Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelmezötletek!!!! fórum

Jelmezötletek!!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 10. 10:44

legyenek kirakósok :)

az nagy buli lenne

egy hatalmas kép az osztályról (rajz), szétvágni, mint egy kirakós darabjait...

Nyakukba akasztani, úgy hogy a végén, ha a fejük fölé emelik, akkor kész legyen a kirakós :)


Nem lehetetlen...

Tapéta csíkokat összeragasztani nagy lapnak...

Egy klub délután az előkészületekhez...egy két jól rajzoló, szülő és tanárnéni egy fotó az osztályról, hogy legyen miből dolgozni :)

(és utána legyen mihez hasonlítani :) )


megrajzolni a hatalmas kirakót...

kiszínezik, festik a gyerekek...

majd szétvágják darabokra...

farmer és póló, (vagy egyszerűen tornaruha, ami egységes...) fel veszik a nyakukban a kirakós darabokat.


És társasjátékká változnak, aki vállalkozik rá kirakhatja őket :)akit kiraktak az megáll ott ahova rakták...

aztán egymás mögé felsorakoznak...

az első(alsó sor) lerakja a földre ...stb...

ezért figyeljetek, hogy mekkora lehet a legnagyobb magasság :)

47. mamcili (válaszként erre: 41. - Pillango2004)
2011. febr. 10. 10:35
görög isteneknek :)
2011. febr. 9. 18:20
Másodikos korában a fiam volt kísértet: a nagy négyszögletes befogót a fejére tettem, 2 lyuk és még láncot is csörgetett; dőltek a röhögéstől...
2011. febr. 9. 17:41

Elsősök!

7-8 évesek!

És még sajnos nem összeszokott társaság! :(

44. babli (válaszként erre: 43. - Pillango2004)
2011. febr. 9. 17:38
Rendbens milyen korosztály?
43. pillango2004 (válaszként erre: 42. - Babli)
2011. febr. 9. 17:37

Nekünk még 2 hetünk van!

Én foci csapatra és pompom lányokra gondoltam!

És ahhoz nem is kellene sok plusz.

Csak kíváncsi vagyok más ötletekre hátha tudtok jobbakat! :)

42. babli
2011. febr. 9. 17:31
Az oviban nálunk külön királykisasszonyok s királyfik voltak ill. volt olyan év hogy mindenki mackó volt:-)S közösen csinálták meg a fület koronát stb :-)
2011. febr. 9. 17:26

Légyszi segítsetek!

Egy osztályt( 29 fő ebből 10 lány és 19 fiú) szeretnénk farsangra beöltöztetni valaminek!

Na de minek???

Ehhez szeretnék segítséget és tippeket kérni!!!

Előre is köszi!!

40. 1da9380ac7 (válaszként erre: 24. - Mkjudit)
2011. febr. 6. 15:09
Bárányka a naplómban!:)
2011. febr. 2. 11:58

hóember

teste kerek kitömött elöl hátul beborítva lepedővel

fejre körbetekerve vagy varrva "ufo" sapka, fejére kartonból kalap, gombok fekete filc vagy fonalpompom


bohóc

4 szín 4 testrészre, hatalmas színes gombok

kartonból készült bohóc cipő...


csingiling

zöld anyagból ruhácska és szárny


boszi

fekete anyagból ruha minél bővebb szoknya és ujj rész annál jobb+ kalap

(a kalap szabását a netről szedtem...)

38. veledjooo (válaszként erre: 35. - Mosoly30)
2011. febr. 2. 11:53

miért fekete hajpántra? Legyen színes a hajpánt, geometrikus mintával... és bele egy toll.


vékony kötött sapó és "telivarni" fekete fonallal? De ha elég magas a hajpánt, akkor lehet a hagyományos... fogom a köteg fonalat, fenn összekötöm és kifordítom, hogy ez az összekötött rész legyen belül (a fején)...hm... érted? Ettől kicsit magasabb, de ha ott a fejpánt, akkor OK lehet....szerintem... :)

37. ronka
2011. febr. 2. 11:49

A lányom kicsinek hóvirág volt

A fiam cukrász

36. mamcili (válaszként erre: 35. - Mosoly30)
2011. febr. 2. 11:47
igen és be is fonhatod:)
2011. febr. 2. 11:22
Sziasztok! Hogy lehet gyorsan és egyszerűen indián lány hajat csinálni egy fiúnak. Volt egy régi parókánk azt hittem az jó lesz, de nem. Én arra gondoltam, hogy fekete fejpántra fekete fonalakat ragasztok elég sűrűn. Szerintetek az úgy jó? Várom az ötleteket.
34. Liza40
2011. febr. 2. 11:17

Az Én kislányom idén szabadság szobor lesz. Nagyon egyszerű elkészíteni a jelmezt, ezüst kartonból a 7 ágú fejdíszt, kőlapot, egy lepedő a ruhája. A nagylányom már tarolt ezzel kb. 5 éve...:-))))

Tavaly szénsavmentes ásványvíz volt, folpackkal betekertem (pedig nem is fogyózik a kicsikém :-)) rózsaszín kartonból kupak a fejére és a mellkasán egy papíron a víz márkája, adatai.

2011. febr. 2. 11:14

Én voltam spenót tükörtojással (zöld köpenyre volt rávarrva a tojás + zöld kalap és egy nagy evőkanál a kezemben). Voltam vekker )piros kartonból az egész törzsemet befedte, a számok mindenféle érdekes alakban voltak felrakva, pl. VII, 3+2, pöttyökkel stb. Barátnőmmel voltunk ikrek :) azt már magunk csináltuk.


A kislányom most pillangó lesz, a másik kedvence a tündér.

32. Bogoj
2011. febr. 2. 11:08

tavalyelőtt fa volt a 9 éves fiam. egy egyszerű barna anyagból volt a törzse (szegény csak nagyon aprókat tudott benne lépni:-), kartonból vágtunk ki lombot, amire ágakat, madárfészket, gyümölcsöt tettünk. ezt viselte a fején fejdíszként. sajnos elszakadt, így végig tartania kellett, de így olyan volt, mintha a karja is ág lett volna. első lett vele.

tavaly 10 évesen cápa volt, szürke test, a tátott száján kidugta a kezét, amire nadrágot húztunk, a kézfejére pedig tornacipőt. ezzel is első lett. (az ötletet a netről loptuk:-)

31. vakri
2011. febr. 2. 11:07
Föltettem a túró rudit. A hastáncost is én készítettem :-)
30. Szilvamama (válaszként erre: 24. - Mkjudit)
2011. febr. 2. 11:03
Kérdezd meg tőle elsőként, hogy mi szeretne lenni. Ha határozott elképzelése van, kár lenne időt-munkát, pénzt belefeccölni egy olyanba, amit te szeretnél. Tapasztalat, első a lányom igénye ilyen esetben ... :)
2011. febr. 2. 10:59
Lányom méhecske volt kiscsoportban, most (9 év) bárány lesz.Volt már tündér,angyal,nyuszi.Mind sajátkezüleg készítve.
28. Wagnerur (válaszként erre: 24. - Mkjudit)
2011. febr. 2. 10:55
Én anno apáca voltam. Rendes apácaruhában, meg minden hozzávalóval. Hatalmas sikerem volt, első lettem a jelmezversenyen. Én csak ajánlani tudom. :D
2011. febr. 2. 10:55
mi pl lepkék leszünk. Igaz még csak ovis.
26. vakri
2011. febr. 2. 10:55
Tavalyelőtt az én fiam túrórudi volt. Vettem turiban egy fehér pólót meg egy nadrágot, és textilfestékkel piros pöttyöket, feketével meg vonalkódot rajzoltam rá. Ha érdekel megkeresem a képet.
2011. febr. 2. 10:50
A praktika újság korábbi számaiban és az aktuálisbanis nagyon jó ötleteket találhatsz. ha nincs meg könyvtárban meglelheted. jó munkát
2011. febr. 2. 10:49
Elsős kisfiamnak szeretnék valami eredeti ötletet kapni,mivé varázsolhatnám farsang alkalmából? Magam szeretném elkészíteni. Ötleteket várok,segítsetek!
2010. febr. 5. 17:26
Sziasztok! A lányomnak holnap lesz a farsangja, és Harisnyás Pippi lesz. :)))
2010. jan. 19. 07:25
jó az ötlet!!
21. misz
2010. jan. 16. 14:42

Az én lányom 5 éves. Tavaly virágos rét volt az oviban. Zöld anyagból köpenyt varrtam, rá filcből színes virágokat. A fejére zöld hajpántot pici virágokkal és középre gy pillangót erősítettem a drótjával. Az egyik csuklójára meg katicabábot tettünk. Egy zöld ruhácska volt a köpeny alatt, és nagy sikert aratott.


Kislánykoromban egyszer margarétajelmezzel nyertem az iskolában. Teljesen be voltam tekerve zöld krepp-papírral, a 2 kezemben zöld levél. A fejemen meg kartonból ás krepp-papírból készített napraforgófej kalapként, gumival az állam alá erősítve.

2010. jan. 15. 06:51
senki más nem tud???
2010. jan. 14. 18:10

JÓK!

én komolyabbra gondolok,,,

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook