Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt szabad édesítőszert fogyasztani? fórum

Terhesség alatt szabad édesítőszert fogyasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Pirosalma (válaszként erre: 36. - Bea0707)
2010. ápr. 13. 14:47
A sztívia egyelőre nem tekinthető teljesen biztonságosnak, én nem fogyasztanám, főleg nem terhesen.
2010. ápr. 13. 13:16
Sziasztok!Szedett valaki terhességi cukorbetegségre cukor helyett steviát?Álítólag rendben tartja a vércukorszintet.
2010. jan. 15. 14:24

Nem tudom, de én nem fogyasztanék közben, az tuti. Még terhesség nélkül sem :)

Igyekszem csak nyerscukrot fogyasztani a mindennapjaimban.

2010. jan. 15. 13:56

nem szabad fogyasztani édesítőt, inkább a cukor!! én egész addig édesítőztem, terhesség alatt cukroztam a kávét.

az édesítő olyan pici molekulákra bomlik, ami átjut a placentán és mivel egy mű dolog, nem tudni mit okozhat. nyilván nem egy darab cander..ről beszélek.

33. Pirosalma (válaszként erre: 31. - Anzi)
2010. jan. 15. 13:44

Szimpi, nem szimpi, ettől még sem nem kéros, sem nem egészséges:-)


A Super Size Me c. filmről beszélsz? Szerintem nagyon jó, de kissé talán túlzó. Majd megnézem megint, régen láttam, akkor még nem jártam az orvosira.


"nem lehet folyamatosan ilyeneken élni nem igaz?" - lehet, csak nem okos dolog:-)

32. anzi (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 13:21
És igen nem minden rossz csak azért mert "mű" :D ebben igazad van csak a mai világban nehéz a megfelelő mondjuk közép vonalat megtalálni és alkalmazni :D.
31. anzi (válaszként erre: 29. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 13:18

Oké ezt is értem, de ezek az ízfokozók, meg tömeg növelők, meg hasonlók nem szimpik nekem :-), meg a mcd.-ről készült film sem győzött meg arról, hogy minden ami gyors éttermekben kapható az jó és finom :D!

Okés finom valamiért néha rágerjed az ember, de nem lehet folyamatosan ilyeneken élni nem igaz?

Ezért amennyire csak lehet magam ízesítem a kaját ami friss hús és zöldség, na meg gyümölcs és nem kész termékeket használok, de ez nem jelenti azt, hogy néha nem eszünk valami gyors kaját.

2010. jan. 15. 13:05
én csak keveset, de ettem
29. Pirosalma (válaszként erre: 28. - Anzi)
2010. jan. 15. 12:05
Értem:-) Ez inkább filozofikus megközelítés, de nincs vele semmi gond, csak tudd, nem attól lesz valami káros, mert mesterséges.
28. anzi (válaszként erre: 27. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 12:03

Félre értesz :-/

Én alapból utálok minden ilyen mű -genyát, ezért amit lehet elkerülök de nem vagyok fanatikus, erre utaltam a rágó és édeske összefüggésében :-)

27. Pirosalma (válaszként erre: 26. - Anzi)
2010. jan. 15. 12:01
Hát nem tudom, te akkor elég sokat rágózhatsz:-) A rágókban nincs valami sok édesítőszer.
26. anzi (válaszként erre: 21. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 11:56
Pontosan azért mondom, hogy szánt szándékkal nem használunk + édesítőt, elég amit amúgy is beviszünk pl. rágóval, meg ilyenek.
25. Qbogizmo (válaszként erre: 19. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 11:40
Én erről a hozzáadottról beszéltem természetesen, aminek az erdete tisztázatlan.
2010. jan. 15. 11:09

bocsi, nem akartam senkit megbántani

nekem nem jött be a kávé mézzel

23. f65231edcb (válaszként erre: 4. - Szili84)
2010. jan. 15. 11:07

van, aki a kávéba rak mézet...

na nem én vagyok az az elvetemült:)))

22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 11:06
Az aszpartám mérgezőségéről terjed már egy ideje egy nevetséges érveket felhozó körlevél. Amiket abban írnak, egyszerűen tévesek.
21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - Anzi)
2010. jan. 15. 11:05

Valóban nem szoktuk az mesterséges édesítőszereket sem ajánlani nagyobb mennyiségben.

Az aszpartámnál a megengedett maximális napi bevitel - ha jól emlékszem - 40 g/ttkg, azaz egy 70 kg-os felnőttnek 2,8 g/nap, ez megfelel kb. fél kg cukornak. Ez tényleg sok, ennyit talán nem kellene fogyasztani belőle, de pár pohár kávét, teát mai tudásunk szerint nyugodtan lehet (terheseknek, szoptatóknak, gyermekeknek viszont nem ajánljuk!).

20. anzi (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2010. jan. 15. 11:02
Azért hosszan minden nap napjában többször fogyasztva csak nem tesz jót!?
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Qbogizmo)
2010. jan. 15. 11:01
A méznek 80 tömegszázaléka cukor, az "igazi" mézé is. Az, hogy van-e benne hozzáadott cukor (azaz hogy hamisított-e), más kérdés.
18. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Anzi)
2010. jan. 15. 11:00

Az aszpartámról beszélt. Igen, formadelhiddé alakul, aztán hangyasavvá (így történik a lebontás: aszpartám --> fenilalanin + aszparaginsav + metil-alkohol; metil-alkohol --> formaldehid --> hangyasav).

Ez a két vegyület (formaldehid, hangyasav, de inkább az előbbi) mérgező, de ez természetesen dózisfüggő, márpedig az aszpartámból elég kevés (cca. 10 tömegszázaléknyi) formaldehid szabadul föl.


Nem elég tudni, mivé bomlik le valami, azt is kell tudni, hogy az mennyire káros, mi a káros hatás dózisfüggése (azaz az adott anyag toxikokinetikáját és toxikodinamikáját kell ismerni).


"Nos azt meg ha máshonnan nem de onnan ismerheted, hogy ezekben tárolják a múzeumokban a szerveket! " - igen, 20-30 %-os töménységben:-) Nálunk is abban áztatják a holttesteket, mert a formalin (a formaldehid vizes oldata) tartósít. De olyan kis mennyiségben, mint az aszpartámban van, semmiféle ilyen tartósító hatása nincs.

17. Qbogizmo (válaszként erre: 1. - Szili84)
2010. jan. 15. 10:59

Én is kipróbáltam a steviát, de nagyon ki kell tapasztalni, hoyg mennyit tegyél belőle ahhoz, amit fogyasztasz, mertlehet érdekes utóíze is. Lehet kapni folyadék, tabletta meg fű formájában is.

Ha valami, akkor talán még ez a legkíméletesebb. Bár én sem javaslom a mesterséges édesítőket, azért azt gondolom, ha heti 1-2 alkalommal kerül a szervezetedbe ilyen, és nem 'pácolod' magad, akkor nem hiszem, hogy baj lehet belőle.


Ami azt illeti, ha a méz nem megfelelő helyről van, az is tartalmazhat nagy százalékban cukrot, csak nem kötik az orrunkra:)


Eszembe jutott most egy pár hónapos hír, ahol egy amerikai méztermelő feleségének hatalmas babája született. (Már nem emlékszem mekkora, hazudni meg nem akarok.) Akkor a mézfogyasztására fogták a méreteket...hát, szerintemn ez inkább öröklődés. Na de nem térek el a témától.


Hogy mindent jól csináltál e, az meg csak a végén derül ki:) Hajrá! Válassz kapszulát: kék vagy piros:)

16. Qbogizmo (válaszként erre: 4. - Szili84)
2010. jan. 15. 10:52

Hali!


Én szeretem a kávét mézzel. Egyszer véletlenl azt rendeltem, és bejött:)

15. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Anzi)
2010. jan. 15. 10:50
A stevia biztonságossága sajnos nem igazolt, ezért nem próbáltam ki én sem.
14. Pirosalma (válaszként erre: 8. - 816fca07b8)
2010. jan. 15. 10:49

A mesterséges édesítőszereket (ide értve a steviát is!) nem ajánlják terheseknek.


A szőlőcukornak sok értelme nincs, ez emeli leggyorsabban a vércukorszintet, ráadásul mivel 30 %-kal kevésbé édes, mint a répacukor, 40 %-kal több is kell belőle. A szőlőcukor tehát édesítésre a legrosszabb választás.

13. anzi (válaszként erre: 10. - Szili84)
2010. jan. 15. 10:48

Használj te is és akárki más is STEVIA-t!

Nem emeli a vércukrot és nem befolyásolja a diétákat sem ja és tök természetes anyag!

12. erika84 (válaszként erre: 3. - Erika84)
2010. jan. 15. 10:48
Ja de én is alig használok édesítőt csak mondták lehet. mézet használok vagy semmit.
2010. jan. 15. 10:47
Én is mézzel iszom a kávét, nagyon jó! :)
2010. jan. 15. 10:46
pedig most olvastam egy cikkben, hogy túl sok méreganyag és mesterséges cuccok vannak az édesítőszerekben amik ártanak a babáknak. Előző terhességemnél fele-fele arányban használtam cukrot és édesítőszert. de most nagy CH diétába kezdtem ahol a cukor száműzve van
9. anzi (válaszként erre: 1. - Szili84)
2010. jan. 15. 10:46

Szia!


Szerintem nem szabad édesítőt fogyasztani!

De ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse!

Nekem egy élelmiszer vegyész mondta, hogy 100* inkább a cukor, mint 1 szem édesítőszer!

Én neki hiszek :D!

El is magyarázta, hogy milyen méreggé alakul a szervezetedben, azt hiszem formaldehidet mondott, de ez nem 100%.

Nos azt meg ha máshonnan nem de onnan ismerheted, hogy ezekben tárolják a múzeumokban a szerveket!

Ez nem túl biztató :-/.

2010. jan. 15. 10:45
édesítőt ne! nekem a szőlőcukrot ajánlották és a mézet. a szőlőcukor nagyon egészséges,és nem hízlal. én a DM-ben vettem,olcsóbb mint az édesítők
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook