Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vagyonadó. Hogyan kell bevallani? Erről nem találok információkat. Tud valaki segíteni? Köszönöm! fórum

Vagyonadó. Hogyan kell bevallani? Erről nem találok információkat. Tud valaki segíteni? Köszönöm! (tudásbázis kérdés)

10. mohonc (válaszként erre: 4. - Sajert)
2010. jan. 16. 11:39
Köszönöm, legalább tudom, hogy hol keressem. :)
9. pusztiju (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2010. jan. 16. 10:26

Ha jól tudom mindenkinek kell fizetni ha az Alkotmánybiróság negatív döntést hozz. Még épülőben lévő házra nem hiszem hogy kellene fizetni, mivel a lakhatási engedély még nincs kiadva, s a forgalmi értékét így nem lehet meghatározni. Az hogy hány millkót vettél fel az nem jelenti a forg. értéket.. s nem biztos hogy 30 millkó felett eltudnád adni.. Minden esetre érdeklőd utána az APEH ügyfélszolgálatnál, ingyenesen hivható számuk van.

Én már kiszámoltam, nekem kell fizetni.. legalább ennyi jó lesz ebben az évben!

2010. jan. 15. 23:48
Bocsi, ennyire sürgős neked:-)
2010. jan. 15. 23:13

[link]


Innen letölthető a 34. információs füzet pdf-be.

6. sajert (válaszként erre: 5. - 89b99f816e)
2010. jan. 15. 23:11

Kell fizetni, de kérhetik az adófelfüggesztést.

Illetve van kedvezmény a részükre (idős és elesett emberek mentessége).


A pontos részletek: www.apeh.hu, 34. információs füzet.

2010. jan. 15. 22:51
Jól tudom, hogy nyugdíjasoknak nem kell fizetni? Nekünk most épül a házunk, 30 felett lesz, úgyhogy adóköteles, de anyósék nevén lesz. Ők nyugdíjasok.
2010. jan. 15. 22:38

www.apeh.hu

34. információs füzet - ebben vannak a válaszok; 1042-es bevallás (ezen kell majd bevallani)

bevallási határidő: amikor a szja bevallás (0953-as bevallás) (magánszemély: 05.20;egyéni vállakozó: 02.25 a határidő)

NEM KAPSZ nyomtatvány, le kell tölteni a www.apeh.hu honlapról az ÁNYK (Általános Nyomtatvány Kitöltőt), majd a 1042-es nyomtatványt, kitölteni, 2 példányban kinyomtatni, aláírni, egyik példány mehet az Apehnek.

2010. jan. 15. 22:22

A kalkulátor megvan, de a bevallás formáját nem értem. Kapunk róla valami nyomtatványt, vagy mi a csudát kell csinálni.

Egyébként nem akarok sietni, csak szerettem volna tudni a részleteket, de csak nagyon nagy ködöt találtam. :)

2010. jan. 15. 22:17
APEH honlapján megtalálod a vagyonadó kalkulátort, de várj még ezzel, még semmi sem biztos, Alkotmánybíróság fogja eldönteni sorsát. Egy tény ne becsüld túl a lakásod, a lakás hasznos területét le kell mérni, s ha jól értelmeztem te becsülöd meg mennyiért tudnád értékesíteni. 30 mFt alatt nem kell fizetni..
2010. jan. 15. 22:10
Vagyonadó. Hogyan kell bevallani? Erről nem találok információkat. Tud valaki segíteni? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook