Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adnátok pár ötletet? fórum

Adnátok pár ötletet? (beszélgetős fórum)

2010. febr. 12. 00:48

Szia!


Olyan Okj-t válassz, ami azonos szakmacsoportban van azzal, amit majd a fűsulin szeretnél tanulni, mert a felvételinél csak úgy kapsz rá pluszpontot. pl. én gazdinfos okj-t csináltam, (amiről azt mondták, hogy infos és gazdasági szakmacsoportba is tartozik...) és a végén kiderült hogy csak az infohoz jó, ezért a gazdasági szakon nem kaptam érte pluszpontot...

2010. jan. 17. 21:21
Köszönöm a tanácsokat. :) Azért közelebb segítettetek a döntéshez. Rendesen át kell gondolnom, az biztos. :)
2010. jan. 17. 11:30

A helyedben pénzügyre mennék.

Én érettségi után elvégeztem a két éves logisztikusit, de hát kb kitörölhetem vele....

Munkát nem találok vele,mert nincs tapasztalatom és mert németből van nyelvvizsgám és nem angolból. Szóval ha logisztikát akarsz tanulni mindenképp feküdj rá az angolra,anélkül nem ér sokat.

A marketing szerintem csak egy jól hangzó dolog, de megfelelő ismeretségek nélkül azzal sem érsz sokat! Gondolkodtam rajta én is,de nincs ismerettség,anélkül meg nehéz. Szóval a 3 körül még a pénzügy a legjobb.

Én most gyógyszertári asszisztensnek tanulok és nagyon bízok benne, hogy ezzel el tudok majd helyezkedni.

9. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2010. jan. 17. 10:07
Pénzügy felé mennék-ha a helyedben volnék.
8. fd40fbf4fa (válaszként erre: 4. - Pinkyke)
2010. jan. 17. 10:01
Bocsi, nem a műkörmösre értettem az 1-2 évet, hanem a technikusi képzésekre: logisztika... :)
7. giga455 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2010. jan. 17. 10:00

a banki szakügyintéző felsőfokú szakképesítés, az ügyintéző végüek pedig középfokúak.

Nekem számviteli szakügyintézőm van, bizonyos óráink együtt voltak a bankisokkal. Mindenki átment a viszgán, nem olyan veszedelmes (ők is így nyilatkoztak).

6. Alexa77 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2010. jan. 17. 10:00

Szia! Én a helyedben a logisztikát választanám, bár ebben is csak akkor van jövőd, ha van hozzá egy stabil nyelvtudásod is. Önmagával az érettségivel nem sokra mész, bár ezeken a szakirányokon a fősulival se nagyon - nem akarlak elkeseríteni, de Dunát lehet rekeszteni az ilyen végzettségűekkel, munkahely meg nem nagyon van. Anyukám egy bankfiók vezetője, mindig mondja, milyen fájó szívvel mond nemet a naponta jelentkező friss diplomásoknak, de sajnos egyszerűen nincs munka.

A párom egy nagy biztosító cég fiókvezetője, ő kifejezetten szívesen vesz fel pénzügyi végzettségű embereket, a biztosítóban eszméletlenül jól is lehet keresni, de kell hozzá egy bizonyosmentalitás.

Ha én lennék a helyedben, valószínűleg levelezőn végezném a fősulit, előtte a nyáron elvégezném a műkörmös sulit, az pár hónap alatt megvan és a suli mellett dolgoznék. Egyik barátnőm némettanár, mellette műkörmözik, ő már a magántanítványait is lemondta, mert a műkörömépítéssel, kéz- és lábápolással háromszorosát keresi. Suliban még tanít, de csak azért, mert szeret tanítani és nem akar róla lemondani, na meg így a tb-je is megvan, a műköröm "csak" mellékes. Mindenesetre a lakását nem a tanári fizujából vette.

Nem tudom, tudtam-e használhatót mondani neked, remélem, igen. Ahhoz, hogy igzán jó tanácsot tudjak adni, persze ismernem kellene téged, de általánosságban igaz, amit leírtam.

Sok sikert, bárhogy is választasz!

5. fd40fbf4fa (válaszként erre: 3. - Kormi1985)
2010. jan. 17. 09:59

És nem tudod, hogy mennyire nehéz a banki-szakügyintéző szakot elvégezni? :S

Köszönöm, mindenképpen szeretném a műkörmöst is elvégezni, csak a sorrendben teljesen tanácstalan vagyok, köszönöm az ötleted. :)

2010. jan. 17. 09:55
a műkörmös suli is csak szombati napokon van és az nem is 1 éves mint a kozmetikus, hanem 4-5 hónapos.
2010. jan. 17. 09:55
Ha jobban szeretnél keresni akkor menj szerintem banki-szakügyintézőnek. Talán ott lehet legjobban keresni... aztán ha már melózol valahol elkezdheted tanulni pl. a műkörmözést! Aztán majd meglátod hogy megy a dolog és ha beválik akkor leszel műkörmös... Sok sikert! :-)))
2010. jan. 17. 09:54
én is hasonló cipőbe jártam én megcsináltam érettségi után egy két éves sulit, aztán levelezőn egyetemre mentem amit most is csinálok plusz mellette dolgozok. Aztán most áprilistól még hétvégi suliba elkezdem a kozmetikust mert ez volt minden álmom
2010. jan. 17. 09:50

Sziasztok!


Pár hónap múlva érettségizem kereskedelem-marketing szakirányultságú érettségim lesz. Sajnos tanácstalan vagyok, hogy technikusi képzésen melyik területet válasszam: pénzügyi-ügyintéző, logisztika, marketing szak?

Nagy problémám, hogy mindenképpen szeretnék tovább tanulni a technikusi után (a technikusi 1-2év) főiskolán, de félek, hogy nem leszek képes elvégezni. Ott is 3 szakot tudnék elképzelni : pénzügyi-ügyintéző, banki-szakügyintéző vagy szakmai ügyintéző. Esetleg van valaki, aki tudna tanácsokat adni, hogy mit tegyek?

És szívem szerint ruházati eladónak vagy műkörmösnek tanulnék, de a ruházati eladók nem keresnek túl jól (persze vannak kivételek), a műkörmösnek meg csak akkor van jövője, ha szépen-jól csinálja ami csinál, van hozzá érzéke.

Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook