Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A feledékenység ellen lehet valamit tenni? Lehet valahogyan edzésben tartani az emlékezőkénket? fórum

A feledékenység ellen lehet valamit tenni? Lehet valahogyan edzésben tartani az emlékezőkénket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 14. 19:25
joga
2009. febr. 27. 15:49

A feledékenységnek sok oka van! A stressz is idetartozik. Ha már nagyon sok minden van a vállunkon, a szervezetünk úgy védekezik, hogy szelektál. Vagyis néhány dolgot elfelejtünk.

Ilyenkor a pihenés, a lassítás pl. a megoldás. És vannak jó szerek is, de a mozgás is nagyon fontos.

2009. febr. 27. 14:58
Áh nekem nem jönne be sem a keresztrejtvény, sem a vers...mindig elalszok közbe....van egy rövidke regényem is a polcon, ami már rég várja hogy kiolvassam....nem megy...elálmosít....így elő sem veszem...
2009. febr. 17. 15:25
Feledékenység ellen lehet tenni. Egyrészt Lecitint szedni. Másrészt pedig keresztrejtvény fejtés és társai, hogy karban tartsd az emlékezetedet. Ha azonban ezek nem válnak be akkor orvoshoz kell fordulni, mert betegség jele is lehet.
38. winny
2008. nov. 13. 18:13

Javaslom at agykontroll elvégzését!

Ugyanis ami az agyba bejut az nem elfelejtődik csak megbújt valahol:)))

37. 0260f21e84 (válaszként erre: 31. - D606bc0fd7)
2008. okt. 20. 21:55

Juj, ez nem kellett volna :) Nem ismertem, de mar regisztraltam. Remelem, nem felejtem el a nevem :))



Amugy anyukam a Ginko Bilobara eskuszik, meg a tesom is. Szerintuk nagyon jo memoriajavito

2008. okt. 20. 20:18
Mi volt a kérdés? :)
2008. okt. 20. 20:01
Érdemes verset tanulni, vagy a gyerekkorban megtanultakat újra felidézni - én ezzel is szoktam "tornáztatni" az agyamat.
2008. okt. 20. 19:43
Keresztrejtvény fejtés. A legjobb emlékezetfejlesztő módszer. Alaposan megtornáztatja az agyat és mozgásban tertja.
2008. júl. 4. 21:45

na akkor leirom ma hogy jártam!

majd elsüllyedek !!! elfelejtettem dolgozni menni!

-hétfön lebeszéltem a központtal hogy lehelyettesitek

egy kolléganöt, péntek -szombaton..

még telefonon is felhivtam az illetöt hogy hogy jutok el oda.

ma ennek ellenére ugy ébredtem hogy semmi dolgom ,

veszek vmi kaját fözök...aztán jött a központbol a

hivás: NEM MENTÉL BE!mi van? mondtam hogy teljesen kiment a fejemböl,pedig még le is irtam,szegeny kolleganö,ma egésznap egyedül gürcölt miattam,mérgében mondhatta hogy akkor holnap se menjek már! minek, fél napra?fel sem merem hivni hogy bocsánatot kérjek.MÉG JO HOGY MEM RUGTAK KI!

valami zavar van mert már koros, többször elöfordult hogy fontos dolgokat felejtek el

lehet a klimax mert nagyon zavar az erös izzadás

ahogy ömlik az arcomrol a viz.meg a depressio....

32. SF
2008. ápr. 28. 09:02
Mikor kiteszik az agyamra a "megtelt" táblát, jegyzetfüzettel és tollal kezemben járkálok. Csak azt szoktam ilyenkor elfelejteni, hogy mit hová írok fel:-)))
2007. dec. 10. 11:19
Regisztrálj a honfoglalo.hu-n :)
30. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 25. - Lányom)
2007. dec. 10. 11:15
:) kösziii
29. lányom (válaszként erre: 27. - D3edebbda4)
2007. nov. 14. 21:09
Egyetértek, többek között egy klassz dolog!
2007. nov. 13. 22:32
Bilobil nevű,gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény.Már létezik a bilobil forte változata is.Sajnos az anyukám is ettől szenved,részben az agyi erek folyamatos terhelése okozza nála.Az orvosok képtelenek beállítani a vérnyomását,már hosszú évek óta.
2007. nov. 13. 17:46
Az agy is olyan, mint az izom. Fejleszteni lehet. Kiváló lehetőség például a nyelvtanulás.
2007. nov. 13. 06:21
Mi is volt a kérdés....?:)))
25. lányom (válaszként erre: 24. - 2db8a1ae1c)
2007. nov. 12. 23:43
Fel ne add!!!! Agytorna!!! hajrá!!!!
24. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 23. - Lányom)
2007. okt. 2. 12:50
köszönöm a hozzászólásod, és az ötleteid. Még rajta vagyok az ügyön, hogy alakuljak. Tényleg nagyon elfelejtek sok mindent..
2007. szept. 27. 13:38

Sok természetes eredetű csodaszer, és gyógyszertári csodaszer van, de amig csak lehet a legjobb módszer szerintem az agy tornáztatása.

Pl.kikapcsolódásként olavassunk, keresztrejtvényt fejtsünk.Érdeklődési körünket ne hadjuk kihalni.Pl. ha lehetőség engedi tanuljunk valamit,( tehát érdeklődjünk)nem feltétlen professzionális szintre gondoltam. Ügyeljünk táplálkozásunka( testünk-lelkünk táplálákára). Lehteőség szerint, amennyit lehet, legyünk a szabadban - oxygén dús levegőn. MOZOGJUNK- fontos a keringésnek,( az agyi erek keringésének )Próbáljuk kezelni a sterssz helyzeteket, mert az a mai világban sajnos kevés embert kerül el.Ha mind ezt megtettük és elégedetlenek vagyunk emlékezőképességünkkel szerintem , forduljunk szakemerhez(főleg fiatalabb és középkorban), és az ő véleménye után próbálkozzunk természetes eredetű vagy orvosilag felírt segítőszerekkel!

2007. szept. 19. 10:13
gingko biloba ????
21. dundy (válaszként erre: 20. - Anngi)
2007. szept. 10. 10:09
szerintem meg annyira bővült és sokrétűbb lett a napi feladat, hogy nem csoda ha elfelejtünk 1-2 dolgot, de a gingko és a ginseng isegít, meg egyéb memória javító gyogyik, memolife és t-sai.
20. anngi
2007. aug. 20. 17:47
szerintem mar nem feledekenyek vagyunk hanem kenyelmesek van szamitogep van kisokos van van egy csomo targy amik lustava tesznek benunket valamikor oszeadtam kivontam fejbol most pedig csak szamitogepel megy :)
2007. aug. 5. 00:48
keresztrejtvényfejtés minden nap, ginkó bilóba
2007. aug. 4. 23:51
gingko biloba és agytorna
2007. máj. 22. 02:48
Memória játék a gyerekkel, rejtvényfejtés, versikék megtanulása, s persze mondogatása, talán ilyesmivel:)
2007. máj. 9. 14:55
Alvás közben javul a memóriánk! Aki kialvatlan, az feledékeny.Ez komoly! Az egész napi információk, képek alvás közben rendeződnek! A tojás fogyasztás is emlékezetjavító hatású.
15. agnes.b (válaszként erre: 10. - 42892ee56f)
2007. máj. 5. 17:46
a rejtvényfejtés tényleg jó agytorna. A "kisokos" viszont nekem nem nagyon jött be. Vagyis azt tapasztaltam, hogy sokkal kevesebb dolgot jegyeztem meg mikor használtam, szerintem lustult az agyam.
2007. ápr. 22. 18:46

Nekem kitűnő a memóriám!

De mit is kérdeztél...? Elfelejtettem :)

Viccen kívül, szerintem is tanulni, memorizálni kell verseket, skármit. Biztosan nem véletlen, hogy az iskolában annyi mindent meg kellett tanulni kívülről.

Amíg javul a memőriám, addig pedig rögtön felírok mindent, beállítom a telefonomon az emlékeztetőt. De már úgy is volt, hogy elfelejtettem valamit...

13. 'szti
2007. ápr. 22. 17:04

ahogy itt többen is írták, tanulni kell

edzésben kell tartani az agyat is, mert ugyanúgy ellustul, mint az izmaink, ha nem dolgoztatjuk

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook