Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Árpagyöngyéből vagy más néven gersliből milyen köretet lehet készíteni? fórum

Árpagyöngyéből vagy más néven gersliből milyen köretet lehet készíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 4. 12:31
A RIZST LEHET VELE HELYETTESÍTENI.
2008. júl. 27. 17:56
Egyszer én is kipróbáltam levesbetétként rizs helyett, de vigyázat, sokkal tovább kell főzni !
10. gerna
2008. júl. 22. 19:57
Én láttam a Paprika Tv-ben: rizottó, árpagyöngyből
2007. aug. 13. 17:03

Gersli-ropogós


Kevés zsiradékon a felvágott újhagymát kicsit megfonnyasztjuk majd rádobjuk a gerslit.

Sózzuk, borsozzuk és felengedükjük annyi vízzel, amennyi ellepi. Ezután puhára főzzük.

Miután megfőtt leszűrjük, hagyjuk kihűlni.

Vágott petrezselyemmel, tojással, sóval és egy kis liszttel összedolgozzuk és lepényeket formázunk belőle.

A gerslilepényeket zsírral vagy olajjal megkent rostlapon, boronatárcsán, grillsütőlapon vagy teflonserpenyőben pirosra sütjük.

2007. aug. 4. 09:20
DM-ben, Rossmannban, gyógynövény boltokban simán lehet kapni. Én tettem már gombalevesbe is, mert abba rizst szoktam, és helyette raktam bele árpagyöngyöt. De vigyázat: az emésztést igencsak meggyorsítja :)
2007. aug. 4. 06:43
Sóletba szokták tenni. Bab, füstölthús, gersli. Megszívja magát és nagyon finom. Külön köretet még nem hallottam belőle, de biztosan érdemes lenne kipróbálni hasonló elkészítési móddal mint a párolt rizs.
2007. ápr. 26. 14:25
Hol lehet kapni?
2007. ápr. 25. 07:00
Én is káposztás ételekbe használom rizs helyett, sztem finomabb.
2007. ápr. 21. 08:46
hát ez amolyan rizsféle, rizi-bizit talán lehet belőle, egy próbát megér
2007. ápr. 21. 08:04
Töltött káposztába használom rizs helyett, de mivel nagyon szeretem gondoltam, hátha tud vki köretfélét belőle.
2007. ápr. 20. 16:24
Szerintem köretnek nem jó, inkább kiegészítésként babfőzelékb, levesbe.
2007. ápr. 19. 16:37
Árpagyöngyéből vagy más néven gersliből milyen köretet lehet készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook