Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek melyik akupunktúra jobb:a heti egy alkalmas tartós tűvel vagy ha heti 3* megy az ember?(vagy a kettő egy és ugyanaz?) fórum

Szerintetek melyik akupunktúra jobb:a heti egy alkalmas tartós tűvel vagy ha heti 3* megy az ember?(vagy a kettő egy és ugyanaz?) (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 22. 09:53
Szerintem az jobb, ha hetente többször jársz a kezelésre
2009. jan. 20. 09:10

A nagy tűs kezelés hatásosabb, de általában 3 napig tart a hatása, közte jó a tartós tű, kb 1 hétig hordható. Nekem volt aranytű is a fülemben az 3 hétig hordható, mert nem kell tartani tőle (pl nyaralás idejére jó), (3 hét után nekem magától kiesett), hogy befertőződik, magok is voltak, az nem annyira hat, nyomkodni kell többször.

Én 10 kg-t fogytam, most 54 vagyok. Azt tudni kell hogy aki nem orvos akupunktőr az csak fülbe szúrhat. Testbe csak orvosi és a 2 éves akupunktúra képzés után lehet!

2008. dec. 4. 12:32

Én kombinálva kaptam a kettőt. Hetente 2X jártam, akkor a nagy tűkkel kezelt, de a második alkalommal mindig kaptam egy állandót is a fülembe, amely egy hétig volt benne, azután cserélte.

20 kilót fogytam akkor.

Nem fájt, és éhes sem voltam (de lehet, hogy ez pszichés is). Na, az más kérdés, hogy azóta (de ez 10 éve volt) visszahíztam.

Pffff....jojó-effektus....sajna...:((

7. 3a0842d373 (válaszként erre: 6. - Frodo 21)
2007. aug. 3. 18:24

Szia Frodo,

kérd el a bizonyítványát. Vagy ha magára valamennyit is ad, kiteszi a falra. Nem árt, ha van ANTSZ-engedélye is, mert akkor tuti rendben van mindene a háttérben. (vizsga, felelősségbiztosítás, sterilizálás stb.)Ha mindezek megvannak, tuti nem csak "perforálni" fog. :)))

Sok sikert és bátorság! Egyébként nem fáj :)

2007. aug. 3. 16:31

Sziasztok


Már régóta szeretnék elmenni egy akupunkturás kezelésre de bennem van a félsz az "orvos" miatt!Hogy bizonyosodhatok meg arrol, hogy tudja mit csinál és nem csak ugy összevissza szurkál?

Szeretném megkérdezni hogy tudtok-e ajánlani egy jó akupunkutrás helyet ahová elmehetnék?

Elöre is Köszönöm a válaszotokat

2007. aug. 2. 15:15

Az un. egyszerhasználatos tűk mindenképp hatékonyabbak, mint a tartós tűk. Még a behelyezés módja is más és bizonyos energetikai hatásoknak is nagy szerepe van. Szívesebben használom én is a "nagy" tűt, ha van arra lehetőség, hogy pár hétig minden nap találkozhassak az érintett személlyel. De a fogyókúra szempontjából egyesek szerint jobbak a magok vagy a mágnesgolyó.

A nagy tűk használata után szívesen alkalmazom a szúrás helyére a mágnesgolyót, ha pl. hétvégén vagy pár napig nem tudok találkozni az illetővel.

2007. aug. 1. 23:05

Sziasztok!

Én heti 3-szor járok és a doki nekem azt mondta, hogy a tartóst majd akkor javasolja, ha már csak tényleg 2-3 kg van hátra, mert az sokkal lassabban fogyaszt, de pl nyaraláskor nagyon jó, amikor az ember kicsit elereszti magát és többet eszik, mint kellene. Ha nem is fogysz ilyen nagy kajálások után, de hízni sem fogsz!

2007. máj. 9. 13:31
Én "csak a heti tartóst próbálom, de szerintem hatásos. Nem vagyok éhes :-))
2007. máj. 5. 14:44
szerintem egyforma
2007. ápr. 19. 18:24
Szerintetek melyik akupunktúra jobb:a heti egy alkalmas tartós tűvel vagy ha heti 3* megy az ember?(vagy a kettő egy és ugyanaz?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook