Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyózókat kérdezem, hogy milyen ételeket esztek általában és egy nap hányszor?:) fórum

Fogyózókat kérdezem, hogy milyen ételeket esztek általában és egy nap hányszor?:) (beszélgetős fórum)


1 2
31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Zoltanhabetler)
2013. jan. 5. 15:15

Egy eszkimó simán éhenhalna a mediterrán konyhán.

Én is, ha mást nem adnának enni, ugyanis utálom.


Szóval az a lényeg, hogy azt a konyhát kellene követni, ami az éghajlatunkhoz is illik, ráadásul netán nem a fűszer-kereskedőket gazdagítjuk általa. A hozzávalók szerintem legyenek a saját éghajlaton is megtermelhetőek, elérhetőek.

Nem valamiféle előítéletből mondom ezt, hanem mert ez a logikus. Attól, hogy a neten bármit meg lehet rendelni, még nem biztos, hogy az ésszerű is.

Az általad említett arányokat sem tudja mindenki beállítani magának, mert bizonyos határok között ez is egyéni dolog! És azt is hozzá kell tenni a 20% zsírhoz, hogy egy 2000 Kcal-os étrendben ez elenyésző mennyiség, alig 43 gramm zsír. Ennyit észrevétlenül is megeszik egy nap bárki, azzal van a baj, ha ennél többet visz be. Mármint ha nem nehéz fizikai munkát végez rendszeresen.


Az inzulinszint szépen egyenletesen tartható a lassú felszívódású szénhidrátokkal. Ami ugye éppen nem a tészta, mert az finomlisztből készül.

Aki szereti a tésztát, az egye. Ha lemozogja. Az fogy, aki többet éget el a bevitt tápanyagok fűtőértékénél.

2010. ápr. 6. 20:13
A mediterrán konyhát ajánlják annak, aki egészségesen akar étkezni és élni.Ennek az alapja: 20% fehérje, 20% zsír, 60% szénhidrát.Persze a szénhidrát nem csoki és cukor, hanem tésztafélék.Nem kell meglepődni a 20% zsíron sem! Több fajta vitamin csak zsírban oldódik, azokra pedig szükségünk van. Kalória szempontjából mindegy, hogy zsir vagy olaj, de a telitetlen zsírsavak könnyebben emészthetők. Főzzetek hidegen sajtolt étolajjal/ebben nincs rákkeltő karcinogén anyag/ és margarin helyett/ mely gyakran kőolajból készül!/ használjatok vajat.Fogyózás alatt is kell az a 20% fehérje, mert az izmok ebből táplálkoznak.Úgy kell fogyni, hogy az izmainkból a lehető legkevesebb, zsírból pedig a lehető legtöbb fogyjon.Aki izomból fogy,az becsapja magát, mert a lecsökkent izomzat kevesebb kalória elégetésére képes, és megáll a fogyás. Enni naponta 3-szor és nem ötször, meg sokszor keveset kell! Hogy miért? Nos: a máj a zsírraktárunk és feladata a zsír elégetése.Ezt a nehéz munkát akkor tudja végezni, amikor a szervezetünknek alacsony az inzulinszintje ! Minden étkezéskor megemelkedik ez a szint,a zsírégetés leáll.Ezért kell naponta csak 3-szor enni, hogy az étkezések között legyen holtidő a máj számára.Nagyon erős alapelv az is, hogy éhezni nem szabad! A szervezet amint észreveszi, hogy csökken a megszokott kalóriabevitel és a tartalékhoz kell nyúlnia, azonnal behúzza a kéziféket és 20 %-kal csökkenti a felhasznált kalóriamennyiséget.Ez bizony beállt súlyt vagy esetenként még hízást is okoz !Az étkezésnél adagokban kell gondolkodni. Egy adag ételféleség annyi legyen, amennyi a markunkba belefér.No nem egy másfél kilós szőlőfürt, hanem a leszedett szőlőszemekből egy marokra való.Az adagokat igy kell összeállítani és nem kell kalóriatáblázatokkal kinlódni. Addig is lehet sétálni,futni, tornázni.És nyugodtan enni, a leírtak alapján.Garantált lesz az eredmény! A gyors fogyás látványos de megbosszulja magát,100% biztos a visszahízás! Azok a plusz kilók sem 2 hét,meg 90 nap alatt halmozódtak ránk, büntetlenül nem lehet és nem is szabad gyorsan leadni ! Mindenkinek sok sikert !
29. Manilu (válaszként erre: 16. - Pacalpörkölt)
2010. jan. 20. 20:17

HIHETETLEN A VÁLTOZÁS!

Tiszta szívből gratulálok,bombanő lettél,és 20évet letagadhatsz!

28. dolly001 (válaszként erre: 27. - Szandyhhh)
2010. jan. 20. 16:40

Hát én a múltkor sütöttem palacsintát teljes kiörlésű lisztből....köze nem volt a palacsintához/a fincsi palacsintáhz/ de azért megettem:) a cukor hiányával nincs gond mert szinte semmit nem cukrozok. Már csak a csokit kell likvidálnom.

Nagyon szeretnék újra 50alá menni:)

Mennyi időt tornáztál naponta?

27. szandyhhh (válaszként erre: 26. - Dolly001)
2010. jan. 20. 11:51
sok munkával és elhatározás kellett hozzá.egyébként heti 5-6 szor tornáztam futottam és teljes mértékben kerültem a cukrot és a lisztet.
26. dolly001 (válaszként erre: 7. - Szandyhhh)
2010. jan. 19. 19:27

Szia!

Szintén gratulálok!!! Hogy csináltad?

Nekem nyamvadt 5kg nem sikerül:(

25. dolly001 (válaszként erre: 16. - Pacalpörkölt)
2010. jan. 19. 19:25

Ez igen!!!!!!!!!!!

Minden elismerésem!!!!

24. mmacus
2010. jan. 16. 22:45

Január 4-én kezdtem, csak gyümölcs, napi egy kefir (délben), ha délután még jól esne valami, akkor egy szelet puffrizs. Kávé, tea édesítőszerrel. Összesen 2 bűnözős napot tartottam azóta, amikor egy kevés húst és salátát is ettem, illetve egy bögre húslevest üresen.

Mérlegelés nem volt az elején sem és azóta sem. A ruháimon érzem a változást, és kolléganőim szerint nagyon észrevehető.

2010. jan. 16. 08:50
Én módszerem az hogy többször eszek keveset,nem koplalok,az csak ront a helyzeten.Nem számolok kalóriát,inkább szénhidrátokat csökkentettem,abból is a károsakat,mint a répacukor,fehér pékárú.Teljes kiőrlésű dolgokat eszek,sok zöldséget,kevesebb húst.De fontos,hogy ne töröljünk az étrendből semmilyen fontos élelmiszercsoportot,mert hiányállapot alakulhat ki.Ott pl az Adkins-diéta,sokaknak beválik,de nem egészséges.Szerintem ésszel érdemes csak fogyózni.
22. levendula6 (válaszként erre: 16. - Pacalpörkölt)
2010. jan. 16. 00:05
Ejha! Szívből gratulálok! Szupernővé váltál!
2010. jan. 16. 00:04

Jan 2 óta csak húst, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok. Ha megkívánok egy kis édességet, készítek egy banánturmixot kevés édesítőszerrel. Sosem éhezem, inkább eszem valami gyümölcsöt.

A gyümölcsöt mindig éhgyomorra eszem (étkezés előtt fél órával, vagy étkezés után 3-4órával), hogy hasznosuljanak a vitaminok.

Sokkal jobban érzem már magam.

Ha ezt meguntam, elkezdem a 90napos diétát.

20. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 19. - Szandyhhh)
2010. jan. 15. 21:50
Köszi és neked is:)
2010. jan. 15. 20:55
hát köszi szépen az ötleteket.és sok szerencsét a fogyáshoz mindenkinek:)
18. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 16. - Pacalpörkölt)
2010. jan. 15. 20:31
gratu:)
2010. jan. 15. 20:31

Brutális képek:)Gratula!!!:)


Kevesebb kalóriát kell bevinni mint amire a szervezetednek szüksége van kb.1500 alatt,de a biztos az 1200 kcal/nap.Minél többször kicsit akár 6x is:)

2010. jan. 15. 19:28
Heló! 120 ról lementem 75kg-ra.jun1-dec24ig.A fotóim figyelmetekbe ajánlom.Csak zőldség gyümőlcs,joghúrt,napi 1 citrom,fokhagyma és sok z.zöldje.Tilos,cukór,liszt,hús,zsír.Sok sikert minden jót.
15. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 14. - 2d21e92092)
2010. jan. 15. 18:50

Szia


megleslek:)

2010. jan. 15. 18:47

Sziaaa mindenkinek !

En is vezetek naplot ... kaloria, szenhidrat es zsirtartalom szamlalgatassal fogyozom :D

Eddig eleg jol haladok !

Sok sikert es kitartast mindenkinek ;D

13. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 12. - Meruru)
2010. jan. 15. 18:22
Megnéztem a képeidet, az tényleg a te tetkod, és igazi? :)
12. Meruru (válaszként erre: 2. - Szandyhhh)
2010. jan. 15. 18:18
Olvass bele fogyinaplókba, a legtöbben vezetik/vezetjük, nagyjából. Ez is egy módszer a fogyókúra hatékonyságának növeléséhez, hogy tudjuk, mennyit eszünk.
11. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 10. - 29e0b84c94)
2010. jan. 15. 18:10
Én se szerettem, de majd ha elkezded és belejössz és jönnek a sikerélmények, először főleg centibe, akkor majd megszereted, meglátod :)
10. 29e0b84c94 (válaszként erre: 4. - Szandyhhh)
2010. jan. 15. 18:01
Póbálok sétálni először mert ilyen sulyal lassan kell építeni a mozgást.De azért ugrálok sokat a három gyerek után.Valami olyat szeretnék amibe őket is be tudom vonni.De egy két órás séta naponta az is jó.Bevallom utálok tornázni.
2010. jan. 15. 17:59
Általában 5x eszek. Kerülöm a fehér lisztes és cukros dolgokat.
2010. jan. 15. 17:58

Akkor hajrá!!!!!!!!!

Drukkolok neked, ha ezt a 18 kg-ot igy lenyomtad, lenyomod a maradék 10-et is

2010. jan. 15. 17:54
igen fogyózom tavaly július elején kezdtem el novemberre -18kg al kevesebb lettem,de azóta csak tartom a súlyom pedig még 10kgot le akarok fogyni:)újult erővel neki vágni és csinálni amíg el nem érem amut akarok..csak ugye nehéz!:)
2010. jan. 15. 17:45
Most néztem, szépen fogysz, gratu hozzá
5. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 2. - Szandyhhh)
2010. jan. 15. 17:43

Szia


Nekem is a fogyi naplómba nagyjából vezetve van, de a lényeg, hogy fehér kenyér ritkán, helyette általában graham kenyér, én azért mindent eszek, csak mindenből kevesebbet

az édesség csak néha (mint ma:) piroska miatt, szénsavas üditőket elhagytam, ásványviz, zöld tea helyette


te is fogyizol?

4. szandyhhh (válaszként erre: 3. - 29e0b84c94)
2010. jan. 15. 17:35
és emellett tornázol is??
2010. jan. 15. 17:32

Nézd meg a naplómat én így csinálom de raktam fel két receptet is ami nekem bevált.Sok zöldség párolt hús vagy hal.Reggelire bakonyi barna kenyér egy szelet és egy szelet felvágott pl:sonka

este sok gyümölcs ha nagyon éhes vagyok b.barna kenyér.Sok víz.És ma kezdtem el bogyót ami nagyon igéretes mert egész nap nem voltam tőle éhes és most ettem először.

2010. jan. 15. 17:32
örülnék neki, ha páran megosztanák ezt velem:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook