Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esemény utáni tabletta hatékony-e? fórum

Esemény utáni tabletta hatékony-e? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. márc. 22. 01:47
igen az.
82. MiaP
2015. márc. 9. 14:27
sziasztok. én épp egy hete vettem be ezt a bogyót, és velem az történt, hogy nagyon magasfokú hangulatingadozásban vagyok azóta is. mármint nem szimpla havibajos hiszti, hanem pl pánikrohamok, dührohamok, időnként szinte önkivületi állapot, most jobban vagyok, de szüntelenül sírnék, nem merek emberek közé menni, így is már sok mindenkit megbántottam. valahogy nem szólt erről senki (mondjuk az orvosra ezért nagyon haragszom), hogy labilis, depresszióra hajlamos embereknél, vagy nehéz élethelyzetben súlyos kiborulás következhet be, ami akár öngyilkosságig vezethet. szóval nem tudtam, nem készültem fel rá, és napokba telt, míg egyáltalán rájöttem, hogy nem az életem ment tönkre és nincs minden romokban, amikor már csak meghalni lehet, hanem egy átkozott gyógyszer mellékhatása ez. mióta rájöttem, már valamennyire tudom kezelni, de azért még nem vagyok jól. tapasztalt valaki hasonlót? szerintetek meddig hat ez a dolog? életem egyik legnehezebb időszaka volt ez a pár nap, mondjuk az is beletartozik, hogy amúgy is történtek dolgok, ami miatt kiborultam ,és erre vettem be ezt a hormontablettát. egyszerűen nem bírtam elviselni :(
2015. febr. 16. 04:42
igen az/sajat tapasztalat/.
80. cinny
2015. febr. 13. 19:04
Jah azt elfelejtettem az előzőbe leírni, hogy a túlsúly (közel harminc kg) abban a két évben szaladt rám amíg szedtem a fogamzásgátlót
79. cinny
2015. febr. 13. 19:02

Sziasztok!


Elolvastam a tájékoztatót, meg is értettem, hogy mi állt benne, szimplán csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Mindig is össze-vissza volt a menstruációm, ezért elkezdtem fogamzásgátlót szedni pár éve, amit aztán abbahagytam két évnyi szedés után (ez volt 2012-ben) és azóta persze megint teljesen zagyván jön meg. Most végre úgy tűnt, hogy beáll, az utóbbi pár hónapban kezdett nagyjából a várható időpontban megjönni. Ezt csak azért írtam le, mert ebből látszik, hogy abszolúte nem tudom kiszámolni, hogy mikor lehet peteérésem.

Így történt meg az, hogy a legutóbbi mensim után 14-ik napon elszakadt az óvszer (hét évnyi óvszerhasználat alatt még nem jártam így soha). Este tizenegykor történt a "baleset", másnap tizenegy körül bevettem az escapelle tablettát. Aznap semmi bajom nem volt, estére lett egy kis hőemelkedésem, de ennyi. Az utána következő napokban néha émelyegtem de ez elvileg a tabletta mellékhatása. Ma, hat nappal az esemény után elkezdtem vérezgetni, továbbá azóta többször szurkált a petefészkem. Szerintetek ez a mai vérzés annak a jele, hogy hathatott a tabletta és már össze is zavarodott megint a ciklusom tőle, vagy esetleg beleestem a 15%-ba és beágyazódási vérzés? Ez most lehet, hogy ostoba kérdés, kérlek ne támadjatok, mást úgy sem tudok tenni, mint várni, de addig is kíváncsi vagyok mások véleményére (mivel az ember agya úgyis pörög a témán, akárki akármit mond). Köszönöm szépen a válaszokat.

Egyébként 26 leszek idén, szóval lassan már szeretnék babát, de mivel még mindig rajtam van a túlsúly nagy része, nem biztos, hogy most lenne az ideális időpont rá. Már aktívan dolgozom, hogy visszanyerjem régi alakomat, szóval ha ez az egész akkor történt volna, akkor tárt karokkal várnám és a fene se vett volna be esemény utánit.

2015. febr. 7. 06:47
igen hatakony.
77. kriszta773 (válaszként erre: 76. - Tüncike99)
2015. febr. 1. 18:46
szerintem biztos hatott, ha később lenne a menzeszed, valószínűleg azért volt csak ilyen rövid vérzés "mesterségesen"
2015. febr. 1. 18:42
El olvastam csak nem volt benne h mikor meg az volt benne hogy menszes elött de az hogy enyire előtte azt nem tudtam de azért köszönöm :)
75. kriszta773 (válaszként erre: 73. - Tüncike99)
2015. febr. 1. 18:33
szerintem nem baj, valószínűleg így reagált rá a szervezeted. olvasd el a gyógyszer leírását, biztos benne van, hogy mikre számíthatsz, mikor és milyen tüneteket okozhat
2015. febr. 1. 18:27
a 67 helyett 6-7 óra *
2015. febr. 1. 18:26
Sziasztok ! Én nem tudom hogy ez normális -e január 31.-én este fele 67- körül történt a dolog és egyből el mentünk az orvoshoz kaptam egy receptet másnap ki vátotuk escapella gyógyszert kaptam . és 3 órára rá hogy be vettem fájt a hasam és volt egy pici vérzésem de már ma nincs . és hogy ez baj -e ??
2015. jan. 29. 11:34
hatekony cask idoben kell bevenni.
2015. jan. 21. 11:44
Sziasztok! Csajok veletek mi lett? Hatott a gyógyszer? Nekünk január 1-én reggel történt a baleset, délután be is vettem a gyógyszert. Tegnap kellett volna rendesen meg jönnie, de még ma sem menstruálok. Olvastam, hogy általában a vártnál 1 héttel előbb jön meg. Nekem semmi sem volt, sem pecsétlelő se semmi. Rosszul sem voltam a gyógyszertől. Most csináltam egy terhességi tesztet, ilyen teszt csíkosat, ez negatívat mutatott. Holnap reggel első pisivel megcsinálok egy másikat is. Aggódom :(
70. panni2014 (válaszként erre: 69. - D41005143d)
2014. nov. 19. 21:02
Csináltál utána tesztet? (Én még soha nem csináltam tesztet, bocsánat a kérdésért...)
69. d41005143d (válaszként erre: 67. - Panni2014)
2014. nov. 19. 08:25
ra par napra verzes 1-2 napig,de semi mas problemat nem okozott nekem.
2014. nov. 19. 08:24
igen,mar tobbszoris hasznaltam.
67. panni2014 (válaszként erre: 66. - D41005143d)
2014. nov. 17. 07:06
Neked milyen tapasztalataid voltak?
2014. nov. 17. 02:53
igen az,en hasznaltam tobbszor is.
2014. nov. 16. 11:49

Sziasztok!


Szeretném a tapasztalataimat megosztani a Rigesoft tablettával kapcsolatban, mert sajnos én is kerültem olyan helyzetbe (életemben először!), hogy használnom kellett és bár 27 éves vagyok, még is böngésztem a fórumokat, ahol próbáltam a sok-sok hozzászólásból valami 'értelmeset' kihámozni, ami többé-kevésbé sikerült, de megpróbálom a személyes tapasztalatomat megosztani, mert az még is más, mint a hivatalos betegtájékoztató :)

Történt velem, hogy okt. 31-én reggel a párommal együtt voltam és a gumi kiszakadt. Rohantam az orvoshoz (házi) és kiváltottam a rigesoftot 9:50-kor bevettem az elsőt, 21:50-kor a másodikat. (Az együttlét és a gyógyszerbevétele között kb. 3-4 óra telt el.) Én a következőket tapasztaltam: álmosság, émelygés (nem hánytam) és néha fejfájás, ezek 3-4 napon belül el is múltak. Köztem vérzésem nem volt (persze ez egyén függő), de 11-12 nap múlva meg is jött a menzim (ekkor volt esedékes), előtte persze azért voltak enyhe görcseim, de vállalható volt. A menzim alatt a 'megszokott' görcsök kísértek és egy picit erősebb is volt az első pár napban, de utána szépen elmúlt. Ettől függetlenül fogok egy tesztet csinálni, csak a magam megnyugtatására. :) Szorítsatok (bár tudom, hogy nem vagyok terhes...)

64. 82d45dcd14 (válaszként erre: 61. - 1.cica.1)
2014. máj. 21. 15:36

Várj türelemmel....

Egyébként,az esemény utáni miatt eltolódhat!

2014. máj. 21. 15:33
Én próbálok megnyugodni csak az a baj hogy ez nagyon idegesít engem is és a barátomat is..
62. c4851bb5de (válaszként erre: 61. - 1.cica.1)
2014. máj. 21. 11:02
Nyugodj meg, ha izgulsz, az nem tesz jót. Mást már nem nagyon tudok javasolni.
2014. máj. 21. 10:56
Sziasztok!:) új tag vagyok most regisztráltam:)kérném a segítségeteket:) szombaton történt a "baleset" rá 22 órájára (stopperoltam) vettem be a 72 órás tablettát.. most hétfőn kellett volna megjönnie a mestruációmnak de nem jött meg.. ha tudtok valami tanácsot adni akkor kérlek !! :)
2014. márc. 1. 00:58
nekem ok volt.
59. ilovebacardi (válaszként erre: 58. - Ada181)
2014. jan. 29. 21:31
Nekem sajnos van egy jó barátnőm, akinél nem működött az esemény utáni tabletta. Escapelle nevű tablettát írt fel neki az orvos, amit be is vett, majd 2 hétre rá kiderült, hogy nem hatott... És állítólag nem ő volt az egyetlen, akinél ez a típusú tabletta nem vált be.
58. ada181
2014. jan. 7. 17:04

Sziasztok!!!


Leirom az en tortenetemet. Oktober 3-an tortent baleset, es ra 24 orara bevettem, nekem semmi mellekhatasa nem volt. 10-en elkezdtem verezni de nem menstrucios verzes volt (23.an kellett volna megjonnie.) 17-en elkezdtem erosebben verezi de ez sem volt az igazi 21-en elmult. Honap vegen csinaltam ket tesztet, mindketto negativ lett. Novemberben 12.en kezdtem megint verezi de meg ez sem az igazi menstruacios verzes volt. Majd december 8-an jott meg ismet ami mar rendes volt, es azota rendes 28 naposak a ciklusaim, a doki azt mondta hogy menetrenden kivuli verzeseket tapasztalhattam. Ez az en sztorim a tabival es bocsi az ekezetekert, angol a bill. :)

2013. ápr. 19. 06:48
igen
56. grizus
2013. ápr. 18. 06:26
Igen, hatékony, megjön tőle de tudtommal be van tiltva.
2013. márc. 27. 17:26
Sziaszok! en egy 22eves lany vagyok. vedekeztunk de elszakadt a gumi, a balesett utan olyan 10-15 percre be is vettem a tablettan a gond az,hogy ez balesett a menstruaciom utan 5 nappal tortent...mikorra varhato a verzesem...elore is koszonom
2013. febr. 24. 19:53

Üdv!

Az esemény utáni tablettával én most találkoztam először. Együtt voltunk a párommal, s bár védekeztünk én vettem tablettát és 24 óra elteltével megittam. Egy hétig semmi sem történt, aztán az "esemény"-re rákövetkező egy héttel minimális hasgörcsök jelentkeztek és erős, barnás folyás, ami később lassan vöröses színű lett. Mindez már egy hete tart, a menstruációmnak 24-25 környékén kell megjönnie, mostanra ez a folyás már rendes vérzéssé alakult, de még mindig nem az igazi menstruációs vérzés. Az a kérdésem lenne, hogy ez szerintetek mennyire normális? Mennyi ideig szokott jelentkezni ez a pecsételő vérzés, és a tabletta bevétele után mikor jön meg normálisan a menstruáció?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook