FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Angol középfokú C típusú nyelvvizsga. Oh, mondd, te melyiket választanád? : o)

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. Lanvin2010-05-30 12:01
Nekem ECL van. Nem volt nehéz.

10. Kyller2010-05-30 09:42
Nekem cambridge-i van. A tapasztalatom az, hogy soha, senki, sehol nem keri szamon, hogy van e nyelvvizsgad es ha van akkor hol szerezted. Ha megfelelo szinten tudsz beszelni, akkor nyert ugyed van.

9. marcu2010-01-21 20:33
Telc. Jó választás.

8. MelisUK2010-01-18 14:35
A TELC nyelvvizsga elfogadott az egyetemeken a diplomához. Nem értem, hogy miért zárják ki bizonyos munkahelyeken, hisz az a fajta nyelvvizsga kifejezetten arra "megy rá", hogy beszélni tudjon az ember, ellentétben az Origósnál, ahol a nyelvtani kivételekre mennek rá.
Az Origós nyelvvizsgával csak Mo-on lehet érvényesülni, sehol máshol nem fogajdák el, ugyanakkor a TELC nyelvvizsgát a világ bármely pontján elfogadják, ugyanakkor a Chambridge nyelvvizsgát részesítik mindenhol előnyben a színvonala miatt.
(válasz agnes89 7. hozzászólására)

7. agnes892010-01-18 13:47
Az origósat tényleg a legnehezebbnek tartják. A TELC-et pedig a legkönnyebbnek. De sajnos én már láttam olyan álláshirdetést, ahol a nyelvvizsga elvárás volt, de mellé írták, hogy TELC kizárva :S. Szerintem az origósat többen elismerik.

Bár a tapasztalatom az, hogy tök mindegy milyen nyelvvizsga, legtöbb helyen, ahol kell nyelvet használni, ott úgyis angol interjú lesz...

6. MelisUK2010-01-18 12:26
Chambridge

5. docens2010-01-18 11:40
Csak a nemzetközi elfogadottságú az ajánlott választás.
Egyébként pedig a felkészültségtől függ, hogy melyik a könnyebb.

4. Vad Virág2010-01-18 08:34
pannon

3. aranyibarbara2010-01-18 05:37
A TELC és az ECL a legnépszerűbbek, mert ezeket kicsit könnyebb is letenni állítólag. Az Origós vizsgát mindenki a legnehezebbek közé sorolja, ezért arra kevesebben mennek jóval. A TELC-et és az ECL-t mivel nemzetköziek, ezért több helyen fogadják is el.

2. krasch2010-01-17 19:22
TELC.

1. lindili2010-01-17 15:41
Angol középfokú C típusú nyelvvizsga. Oh, mondd, te melyiket választanád? : o)