Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megnőtt anyajegy. Mitévő legyek? fórum

Megnőtt anyajegy. Mitévő legyek? (beszélgetős fórum)


2015. febr. 25. 09:45
ez nem jo jel,irany az orvos.
2015. jan. 20. 22:20
Na, kiderült valami? Mindenképpen orvoshoz kell fordulni ilyenkor! Majd számolj be mi volt, mert én meg túlságosan parázom az anyajegyeim miatt!
24. ronka
2015. jan. 20. 21:42
remélem azóta minden rendben,és voltál dokinál
2011. szept. 25. 16:36
mindenképpen a sebészeten előszőr jelentkezz mutasd meg,nehogy késő legyen.Nem a bőrgyógyáaszat az első.ugyis leszedik és igy hamarabb tul vagy rajta.vagy már tul vagy az eészen?
2010. febr. 25. 10:38

Sziasztok!


Túl vagyok a műtéten. Azért nevezem műtétnek, mert teljesen 'műtét-jellegű' élményben volt részem.

A hátamon volt egy előemelkedő (azaz megnőtt) anyajegy, illetve a nyakamon is találtam egy kisebbet, így eldöntöttem, hogy azt is 'leszedetem', hogy egyszerre túl legyek rajta.


Szerencsére nagyon kedves doktornőt fogtam ki, és az asszisztensek is nagyon segítőkészek, és aranyosak voltak. (Elnézést, hogy rosszul említem a titulusokat... sajnos vagy szerencsére nem vagyok túl sűrűn járatos kórházi körökben. :-))


Szóval kezdődött minden azzal, hogy átöltöztem, majd fel kellett feküdnöm a műtő-asztalra. Egy jól esően hideg folyadékkal lefertőtlenítették a két anyajegyet, majd megkaptam a lidokain injekciót először a hátamba. Nem fogok hazudni: elég kellemetlen érzés volt. De azt sem vitatom, hogy azért, mert a hátunkon valószínűleg sok idegvégződés található, ezáltal elég érzékeny terület... bizonyítja ezt az is, hogy a nyakamba adott injekció abszolút nem fájt.

Egyébként az érzéstelenítő beadása pár másodperc, utána már abszolút nem lehet érezni semmit, csak annyit, hogy matat a Dr. valamit. :-)

Magából az eseményből semmit nem láttam, mivel hátra nincs szemem, de sejtésem szerint kivágták az anyajegyet, majd összevarrták a sebet.


Így visszaolvasva elég ijesztően hangzik, de nem nem tartott tovább a történet 15 percnél.

/A műtét előtti várakozás fájdalmasabb volt, mert kb. 4 óra hosszát kellett ücsörögnöm a váróban./


Kaptam a sebeimre 1-1 tapaszt, amit 3 napig nem vehetek le, és nem érheti víz sem. 2 hét múlva varratszedés, kontroll és szövettani eredmény átvétel.


A műtét után a munkahelyemre is bementem dolgozni. Délután 4 körül nagyon elálmosodtam - valószínűleg akkor jött ki a stressz.


Hát nagyjából ennyi. Én azt mondom: aki talált magán ilyen vagy hasonló jellegű elváltozást, az mindenképp menjen vele szakemberhez, mert ez a nyugodtság, amit most érzek, minden fájdalmat megér. Túl vagyok rajta, nem is volt olyan nagy dolog, és eltűnt a hátamról az aggodalmam tárgya, a megnőtt anyajegy. :-)

21. caffi (válaszként erre: 20. - D441802019)
2010. jan. 20. 13:22

Sziasztok!Hááát nem kapkodják el.....És ha vmi komoly?

Ismerős....a 17 éves fiam,nyári szünet első napjaiban,egész nap csak feküdt,és sírt....ha suli lett vna ak azt is hihettem vna h szimulál......reggel doki,délután doki,este ügyelet....ja és sebészeten kezdtük mert baltával el vágta a lábát:D....Nahhh a lényeg h 1000dr látta....nospán kívül nem adtak semmit.....azt mondták h előbb egy tükrözés kell..... aug végére kaptunk időpontot......

Majd egy hetet kinlódtunk,kivertem a balhét h utalják be a gyerek klinikára....ott egy nap alatt rá jöttek h szorulása van....egy alapos beöntés,megoldotta a problémát:D!....még jó h nem kapott bélcsavarodást!

20. d441802019 (válaszként erre: 19. - Island)
2010. jan. 20. 11:34
Túl vagyok rajta! Febr. végén műtenek. Azért köszi. :-)
19. island
2010. jan. 20. 10:29
ha nő vagy változik az anyajegy,azonnal bőrgyógyászhozkell menni!
2010. jan. 19. 09:51
Február végére kaptam időpontot... :-/ (jobb, ha nem is folytatom a gondolatfuttatást, mert "kicsit" ideges vagyok, és nem lennék túl nőies :-) )
17. lackó-zsanett (válaszként erre: 12. - D441802019)
2010. jan. 16. 13:47
Szia! Kitartás a műtéthez, várom a beszámolót.
2010. jan. 15. 09:28
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 14. 19:41

nekem a gerincem mellett volt egy anyajegy,

a gyerekek is sokszor piszkálták, bicajozás közben, amikor a hátam mögött ültek, meg én is sokszor belekaptam véletlenül.ez nem is zavart volna, régóta megvan. tavaly nyáron viszont elkezdett nőni, és "karfiolosodni". elmentem bőrgyógyászhoz, nekem is azt mondta nem lát rajta kórosat, de ha irritációnak van kitéve jobb lenne levetetni... októberben meg is volt a műtét, már csak egy pici vonal látszik a helyén, és elküldték szövettanra is, ezért is megérte leszedetni!

14. d441802019 (válaszként erre: 11. - Caffi)
2010. jan. 14. 18:40
Van egy pár sebész a városunkban, de egyiküknek rendszeresen hallom a nevét. Azt hiszem hozzá fogok menni. :-)
2010. jan. 14. 18:39
Szia!Vetesd le,hamar megvan,nem fáj,utánna picit kellemetlen.Nekem már többet is le kellett.És óvakosdj a napfénytől.
12. d441802019 (válaszként erre: 10. - Lackó-zsanett)
2010. jan. 14. 18:39

Szia Zsanett!


Már biztos vagyok benne: én jövő héten mindenképp elmegyek a műtétre!

Ha gondolod, leírom ide részletesen, hogy milyen volt... A hátamon van, úgyhogy biztosan kellemetlenebb lesz, mivel ott elég érzékeny a bőr... :-/ De inkább most, minthogy nagyobb legyen a baj.

11. caffi (válaszként erre: 9. - D441802019)
2010. jan. 14. 18:35

Hááát nem igen használna neki:)...

Jó sebészt keress és nem is fog látszani a helye:)

2010. jan. 14. 18:33

Nekem is mind a két oldalt pont a melltartóm vonalában van anyajegy. Nem nőtt, mindig is ekkora volt.

Én október elején nézettem meg azokat amelyek nagyobbak, egyikkel sincs gond a bőrgyógyász szerint! De engem is zavar is nagyon az a kettő, illetve van egy a térdem alatt, amibe már kétszer-háromszor is belevágtam borotvával, azóta szőrtelenítő krémet használok.

Én félek a műtéttől. Amúgy lenne legalább három olyan amitől szívesen megszabadulnék...

9. d441802019 (válaszként erre: 7. - Caffi)
2010. jan. 14. 18:32

Nem szolizok, de nagyon fehér a bőröm.

Gyanítom, a sima réti UV sugárzás sem tett jót neki. :-/

2010. jan. 14. 18:30

Köszönöm a válaszokat. Erősítik bennem a gondolatot. :-)

Végülis ma ezért indultam el, és ültem órákat az orvosoknál, hogy történjen valami ezzel az anyajeggyel.

A heg nem érdekes, ha az ember egészségéről van szó.


Gondolom eltávolítás után egyéb probléma nem merülhet fel...

2010. jan. 14. 18:26

Sziasztok!!

Szedesd le mindenképp!

Nem tudom h jársz e szoliba.....de ha igen ak,addig is mindenképp takard ki valami vizes vattával,vagy mással!

2010. jan. 14. 18:25

Szia!

Ha eddig a melltartó nem bántotta,de most igen, akkor érdemes leszedetni.

Ellenérv szerintem max az érzéstelenítő szúrás okozta fájdalom,illetve a heg ami marad utána.

2010. jan. 14. 18:25
Vetesd le, abból nem lehet baj. Ha ott hagyod, abból igen:(
4. pintyőke72 (válaszként erre: 1. - D441802019)
2010. jan. 14. 18:25
Feltétlenül szedesd le, a melltartó pántj ha egyszer beleakad,ledörzsöli, stb.,na abból lehet a nagyon komoly baj!!
3. Martian (válaszként erre: 1. - D441802019)
2010. jan. 14. 18:23
inkább szedesd le, abból gond nem lehet, de ha mégis rákos akkor abból igen
2010. jan. 14. 18:22
Úúúú, elírtam a fórum téma címét. Elnézést. :-/
2010. jan. 14. 18:21

Pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy egyik anyajegyem megnőtt (egyébként nem fáj, nem viszket). A bőrgyógyász ma azt mondta, hogy nem lát kóros elváltozást, rendellenességet, és /idézem/ "ez egy ilyen típusú anyajegy". Rám bízta a döntést, hogy eltávolíttatom vagy sem.

A háziorvosom azt tanácsolta, hogy ha eddig nem így nézett ki, akkor azt el kell távolítani.

A gond csak annyi (ha gondnak lehet nevezni), hogy éppen a melltartópántom vonalában található, és lehet, hogy éppen a melltartó okozta irritációtól nőtt meg (de ez csak az én gondolatom)...


Mi a véleményetek? Elég nagy dilemmában vagyok, bár a háziorvosom véleménye után szívesebben döntenék a műtét mellett.

Milyen ellenérvek vannak (ha vannak) egy 'nem kóros' állapotú anyajegy eltávolításának esetében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook