek rá.

Az Origós nyelvvizsgával csak Mo-on lehet érvényesülni, sehol máshol nem fogajdák el, ugyanakkor a TELC nyelvvizsgát a világ bármely pontján elfogadják, ugyanakkor a Chambridge nyelvvizsgát részesítik mindenhol előnyben a színvonala miatt.

2010. jan. 18. 13:47

Az origósat tényleg a legnehezebbnek tartják. A TELC-et pedig a legkönnyebbnek. De sajnos én már láttam olyan álláshirdetést, ahol a nyelvvizsga elvárás volt, de mellé írták, hogy TELC kizárva :S. Szerintem az origósat többen elismerik.


Bár a tapasztalatom az, hogy tök mindegy milyen nyelvvizsga, legtöbb helyen, ahol kell nyelvet használni, ott úgyis angol interjú lesz...

2010. jan. 18. 12:26
Chambridge
2010. jan. 18. 11:40

Csak a nemzetközi elfogadottságú az ajánlott választás.

Egyébként pedig a felkészültségtől függ, hogy melyik a könnyebb.

2010. jan. 18. 08:34
pannon
2010. jan. 18. 05:37
A TELC és az ECL a legnépszerűbbek, mert ezeket kicsit könnyebb is letenni állítólag. Az Origós vizsgát mindenki a legnehezebbek közé sorolja, ezért arra kevesebben mennek jóval. A TELC-et és az ECL-t mivel nemzetköziek, ezért több helyen fogadják is el.
2010. jan. 17. 19:22
TELC.
2010. jan. 17. 15:41
Angol középfokú C típusú nyelvvizsga. Oh, mondd, te melyiket választanád? : o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook