Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell a gyerekek fogát tisztítani? fórum

Mikortól kell a gyerekek fogát tisztítani? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 17. 17:19
en ezt konyvbol olvastam,amit orvos irt:a babanak az innyet lehet mosniegy darabb gezzel.a fogat eves koratol kell mosni.en az inyet nem mostam,viszont a fogmosast eves koratol gyakoroljuk
2010. jan. 17. 16:58
A baba ínyét hagyd békén, mert ha nem megfelelő "erősséggel" tisztítod, akkor lehet, hogy később fogszabályzó kell neki.
18. xti_ (válaszként erre: 7. - Molyka)
2010. jan. 17. 16:15
én is úgy tudom, hogy már a baba ínyét is tisztítani kell, gézzel áttörölgetve.
2010. jan. 17. 16:06
Amikor kibújik.
2010. jan. 17. 15:36
Nekünk a védőnő tanácsolta, hogy az első fogacskákat gézlappal dörzsölgessük át, ahogy nagyobbacska lesz tanulófogkefével lehet már hülyéskedni. Mi G a b i forgkrémmel kezdtünk, azt hiszem 1 éves kortól ajánlott... de már előbb használtuk.
15. sshine
2010. jan. 17. 15:26
En egy fogorvos csaladnal voltam au pair egy evig, es ott minden reggel es este en mostam a gyerekek fogait. A pici meg nem volt 2 eves, es anyuka szepen megtanitotta neki, hogy ki kell nyitnia a szajat, mar amikor kibujtak a fogai. A szulok nem akartak a veletlenre bizni a fogszuvasodast, gondolom lattak belole eleget...
2010. jan. 17. 15:26

Köszönöm a válaszokat, ötleteket!!!♥

Akkor mi is elkezdjük a fogtisztítást valahogy. :DDDD

13. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Ditty26)
2010. jan. 17. 15:23

Az nagyon jó, nekünk is az volt az elején. :)

A hengerest sokat rágcsálta, már az is jó. A műanyag kefével mostam neki, míg az összes foga ki nem bújt, utána tértünk át a normálra, mikor már az utosló foga is kint volt rendesen.

Fogkrémet csak akkortól kell használni, mikor már ki tudja köpni - hiába szuperek a mostaniak, akkor sem arra van kitalálva, hogy lenyelje...

Nálunk ez az idő még nem jött el. :)

2010. jan. 17. 15:21
Mi akkor kezdtük el,amikor kibújt az első két fogacska.Igaz,fogkrém nélkül és játék szinten,de tanulgatjuk:)
2010. jan. 17. 15:20
Én már akkor adtam a kezükbe fogkefét egy kis fogkrémmel,amikor az első négy foguk kibújt.Ilyenkor már nyugodtan lehet nekik adni,csak a fogkeve legyen puha.
10. d@nu
2010. jan. 17. 15:20
Tanuló fogkefét adhatsz a kezébe, azt rágja, utánoz téged, de fogmosásra nem elég. A fogait te tisztítsd, legegyszerűbben törölközőt vagy tiszta pelust benedvesítesz és azzal áttörölgeted a fogacskákat.
2010. jan. 17. 15:19
Ahogy kinőnek. Persze vannak nekik való fogkrémek, nem mentolos csípősek, és érdemes hagyni, hogy utánozzanak minket, vagy a nagyobb testvért. Akkor nem érzik nyűgnek, tetszik nekik.
2010. jan. 17. 15:19
meg 1600ftért van a patikában ujjrahúzható fogkefe kis fogkrémmel..
2010. jan. 17. 15:19

Én még nem vagyok anyuka, csak olvasgattam a dolog után, már akkor el kell kezdeni, amikor megszületett. Az íny takarításásval, majd vannak ilyen spéci fogkefék, amik a kis fogcsonkra vannak kiképezve, azzal is kell dörzsölgetni, majd ha kibújt a foga, akkor a kefével.

Egy 22 hetes kismami

2010. jan. 17. 15:18
dm ben lehet kapni tanuló fogkefét,mi azt használjuk egyenlőre
5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 2. - Debóra)
2010. jan. 17. 15:18
Pontosan. Már az elsőket is érdemes, vannak kis fogtisztító kendőcskék és ujjra húzható fogkefe is. Mi fürdetés alatt majd minden nap bohóckodtunk már kiskorukban is, a nagy pedig már reggel-este mossa kefével, persze azért segítek neki.
2010. jan. 17. 15:18
amikor kijön a foga...
2010. jan. 17. 15:17
Kisfiam most 10 hónapos, s már az 5. foga jön. Vettem neki gyerekfogkefét. Nemtom mikortól használjuk. Valahol olvastam, hogy már az első fog megjelenésétől kezdve kellene. De hogyan vezessem rá a fogmosásra? És mikortól használjon fogkrémet is?
2010. jan. 17. 15:16
Hát már ajánlott, amikor már van foga.
2010. jan. 17. 15:15
Mikortól kell a gyerekek fogát tisztítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook