Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyünk, ha lelki szemetesládává váltunk? Avagy a barátnőm egy energiavámpír fórum

Mit tegyünk, ha lelki szemetesládává váltunk? Avagy a barátnőm egy energiavámpír (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. Ailen Zia (válaszként erre: 3. - Df2a740c00)
2011. jan. 27. 20:27

Dettó! Én is most így vagyok! De az én barátnőm olyan szinten letud amortizálni!

Egyik dolog amivel lehoz, a fa viccekkel amin ő olyan jókat nevet... főként ezzel hoz le, a másik inkább már idegesít, hogy nem tudok vele megértetni dolgokat.

A másik az ex pasija, akitől nem tud megszabadulni... De nem a pasi megy utána, hanem még mindig ő fut utána (elmondása szerint pusztán barátilag szereti és ölni tudna érte, mert nagyon jó barátja). A srác mondta neki, hogy ő fel akarja függeszteni a kapcsolattartást vele, ők csak ismerősök meg ilyeneket, szóval mindenki látja barátnőmön kívül, hogy a srác menekül, kerüli és nem kívánja a társaságát, de barátnőm szerint ez nem így van, mire tegnapelőtt olyat írt ki a srác egy közösségi oldalra, hogy barátnőm sírva fakadt (gondolhatjátok, nem pozitív volt amit kiírt). De még most is beszélni akar a sráccal, hogy miért tette???

Mit csináljak vele? Hogy értessem meg vele, hogy hagyja békén, ne fusson utána! Nagyon nehéz eset! én szerintem még mindig szerelmes bele, de ő ezt váltig tagadja, de akkor miért akarna ennyire beszélni még vele, meg találkozni??? 1 éve szakítottak azóta csak róla beszélt, más fiúról sosem... S mintha most sem fogta volna fel, a történtek ellenére a valóságot. Megszállottan ragaszkodik ahhoz a fiúhoz.


Ismer valaki még hasonló esetet? Hogy lehet ebből kimozdítani szerintetek?

95. df2a740c00 (válaszként erre: 93. - D4464aaf8a)
2011. jan. 27. 14:05
Megtörtént, igaz, más okból. Kinyomozta az új számom..:)
94. stuxx (válaszként erre: 93. - D4464aaf8a)
2010. márc. 10. 20:26

Ezzel át is van vágva az a bizonyos gordiuszi-csomó!

Volt gond, nincs gond!

Ez persze csak akkor működik, ha képesek vagyunk egyszer s mindenkorra lezárni egy immárom nemkívánatos, terhessé vált ismeretséget. (Tudatosan nem kapcsolatot, vagy barátságot írtam...!)

2010. márc. 10. 16:37
Le kell cserélni a telefonod sim-kártyáját... Más megoldás nem nagyon van...
2010. márc. 10. 16:03

Hát, azóta se hagyta abba a zaklatásom. Semmiből se ért egyszerűen. Többször elmondtam neki értelmesen/dühösen, stb, hogy nekem sok ez a kapcsolat, de nincs foganatja. NEM FOGJA FEL. Annyira idegesítő. Nem lehet valahogy letiltani egy bizonyos telefonszámot? Tegnap is amikor anyukámmal beszéltem, a negyed óra alatt 5* csörgetett meg, ugye hallom közben, mert be van állítva a hívásvárakoztatás. Egyszerűen addig csörget, amíg már megunom és végül, van, hogy csak napok után, de felveszem. Hiába ha nem reagálok, elküldöm, nem érek rá, hív és hív. Ha máshogy nem megy, sms-ben írja le a problémáit. Egyszerűen hányok tőle.


Lehet, hogy ezt senki nem olvassa, nem baj, de jó kiírni.

2010. jan. 27. 17:27
Ki kell térni előle. Nekem ilyenkor "lemerül a telefonom", vagy nagyon "sürgős elintéznivalóm van". Persze, hogy meg kell hallgatni a másikat, hiszen minket is meghallgatnak. De tudni kell mértéket tartani a panaszáradatban. És nem rághatjuk magunkat folyamatosan más problémái miatt. És az ilyen negatív energia a mi ellenálló képességünket is gyengíti. Szóval kell tudni nemet mondani.
90. 6d239b08e1 (válaszként erre: 88. - Ee02)
2010. jan. 25. 20:04
bizony...sajnos sokan kihasználják ezt.. :(
89. df2a740c00 (válaszként erre: 88. - Ee02)
2010. jan. 25. 10:15
Ismerős szitu..meg se hallják,meg nem is érdekli őket, hogy mi van veled. Én is valamelyik utolsó beszélgetésünkkor mondom neki, hogy az egyik családtagom korházban van. A válasz kb annyi volt, hogy "aha". Sztem el se jutott a tudatáig, annyira a maga "bajával" volt elfoglalva.
88. ee02 (válaszként erre: 82. - 6d239b08e1)
2010. jan. 24. 20:16
Egyébként nekem is van egy ilyen barátnőm - ha hiszed, ha nem, az előbbi hármon túl... Családi haláleset után néhány nappal felhív, hogy hogy vagyok. Mondom, elég sz@rul. Erre ő: Hát én is teljesen kivagyok - és fél órán át mesélte egy munkahelyi zűrjét... Úgy látszik, az sem jó, ha nagyon nyilvánvaló a segítőkészséged...
87. ee02 (válaszként erre: 86. - 6d239b08e1)
2010. jan. 24. 20:12
Érdekes könyvet olvastam épp ma, a címe Titkok (Rhonda Byrne). Eszerint annak, hogy mi történik velünk, mi vagyunk az alakítói. Azaz a konkrét eseteimre visszavetítve: azért fogtam ki épp két ilyen "barátot", mert azt sugároztam, hogy én kész vgyok csak adni, nem kérek semmit cserébe. Mivel hagytam az elsőnél, hogy mindig rám zúdítsa a gondjait, később már az volt az alapbeállásom, hogy én csak hallgatom, ő nem kíváncsi rám: hát ezt is kaptam. Lehet benne igazság, miért lenne különben, hogy vannak emberek, akiket mindenki lelki szemetesládának használ?
86. 6d239b08e1 (válaszként erre: 85. - Ee02)
2010. jan. 24. 19:24

igazad van...

sajnálom hogy így jártál, és nem is egyszer.. :(

85. ee02
2010. jan. 21. 20:42
Hát,én alapból hagyom magam, de már kétszer ráfáztam. Első esetben "barátnő" két évig heti 4-5-ször órákat etetett este a gondjaival (együtt is dolgoztunk!) telefonon. Amikor a melóhelyen kezdett kilógni a rúdja, s én kiálltam érte, hirtelen megváltozott, ellenem fordult, sőt közölte, hogy neki csak egy barátja van, a férje.... Második barátnő évekig az megbízhatónak bizonyult, de tapasztalatlansága miatt állandóan segítséget kért a munkahelyen. Megint a sok esti telefon... Mihelyst megszilárdult a helyzete, megváltozott, már nagyon tartózkodó, sőt, ellenséges. Szó nélkül áttipor rajtam ugyanúgy, mint a többi kollégán. Egy harmadik személy is van, aki egy időben sok (lelki) támogatásra szorult. Ő akkor jön, ha nagyon maga alatt van, mire elmegy, én is kikészülök, depis leszek. Persze, ennyi év alatt sosem kérdezte meg, én hogy vagyok...Néhány hónapja tudatosan próbálok távolságot tartani, sokkal nyugodtabb vagyok így. Jobb a magány, mint egy egyoldalú barátság csődje...
84. 6d239b08e1 (válaszként erre: 83. - Df2a740c00)
2010. jan. 21. 14:28

Remélem megoldódik a helyzet...én mindenképpen jobban jártam így, hogy "megszabadultam" tőle... A te helyzetedet én enm láthatom át teljesen, enm tudom milyen a viszonyotok ettől eltekintve... CSak leírtam az én példámat, hátha segít :)

Sok sikert :)

83. df2a740c00 (válaszként erre: 82. - 6d239b08e1)
2010. jan. 20. 09:05
Igen, én is úgy érzem, hogy az én problémáim nagyobbak, mint az övéi, főleg azért, mert az övéit saját maga generálja, így a megoldás is az ő kezében van. Nekem nincs igényem arra, hogy a komolyabb gondjaimat elmondjam neki, több okból is. Egyrészt úgyse tud segíteni, minek terheljem, másrészt ha ezekről beszélek egy olyannal, aki nincs benne, az nem visz közelebb a megoldáshoz, csak a szorongásomat növelem, előrébb nem jutok vele. Most úgy tűnik, visszavett egy kicsit. Na majd meglátjuk, mennyire lesz tartós.
82. 6d239b08e1 (válaszként erre: 1. - Df2a740c00)
2010. jan. 19. 20:09

Szia!

Bocsi, lehet írták már amit most fogok, nem olvastam végig a fórumot.

Ugyan ilyen helyzetben voltam. A "legjobb" barátnőm teljesen kihasznált. Ha neki voltak problémái(már pedig csak azok voltak neki) akkor én mindig meghallgattam, pedig nagyon nagyon lefárasztott, hónapokig ugyanazért hisztizett, de gondoltam, ha átsegítem a mélyponton akkot utána rendben lesz... Hát a fenéket. Mindig meghallgattam, tanácsokat adtam neki, de egyik fülén be a másikon ki, utána meg sírt a szája h semmi enm jött össze... Ha nekem volt problémám, akkor meg se hallgatott...lerendezett 1-2 mondattal és kész...pedig állíthatom nagyobb bahom volt mint neki...mindegy...aztán kiderült később, hogy kihasználta a jóhiszeműségemet (vagy mit..) és ahol tudott átvert... Állítólag legjobb bnője voltam, de még arról is hazudott, hogy kivel feküdt le... el akart szakítani a barátomtól...ki akart sajátítani. Hiszen én voltam az egyetlen, aki meghallgatta... Szerencsére még időben kiderültek a dolgok... Azóta összebalhéztunk rendesen, enm is beszélünk, pedig oszt.társak avgyunk... de jobb is így!!!

Azt tanácsolom neked, hogy "szabadulj meg" tőle, de minél hamarabb...ha így marad a helyzet, abból csak te jössz ki rosszul, hidd el, tapasztalat...

Sok szerencsét!

81. wywe
2010. jan. 19. 07:16

Koromnál fogva mondom: szabaduljatok az ilyen baráttól, ismerőstől!

Soha nem fog megváltozni és mindig csak neki lesz problémája, nektek nem!

Sokan vannak energia vámpírok, én onnét tudom, hogy az: ha elkezdek a saját gondomról beszélni és szinte azonnyomban témát vált, vagy hirtelen sietős dolga akad, hiszen az én gondom nem az ő gondja!

2010. jan. 18. 08:14

Sziasztok!

Azóta csak egyszer jelentkezett, rettenetes világvége hangulatban.

Cupakolo, nem ő az egyetlen barátom, nem arról van szó, hogyha ő nincs, akkor csak a párom marad.

Bibie, igen, állandóan azon vagyok, hogy szinten tartsam az energiámat, pont ezért amikor tudtára adom, hogy aznap már többet nem szeretnék adni magamból/az energiámból, azt tartsa tiszteletben. Nem azért próbálom szinten tartani magam, hogy ő még többet tudjon leszívni, hanem mert nekem magamnak is szükségem van rá.

79. spinneli (válaszként erre: 68. - 4ce0ebd54f)
2010. jan. 17. 11:01

..no igen, vagy valaki olyannal akinek nem egyoldalúan a lerakata.

:)

78. 4abfd92b5a (válaszként erre: 77. - 9bbaa658f2)
2010. jan. 16. 19:21
igen, pont ezért., ne adja fel az ember, ha ugy érzi tiszta szivböl, hogy ez egy igaz barátság, ha pedig nem az, akkor meg ugy is mindegy...
77. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 76. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 16. 19:15
Nekem sem,egy igazi barátság kincs és őrizni kell,mert érték.
76. 4abfd92b5a (válaszként erre: 74. - 9bbaa658f2)
2010. jan. 16. 18:56
egy igaz barátság nem erröl szól, legalább is nekem nem, ha igy van, akkor talán soha nem volt az csak egy jó ismerös.
75. 4abfd92b5a (válaszként erre: 73. - 9bbaa658f2)
2010. jan. 16. 18:53

én sem a vita képpen mondom,

olvastam a történeted, nagyon kellemetlen.

minden eset teljesen más és más., itt egy 10 éves kapcsolatról van szó és a barátnö egypár éve csak ilyen.

ezért irtam, amit irtam...

74. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 72. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 16. 18:49
Van aki lassan mindent elkövet ne tudd többet szeretni.És szép lassan eltávolodsz tőle.Bármennyire szeretted is.
73. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 72. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 16. 18:46
Se kedvem se energiám vitatkozni.De ha valakit szépen kérsz fáradt vagy menjen haza most és még két óra múlva is ott ül.Ha szenteste nem tudsz a családoddal enni ,mert problémája van és azt pont akkor kell megbeszélni.Ha kéred két napig ott a tesód akit egy évben kétszer látsz és csak vele szeretnél lenni,csak akkor ne menjen,de megy sőt beül és ossza az észt órákig....gondolom,neked ez is természetes,.
72. 4abfd92b5a (válaszként erre: 71. - 9bbaa658f2)
2010. jan. 16. 18:40

akkor dobjunk el minden a mi terhes!


de, akkor ne fogjuk arra, hogy energia vámpir valaki, hanem mert már nem kedveljük.

71. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 70. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 16. 18:35
Ha már csak nyűg és teher,szerintem....én másképp döntenék.A barátság csak akkor jó ha nem teher.
2010. jan. 16. 18:31

szerintem.. meg nem a baráti kapcsolatodat kell eldobnod, csak egyszerüen megtanulnod levédeni magad, hogy ne szivják el az energiád.

a másik érdekes dolog, az hogy az érzi meg könnyen az energi szivást, akinek kevés van, azt ajánlanám inkább töltsedd fel magad energiával (erre már vannak nagyon jó technikák) és védd le magad, mielött a barátnöddel beszélnél.

én egy 10 éves baráti kapcsolatot nem adnék el, ilyen könnyen.

szerinem.., érdemes egy egyszerübb utat keresni, mint "megfutamodni".

69. oliv (válaszként erre: 1. - Df2a740c00)
2010. jan. 16. 15:44
Szívd ki a vérét! :-) Viccen kívűl te is legyél vele olyan, mint ő veled: ha panaszkodik panaszkodj te is, majd észreveszi magát ne félj!
68. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2010. jan. 16. 14:19

Csak bekukk.

Félreértettél. Vannak nekem is barátnőim. Szóval nem csak a párom a barátom. De pont azért hoztam ezt fel a pasi is lehet barát témát, mert pl nálam működik. Ezért működhet anakittinél is, inkább a kedvesével barátozzon mint ezzel a nőszeméllyel!

67. df2a740c00 (válaszként erre: 63. - 4ce0ebd54f)
2010. jan. 16. 12:17
Jó hétvégét neked is!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook