Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi kellene történjen a 12 hetes vizsgálaton? fórum

Mi kellene történjen a 12 hetes vizsgálaton? (beszélgetős fórum)


2008. jan. 11. 20:08
Köszi a megnyugtató válaszokat,legalább a hétvégén már tudok aludni.Hétfőn megyek a dokimhoz. Szóval mégegyszer köszönöm
18. gabi0630 (válaszként erre: 16. - Rebeka74)
2008. jan. 10. 22:09

Szia!


Én a agewnetikának hinnék, mint a nem doktornak.

A tól értéket nem tudom, de 3 mm-ig teljesen jó!

17. dee7182d35 (válaszként erre: 16. - Rebeka74)
2008. jan. 10. 15:18

Szia!Szerintem ha ott mondják,hogy jó az eredmény,akkor én elfogadnám.

Nálunk egyébként sem ugy működik,hogy a nem doktornő azt ajánlja,hanem ha gond van,akkor automatikusan beutalóval tovább küldenek.Az orvos eldönti,nekem még időpontot is ő kért.Szerintem ne aggódj!

2008. jan. 10. 14:45
Sziasztok! Lenne 1 kérdésem ha valaki tudna segíteni megköszönném. (mint utólag kiderült) a 13.héten küldtek el nyaki redő vizsgálatra,az eredményem 2,3mm. Az uh-t végző NEM doktornő azt ajánlotta menjek genetikára mert az eredményem nem túl jó.Mikor a S.O.T.É.-n be akartam jelentkezni genetikai uh-ra szinte kiröhögtek hogy ezzel az eredménnyel nincs semmi baj. Most aztán végképp nem tudom hogy mi van.Akinek esetleg hasonló adatai voltak vagy tudtok mondani egy tól ig értéket osszátok meg velem. Köszönöm
2008. jan. 10. 09:06
Én először nem választott orvoshoz mentem a 9. héten, de iszonyat tapló volt, így elhatároztam, hogy hozzá többet soha. Így szorongtam... de eljött a 12. hét és tudtam, hogy ilyenkor van a nyaki redő mérés, a Down kór kiszűrésére. Na elmentem uh-ra, ott az asszisztensnő leharapta a fejem, hogy nem utalt be senki, így nem lehet megvizsgálni stb, Én meg kiakadtam, hogy ezt ilyenkor kell később nem ér semmit. Na megvizsgáltak, de a méhlepény eltakarta, így aztán nem lett eredmény. Aztán ide sem mertem vissza menni. Aztán kerestem egy Nőgyógyászt magamnak. De hetekig rémálmaim voltak,
2008. jan. 9. 22:03
Én minden terhességemnél havonta jártam a védőnőhöz is, meg a dokihoz is a 36. hétig.A doki minden vizsgálatot bejegyzett a kiskönyvbe és pecsételt is egyben.Nem volt fogadott orvosom.Hogy mikor hová menjek mindig a védőnő mondta meg.A vérvételhez is mindig ő adta a papírt.
13. daroki
2007. szept. 5. 22:05
Nálunk a kórházban adtak terhesgondozási tervet.Ezt csak elég volt elővennem és mindig tudtam,hogy mikor milyen vizsgálatra kell elmennem.
2007. szept. 5. 22:01
ultrahang és vérvétel
2007. szept. 4. 11:10
Nekem legtöbbszőr a védőnő, akihez havonta járok, mondja meg, hogy mikor milyen vizsgálatokra lesz szükség, de a terhesgondozóban is adnak időpontot vizsgálatokra.
2007. szept. 4. 11:08

Teljes vérkép: 8-12., 26., 36. hét

A vizsgálat fő célja a vérszegénység kiszűrése. Meghatározzák a vörösvértestek számát, a hemoglobin szintet, hematokritot (a vér alakos elemeinek és a plazma térfogatának aránya).

A fehérvérsejt meghatározással rejtett fertőzésesre derülhet fény. Fontos, hogy terhesség alatt nem 9000 a normál érték, hanem 12-15.000. Így nem kell megijedni, ha az automata csillaggal kórosnak minősíti az eredményt. A gép ugyanis nem tudja, hogy terhesség alatti vizsgálatról van szó.


Éhgyomri vércukor vizsgálat: 8-12. hét

A már terhesség előtt fennálló cukorbetegség felismerésére szolgál.


Terheléses vércukor vizsgálat: 16. 26. hét


Teljes vizeletvizsgálat: 8-12. 26. 36. hét

A veseműködés komoly zavarát, fertőzést, nem kellő folyadék- vagy tápanyagbevitelt, esetleg cukorbetegség derülhet ki a vizsgálatból.

Sokszor gondot okoz, hogy a minta nem megfelelő, tévesen kóros eredményt mutat. A levétel legoptimálisabb időpontja reggel zuhanyozás után. Fontos, hogy un. „középsugaras” vizeletet vizsgáljanak, tehát a vizelet elejét és végét nem kell összegyűjteni.


VDRL, Wassermann szűrés: 8-12. hét

Egy szexuális úton terjedő fertőzés, a vérbaj vagy más néven szifilisz kiszűrésére szolgál. Manapság már szerencsére nagyon ritka a betegség, inkább megszokásból vizsgálják.


AFP vizsgálat: A terhesség betöltött 16. hete. Ennél a vizsgálatnál nagyon fontos az időpont pontos betartása.


Hepatitis-B szűrés: 16. hét

A vérrel és szexuális úton terjedő fertőző májgyulladás szűrése. Ma már a fiatalok többsége be van oltva a betegség ellen. Ha nem történik meg a vizsgálat a megszületett gyermeknek védőoltást kell kapnia.


ABO vércsoport- és Rh-vizsgálat, ellenanyagszűrés: 8-12.hét.

Rh negativitás esetén az ellenanyag szűrést a 26. és a 36. héten megismétlik.

A vércsoport ismerete nagyon fontos terhesség esetén, hiszen sajnos –ritkán ugyan- de bármikor felléphet vérzés.

Rh negatív kismama terhessége speciális gondozást igényel. Terhesség alatti vérzés, magzatvíz mintavétel esetén továbbá a szülés után, ha az újszülött vércsoportja Rh pozitív ellenanyagot kell kapnia.

Az ellenanyagok kis mennyiségben számos banális ok miatt jelen lehetnek a várandós nő szervezetében. Ez legtöbbször semmilyen veszélyt nem jelent a magzatra. Fontos azonban ellenőrző vizsgálatokon megbizonyosodni, hogy mennyiségük nem emelkedik. Legtöbször ilyenkor apai vérvizsgálatokat is végzünk az ok felderítésére.

Toxoplasma szűrés:

Nem rutin vizsgálat, hanem fertőzés veszély esetén javasolják. Csak macskatartóknál végzik el, mivel az állat széklete a fertőzés fő forrása.


Májenzim meghatározás: Magasvérnyomás, praeeclampsia vagy viszketés miatt kérik ezt a vizsgálatot.


További vizsgálatok a kezelőorvos megítélése szerint.

2007. szept. 2. 07:43
uh, kézi vizsgálat, esetleg rákszűrés
2007. aug. 16. 13:05
Sziasztok! Én a 13. hétben vagyok. UH-n múlthéten voltam, terhesgondozón, meg 2 hete. A védőnőhöz kb. havonta megyek (túl sokat beszél).Terhesgondozóba legközelebb jövő héten megyek. Az első vérvételen, már túl vagyunk.A nőgyógyászom a vizsgálatokat is megcsinálta. Egyáltalán nem bánom,hogy sokat kell menni! Inkább mint, hogy valami baj legyen!
2007. ápr. 27. 20:08
6. Mágika75 (válaszként erre: 2. - Vicuska24)
2007. ápr. 26. 21:03

Sziasztok!


Havonta jártam a védőnőhöz és az orvosomhoz is, a háziorvoshoz kéthetente. A dokim mondta, hogy mikor hová kell mennem, milyen beutalókat kell kérnem a háziorvostól.

Mivel problémáim adódtak én már 4-5 hetesen voltam uh-n. Utána mentem a védőnőhöz először, akkor kaptam a kiskönyvemet is.

Később 4-6 hetente mentem uh-ra, a leletekkel pedig a dokimhoz. Majdnem mindig vittem új vérképet is.

Én úgy voltam vele, hogy inkább csináljanak ezer felesleges vizsgálatot/vérvételt, mint hogy egy fontos vizsgálat kimaradjon.

Persze nem kell, hogy az orvos körül forogjon az életed, de a védőnőhöz nem árt havonta elmenni. Ha mást nem is csinál, legalább vérnyomást mér. Már abból is sok mindenre lehet következtetni.


Jó egészséget! Üdv:

Mágika

5. Edis
2007. ápr. 23. 10:07
Mi most vagyunk 18 hetesek. 14 hetes voltam amikor megkaptam a kiskönyvemet. A 12. héten a dokim utalt be a genetikai UH után vérvételre, EKG-ra. Ezek eredményét vittem a védőnőhöz.
2007. ápr. 23. 10:04

Sziasztok!

Most vagyok 12 hetes és a héten megyek a kórházba uh-ra.Az orvosom utána küld a terhesgondozóba.Azt szeretném tudni, hogy a kiskönyve a pecsételés hogyan megy? Azt tudom, hogy négy pecsét kell összesen, de hogy mikor esedékes azt nem.

2007. ápr. 19. 16:07

Szia !



Jól értem, hogy azért megvolt az uh? Mindent rendben találtak?

Nálunk a védőnő mondja meg, hogy mikor hová kell menni. Attól függetlenül, hoyg van-e orvosod vagy sem. Jó lenne ha minél hamarabb felkeresnéd és kiállítanátok a kiskönyvet. Szerintem a jövőhéten feltétlenül keresd fel.

2007. ápr. 19. 15:59
Vlaki segítsen! Majd a védőnő küld vérvizsgálatra meg ilyesmire? Most itt vagyok 12 hetesen 1 normális vzsgálat nélkül. Mindez azért mert nincs saját dokim? Mit csináljak?
2007. ápr. 19. 15:55
Ma voltam de orvos nem is látott csak elküldött az asszisztens UH-ra. Ennyi. Kiskönyvem még nincs mert csak heti 1szer jár ki a védőnő és múlt héten lekéstem róla. Gond szerintetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook