Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők (miért türelmetlenek a tanuló vezetőkkel szemben? ) fórum

Tanuló vezetők (miért türelmetlenek a tanuló vezetőkkel szemben? ) (beszélgetős fórum)

17. island
2010. jan. 17. 11:34
Nekem azt mondták,hogy most már fél évig kint kell lennie a T betűnek,ez valami új jogszabály.Mondjuk én jobban érzem magam ha még kint van,mert így azért tudják mire számíthatnak azok akik mögöttem vannak.Főleg ha esetleg lefulladok.De múltkor a férjem ment a kocsimmal ( ő már rég vezet) úgy hogy kint volt a T betű és azt hitték hogy ő a tanuló és páran megakarták szivatni,de nem jött nekik össze.
16. katus3
2010. jan. 14. 16:51
Sziasztok! Nekem 8 éve van jogsim,de csak május óta vezetek,néhány oktatóval eltöltött pótóra után. Én TANULÓVEZETŐ táblát vettem,ki is raktam. Még aznap elindultam anyuékhoz. Egy kisbusz rámszállt,és folyamatosan le akart tolni,egész úton. Nem volt jó érzés,hátul ült a 2 gyerek is. Hiába jeleztem,hogy előzzön. Másnap már nem volt tábla,azóta nincs gond.
2010. jan. 14. 14:57
nekem 10 éve van jogsim,de mindíg rá szolok a férjemre,hogyha dudál rájuk és szencségel....mindenki onnan kezdte..... én türelmes vagyok....inkább a pofátlan sofőröktöl tudok kibukni
2010. jan. 14. 14:51
Aki idegbeteg, ne üljön volán mögé, vagy induljon el időben.
2010. jan. 14. 14:27

Sziasztok, hát én is roppant türelmetlen tudok lenni a tanulóvezetőkkel, illetve inkább az oktatókkal szemben. Ahogy megyek munkába, van itt egy olyan kereszteződés, ahol csak 3-4 kocsi fér ki (balra) a zöld alatt és buszok is járnak arra, akik, miután kikanyarodtak, még szeretnék elérni a fűúton a következő zöldet. A tanuló vezetőket rendszeresen erre hozzák, és nem elég, hogy úgy indulnak el, mint a csiga, de kikanyarodás közben még fékeznek is!! Erre eddig még nem tudtam rájönni, hogy miért van szükség...

Valahogy nagyon megszigoríthatták már az oktatást, régen, amikor én tanultam, úgy emlékszem, rugalmasan lehetett autózni (persze a sebességhatárokat betartva), nemcsak ilyen nagyon óvatosan, kényelmesen.

2010. jan. 14. 13:11
egyébként én nem kaptam dudálást tanulóvezetőként. persze leelőzés benne volt, de én sosem vettem magamra. előítélet a Tvel kapcsolatban és kész
2010. jan. 14. 13:09
aki dudál, türelmetlen, anyázik, azok vagy sietnek valahová de nagyon, vagy kivannak már idegileg (jó esetben csak arra a napra)
10. Pocy88
2010. jan. 14. 13:08
Valószínűleg azért türelmetlenek, mert akinek régóta van jogsija úgy született, hogy tudott vezetni. Mindig elfelejtik, hogy ők is tanulták, ők is 20-szal mentek a főúton, aztán belejöttek.
2010. jan. 14. 13:08

Nem kötelező a T betű,csak az van meg (úgy tudom),hogy mi a max idő amíg ki lehet tenni!

Egyébként én is tapasztaltam,hogy nem toleránsak a már gyakorlott vezetők (nekem június óta van jogsim), nem nagyon fulladtam le az elején sem...viszont volt olyan h még az oktatóval mentem és még így is rám dudáltak,mert betartottam a sebességet....tehát nem csak akkor dudálnak ha tényleg lassú vagy hanem akkor is ha a megengedett sebességgel mész.

2010. jan. 14. 13:06
Lehet éppen azért bunkóznak mert ott a T betű.Ismerősöm is kirakta.Majd az anyukája azzal ment el bevásárolni,és egy csomóan rádudáltak,pedig 20 éve már hogy jogsija van,és a saját kocsijában sosem dudáltak rá.
2010. jan. 14. 13:01

Sajnos igazad van, a többség elfelejtette, hogy ők is tanultak és nem úgy születtek!


DE! FIGYELJ!NEM KÖTELEZŐ A "T" BETŰ!!! VEDD LE NYUGODTAN!

Apám vizsgabiztos, Ő csak tudja! :-)

2010. jan. 14. 13:01

Miért? Türelmetlenek?

Milyen tapasztalataid vannak?

Én ugyan nem Budapesten vezetek, hanem Győrben, de itt nem emlékszem, hogy rám dudáltak volna (pedig elég lassan reagáltam sokmindenre, meg jópárszor lefullasztottam lámpánál a motort)...

5. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Island)
2010. jan. 14. 13:00

Mert manapság az emberek nem toleránsak és előzékenyek!

Meglepett de mindenhol van így!Magyarországon igen,de itt fokozott stresszt él meg az emberek 80 % a!Szerintem nem túlzok!

Amúgy ha mki előzékeny lenne sokkal rugalmasabban működne a forgalom is!Mint minden más is amihez türelem kell.

2010. jan. 14. 12:59
Nem kell kirakni egyáltalán a T betűt ha nem akarod.
3. b52d3380ac (válaszként erre: 1. - Island)
2010. jan. 14. 12:59
Nem kötelező csak lehet, bár mondjuk nekem 3 éve van jogsim de, én már ugy mentem a rutinpályára hogy megcsináltam mindent és vitt ki az oktatóm a városba, már én tudtam vezetni:) Tudom sajnos velem is voltak türelmettlenek, amikor vizsgáztam rám is dudáltak , csak ugye a lámpánál nem tehetem egyesbe amig nem sárga a lámpa, főleg nem vizsgán! Az egy másik dolog hogy nem ugy vezetek! Én sosem vagyok türelmettlen, ha 30-al megy akkor 30-al megy én nem előök nem türelmetlenkedek, mert nem ugy születtünk hogy egyből tudunk vezetni! Van aki hamar ráérez van akinek nehezebb , nem vagyunk egyformák!:)
2. varga.nora (válaszként erre: 1. - Island)
2010. jan. 14. 12:55
Miért kell fél évig kirakni a T betűt?
2010. jan. 14. 12:53
Miért kell türelmetlennek lenni a tanuló vezetőkkel szemben? Senki sem úgy született hogy egyből jól vezet.Én már végeztem,1 hónapos a jogsim és fél évig kötelező kitakni a T betűt.De ez sokszor rossz mert türelmetlenek a már jó vezetők,pedig ők is elkezdték egyszer!Ezt már elfelejtették?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook