Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet-e régi DOS-os játékot telepíteni, ha igen, hogyan kell elindítani? fórum

Lehet-e régi DOS-os játékot telepíteni, ha igen, hogyan kell elindítani? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 18. 00:11
Tök jó! :-)
2010. jan. 17. 22:41

SIKERÜLT!!!!!!!!


Köszi, Köszi, Köszi!


Imádtam ezt a játékot! És imádom most is!!!


Köszi!

2010. jan. 17. 19:28

na megtaláltam. kezdd azzal a dos boxban, hogy


KEYB hu (enter)


(amit nagybetűbel írtam, azt írd te is azzal..)


innen a kettőspont a helyén (shift pötty, ott a jobb alt fölött) a visszaperjel (\) pedig a jobb ALT + q kéne legyen.

2010. jan. 17. 19:21

ja egyébként a Dos Box elindításakor lesz egy másik fekete ablak is, amiben pl nekem az van, hogy


DOS keyboard layout loaded with main language code HU for layout hu208


azaz a hu208as magyar billkiosztást használja, neked mit írt ki?

17. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - D879a0c5b4)
2010. jan. 17. 19:19

vannak ugyan értelmezési nehézségeim SzeszakAdri hozzászólásainál, de szerintem:


"a ":" Shift+É-vel, a "\" Ctrl+Ú-val jön, utána leugrik egy sort, nem tudok visszalépni,"


az neki a problémája, hogy elő tudja csalni a karaktereket, csak utána valahogy mintha automatikusan ütne a dos box entert is, így nem tud tovább írni.


egyébként a mount c c:\-re azt írja ki a dos box, hogy mapping c drive is not recommended, mount subdirectory instead, de azért bemountolja :)


szóval adri, csináld úgy, hogy az előbb írta meacska,

1. mount c c:\ (enter)

(ne foglalkozz vele, mit mond a gép)

2. c: (enter)

3. cd Lost (enter)

4. vikings (enter)

2010. jan. 17. 18:10

A Dosbox karakterkiosztását át lehet állítani, de szerintem nem érdemes különösebben vele foglalkozni. Alapból angol, ez van. Úgysincs rá nagy szükség.


Mit csinál pontosan?


Ha a mount c c:\ után entert nyomsz, akkor bemountolja a c-det, utána át kell rá váltani a virtuális z meghajtóról, és csak aztán tudod elindítani a játékot.


mount c c:\ enter-re ezt kell kiírnia: Drive C is mounted as local directory c:\


Utána át kell váltani a c meghajtóra:

c: (enter)


Utána pedig be kell lépni a Lost mappába:

cd Lost (enter)


Elindítani az exét:

viking (enter)

15. SzeszakAdri (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2010. jan. 17. 17:08

Szia! Ne haragudj! Szóval, a Dosboxot feltelepítettem, elindul. A C meghajtón létrehoztam a Lost könyvtárat, belemásoltam a fájlokat. Elindítottam a Dosboxot, kiírja, hogy Z:\>

Beírom, hogy mount c c:\ és ez után azonnal leugrik a következő sorba.

Sajnos a billentyűzet kiosztást nem tudom, hol lehet megnézni, de biztosan nem magyar, mert ékezetes betűket nem ír a Dosboxba. Máshol rendesen működik (Word, excel, stb.)

Köszi!

2010. jan. 17. 15:20

mount c c:\Lost ezt nem tudod beírni a promptba a Dos Boxban?

milyen nyelvre van állítva a windows billentyűzet? egy notepadbe be tudod írni?

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - SzeszakAdri)
2010. jan. 17. 15:19

Hova nem tudod "utána írni"? Mi után?

A játékban akarsz írni vagy a Dos Boxban, a promptnál?

Vagy elakadtunk a Windowsos kitömörítés-mappacsinálás fázisban, azt nem tudod átnevezni?


Nem lehetne kicsit precízebben, hogy hanyadik lépésig jutottál el, azaz melyik alkalmazásban mit sikerült eddig csinálni és melyik lépés nem sikerül. Légyszi.

2010. jan. 17. 06:50
Megakadtam! Nem ott vannak a karakterek, ahol a billentyűzet mutatja, a ":" Shift+É-vel, a "\" Ctrl+Ú-val jön, utána leugrik egy sort, nem tudok visszalépni, így nem tudom utána írni, hogy Lost. Mit tegyek?
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. jan. 16. 17:57

bocsi, vikings.exe

ezt kell beírni, hiszen ez a futtatható file neve, elgépeltem, bocsi

2010. jan. 16. 17:53

egyébként emlékszem kiskoromból erre a játékra :)


de nekem az impossible mission volt a kedvencem :o)

2010. jan. 16. 17:52

na, nekem működik.


a játék letöltése után ugye kapsz egy zip file-t. én ezt kitömörítettem, és 3 file az eredmény, egy readme.txt, egy data.dat és vikings.exe.


ha innen windowsból simán futtatod vikings.exe-t, az eredmény (nálam): teljes képernyős iszonyú pixeles felbontásban, zene meg hang nélkül iszonyú lassú a játék, fél perc, mire elgyaloglok valahova, plusz nem bírok a figurák között váltani stb. szóval szar.

ezt ne csináld :)


emulátorral:

1. Dosbox feltelepít, elindít. fekete ablak feljön, valami ilyesmi prompttal, hogy Z:>

2. simán a windowsban csinálj a C meghajtóra egy mappát, hogy Lost.

3. Pakold bele a 3 file-t (intézőből vagy ilyesmi).

4. Menj be a dos promptba, és írd be oda, hogy

mount c c:\Lost

5. Utána azt, hogy c:

(a parancsok után természetesen enter)

a promptnak Z:\> -ről C:\> -re kell változtatni

6. írd be hogy viking.exe és enter.

2010. jan. 16. 17:27

dosgamesarchive.com


Köszi!

2010. jan. 16. 15:57
nem ismerem, de ki tudom próbálni, hogy nálam megy-e. honnan töltötted le a játékot?
2010. jan. 16. 14:37
Megnyílik egy fekete ablak. Azt írja, gépeljem be, hogy viking, és a játék elindul, de hiába gépelek, nem jelenik meg az ablakban! Előtte a hangszóró típusát ki kell választani, ott viszont érzékeli a nyilakat és az Entert! Miért?
2010. jan. 16. 13:27
Köszi a segítséget! The Lost Vikings a címe. Ismered?
2010. jan. 16. 12:49
illetve van egy csomó olyan játék, aminek a már emulált változatát lehet letölteni, azokhoz nem kell dosbox.. melyik játékot szeretnéd játszani?
2010. jan. 16. 12:45

Persze :)

Csak kell hozzá egy Dosbox, én azt használtam, ha nosztalgiázhatnékom volt :)

2010. jan. 16. 12:44

próbáld ki a dosbox-ot, az emulál neked egy dos-t a windows-on:


[link]


a Windows-os telepítőre kattints, azt kell feltenni.

2010. jan. 16. 12:17
Lehet-e régi DOS-os játékot telepíteni, ha igen, hogyan kell elindítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook