Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Összefügghetnek az időjárási frontok és a szülés megindulása? fórum

Összefügghetnek az időjárási frontok és a szülés megindulása? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. g1977g
2009. jún. 7. 21:41
mindkét terhességem utolsó heteiben rendkívül rossz, változékony, szeles-napos-hűvös-esős idő volt, jöttek-mentek a frontok. a szülésznőm mondta is, hogy tele volt a szülészet, várt engem is, hátha megjelenek. de nekem mindkét gyerekem kivárta az idejét, az első napra pontosan, a második 2 nappal késöbb született.
2009. jún. 7. 20:52
Én a lányommal december 22-re voltam kiírva, de télapókor teli hold volt és úgy döntött kijön. Szerintem minden égi jelenség közre játszik a szülés beindításánál.
2009. jún. 7. 20:46
A frontok közbejátszanak a szülés megindulásával. A dokim mondta, hogy ha front van akkor tele a szülőszoba, ha nincs akkor alig vannak.
2009. jún. 6. 21:49
Nagyobbik fiam a melegfrontra "indult" be (bár ő napra pontosan született), a pici a hidegre, ő két és fél héttel előbb született. Hála Istennek nem lett baj!
2009. ápr. 23. 08:14
Igen,mikor szültem 6éve,jött a hidegfront,tele volt a szülészeti osztály,a szülőszobáról ne is beszéljünk!Tavaly a melegfrontra indult be a szülésem!:)
32. danama
2009. ápr. 23. 06:25
igen,
2008. ápr. 2. 10:24
Az én lányom is hideg frontra érkezett, miot meg született mindig tudom vagyis érzem hogy jön a hideg. Érdekes az is hogy egyáltalán nem szereti a meleget igy télen a fütést sem kell túlzásba vinnünk.
30. lufi
2008. márc. 10. 09:27
Én nem voltam érzékeny a frontokra. De amikor megindult a szülés, pont jött egy hidegfront. Még szerencse, hogy az nap én voltam az egyedüli aki szült, mert másnap kb. 15 anyuka szült. Azóta érzékeny vagyok a hidegfrontra.
29. direne
2008. márc. 9. 23:39

Hajjaj!

Mikor én szültem, melegfront volt, tele volt a kórház, a 3.(!) nap délelőtt hazaküldtek, a védőnénim meg rémülten rohant hozzám, hogy ilyen korán kihajítottak.!

Nem lett semmi gond. :-)

2007. szept. 17. 21:51
Én szerintem igen nálam az elsőnél be jött.
27. Mocori
2007. szept. 7. 17:01
Azt mondják, hogy igen, de nálam nem jött be. Talán nem is baj.
2007. szept. 7. 15:49
A frontérzékenyeknél igen.
2007. szept. 7. 13:53

Szerintem csak annak a kismamának van oka aggodni,ha tudja ,hogy érzékeny a frontra máskor is...


Nekem személy szerint soha semmi gondom nincsen ,és terhességek ideje alatt sem éreztem különösebb változást....

De hallani sokat hallottam ,hogy hamarabb beindult a szűlés....

24. LoLiNa
2007. júl. 22. 07:47
igen! köztudott, hogy frontnál rengeteg szülés megindul, akár idő elött is
2007. jún. 17. 16:37
Azt mondják igen, de ezt én 3* sem tapasztaltam.
2007. jún. 17. 12:39
Nekem is egy hidegfront alatt indult be,meg 7 másik nőnek.Mindenhol szülő nők kiabáltak.
21. mongi
2007. máj. 11. 21:00

Nekem is azt mondta a doki,hogy általában a hideg front hatására indulnak be a szülések.-Ezt hallottam már más forrásból is,de azt,hogy a meleg front mit okoz,azt nem tudom.(Nekem néha fejfájást:-))

A fiam is hideg frontra jött!:-)

2007. máj. 9. 23:54
Nekem a szülészorvosom mondta, hogy igenis összefüggnek.
2007. máj. 9. 20:32
Én nem tapasztaltam,de a családorvosom mondta,hogy van összefüggés,nekem is a hidegfrontot mondta,de szerintem aki a melegfrontra érzékeny,biztos az van hatással rá.
2007. márc. 5. 22:33

Mindenképpen. Egészen mostanáig egy kórházban dolgoztam, és többször is hallottam róla, hogy nemcsak a szülések megindulására, de sokféle betegségre is hatással vannak a frontok (például gyulladásra a melegfront).

A két fiam születésekor pedig saját magam is tapasztaltam az időjárás hatását a szülések megindulására. A dokim szerint egyébkén főként a hidegfront hat, de lehet, hogy ez csak az ő tapasztalata :)

2007. márc. 5. 01:22
Igen. Mikor Anna lányom született, június közepén, jött egy melegfront, s hirtelen annyian szültünk, hogy nekünk már csak a folyosón jutott hely...Két nap után költöztettek be az egyik szobába...
2007. febr. 27. 10:32

Szerintem igen.A frontok hatására,hamarabb szülnek

a kismamák.

2007. febr. 25. 15:18
Természetesen ezt orvos mondta, mivel én is hidegfronkor szültem.
14. kawics
2007. febr. 24. 23:19
Biztos,hogy van összefüggés!Nekem éjszaka indult meg a szülés és reggelre a baba is megszületett és a hó is leesett.
2007. febr. 24. 17:36
Szerintem is összefügg. A két nagygyerekemnél, szakadt-szakadt?, ömlött az eső és éjjel volt. A harmadiknál viszont az orvosom nem várta meg az éjszakai felhőszakadást, délután megindította a szülést. Fájdalmasan is hatott Rám:( Pedig éjjel óriási vihar volt:)
2006. okt. 12. 20:06

Ezt nem tudom. A konkrét esetemet tudom leirni neked amikor a második Edina lányomat szültem.

8 hónapos terhes voltam, mikor a tesóm elhivott, menjek vele fogászatra.

Nem is volt semmi bajom, de visszafelé úgy volt megbeszélve, hogy a párom kb. ekkor-meg ekkor elindul kocsival, és felvesz minket útközben. Igen ám, de én kb. 500 m után rosszul lettem. A hugom jajgatott, mit tegyen. Üljek a járda szélére, közöltem, ha leülök, nem rángat fel senki. Iszonyatos nagy hasam volt persze jó túljúllyal.

Mentünk szép lassan tovább.

Aztán megjelent a férjem a 100-as Skodával, beültünk. Hugom jajgatására, majdnem a kórházba vitt, de én erősen ellenkeztem. Aztán hazaértünk, mire a tesóm rácsukta a kocsiajtót az egyik ujjamra. Nem tudom mi fájt jobban.

Persze a jajgatásától már idegbajt kaptam, a férjem elvitte a buszhoz.

Másnap halálosan jól éreztem magam, majd harmadik nap reggel, közöltem, hogy akkor most szülök, mehetünk. A doki furán nézett rám, de hiába próbáltak mindent, aznap este 10 órakór megszületett az én egyetlen csöpp lányom Edina, kemény 47 cm-el és 2 kg-al.

Sirtam a boldolgságtól. Ma már 16,5 éves.

11. mily
2006. szept. 29. 14:35

nekem is azt mondták hogy majd a kánikulában beindul a szülés. ehhez képest túlhordtam 1 héttel.

Pedig már 38 hetes voltam amikor tavaly az a jó augusztus eleji kánikula volt. Szóval nálam nem jött be, bár a kórházban azt mondták hogy igaz, mert melegben mindig telthát van.

10. DODICA
2006. szept. 18. 10:55
Én úgy tudom, nagyon is. Statisztikák mutatják, hogy pl. telehold esetén igencsak megugrik a szülések száma.
2006. szept. 18. 08:36
Nálam is melegfrontra jöttek a manók.
2006. júl. 27. 12:36
úgy tudom h. megfigyeléseken alapulva összefügg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook