Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló lelki szemszögből fórum

Fogamzásgátló lelki szemszögből (beszélgetős fórum)


25. Sly001
2010. febr. 2. 17:27
Keress rá a www.drpetroczi nőgyógyász honlapján erre a hüvelygyűrűre.Azt írja,ugyanúgy tartalmaz hormont ez is,és nem annyira megbízható mint a tabletta.Hát remélem neked azért beválik.Ahogy olvastam a betegeinek írt válaszait,ennél kapható alacsonyabb hormontartalmú és megbízhatóbb fog.gátló is,mint a nuvaring gyűrű.Ha megtalálom amit írt róla a szakértő,elküldöm neked.
24. vkatka
2010. febr. 2. 16:20

Sziasztok!

Voltam dokinál, és a cypromix helyett írt fel nuvaring gyűrűt. Állítólag ebben van a legkevesebb hormon. Ha ezt sem bírom, akkor visszatérek az óvszerhez.

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - Sly001)
2010. jan. 15. 18:14

Közben megtaláltam a hozzászólását bemásolom ide:

"2927. Nikike26 2010-01-05 21:00


Éppen ez az, én nem értem hogy sokaknak pont a hajhullásra írják fel a fogigátlót, nekem meg ( legalábbis a saját diagnózisom szerint) pont attól ritkul. Mintha valahogy blokkolná a hajhagymám és nem nő belőle ki a haj.

Eddig amúgy gracial-t szedtem, előtte mercilon-t és úgy vettem észre hogy a gracial a legrosszabb, meg ebben 22 tabi van nem 21, és lehet ez is valahogy rossz hatással van rá.

De most végleg abbahagytam, most már csak várnom kell hogy lesz e változás vagy sem, de ez kb 3-4 hónap múlva fog bekövetkezni szerintem.

És én is iszom a cickafark teát, és nekem is rendbe jött a mensim, bár majd most kíváncsi leszek rá :)

Én csak azt tudom javasolni hogy aki szedi az mindenképp hagyja abba, hosszútávon nem old meg semmit. "

22. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - Sly001)
2010. jan. 15. 18:12

Szia Nikikének hívják és a"mi hatásos a hajhullás ellen" topikba szokott írni itt a hoxán.

Keresem a linket:

[link]

Már kb 1 hete nem járt itt,de kérdezzd meg tőle priviben,nagyon aranyos válaszolni fog.

21. Sly001 (válaszként erre: 16. - 5e48d37001)
2010. jan. 15. 17:58
Majd kérdezd meg ettől a lánytól légyszíves,hogy nem-e a Gestomix 20-at szedte,mert az ugyanaz mint amit én szedek,a Lindinette 20.Mert ha azonos,amit szedünk,akkor lehet nekem is ez okozza.
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 9. - Nikletty)
2010. jan. 15. 17:15
Mikor életemben először szedtem fog.gátlót, akkor még nem voltak ellenérzéseim, szóval nem azok vonzották fel rám a plusz 20 kilót...
19. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Vkatka)
2010. jan. 15. 17:11
A vége felé ezt én is éreztem, de hál' Istennek abbahagyás után visszaállt normálisra.
18. vkatka (válaszként erre: 17. - 5e48d37001)
2010. jan. 15. 16:28
Rendben! Muszáj tenni valamit mert nem szedhetjük örökké :(
17. 5e48d37001 (válaszként erre: 15. - Vkatka)
2010. jan. 15. 16:15
Majd írd le légyszi mit mondott,mert Én is ez előtt állok.Átállás egy másikra ,azt kb 6 hónapig szedem,utána leállok teljesen vele és lesz ami lesz:(
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - Sly001)
2010. jan. 15. 16:14

Szia:)

Sajnos Én csak 1 olyan lánnyal beszéltem akinek hasonló tünetei vannak,és a fogamzásgátlóra vezeti vissza hajritkulását.Ő valami G-betűset szed.Most januárba hagyta abba,vagy fogja..nem tudomm de eléggé megritkult a haja:(

15. vkatka (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2010. jan. 15. 16:12
Persze elmegyek dokihoz előtte mert két lehetőségen gondolkozom, vagy leállok teljesen, vagy váltok másikra.
14. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Vkatka)
2010. jan. 15. 16:10

Szia!

Én azttudom tanácsolni,hogy mindenféleképpen menj el egy bőrgyógyászhoz,mert ez bőrgyógyászati probléma is.Az Én dokim szerint gyógyszerlevezeté szükséges, áttérni egy gyengébb hormontartalmú fogamzásgátlóra így meg lesz a fokozatosság és nem kapnak a hajhagymák offot,mintha csak úgy hirtelen abbahagyod az cypromixet.

A cypromix ugyanaz mint a diane összetételben.A levezető gyógyszere a balera és a yadine,de ki kéne kérned egy doki tanácsát mielőtt leállsz vele.

13. Sly001
2010. jan. 15. 15:12
A hajhullással kapcsolatban én azt szeretném kérdezni,hogy Lindinette 20(vagy sensonette ami ugyanaz)szedése mellett tapasztalt-e valaki hajhullást és szédülést?Én 5 éve szedem és 2 éve hajhullásom van meg szédülni is szokok.Egy orvos azt írta,hogy mindkét mellékhatást okozhatja a fog.gátló,de nem jellemző.Nem tudom mitévő legyek,csak az a furcsa,hogy ezek a tünetek 3 év szedés után jelentkeznek csak?
12. vkatka (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2010. jan. 15. 15:09

Én is ettől félek! Cypromixet szedek, előtte pattanásos voltam és szőrös. A hajam még mindig hullik, de sok van és nem látszik hogy ritkulna, pedig már évek óta hullik csomókban.

Még egy levél van, félek, hogy mi lesz utána :(

2010. jan. 15. 14:20

Szia Csipkerózsika:)

Az Én példám sem mindennapos.9 évet éltem fogamzásgátló nélkül,a párommal megszskítással védekeztünk,soha nem volt belőle probléma a baba is akkor jött mikor akartuk,vagyis csak rá fél évre estem teherbe.

De sanjnos a szoptatás után megkergült a hormonháztartásom,Ezért kezdtem szedni fogamzásgátlót(diane35).Bizony utána olvastam a témának és beszéltem olyan eberekkel akiknek a tabletta elhagyása után csomókba hullott a hajuk,olyannal is akinek azóta sem állt el és 3 éve hullik.

Van itt egy fórum a hoxán:Diane-35 a hajhulláűs oka

[link]

Hát nagyon megdöbbentő fórum.Mégis szednem kell ezt a mérget,de előre rettegek mi lesz ha abbahagyom Megkopaszodok?

Minden egyes darab tablettától hányingrem van,undorodom tőle,és nagyon megvisel,mhogy szednem kell.

És őszintén nem tudom,szedjem vagy nem.Mit csináljak,engem a peteérés nem érdekel,kizárólag az,ha abbahagyom,nem leszek-e egy szőrös kopasz nő.

És nem csak a diane okozz hajhullást az abbahagyás után. A balera,Minerva,cypromix,tri-regol ,yadine ,Yasminelle.Még ezek a méreg is mind.Félelmetes...

10. 0cb84d65ac (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2010. jan. 15. 13:42
Sziasztok! En kb. 2 even keresztul szedtem, 19-21 eves koromig. Teljesen egyetertek Csipkerozsikaval, a libidom nekem is lecsokkent es nem is ereztem jol magam a boromben. Aztan abbahagytam es minden visszaallt a normalis kerekvagasba. Ennek mar 7 eve, es a vedekezest is sikerult megoldani maskepp. En teljesen biztos vagyok benne, hogy soha tobbet nem fogok tabizni.
9. nikletty (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2010. jan. 15. 13:24

hát sajnos ez azt hiszem vagy az, hogy nem megfelelő tabi neked, amit szedsz, vagy lehet, hogy mind így hatna rád...

vagy azt tudom elképzelni, ha a legelején én is jobban belegondolok a tabi működési elvébe, akkor lehet egyszerűen a tudatom nem akarta volna úgy és kész, és akkor nekem is ilyesmik jelentkeztek volna...


Köszi!

8. vkatka (válaszként erre: 7. - Csipkerózsika)
2010. jan. 15. 13:19
Nekem is lecsökkent a libidóm, és a legzavaróbb az, hogy azóta teljesen száraz vagyok, szexre csak síkosítóval vagyok képes.
7. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2010. jan. 15. 13:06

Nekem a szexuális önbizalmam és a kezdeményezőkészségem is igencsak korlátozott lett a szedés alatt. Hiába voltam nyugodt - én mondjuk óvszerrel is nyugodt voltam - egyszerűen a vágy is teljesen másmilyen volt. Nem múlt el egészen, de nem voltam "motivált" a szexre, nem kívántam igazán.

Sok szerencsét kívánok a babához!

2010. jan. 15. 13:01

Szia

nekem korszakommal változott

Mikor párommal elkezdtünk szexuális életet élni akkor jó volt, mert hogy nem kell aggódni a babásodás miatt, és teljesen szabadon lehet szeretkezni... hiszen én még a sulim kellős közepén voltam... akkor a lényeg volt, hogy védekezzünk, és ez biztos és könnyűnek bizonyult...

azonban úgy 1-2 éve, hogy már központi téma lett a baba nálunk, és utána olvastam hogy is működik, hát nem tetszik, hogy ezt szedtem évekig, és igen, akkor belém hasított, hogy nem is vagyok teljes nő, mert nincs peteéérésem, pedig addig fel sem merült benne, sőt, hisz jókat szeretkezthettünk így... Mivel nekem tabi előtt nagyon korrektek voltak a ciklusaim, tehát semmi extra fájdalom meg hosszú vérzés, így első körben nem zavart tabi... de ma már igen, hogy nem jelez a testem így semmit, most már zavar, hogy a baba téma szóba jött...

Én most tettem le tabit babaprojekt miatt...

Aztán hogy utána is tabizni fogok-e, nem tudom, őszintén nem szívesen a működése miatt, de úgy néz ki hogy párom és köztem ez a szinte egyetlen kompromisszumos megoldás... még a Pharmatex krém jött be nekünk, de akinek gond ha becsúzik a baba, én ott nem ajánlanám... szóval lehet majd az esetleg... én is valahogy nőbb-nek érzem magam tabi nélkül, de azért azzal is nő vagyok, csak a két szitubán más teljesedik ki. Tabival a női szexualitást lehet szabadabban megélni (már akinek nem vesz el annyira a libidőból), tabi nélkül pedig a termékenységet, és ezzel az anyává válás lehetőségét, tabival ez utóbbi teljesen kizárt, és aki még nem tartott, annak nagyon nem hiányzik ugye az anyaság gondolata, mint pl tindigo is.

Én így állok vele.

Szia

2010. jan. 15. 12:44
Én nagyon rosszul viselem, hogy szednem kell (előtte problémáim voltak, ezért írták fel). A sok mellékhatástól nagyon rossz a kedvem, van olyan, hogy egész nap csak fekszem mert semmihez nincs kedvem. Még egy levél hátra van, azt beszedem és váltok.
2010. jan. 15. 12:34
És maximálisan nőnek érzem magamat így is, és nagyon csinosnak is, és a párom és én is nyugodtabbak vagyunk, ami mindkettőnknek jó, és kiegyensúlyozottabbá teszi a szexuális életünket is.
2010. jan. 15. 12:33
Nálam a lelki hatás sokkal inkább pozitív. Így nem félek, hogy terhes leszek (még nem szeretnénk kisbabát), és mielőtt szedtem, 21 napra jött meg, és 8 napig tartott. Tehát kb. 1 hétig megvolt, 2 hétig nem, és nagyon erős volt, iszonyatos görcsökkel, szédüléssel stb., egyszerűen nem bírta a kis vékony szervezetem. Most pedig 4 napig tart, és 28 napra jön meg. Sokkal teljesebb így az életem, rám nagyon jól hat lelkileg. :)
2010. jan. 15. 12:32

Én magam csak nagyon rövid ideig szedtem eddig fogamzásgátlót, mindig pórul jártam vele. Hamarosan megjelenik egy cikkem is erről.

De alapvetően mindig ellenérzéseim voltak ezzel kapcsolatban. Mármint hogy a tabi megszakítja a természetes ciklust, a testem megszokott működését. Jól ismerem magam, és minden hónapban nagy megnyugvással veszem tudomásul ugyanazokat a változásokat, amik a női mivoltom bizonyítékai.

Amikor elkezdtem gyógyszert szedni, ezek nagyon hiányoztak. Sőt, nem túlzás ha azt mondom, hogy a nőiességemet sem tudtam megélni úgy, mint előtte. Az első naptól fogva, hogy bevettem valahogy a női, és a szexuális önbizalmam is jócskán megcsappant a tudattól, hogy nem lesz peteérésem, nem vagyok fogamzóképes.

Több barátnőm is - tablettát sokáig, illetve rövid ideig szedők - beszámoltak róla, hogy nem érezték "igazán nőnek magukat" amíg szedték, vagy amióta szedik a gyógyszert.

Kíváncsi vagyok, ezt mások hogy élik meg.

2010. jan. 15. 12:27

A fogamzásgátló hatásmechanizmusa folytán teljesen megszünteti a test természetes női működését, ami rengeteg kellemetlen mellékhatással járhat. Erről már mindenki sokat hallott, tapasztalta is.

De mi van a lélekkel? Még egy fórumot sem találtam, ami arról szólna, ki hogy éli meg a változásokat, amiket a gyógyszer okoz.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook