Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet ezeket a gyógyszereket együtt szedni? fórum

Lehet ezeket a gyógyszereket együtt szedni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 16. 08:55

Acc hatóanyaga: acetilcisztein


"Neocitrán: Fontos információk a kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerekkel kapcsolatban:


Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett és/vagy alkalmazott egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.


Kérjük, feltétlenül kérje ki a kezelőorvos, vagy a gyógyszerész tanácsát, ha: metoklopramidot, kolesztiramint, nizatidint, kloramfenikolt, szalicilamidot, zidovudint, altató-, vagy nyugtatószert, atropint, fenitoint, szívelégtelenség kezelésére szolgáló (digitálisz tartalmú) gyógyszereket, vérnyomáscsökkentőket (béta-receptor blokkolók), véralvadás gátló gyógyszereket szed.


Nem alkalmazható együtt:

- egyéb paracetamol tartalmú gyógyszerrel (láz és fájdalomcsillapítók egy része, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is),

- a májműködés fokozódásához vezető gyógyszerekkel (pl. egyes altatószerek, epilepszia elleni szerek, TBC kezelésére szolgáló szerek)

- MAO-gátlókkal (depresszió kezelésére használatos gyógyszerek) végzett kezelés alatt, ill. vagy utána 14 napon belül,

- tri-, vagy tetraciklusos antidepresszánsokkal (depresszió kezelésére rendelt gyógyszerek).


Alkalmazása során az alkohol tartalmú italok fogyasztását kerülni kell. Egyes szülészetben használatos gyógyszerekkel (ergot alkaloidok, oxytocin), valamint halláskárosító hatású gyógyszerekkel (pl. intravénásan adható aminoglikozid antibiotikumok) együttes alkalmazása kerülendő."



ÉN EBBE NEM LÁTOM, HOGY TILTANÁK AZ ACETILCISZTEIN EGYÜTTES ALKALMAZÁSÁT A NEOCITRANNAL. BÁR ÉN MÁR NAGYON MEGUTÁLTAM A NEOCITRÁNT MERT SOSE GYÓGYULTAM MEG TŐLE, CSAK ELFEDTE A TÜNETEKET. JÓ IDEJE ÁT TÉRTEM MÁR AZ ASPIRINRE, HA MEGFÁZOK, SOKKAL TÖBBET HASZNÁL.

2010. jan. 16. 08:40

nekem a lényeg,hohgy kijöjjön a trutyi... :S


Amugy a neo citran csak meghűlésre van,ezt irja.

2010. jan. 16. 08:39

jó reggelt! nézd meg, hogy a neo citran pontosan mire jó. ha köhögésre is, akkor ne szedd mellé az acc-t. de lehet, homeos köhögéscsillapító szirupot ihatsz a neo mellé. kérdezd meg a gyógyszertárban.


gyógyulást kívánok!

4. mamuci55 (válaszként erre: 3. - Lexi018)
2010. jan. 16. 08:39
Szia! Én ilyenkor felszoktam hívni a gyógyszertárat,és megkérdezem.Nem tudom van-e itt orvos vagy gyógyszerész aki biztosan megtudná mondani.De én szerintem lehet szedni,csak várjál 3-4 órát a kettő között.Jobbulást.
2010. jan. 16. 08:34
???
2010. jan. 16. 08:29

azt szeretném megtudni,hogy ha iszom a neo citrant,meg szopogatok a torkomra neo angint,akkor szabad e mellette inni az ACC 200-at???csak azért kérdem,hogy nincs e valamelysikben köhögögéscsillapító,mivel akkor nem lehet...


Nem jön fel a váladék,ugyhogy muszáj valamit csinálnom,ezért kéne az ACC.

2010. jan. 16. 08:28
Két gyógyszer együtt szedése..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook