Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » OTP Bank Adósvédelmi Program fórum

OTP Bank Adósvédelmi Program (beszélgetős fórum)


2011. aug. 11. 10:15

OTP technikai elemzés (2011. 08. 11)


A kormány szándéka a törlesztőrész-emelkedés 15%-os maximálása


Az árfolyamrögzítés 180 Chf/Huf árfolyamon történik. A 15 %-kal magasabb ár azt jelenti, hogy 2014-től kevesebb, mint 210 Ft-os árfoylamon történne a törlesztőrészletek fizetése. Ez ugye a mostani árfolyammal köszönőviszonyban sincs - magyarul a nyilatkozat szerint a kormány nem engedi a magasabb törlesztőt. Ez ugyíe azt jelenti, hogy a 210-es árfolyam feletti részt ki kell valakinek fizetnie. Ha a bankoknak, akkor az óriási veszteséget jelent, ekkor nemhogy a 3500-as ár, hanem a 2008-as 1500-as ár is jelentősen túlértékelt árat jkelentene. Ha ezt a veszteséget szétterítik az adófizetőkön, akkor az országkockázat emelkedne oly mértékben, ami a mélybe lökheti az OTP árfolyamát.


Summa summarum: ez a nyilatkozat több, mint meggondolatlan volt. Tarthatatlan, ezért visszavonásra fog kerülni. Viszont amíg nem kerül visszavonásra, addig az OTP folyamatos nyomás alatt lesz. És ebben a nyomásban fordulatot, és technikailag támaszt csak ebből a nyilatkozattól való kihátrálás jelenthet.

11. gabor0630 (válaszként erre: 6. - 35491a860f)
2011. júl. 14. 21:21
Még mindig ugyan az a helyzet, mint korábban, csak most még rosszabb. Elég sok hihetetlen dolgot láttam Én is.
10. gabor0630 (válaszként erre: 9. - 35491a860f)
2011. júl. 14. 21:19
Nem díjmentes a számlaszüneteltetés, annak is díja van.
2010. jan. 21. 09:58

Hú! Az OTP nagy kakiban lehet! Újabban a számlájukat megszüntető ügyfeleket kézzel-lábbal rá akarják beszélni, hogy tartsák meg a számlájukat az OTP-nél, és ha te nem akarod, akkor azzal próbálkoznak, hogy akkor díjmentesen 2 évig szüneteltetik. De ezt nehogy bárki is elhiggye az OTP-nek, mert tuti fix, hogy 2 év múlva mondvacsinált indokkal és különböző díjakra hivatkozva behajtanák az ügyfelen a 2 év díjmentes számlavezetését. Akkor röhögtem, amikor ezt meghallottam! Szánalmas egy bank az OTP!!! Na, ezért kell addig járni a nyakukra az adósvédelmi progival kapcsolatban, amíg meg nem unják és kötélnek nem állnak! Ha kell jelentsd fel őket a PSZÁF-nál, az mindig hatásos szokott lenni! Én már egyszer megtettem, utána az OTP ki.....ta volna a fenekemet is, csak ne tereljem további jogi útra a dolgokat. Szóval Myrthill ne hagyjátok magatokat! Keményen kell fellépni, mert a banki világ, főleg az OTP az elmúlt 60 évben nagyon nem volt hozzászokva ahhoz, hogy az ügyfelek fellépnek a saját jogaiért!


Sőt, ahhoz voltak hozzászokva, hogy az ember kussol és kifizeti még a jövő évezredet is a bank számára még akkor is, ha az egyáltalán nem jogos a bank részéről és csak lehúzza az ügyfelet. Szóval, rájuk kell pirítani. Én eddig akárhányszor kiálltam a magam igazáért és rájuk pirítottam, sőt jelentettem a PSZÁF-nál is a dolgot, rögtön kötélnek álltak, mert fosnak a PSZÁF-tól nagyon!

2010. jan. 17. 19:14

Az a baj, hogy a szüleim voltak bent, "megpályázták" és elutasították őket. Pedig nem sokat kértek, csak hogy a törlesztőrészlet kisebb legyen, mivel anyu munkanélküli lett.

Az elmúlt félévben háromszorosa lett a törlesztőrészlet, pedig csak 300 000 Ft-ot vettek fel!!!!

2010. jan. 17. 15:48
adósvédelmi bank helyett adósvédelmi dolognak akartam írni :D
6. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Myrthil)
2010. jan. 17. 15:47

Valószínűleg azért elutasítóak, ha adósvédelmi dolgokról van szó, hogy az ügyfelek nehogy elég okosak legyenek ahhoz, hogy kijátszhassák a bank agyafúrt, ravaszdi kis trükkjeit, márpedig az OTP pont egy ilyen ravaszdi játékos. Úgy veri át az ügyfeleit, ahogy csak tudja. Dolgoztam náluk, szóval tudom, miről van szó, bár annak már 3 éve, azóta biztos sokminden változott, de az OTP-ről nem tudom elképzelni, hogy az ügyfelei átcseszereintésével alábbhagyott volna.


A lényeg, én is utána fogok járni, de aki tud, mindenki járjon utána ennek az adósvédelmi banknak, hogy ne csak mindig a bank járjon jól, hanem mi az ügyfelek is végre! Megérdemelnénk!

2010. jan. 16. 15:47

Én is erről szeretnék többet megtudni.

A bankfiókban nem sok mindent mondtak el, elutasítóak voltak.

4. stokimagdi (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2010. jan. 16. 15:40
Miért,? Van ilyen is?
2010. jan. 16. 15:09
És ez csak az OTP-nél van, vagy a többi banknál is?
2010. jan. 16. 15:08
Mit takar ez egészen pontosan?
2010. jan. 16. 14:16

OTP Bank Adósvédelmi Programról mik a tapasztalatok?

Igényelte már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook