Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed az adomány gyűjtőkről? Házalókról, kéregetőkről? fórum

Mi a véleményed az adomány gyűjtőkről? Házalókról, kéregetőkről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jan. 18. 17:05

Én is csináltam nem egyszer azt, hogy a megunt, részemről kidobásra szánt rucikat kimostam, összehajtogattam, külön nejlonzacsiban levittem, és kitettem a lépcsőház elé. Utoljára több, mint 1 éve. És nem véletlen ennyire régen. A csövik is feloszták maguk között a területeket. Ki hol kukázhat, guberálhat... A régi helyen, ahol laktam (nem messze a mostanitól) mindig elvitték a ruhákat úgy, ahogy volt. A mostani helyen viszont 1x raktam ki a felesleget, azóta se. Este kiraktam, másnap hajnalban meg, amikor mentem dolgozni, azt láttam, hogy a ruhák egy részét ugyan elvitték, de a többit szétdobálták, a földön voltak, és még meg is taposták... Ezért nem teszem ki.

Volt már, mikor alkoholista csövi a Margit-hídnál cigit kuncsorgott (soha nem szoktam adni), közöltem, hogy nem, mire épp hogy le nem köpött, és hozzámvágta, hogy "remélem az utolsó szálat szívod"...

Volt, mikor "Meki" ablakában láttam meg egy emberkét, akinek szinte folyt a nyála, látszott rajta, hogy nagyon éhes, és csak nézte ahogy mások eszenek. Nem kért senkitől, csak nézett.

Vettem neki 2 sajtburgert (akkor még diák voltam, nekem se volt túl sok pénzem), és mikor kimentünk, odanyújtottam neki, még bele se kezdtem a "remélem nem sértem meg vele" monológba, az emberke kikapta a kezemből a zacsit, és már ment is.

Az aluljárókban, pályaudvarokon, utcán kéregetőknek nem adok. Volt, hogy adtam. Volt 1 srác, aki a ritka "buszjegyre kell" szöveggel jött. Meleg volt. És ez tuti. Olyan jópofán adta elő magát, hogy ugyan röhögtem, de az összes aprómat neki adtam. Nem volt nálam talán 80 Ft apróban. Átszámolta, aztán nekem esett, hogy nem igaz, hogy nincs nálam még egy 20as. Hiába mondtam neki, hogy nincs, akkor meg jött a "nagysikerű" "persze, mert én meleg vagyok" szöveggel. Nem sok híja volt, hogy nem küldtem el melegebb éghajlatra. Szerencséjére arrébb állt. 2 hét múlva egyébként a SOTE klínikák körül találkoztam vele, szintén kéregetett. Ugyan azzal a szöveggel, de szerencséjére engem akkor nem szólított meg.

2010. jan. 18. 14:04
Ami a legborzasztóbb az egészben, hogy hazánk idejutott ez valaha elképzelni sem tudtuk, hogy ilyesmi előfordul. Üdv. mindenkinek.
2010. jan. 18. 14:02

A kilencvenes években jártak személyesen házról, házra, sőt még a lakásokba is becsengettek, adománygyűjtés, de főleg alapitványok nevében a lakásokba. A zöme, nem élelemre költi, hanem inkább italra a pénzt. Nehéz megállapitani, hogy ki a becsületes rászoruló és melyik szorul rá. Abban a kerületben láttam egy idős nőt, aki a földig hajol az arcát nem mutatja a műanyag pohár mellette van és odavárja, hogy segitsenek rajta. Láttam egy alkalommal miután már elunta a várakozást fogta magát felállt és továbbállt.

Az Ablak cimű közéleti szolgáltató műsorban többnyire saját céljára szeretne pénzhez jutni ne döljünk be nekik. Üdv.Ágnes.

67. 57bac4a377 (válaszként erre: 3. - 791fce5155)
2010. jan. 18. 12:05

Az utolsó mondathoz kapcsolódok:XIV.ker-örs felé minden pirosnál 2-3 emberke,kéreget.találkoztunk már rokkantkocsit toló nővel,gyerekekkel,és legtöbbször lerobbant kinézetű idősödő férfiakkal.Majdnem mindig adunk is némi aprót(1-200 ft-ot),de a legutóbb ezt kihagytuk,mivel az emberke "Italra gyűjtök" feliratú táblával lavírozott a kocsik között.Bár tudjuk,h legtöbben arra költik,mégis-illetve mégsem.

Az adományozról pedig annyit,h én valahogy nem igazán tudok nemet mondani,ezért maradok anonim,és nem veszek képeslapot,bélyeget,stb-t sem,csak a kis pénzt adom nekik-aztán lehet,h nem is oda megy,ahova én gondolom..

2010. jan. 18. 09:52

Sziasztok!


Olvastam a fórumotokat szeretnék hozzászólni.

Én adománygyűjtő vagyok,csak én nem pénzt kérek!

Minden háztartásban előforduló mindennapos tárgyról van szó. Mégpedig a müanyag kupakról.Nyitottam egy fórumot " Az üvegcsontú kislány" címmel. Fekete Mónikáról van szó.

Amit egy mozdulattal eldobnál,életet ment!

Kérnék mindenkit,hogy látogassatok el a fórumra ott le van írva a cím,hogy hová kell küldeni a müanyag kupakokat.

Előre is köszönjük!

65. golfáramlat (válaszként erre: 64. - Kismarcsi)
2010. jan. 17. 23:20

Az az elkeserítő, hogy volt amikor tényleg nem tudtam adni és nekem volt kényelmetlen a helyzet. Amikor mondtam, hogy köszönöm, most nem tudok adományozni, a pasi nekem esett, hogy miért nem???? Nehogy azt mondjam már neki, hogy nem tudok adni "nyomorult" 500 Ft-ot.

Most már tudom, hogy azt kellett volna mondanom: Adjon helyettem akkor Ő egy 500-ast.

2010. jan. 17. 22:38
Egyre többszőr derül ki,hogy valójában nem is annak a személynek gyűjtenek,akinek mondják.Ma már az sem működik hogy csekket kérek,mert a csalók már bankszámlát is csináltattak.Viszont így nem lehet kizárni azokat,akiknek igazából szükségük lehet a támogatásunkra.Ezért én ált.úgy csinálom,hogy vagy 1 ovit,vagy 1 intézetet stb.kinézek,és közvetlen fizetek.(Biztos van 1 számlaszámuk.+az adó 1+1%-ot is fel lehet ajánlani!Ha valaki tényleg adakozni szeretne,nézzen szét a közvetlen környezetében.(Na nem a szomszéd utcára gondolok,de anélkül is lehet adakozni ,hogy bárki kilétére fény derülne.)(Van 1 pesti rokonom.Adakozó tipus,egyszer nem volt nála apró,viszont volt nála 2-3 szendvics,és udvariasan felajánlotta pénz hejett,na a kéregető nagy ívben hajította az út túloldalára.)
63. golfáramlat (válaszként erre: 62. - 791fce5155)
2010. jan. 17. 22:25

Szia!

Biztosan manipuláltak! Igazad van!

Csak tudod nekem is van 2 gyerekem, és valahogy átszaladt az agyamon, hogy nekik is lehetne bajuk. Az Isten biztos nem fog azért megverni, mert adakoztam. Az igaz, hogy van hová tennünk a pénzt...

62. 791fce5155 (válaszként erre: 61. - Golfáramlat)
2010. jan. 17. 13:17

Téged eléggé jól tudtak manipulálni.....nem szabad ilyeneknek adni 10 fillért sem....

Remélem egy életre meg tanultad a leckét????

Szép napot!

2010. jan. 16. 23:39

Mi is lakótelepen lakunk. A lépcsőházba viszonylag könnyen bejutni, valaki mindig kinyitja a lenti ajtót...


Érdekes szitu volt a miénk:

Csengettek, két jól öltözött hölgy, kitűzővel, papírokkal, mindennel felszerelkezve beteg gyermeknek gyűjtött. Az egyik előkotorta a gyerek kórtörténeti leírását, amin a kis beteg neve és fényképe is rajta volt.

Gondolom azért, hogy lássam nem csalók, ténylegesen Neki gyűjtenek.

Adtam is 2000 Ft-ot.


Pár napra rá ugyanaz a szitu, csak egy kis különbséggel: A kórtörténeti leírásnál már nem volt fénykép.


Kérdezem, hogy akkor honnan tudjam, hogy kinek gyűjtenek? Hol a fénykép?

Válasz: Mit gondolok Én? A személyiségi jogok védelme miatt nem lehet kiadni a beteg nevét és fényképét.

Ennek ellenére ide is adakoztam.


Hogy is van ez?

Azóta azon gondolkodom, hogy ki is mondott igazat?

Lehet, hogy az első esetben csak kamu név és kamu fénykép volt - úgysem ismerem ?

Vagy a második esetben vágtak át?

60. 791fce5155 (válaszként erre: 59. - Mmacus)
2010. jan. 16. 22:01
:-)
59. mmacus (válaszként erre: 57. - Caffi)
2010. jan. 16. 20:09
Én a kinőtt ruhákat, cipőket is így szoktam kitenni, szépen behajtogatva egy nagyobb reklámtáskába, a kuka mellé. Korán reggel visszük le, általában hétvégén. Mire vásárolni indulunk, sosincs ott. Remélem, hasznát veszi, aki elviszi.
58. d81878421d (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2010. jan. 16. 20:08
Az öcsém is felajánlotta, h ezt teszi és úgy elküldték a büdös francba, h csuda...
57. caffi
2010. jan. 16. 16:39
Lakótelepen lakunk....én a kenyeret meg ilyesmit külön teszem egy zacsiba és ki rakom a szélére....h ne a szemétből kelljen ki vegye főleg ha meg is eszi!A karácsonyi besokalt sütiből is tettem ki alufóliába:)
2010. jan. 16. 16:38
a párom le cseszett miért néztem ki a kukocskálón, azt mondja lehet betörő volt...így akart tudomást szerezni ki van itthol....a kéregető pacákhoz kapcsolódó hozzászólás....első hozzászóllásomhoz
55. 791fce5155 (válaszként erre: 54. - Mmacus)
2010. jan. 16. 16:33
Csak a gyerekeket sajnálom.....iszonyat....szegény gyerekek!
54. mmacus
2010. jan. 16. 16:31
A kéregetőkkel szemben ellenérzésem van, csak azt sajnálom nagyon, ha gyereket küldenek oda...Egyik áruház parkolójában történt, szurtos kisfiú jött, kocsit szerette volna visszavinni. Nem pénz volt benne, hanem a kulcstartós érmém, így nem adtam oda. Adtam neki kiflit, meg mandarint...ő nagyon örült, de pár méterre levő szülő, vagy rokon elég rondákat kiabált rám. De legalább szegény gyerkőcnek jutott egy kis jó is aznap. Ahogy nekiesett, nem hiszem, hogy túl jóllakott lehetett...a pénzből meg biztosan nem ilyesmit vettek volna.
53. caffi (válaszként erre: 51. - Klarika5)
2010. jan. 16. 16:29

:):):)

Vagy amikor meg kérdezik:

-mit szeretne...enni vagy melegedni?

Válasz:

-szalonnát sütni:D

52. fbb53e1d99 (válaszként erre: 51. - Klarika5)
2010. jan. 16. 16:02
hehehe:):)
51. klarika5 (válaszként erre: 50. - Fbb53e1d99)
2010. jan. 16. 16:00
Ja:)) Adna egy kis vizet? Olyan éhes vagyok, azt sem tudom, hol fogok aludni.
2010. jan. 16. 15:57
Írásod elejét olvasva azt gondoltam, még szállást is adtál neki:)
49. klarika5 (válaszként erre: 41. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 15:52

Szokás szerint csak átfutom a h.szólásokat. Hát ilyenkor rendszerint éppen a lényegen siklok át. Elolvastam most is v. 3x, hogy a jóistenbe, milyen hulla?Akkor kezdtem elölről ismét olvasni. Hú, nem semmi. Áll. a c.ok meg nagyon félnek a halottól. Még most is szalad talán.

Hozzánk is becsengetett a múltkor hát hogy nő, azt nehezen tudtam megállapítani: cserzett arc, mély hang, férfiruha. Adtam neki pár forintot. De hogy ő éhes is. Vittem kockasajtot. Kenyér nem volna? Akkor aztán kentem kenyeret, paradicsomot,párizsit.Kérdeztem, hogy van szállása? Nem, az utcán lakik. Emlékeztem, hogy v. 2 éve is volt már itt. De nem jár erre egyébként. Akkor a maradék rakottkelt kapartam neki egy margarinosba, Rémes, hogy egy kád vízbe sem tud évek óta beleereszkedni, nő létére. De nem tudnám engedni a kapun belülre. Valahogy nem bízom bennük.

2010. jan. 16. 15:43

A Jehova tanúi az egy másik nagy kérdéskör.....

A Jehovák már a páromhoz hozzá is adtak....bedobtak egy borítékot valami szórólappal...és rírtákxy-né....nak a párom mondta is akkor már nem kell esküvő meg van...össze vagyunk adva...

47. oliv
2010. jan. 16. 15:40
Nem szeretem őket, sem a térítőket.
2010. jan. 16. 15:20

mi is adtunk egy hajléktalannak évekkel ezelött, idős bácsika, nem tom éle még szegény, férjemmel elbeszélgettek, elmesélte mi történt vele, h munkát keres de nem kap.

addig én vásároltam ezt azt a boltban neki és szinte sírva fogadta el annyira hálás volt!


2-3 éve a tesco parkoloban is egy idősebb férfi indult felém kéregetni, amikor megátta mekkora hasam van mert épp akkor voltam terhes, meggondolta magát és csak köszönt.

elmeséltem a férjemnek, autóval épp mellette mentünk el, a férjem mondta h ha ennyire udvarias volt akkor adjak neki egy kis aprót. talán 1-200 forint volt aproban, vagy még annyi se, csodálkozott nagyon....


viszon a kocsi visszavivőkért-könyvárusokért-gyerek kéregetőkért stb mi is haragszunk

45. gyöngyszemü (válaszként erre: 41. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 15:11
:-)))))
44. caffi (válaszként erre: 41. - B52d3380ac)
2010. jan. 16. 15:11
:)Ez naon jó!:):):)
43. 791fce5155 (válaszként erre: 31. - RedMax)
2010. jan. 16. 15:10
Az a hajléktalan egy angyal volt!!!
42. gyöngyszemü (válaszként erre: 31. - RedMax)
2010. jan. 16. 15:09
Na a Combínon nekem is jött egy fazon hogy kannás bort szeretne venni.. töllem, de nem az én pénzemből!!!
2010. jan. 16. 15:09
A barátnőm apukája temetkezési cégnél dolgozik, és nem szokásuk de beszaladtak a tesc.-ba mert nagyon szomjasak voltak, de egyikük kinnt maradt hogy vigyázzon az autóra, persze benntvolt az akit szállítottak! Odalépett egy roma származású ürge hogy vegyen zoknit, mondta neki hogy köszi nem! De..de...dee vegyen zoknit, erre kinyitotta hátul a kocsiajtót (bennt feküdt a hulla)és közölte vele ha ráhúzza a lábára a zoknit az összeset megveszi tőle, persze a fickó rémülten elszaladt!!!!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook