Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha csak 3x hajlandó szopizni a 7 hónaposom fejéssel kiegészitve mennyi ideig nem apad el a tejem? fórum

Ha csak 3x hajlandó szopizni a 7 hónaposom fejéssel kiegészitve mennyi ideig nem apad el a tejem? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 16. 20:20
Én 16 hónapig szoptattam a Kisfiam, most 2 hónapja hagyta abba, én nem fejem és még mindig van tejem...nem apad el könnyen...ha fejed, lesz még sokáig, én is sokáig fejtem, azért volt ennyi tejem!
2010. jan. 16. 18:26

Lehet,hogy fáj neki,de szerintem nem.

A szopizást fokozatosan úgyis elfogja hagyni és naponta már csak 1 szer fogja kérni mert elég lesz neki.Csak arra vigyázz,hogy ne gyulladjon be.A tej mennyisége pedig mindig ahhoz igazodik,hogy mennyire van szüksége.Ahogy ezt az előttem szóló is leírta.

az első lánykámnál másfél évesen nem kellett neki.(elaludt nélküle és nem is kérte többet)Még egy félévre is volt néhány cseppnyi,nem fejtem csak az első 6 hónapban.A kicsikkel is így tettem és ők ráadásul ikrek is és elég nekik így is.Fejlődnek és most már igaz csak lassabban,de híznak.Már lemozogjak.

Úgyhogy csak nyugi és annyit adj neki amennyit kér.

2010. jan. 16. 16:15
Eszik főzeléket sir mert éhes de "megdolkozni" nem akar érte. Lehet hogy fájna az inye? Még nincs foga de már nagyon éles a széle
2010. jan. 16. 16:05

Szia!

Ha 7 hónapos akkor már lehet elkezdődött nálatok a hozzátáplálás és azért nem igényli annyira.Szerintem nem fog elapadni csak az ő szopási igényéhez fog igazodni a tejmennyiség,de fejéssel szinten lehet tartani.

Még mesterségesen is be lehet indítani a tejet,úgy,hogy nem is szültünk gyereket,csak egy elektromos mellszívó kell hozzá.Ezt csak azért írtam,hogy nem apad az el olyan könnyen.

Ha nem akarod,hogy kevesebb legyen a tejed akkor szinten tarthatod fejéssel.

2010. jan. 16. 16:03

Főzeléket már esztek nem?

Lassan a tejcsi már csak "üdítő".Esetleg ha kicsit később próbálod meg cicre tenni?Lehet pont akkor nem kell neki,mi is általában akkor eszünk ha éhesek vagyunk

2010. jan. 16. 16:01

Ne izgulj, megmarad a tejed. Kevesebb lesz, mert mindig a kereslet határozza meg a kínálatot, de ha ugyanannyit fejsz nappal, mint korábban, akkor kevesebb sem lesz...

Én fél évig szoptattam úgy a lányomat, hogy naponta csak 3szor szopott, reggel-délben-este. Tehát egyik nap a jobb mellemből szopizott napi 1x, másik nap meg a balból. Aztán ezt elcsökkentette 2re, reggel-este, és még akkor is volt annyi, amennyi kell.

Ne parázz, mert attól viszont elmehet!

2010. jan. 16. 15:59
Én 8 hónapig csak fejtem, egyáltalán nem szopizott a kislányom, mégis volt tejci amennyi kellett! Pedig én kézzel fejtem, a mellbimbómat nem is érte semmilyen inger! A termelődő tej mennyisége csak attól függ, mennyi fogy!
2010. jan. 16. 15:59
Amíg kell neki biztosan lesz.Nálunk az ikrek már elég régóta csak 2 szer reggel és este szopiznak most januártól már csak 1 szer.Májusban lesznek 2 évesek.Amennyi kell annyi mindig lesz,csak bízni kell.Ha meg esetleg nem,akkor van aki eddig sem tudta.Úgyhogy ügyes vagy.
2010. jan. 16. 15:58
Az a baj hogy csak éjjel hajlandó szopizni nappal nem.Pedig akkor is éhes,de ha akármit teszek is nem akar szopizni,de ha lefejem elfogadja:-(((
2010. jan. 16. 15:54

Szia!


Szerintem ha rendszeresen szopizik, még ha háromszor is, akkoris még jó ideig meg kell hogy maradjon a tejtermelés!

2010. jan. 16. 15:51
Ha csak 3x hajlandó szopizni a 7 hónaposom fejéssel kiegészitve mennyi ideig nem apad el a tejem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook