Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...) fórum

Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hat dolog, amit sohasem mondanak el a fogyókúrákról (pedig nem ártana tudnunk...)

1 2 3
86. honeywald (válaszként erre: 62. - Magic Rush)
2010. aug. 2. 00:38
ha létezne "női adag" akkor a nők megsértödnének :D én tuti XD
85. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 84. - 809c62b982)
2010. márc. 16. 13:18
Itt a pont :-). Gratulálok. Ennél jobb módszer nem is kell. És végre valaki, aki rájött, hogy mozgás nélkül túrót se ér.
2010. márc. 14. 09:43

Sziasztok, 15 hónapja fogyózom -44 kg adtam le. Most 86 kg vagyok 130,2 voltam , 73 kg - ig csinálom.1200kcal diéta és mozgás.

1, pont a cikkben éhes maradsz ...

Igen az első 3-6 hét iszonyat nehéz, annyi idő kell mire az ember megtanulja 80-120g szh val elviselni a napját. Utána stabilizálódik a vércukor, ösze megy a gyomor.

2Túl sok idő:) ugyan ha valaki tartósan meg akarja változtani az életmódját az idő, egy kg testzsir 7000kcal. Tehát egy kiló fogyás ennyi energia hiányt tételez fel.Nincs tartos és gyors mód! Egyike a másikát kizárja!

3,Furcsák az izek...hát én magamra főzök, meg a családomra.... nem furcsák

4, Túl drága, nem költök egy kanyival sem többet a diétás kajámra mint amint egyébként is megennék

5,Nem birod ki , de mozgással igenis kibirható az eredmények jönnek lassan de biztosan annál jobb dopping nincs

6 úgyis vissza jön, ha a fehérje hiányában a tested felette az izmaid, akkor igen.... ha nem mozgotál a kúra alatt akkor igen... ha többet eszel mint amire szükséged van akkor hizol:)

De, minek kéne hizni lefogyni egészségesnek lenni jó, a lassú fogiy pedig egy tanfolyam... magadnak magadtól. Még egy megjegyzés, fogyis klubom nekem is van, egy kiciske közösség inegynesen segitjük egymást, lélekben és tapasztalatokkal is!

Sok sikert mindenkinek!

83. Enni Kell Klub (válaszként erre: 80. - Emrus)
2010. jan. 29. 19:26

És még egy megjegyzés: semmiképp ne jelentkezzen a klubba olyan, aki az utolsó fillérjeit kapargatná össze rá. Van annak fontosabb helye, inkább vegyen belőle valami jófajta vitamint, különösen így tél és járványok idején.


A klubok folyamatosan indulnak, ha valaki most lemarad, az később is nyugodtan csatlakozhat, és egyre több helyszín lesz, meg online változat is.


Tényleg szeretnénk, ha segíteni tudnánk egy kicsit abban, hogy Magyarország egész lakossága egészségesebb legyen, de mivel nem áll a rendelkezésünkra a kormány vagy a multicégek eszköztára, lassabban fogunk haladni.


Emberről emberre, családról családra.


Sok sikert és jó egészséget mindenkinek!

82. Enni Kell Klub (válaszként erre: 81. - Emrus)
2010. jan. 29. 19:23
Igazad van, nagyon sok az átverés. És köszönöm, hogy adtál egy ötletet: be fogom írni a tájékoztatóba, hogy ha valaki befizet, az első alkalom után visszakérheti a pénzét, ha úgy érzi, nem kapott elég értéket azért a heti 1000 Ft-ért, amibe a klubtagság kerül.
81. emrus (válaszként erre: 80. - Emrus)
2010. jan. 29. 11:11
Mint alant íródott, igen a mai világban ez van, nem árt figyelni.
80. emrus
2010. jan. 29. 11:07

Én a magam csendes módján, annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha egyik nap répát, másik nap karalábét, eszem, és sokat avagy keveset sportolok mellette fogyni fogok, nem kell hozzá club tagnak lennem. Én nem akarom senki lelkesedését elvenni, nem akarok senkit lebeszélni. És mindenkinek sok sikert kívánok.

De hadd idézzem Juszt Lászlót:"Ne hagyja magát, senki átverni, megkárosítani!"

Ez különösen annak szól, aki az utolsó fillérjeit kapargatná össze rá.

Újra hangsúlyozom, ez a hozzászólás nem lebeszélés akar lenni csupán egy csekély figyelmeztetés.

2010. jan. 29. 09:42
Szia, neked is minden szépeket :-D
2010. jan. 29. 08:27

Hello!! :D:D

Szép napot kívánok mindenkinek!!! :)

Puszi :D:D:D

77. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 76. - Enni Kell Klub)
2010. jan. 27. 10:18
Nem kicsikartad, ez így korrekt :-).
76. Enni Kell Klub (válaszként erre: 75. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 26. 23:25

...és ha MEGÍGÉREM, hogy a klub tényleg arról fog szólni, amit írtam? :-) Nem, nem kell venni hozzá tőlünk SEMMIT. Csak a klubtagságot kell megvenni, ha tag akarsz lenni, és sok-sok értékes infóval leszel gazdagabb.


Köszönöm, hogy elnézést kértél, de nem ezt akartam kicsikarni, csak világossá szerettem volna tenni, hogy ez nem ingyenes és nem is hírlevél. De tudom, hogy annyi infó ér manapság mindenkit, hogy felületesen, gyorsan olvasunk, ezért nem pontos, amit befogadunk. Ez van, nem a Ti hibátok, és a jelen tapasztalat szerint nem is a miénk, csak ez a helyzet...

75. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 73. - Enni Kell Klub)
2010. jan. 26. 14:48

Valószínűleg, ahogy az enyémet is, a többiek figyelmét is elkerülte a szponzorált cikk felirat, hiszen ezer és egy linken keresztül találtunk rá. Legalábbis én. És nem úgy, hogy szándékosan a szponzorált cikkeket akartuk olvasni.


2. Annyira jártas vagyok az internet marketingben, hogy az első alapszabály, az ingyenes hírlevelekben is legyen értékes tartalom. És ez az itteni szponzorált cikkekre is alapvetően jellemző. Ezért éltem az előfeltételezéssel, hogy ezekben a levelekben is lesz ilyesmi, de elnézést, ha tévedtem.


3. Az MLM értékesítők lelkesítő beszédeit, illetve azok írott anyagát leginkább az MLM értékesítők használják. Nem állítottam, hogy ezek az anyagok értéktelenek, pusztán az átlag, más területen dolgozók, ritkábban használják, illetve ajándékozzák.Ebből egyenesen következett a megállapításom, amivel nem is tévedtem, bárhogyan is szépítjük a dolgot.


4. Az önzetlen segítést nem láttuk sehol, talán tévesen asszociáltunk, ez nem a te hibád, ezért kénytelen vagyok megkövetni, és újfent elnézésedet kérni.


5. De akkor se állítsd, hogy a klub hátterében nem egy MLM-es termék áll. Konkrétan.....de ezt te is tudod. Félre ne érts, semmi bajom az MLM marketinggel, a termékeikkel sem, a klub alapjául szolgáló céget és termékét jól ismerem, vagy 14 éve tagja is voltam, de sem a termék, sem az üzlet nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet ( ami nem jelenti, hogy mással is így lenne) . De mivel nem az én tisztem, hogy az állapotfelmérésetekről pl. hozzászólást írjak, nyilván jönni fog a kis hölgy, aki ott volt, akkor könnyebben megítélhető a tényleges hozzáállásotok. Nem biztos, hogy pont a tiéd, azé a személyé, aki úgy reagált, ahogy....

2010. jan. 26. 13:02

Még egyszer a lényeg, ha nem lenne időtök végigolvasni az előző hosszú válaszomat:


Ez a cikk egy reklám. Nem ígért ingyenes segítséget soha, sehol. Ez egy fizetős klub.


Vidékieknek: Nemcsak Budapesten indul, hanem több vidéki városban is, illetve lesz internetes változata is. A levelekben erről részletesen szó lesz.


Kérdőív: majdnem 150-en töltöttétek ki eddig a kérdőívet. A választ szintén a levelekben kapja majd meg, aki feliratkozott.


Azzal, hogy feliratkozol, még nem leszel klubtag. A honlapon világosan le van írva, hogy a tájékoztató levelekre iratkozol fel.


A levelekben pedig részletesen le van írva, hogy mi történik a klubban, mikor és hol lesz és mennyibe kerül.

2010. jan. 26. 12:59

Elsősorban Bernadette-nek és Bévinek, de a többieknek is szeretnék válaszolni.


1. A cikk a Hoxa főoldalán, a külön erre a célra fenntartott, Szponzorált cikkek feliratú részben jelent meg. Ez azt jelenti, hogy reklám. Mivel a Hoxa szabályzata tiltja a más módon való reklámozást, így lehet valami fizetőset reklámozni itt. A félreértések elkerülése érdekében van odaírva, hogy Szponzorált cikk. Éppen azért, hogy mindenki értse, amikor elolvassa: ez nem egy ingyenes levélsorozat vagy bármi más jószívűségből átadott információ, hanem egy üzleti vállalkozás reklámja.


Ezeket írtad:


2. "Talán a leveleket azért érdemes megvárni, hátha van benne valami motiváló."


A levelekben nem lesz semmi motiváló, mert a levelek (mint ahogy az a hivatkozott weblapon világosan le van írva) arról tájékoztatnak, hogy pontosan mi fog történni a klubban, semmi másról.


3. "Arra viszont mindenki készüljön fel, hogy ebből valamilyen MLM-es értékesíts lesz. Megkaptam az első levelet, aminek az eredeti szerzőjét is feltüntették. Az ürge nagy MLM tanácsadó, emellett a mondatokból is egyértelműen kitűnik (több munkatársat szponzoráljak, legyen több fogyasztóm stb.)"


Mi a csudáról beszélsz, Bernadette kedves? Az én leveleimben semmi ilyesmiről nem volt szó!!!


Amiről Te írsz, az az egyik letölthető ajándékban van, ami Tom "Big Al" Schreiter MLM-tanácsadónak a CÉLOK ELÉRÉSÉRŐL SZÓLÓ ANYAGA, semmi köze ahhoz, hogy a klubban mi fog történni. Arról szól, ami a címe: hogy hogyan érhetjük el a célt, amit kitűztünk maga elé! Bármilyen célt! PÉLDÁUL ha fogyni akarunk! Mivel ő MLM-tanácsadó, ezért használ ilyen kifejezéseket, de ezt az anyagot azért adtuk ajándékba, hogy segítsen a FOGYÁSBAN!


A klub pontosan arról szól, amit a honlap ígér. Egy rendszert ad az egészséges táplálkozáshoz, ehhez tippeket, megvalósítható ötleteket, heti találkozókat és négyhetente egy összetett mérést. ENNYI!


3. "Sajnálom. Valahogy nálunk minden önzetlennek tűnő segítésből üzlet lesz. Vagyis már eleve annak is indul."


Ne haragudj, de hol láttál Te egyetlen utalást arra, hogy ez "önzetlen segítés"? Rengeteget tanultunk, dolgoztunk és fizettünk azért, hogy ez a klubrendszer összeálljon, miért lenne kötelességünk ingyen adni?


Igen, ez üzlet. Igen, értéket adunk, és igen, joggal várunk el cserébe pénzt érte. 13.000 Ft-ot egy 13 hetes tanfolyamért és 4 mérésért cserébe. Nem kötelező részt venni, de nem kell acsarkodni sem ellene...

2010. jan. 26. 12:45
Megvagyunk, köszönjük :-). Már ami engem és a királyi többesemet illeti :-). Gépet szarvizeltem hétvégén, meg gyerekeztem és jól bebűnöztem a nagymamámnál :-) . De tovább diétázom, és "gyúrok" :-)
2010. jan. 26. 12:26
Csajok hol vagytok?Mindenki jól van?dorci drága nagyon eltűntél:-(Jól vagy?
70. e0d2170ab5 (válaszként erre: 69. - 008e232c2c)
2010. jan. 22. 20:14
Szia Bejja! :D Köszönöm amit írtál! Nagyon jól esett :)Tegnap megint nem volt netem, ezért nem tudtam írni:( Jól vagy? :) puszi
2010. jan. 21. 18:05
Helloka:-))dorci jól vagyok köszike:-))De látom tegnap mind a kettőnknek rossz napja volt.Hát nagyon sajnálom a vizsgát:-(((De ne csüggedj meg fogod csinálni ügyi vagy:-))S elnézzük azt a kicsi tejberízst ennyi neked most járt:-)))Sok puszika:-))
68. 9c8432d068 (válaszként erre: 66. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 21. 11:23

Már leiratkoztam,mert az első levélben mindjárt a klubtagságot ajánlották,és közölték,mi mibe kerül.

Pedig látható,hogy nem vagyok budapesti.

Valószínű igaz ez a mondatod:"Valahogy nálunk minden önzetlennek tűnő segítésből üzlet lesz. Vagyis már eleve annak is indul. "


De azért köszönöm a kedvességedet.

67. 9c8432d068 (válaszként erre: 64. - E0d2170ab5)
2010. jan. 21. 11:17

Köszönöm,nagyon kedves vagy. Valójában nekem egy nagyon jó "vázra" lenne szükségem,amire felépíthetem a napi "diétát".

Vagyis mit, mivel és hogyan lehet enni,hányszor naponta....

És tudom,a mozgás. Sajnos,a sportot én már nem bírom,de egész nap talpon vagyok,mozgok.

Próbáltam a szobakerékpárt,de nem sokat használt,szinte semmit.

2010. jan. 21. 10:16

Na most több választ írok egybe :-).

Bévi: Talán a leveleket azért érdemes megvárni, hátha van benne valami motiváló. Arra iszont mindenki készüljön fel, hogy ebből valamilyen MLM-es értékesíts lesz. Megkaptam az első levelet, aminek az eredeti szerzőjét is feltüntették. Az ürge nagy MLM tanácsadó, emellett a mondatokból is egyértelműen kitűnik ( több munkatársat szponzoráljak, legyen több fogyasztóm stb. Sajnálom. Valahogy nálunk minden önzetlennek tűnő segítésből üzlet lesz. Vagyis már eleve annak is indul.


Viszont azoknak, akik pontosan tudják, -mint én is :-)-, hogy stressz evők, és nem a reggeli-ebéd-vacsorától híznak, hanem a mellé elrágcsált kalóriáktól, tudok ajánlani egy könyvet. Szerintem most is be lehet szerezni könyvesboltokban. Újra elő fogom venni. Sőt, azt vettem észre, ha esténként akár századszor is előveszem akár ezt, vagy csak egy Norbis könyvet ezek picit visszatérítenek a célomhoz és leteszem a rágcsát. Úgy hívják a nőcit, hogy Dr. Doreen Virtue: A yoyo diéta szindróma. Egy pszichiáter doki, aki egy kicsit elvont. Ne lepődjetek meg, a könyv némileg spirituális, némi vallásos, angyalos beütéssel, ezzel együtt valós problémákat tár fel, a hízás hátterében lévő okokat, és megoldásokat, trükköket a siker érdekében. Persze nem Szentírás, és ettől még neked kell megvalósítnod a dolgokat, de jó támpont. PL. ha rádtör az evés, gyorsan menj, moss fogat mentolos fogkrémmel. Bevált. Persze a nehezebbik dolog, hogy a fogkefe, és ne a csoki után nyúlj :-)


Évike: a zsírraktáraink elhelyezkedése sajnos genetikailag kódolt. Már sok szakmai cikkben olvastam, hogy legelőször onnan megy le a zsír, ahová utoljára jött fel. Aki alapból, vékonyan is cicis, annak mázlija van. De nem szabad elfelejtenünk, hogy a mell az egyik legnagyobb zsírszövet a nőkön. És sajnos helyi zsírégetés nincs. Ha súlyzós, erősítő gyakorlatokat végzel a mellizomra, de tényleg erősítőt, és nem fél kilós vizesüveggel 200 tárogatást, az némileg segíthet a formálásban, hiszen, erősebb, feszesebb lesz a mellizom, a bőr.


Magic: ebben van valami, mármint az adagokban, de senki sem tart pisztolyt a fejünkhöz, hogy azt mind meg kell enni :-). Tudom, de olyan finom :-). De a férjemnek is rossz gyerekkori beidegződés, hogy ami a tányéron van, azt minde meg kell enni. Nem baj, ha fel sem tud állni az asztaltól. pl. ebben a könyvben a túl nagy adagokra is van pár megoldás. Elő is venném, ha a nagy magammal hurcolásban nem tettem volna el valahová, de majd előkerítem :-). Anyukád pedig a legrosszabbat teszii magával. Azuram is ettől olyan szép nagydarab :-) Egész nap nem eszik, aztán közli, hogy nem vacsorázik, csak valami jelképeset, aztán elszabadul a pokol, mert azt látom, hogy még éjfélkor is fedőt emelget, vagy hűtőajtót nyitogat. És az ilyen koplalásokkal olyan szinten csökkenti le az alapanyagcseréjét, hogy utána 3 kabátgombtól is hízni fog, mert annyi lesz az alapigénye. Bár ezeket szerintem te jól tudod, csak nehéz szembeszállni anyával :-)

2010. jan. 21. 10:11

Szerintem nem fontos hogy igazi klubtag legyen valaki, ha elolvasod azokat amiket küldenek akkor ugyanúgy segítségedre lehetnek, én pl nem is kértem még a telefonosat sem, számomra ha Pesten élnék sem szeretnék ilyen elkötelezettséget, csak azt akartam hogy elolvasgathassam a leveleket és magam hasznára fordítsam.


Most ezt nem értem, akik lemondanak erről a klubtagságról azok nem is kapják a levelet? Mert most én lehet klubtag vagyok, nem akarok az lenni viszont szeretnék benne itthonról részt venni :)

64. e0d2170ab5 (válaszként erre: 63. - 9c8432d068)
2010. jan. 21. 09:31
Hát sajnálom, hogy nem jött össze a klubtagság! De ha bármiben segítségedre lehetek, vagy lehetünk(szerintem beszélhetek többesszámban), akkor csak írj ;)
63. 9c8432d068 (válaszként erre: 50. - E0d2170ab5)
2010. jan. 21. 09:26

Ma én is visszaléptem,mert a levél alapján,amit küldtek világossá vált,hogy csak Budapesten élők részére lehetséges ez az egész dolog,klubtagság kell hozzá.

Engem 200 km választ el ettől.

Majd a magam módján igyekszem megoldani a problémámat.

2010. jan. 20. 19:38
A rádióban hallottam hogy pl az is felelős a nők hízásért mert az éttermekben nincs "női" adag. Mi nők ha elmegyünk valahova ugyanannyit kapunk mint a velünk szemben ülő férfi.
2010. jan. 20. 19:20
Bejja_24 mizujs veled? Minden oké? :)
2010. jan. 20. 19:02

Hello mindenki! :)

Jól összejöttünk :D A pasik tényleg hozzájárulnak a hízáshoz...Velem is ez volt...jöttek a közös vacsik, az esti nagy nassolások, fagyi csokival, ja meg a pizza, és azon kaptam magam, hogy nem jön rám a nadrágom.

Az én családom sem az az "éljünk egészségesen" típus. Nekem is csak azért megy olyan könnyen, hogy pulykamellet egyek zöldséggel, mert mikor hazajövök nem vár anya milánói makarónija sütivel.

De amikor hétvégén hazamegyünk a barátommal vidékre, akkor jön a rántotthusi meg a sültkrumpli. :D Na akkor kell erősnek lenni!

59. Magic Rush (válaszként erre: 57. - Evike890919)
2010. jan. 20. 18:53
Az ember sajnos nem egyformán fogy mindenhonnan hanem valahonnan hamarabb valahonnan meg utoljára és sajnos én sem vagyok úgy összerakva hogy a melleimből fogyjak le legkésőbb:)De oda is hízol vissza leghamarabb. Talán kíváncsiságból nézd meg hogy a melleid után mi következne:D Sajos a sorrendeken nem tudunk változtatni. Talán próbálj meg úgy edzeni/tornázni hogy oda öszpontosítani pl lábemelések, vagy ha a feneked akkor négykézláb és úgy lábemelések, ha lehet lábsúllyal, vagy karok külön, kerüld az ilyen futás dolgot mert attól tényleg lehet lefogysz onnan(lehet azért nincs a nagy futóknak gondjuk a futás közben fel-fel ugrándozó mellekkel:)) De hülyeséget nem akarok mondani. Drasztikusabb módszer hamár párkapcsolatban vagy: a cypromix fogamzásgátlótól nekem több mint egy mérettel lettek nagyobbak a cickóim:)
58. Magic Rush (válaszként erre: 56. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 20. 18:42
Hát igen a fiuk miatt tényleg sok nő hízik:D Állítólag nem csak a kismamák gyarapodnak abban az időszakban hanem a kispapák is:D Ha van ilyen szó:D Szóval tényleg rossz így de kár anyunak is akármit mondani mert ő is nagy fogyókúrás (talán tőle örököltem ezt is meg a laza kötőszövetem a narancsbőrrel amit ha nagyon nagyon kezelek is látszik valamennyire torna mellet is nem tudom hogy de ez egy másik fórum:D) ő úgy csinálja hogy nem eszik a kajájából, a munkahelyi kajáját is hazahozza inkább és velem bűnözteti meg:D De amit ő csinál az a buta koplalás, de nem fog jégsalátát venni, meg teljes kiörlésűt, marad a jóöreg almánál és a semminél:D (este reszelt alma mézzel meg műzlivel meg az a coopos féle fahéjas kukoricapehely, ilyen kockákban ezt keveri össze de kiszámoltam neki hogy ez vagy kábé 800 kalória estére mert nagy tállal zúzza:D) Úgysem hallgat rám. A hungarpcelt én is ismerem de nincs az a fitness hogy én azt valami kajához egyem:D Azt csak magában vagy sonkával de amúgy sehogy, a kenyeret jólbírom mert amúgyis megvagyok nálküle, áltban mindent kenyér nélkül eszek és így igazából nem is a barnakenyér megvétele a fontos csak levezettem rajta. PL ott van a csirkemell... Hogy én azt hogy szeretem jégsalátával megrillezve meg paradicsom meg uborka!!!! Hát az valami nagyon álom, főleg ha a zöldségek nagyon hidegek és olyan mintha hűsítő vizet ropogtatnál:) Szóval egy kiló csirkemell olyan 1200 körül van amiből ugyebár akár vagy kér kiló csirkecombot lehet venni amit nálunk nagyobbra értékelnek a csirkemellnél ami apa szerint egy ízetlen forgács :D Bár szerencse hogy azt a barátom is inkább előnyben részesíti szóval talán ebből majd kiindulhatok :) De amúgymeg ha elvesz és külön élünk úgyis azt eszi amit eléteszek:) Nem lesz ott anyuci a forrtyogó olajos lábasával amiben sül a rántotthús:)
2010. jan. 20. 18:28

Szép napot mindenkinek!

Én még csak 20 éves vagyok.

De 3 éve kb. 7 kilót lefogytam, és akkor tetszettem magamnak.De amióta komoly kapcsolatban élek, (2,5 éve)azóta folyamatosan hízok.semmi gondom nincs a tornázással, meg azzal hogy megáljam az édesség evését.Viszont a melleim fogynak legelőször, és így lógósak lesznek.Most szépek viszont már kicsit soknak tartom a felesleget, de ha fogyok megint eltűnnek a melleim, és szerintem egy nőnek eléggé fontosak.tanácsot kérnék tőletek, önöktől hogy mit is tegyek.minden tippet szivesen fogadok:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook