Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A netes zsinór rövid, máshová akarom tenni a szobában a gépet. Milyen kábelt kell ehhez venni, hol és hogy kell bővíteni? (Digis a netem) fórum

A netes zsinór rövid, máshová akarom tenni a szobában a gépet. Milyen kábelt kell ehhez venni, hol és hogy kell bővíteni? (Digis a netem) (tudásbázis kérdés)

2010. jan. 17. 14:26

Amúgy a kábelt UTP kábelnek hívják, és Media Markt/Electro Word/Saturn/Tesco/Auchan áruházakban is lehet kapni 3,5,7,10, stb. méteres kiszerelésekben. 300 ft körül van métere, de minél hosszabb, annál olcsóbb lehet. Változó...


A wifihez nem elég a router, kell egy vevő is (wlan kártya a gépben), ami a notebookokban általában már van, de asztaliba nem raknak.

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Vkriszta33)
2010. jan. 17. 12:53

Bármilyen számítástechnikai boltban lehet venni. A beüzemelését sztem bízd szakemberre, az a tuti.


A zsinórt viszont csak méterre meg kell venni, amennyit kérsz, akkorát csinálnak, és csak be kell dugni. Fal mellett elvezetve nem botladozol benne.

2010. jan. 17. 12:52
nekünk 2 helyen van wifis routerunk, az egyik ADSL internethez, a masik mikrohullámú internethez - ezt az infót a számtech boltban is meg fogják kérdezni. olyan 15 ezer forinttol talán lehet venni. De lehet, hogy olcsóbban is. Szerintem laikus is be tudja üzemelni, de nem árt hívni valakit, aki ért hozzá egy kicsit és beállítja, hogy ne tudjanak rá mások feljelentkezni. Ugyanis a wifis routerrel tudsz netezni az udvaron, illetve a szomszéd lakásban is, ha nincs beállítva
2010. jan. 17. 12:47
És ez mennyibe kerül, hol lehet venni, hogy kell beüzemelni, mennyire bonyolult? Szakember kell hozzá?
2010. jan. 17. 12:36
szerintem is a wifi a legjobb megoldás, nem kell állandóan zsinórokban botladozni
2010. jan. 17. 12:32
szia. wifis routert vegyél, akkor nem kell kábelezni
2010. jan. 17. 12:20
A netes zsinór rövid, máshová akarom tenni a szobában a gépet. Milyen kábelt kell ehhez venni, hol és hogy kell bővíteni? (Digis a netem)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook