Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önmagunkra fordítható idő pici gyerek mellett fórum

Önmagunkra fordítható idő pici gyerek mellett (beszélgetős fórum)


12. sziszike30 (válaszként erre: 10. - Jooeva)
2010. szept. 20. 07:46
Nálunk is ilyen a felállás gyerekek terén. Nálunk mamáék nagyon sokat segítenek. Hétfőn anyu viszi el a kicsit nappal, a nagyobb meg oviban van. A többi napokon pedig anyosom ad szünetet napi 1 órában.
2010. febr. 19. 00:18
Csatlakozok a többiekhez. Vidd magaddal.:)Szerintem én vagyok a legfiatalabb közülletek és ha valaki akkor én biztos tudom milyen ha nem mehetek oda ahova-és amikor akarok.Nem is bánom.:) Nem várt gyermekem van, de inkább viszem mindenhova magammal minthogy később bánjam, h akkor is vele lehettem volna. El is lett kényesztetve.Elsősorban a hasfájása miatt, mert nem tudtam kitalálni mikor fáj a hasa, mikor csak hiszti.:) Másodszor azért, mert legszivesebben állandóan fognám és puszilgatnám.:) Csak már túl nehéz.:) Nekem az a legnagyobb bajom, h az egyetlen barátnőm az másik városban van és itt meg alig ismerek valakit, úgyhogy nincs is kivel találkozgatnom. Babatornára pedig szeretném majd vinni. Ez mindkettőnknek remek alkalom.:)
10. jooeva (válaszként erre: 1. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 13:59

Szia !


Lassan 6 éve vagyok itthon, nagyobb gyerkőc 5 éves, kisebb 2 lesz febr-ban.

Apuka szintés sokat dolgozik....

Én a déli alvásidőben töltődök fel, netezek, képszerkesztővel gyártok képeket, tv-zek, olvasok.

Barátnőkhöz általában családostul megyünk, ott is vannak gyerek és szépen elvannak egymással, mi pedig kényelmesen tudunk beszélgetni 1-2 órát.

Járunk babaklubba.

Fodrász, kozmetikus havonta, akkor a férjem vigyáz a gyerekekre.

Az a fura, hogy vágyom a gyerektelen progikra, mint nézelődés, mozizás vagy bármi, amit kettesben csinálhatnánk a férjemmel, de fél óra után hiányoznak :).

Keress a környéken anyukákat, akikkel lehet közösen sétálni, nyáron játszótérre menni.

9. ee50b7c391 (válaszként erre: 3. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 13:43
Vidd magaddal a kicsit mikor a barátnődhöz mész.Miért baj ha ott van? Én viszem mindenhova magammal,fodrászhoz,barátnőhöz.Addig jó mig vele lehetsz mert ha elmegy oviba majd fog hiányozni a vele töltött idő meglátod!
8. struki (válaszként erre: 7. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 13:18

Ismerős az egyedül sétálósdi. Én is már örülök, ha találkozok egy idősebb hölgyel is, és beszélhetek vele. :)

Nekem van pár barátnőmnél most kicsi, ővelük néha összejövünk, csak ezeket is nehéz összehangolni, hogy mindegyik gyereknek jó legyen (ki hogy alszik, eszik, valamelyik még szopizik).

Nincs lehetőséged babaklubba járni?

Mi havonta egyszer elmegyünk, és az egy teljes feltöltődés. Babatornára pedig járunk minden héten, és ez nekem kb olyan szórakozás, mint másnak egy egész napos welness.

2010. jan. 14. 12:59
Én is viszem magammal a picit mindenhova, bevásárolni is. Ha az időjárás engedi délelőtt-délután sétálunk, de az is olyan magányos progi, mert legtöbbször akkor is kettesben vagyunk. Apa sokat dolgozik,nagyik is.
6. struki (válaszként erre: 3. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 12:53

Ha szükséged van néha egy kis egyedüllétre, és találkozni barátnővel, szerintem próbáld meg valakire rábízni arra a 2-3 órára. Nagyszülők, apuka, barátnő?

Bár megmondom őszintén, amióta megvan a pici, még én sem találkoztam egyetlen barátnőmmel sem kettesben. Mi általában visszük a picit is, és azért így is tudunk beszélgetni.

Bevásárolni szoktam elszaladni egyedül, de az max fél óra, egy óra, addig pedig elviszem szüleimhez, vagy apuka vigyáz rá.

De most járványos időszakban egyáltalán nem mozdulunk ki mi sem, és ez valóban elég kellemetlen, főleg ilyen hidegben, hogy a kinti levegőn is az ember 1-2 óránál többet nem marad kint a picivel.

2010. jan. 14. 12:47

Szerintem aki gyereket vállal, az tisztában van némi dologgal, amivel ez jár.

Tény, hogy sok olyan dolog van, amire az ember nem is gondol még a tervezés időszakában.

Nekem könnyű dolgom volt az elejétől kezdve, mert nagyon jó baba volt a fiam. Amíg nem kezdett mászni, leraktam a játszószőnyegére, és közben én mellette tettem a dolgom, persze folyamat beszéltem hozzá. Főzés közben beraktam a mózeskosára, felraktam a konyhaasztalra, és nézte, ahogy főzök.

Nem volt sírós, baba, sosem kellett ringatnom, nem kellett vele órakat járkálnom, míg elaludt.

A mai napig amíg főzök, eljátszik az etetőszékbe, és közbe elbeszélgetünk, takarítás közben "segít", kap egy rongyot, és szépen eltörölget, amíg én ugye csinálom a dolgom.

Ja, és én folyamat cipeltem mindenhová. Jártunk babatornára, babamasszázsra, babaklubba. Folyamat járkáltunk mindenfelé sétálni. Elég pörgős vagyok, és ez sokat segített abban, hogy ne legyek bezárva a négy fal közé.

Az tény, hogy a fürdőszobába bezárkózos időszaknak, az állandó rendnek, tisztaságnak, a nagy társasági életnek vége, de szerintem a baba mindent kárpótol.

És hogy mit csinálok önmagam kedvére? Szerintem amíg fel nem nől, addig magamra nem is fogok gondolni, csak rá, arra, hogy neki mi hogy jó, és természetesen mindent úgy csinálok, (csinálunk), úgy tervezünk, hogy neki a legjobb legyen.

4. 1929f865b9 (válaszként erre: 3. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 12:46
Igen, ez együtt jár a gyerekneveléssel. Én is vele vagyok egész nap, mi is egyedül napközben. Nekem az hiányzik, hogy valaki a közelünkben legyen, hogy legyen kivel beszélgetni. Ha hiányzik, hogy kimozdulj,mindenképpen old meg. Én sem nagyon megyek sehova, de egy-egy órára a férjem tud vigyázni a Kicsire. Akkor elmegyek kozmetikushoz vagy fodrászhoz. Nálatok ez megoldható? Mert ha igen, akkor nincs semmi gond.
2010. jan. 14. 12:35
Egész nap a picivel vagyok itthon egyedül, szinte csak róla szól az életem. Igazából az estek 90 százalékában jól érzem magam a bőrömben, de egyedül még fürdeni se tudok, oda is velem. Éjjel-nappal 2 méteres közelségben vagyunk. (21 hónapos). Este van kb két órám amikor elalszik az első ébredésig. akkor vagyok a naggyal vagy tvzek apával. Kb ennyi mostanság az életem. Mi hiányzik? Bemenni a városban, vagy találkozni valamelyik barátnőmmel.. egyedül.
2010. jan. 14. 12:31
Hát ez együtt jár a gyerekvállalással,de mi az amit nem tudsz önmagad kedvére csinálni a gyerek mellett?
2010. jan. 14. 12:28
Ti hogyan élitek meg,kicsi gyreke mellett hogy nem dönthettek arról, hogy mit és mikor csináltok csak úgy önmagatok kedvére?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook