Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik tervezik az esküvőt, családalapítást, ház.... fórum

Akik tervezik az esküvőt, családalapítást, ház.... (beszélgetős fórum)


2010. jan. 25. 22:31
ja, és a meglévő hitelt is át tudja vinni egy másik pénzintézethez, hogy kevesebbet kelljen visszafizetni. tényleg nagyon jó. pl. valakinek 190000-ről lehozta 140000-re a törlesztőt, és kb 3000000-val kevesebbett kell visszafizetni.ha érdekel, tényleg írjatok, mert szerintem fél óra beszélgetést megér, és még mindig szabad a döntés.
2010. jan. 25. 22:29
hitelküszködők figyelem. már meglévő hitel és aki hitelt akar felvenni...mi most veszünk fel hitelt és egy pénzügyi tanácsadóval leültünk, és olyan kedvező hitelt hozott ki nekünk, ami egyik banknál sincs (pl k&h, otp, erste stb). Ha érdekel, írj privátban.
2010. jan. 14. 21:59

Sziasztok!

Nekünk tavaly volt az esküvőnk és mi is ost tervezzük a családalapítást. :)

Az elején mi is azon gondolkodtunk, hogy legyen anyagi biztonság meg lakás meg minden pont jó legyen. Csak az a baj, hogy ha erre várunk, 40 évesen vállalnánk csak gyereket és az már túl késő. Ennél sokkal rosszabb körülmények között is felneveletek már nem egy gyereket. Mi belevágtunk. :)

24. spinneli (válaszként erre: 15. - 2a033963fa)
2010. jan. 14. 16:42
60e kb.
2010. jan. 14. 13:36

Sziasztok

Mi éppen áruljuk a házunkat és kisebbe szeretnénk menni.

Nem érdekel valakit érden egy kertes ház? pontosabban ikerház-fél.

Sz.

2010. jan. 14. 12:46
most robogok dolgozni, vagy valamikor csatlakozom. sziasztok
21. czero001 (válaszként erre: 19. - 2a033963fa)
2010. jan. 14. 12:46
mi most 5 milliót akarunk felvenni, vagyis 2 már van autóra, és + 3 m lenne a házra...ennek 45 lesz a törlesztője 15 évre. és amit félre tudunk majd rakni, mindig csinálunk valami apróságot. ebből a nagy munkák legyenek meg. csak így lehet.
2010. jan. 14. 12:44
az ingatlan most nagyon áll. ezért maradunk mi is anyósoméknál, és azt újítjuk fel. még mindig beljebb vagyunk, mintha vennénk házat és újítanánk. a másik hogy ha lesz baba, rá tudom hagyni, tudok dolgozni, meg most is egész nap dolgozunk mind a ketten a párommal, nagy segítség hogy megfőz. nyilván jobb külön, de a mostani helyzetben jobb ez.
19. 2a033963fa (válaszként erre: 16. - Czero001)
2010. jan. 14. 12:42
Ezen is gondolkoztunk.Anno néztünk egy 15 milliós házat.20 évre havi 130.000 lett volna a törlesztő.Ezt semmiképpen sem válalhattuk be,és nem is tudnánk szerintem soha.Max egy 50-70.000-et,de nagyon max.
18. Myrthil (válaszként erre: 13. - 2a033963fa)
2010. jan. 14. 12:40

Mi is cserére gondoltunk, de mondták, hogy képtelenség lenne eladni.

És a különbséget se tudnánk hitelből felvenni, mert túl nagy, és ennyit nem kaphatnánk, mellesleg be se mernénk vállalni. :(

17. 2a033963fa (válaszként erre: 14. - Czero001)
2010. jan. 14. 12:39

Nálunk tuti én leszek gyesen.Mi is tanácstalanok vagyunk abban a kérdésben,hogy mikor.Munkahelyen sem kecsegtetnek semmi jóval egyenlőre.Ha állás nélkül maradnék megint,akkor szerintem el is mennék szülni.

Minek húzzam még sok évig ha soha nem lesz jobb? :(

16. czero001 (válaszként erre: 10. - 2a033963fa)
2010. jan. 14. 12:38
de ha hitelt vesztek házra? és addig a lakást kiadjátok albiba, amiből fizethetitek a házat.
15. 2a033963fa (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2010. jan. 14. 12:37
havi törlesztőt megkérdezhetem mennyi lesz?
2010. jan. 14. 12:36
hát nehéz. én a babavállalással pedig úgy vagyok, hogy egyszer kell szülni, és akkor inkább a "szar helyzetben". én kozmetikus vagyok, szóval akár baba mellett is lehet dolgozni, de arról is beszéltünk már a párommal,hogy ő menne el gyesre. vagy ennél csak rosszabb lesz?
13. 2a033963fa (válaszként erre: 9. - Myrthil)
2010. jan. 14. 12:36

Én meg úgy gondolom,hogy most kell,ha ti is kertesben gondolkoztok,éppen azért mert nagyon lent vannak az ingatlanárak.Ami ház most kerül mondjuk 15 millióba,az lehet két év múlva duplája lesz.Mi megnéztünk olyanokat is,hogy húúúú :) egy álom,és viszonylag olcsó,szóval olcsóbb mint amennyi valójában lenne.

Ez cserénél nagyon nagy előny,viszont ha nem,akkor szívás,mert a miénket sem lehetne eladni jelenleg jó áron.

12. spinneli (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2010. jan. 14. 12:35
ja alkásra 6,5 milliót vettünk fel, húsz évre.
2010. jan. 14. 12:34

mi most vettünk lakást, elvileg két hét múlva a mienk lesz.

esküvőt őszre terveztük de ez pénz függvénye, ha lesz rávaló lesz esküvő, ha nem, akkor későbbre toljuk.

gyermekvállaláson egyenlőre nem gondolkozunk.

anyagiak tekintetében én most szeretnék mellékállást vállalni, párom pedig ha március körül nem keres annyit, mint ígérték, munkahelyet vált.

2010. jan. 14. 12:32

A környék nem annyira lényeges,csak ne legyen messze a munkahelytől,és persze biztonságos helyen legyen,szomszédokkal,nyugodt,gyermekbarát környéken.

Összegben?Abba még nem akarok belegondolni.Elsősorban a csere lenne a legjobb.Ha nem jön össze,akkor meglátjuk mennyiért adnánk el a jelenlegit,és abból a pénzből nézelődnénk,max 1-2 milliót tudnánk még felvenni,de az sem biztos.

9. Myrthil (válaszként erre: 6. - 2a033963fa)
2010. jan. 14. 12:31

Mi is hasonlóan gondolkodtunk, viszont azt a tanácsot kaptuk, hogy most ne adjuk el az ingatlant, mert alig kapnánk érte valamit is.

Pedig teljesen felújítottuk, és mégsem érne annyit, mint amikor meg lett véve.

8. Myrthil (válaszként erre: 3. - Czero001)
2010. jan. 14. 12:29

Adminisztrátor vagyok. Viszont jövő decemberben lejár a szerződésem, utána új munkát kell keresnem.

Ha kapok, utána már be merem vállalni a picit, mert lesz hova visszamennem. De most határozott ideig vagyok, és nem vennének vissza.

2010. jan. 14. 12:27
merre fele gondolkodtok házat venni?kb mennyi összegben gondolkodtok?
2010. jan. 14. 12:22

Mi azzal próbálkozunk most hogy cseréljünk,lakást házra.Sokan akarják eladni most a családi házakat,és kissebbe költözni,így próbálkozunk,egyenlőre nem sok sikerrel.Ha ez nem vezet eredményre akkor tavasszal meghirdetjük a miénket,ha eladjuk,akkor pedig próbálkozunk venni egyet,de nem könnyű,mert mi van ha nem sikerül?

Már próbálkoztunk hitellel egy szép és olcsó házra,de valami borzasztó nagy törlesztő lett volna,pedig ahhoz képest nagyon olcsó volt a ház.

2010. jan. 14. 12:15
nekünk is van egy, de összevont hitelünk lesz. mindenképp a bank jár jól, de ki lehet okosan kalkulálni. mi beszéltünk egy ovb-s tanácsadóval, elmondtuk a mi a terv, és úgymont személyre szabottan mondott nekünk lehetőséget. ne te menj be egy egy bankba, mert úgy is azt tukmálják rád, amit mondaniuk kell. és nem biztos hogy számodra az a legjobb.
2010. jan. 14. 12:13

Sziasztok!

Hát tényleg nem könnyű.

Mi is nagy tervezgetésbe vagyunk,szeretnénk egy nagyobb házat (most egy pici lakásban vagyunk)és anyagilag sem ártana helyre rázódni.Utánna jöhetne a baba is,de szerintem mi sem fogjuk hitel nélkül megúszni,pedig már van egy.

2010. jan. 14. 12:13
hát igen. mi azon nem is gondolkozunk, hogy külön menjünk, anyósékkal leszünk, de a háznál teljes renoválás kell. ez is milliók kérdése.fürdőszoba, emeletet befejezni, nyílászáró, fűtés...utána miattam jöhetne a babán való gondolkodás, csak munka miatt nehéz.te mit dolgozol?
2010. jan. 14. 12:05

Szia!


Mi tervezzük!

Valóban nehéz kérdés, jól meg kell gondolni.

Valószínűleg hitelt nekünk is kell majd felvenni, ha tovább szeretnénk költözni, bár ha úgy vesszük, az esküvőn kívül minden adott a babavállaláshoz is. Már csak nekem kellene még egy picit dolgozni.

2010. jan. 14. 12:02
sziasztok. azért vetem fel ezt a témát, mert szerintem sok ember van, aki tervezget, de egyszerűen nem tud előre lépni. mert az esküvő sok pénzt, persze ezt a legegyszerűbb olcsón megoldani. de babavállalás előtt kell egy otthon, ami már sok pénz, valószínű hitel. de ha szülni szeretnénk, kiesik egy munka, valamint hova megyünk vissza dolgozni...szóval van min gondolkodni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook