Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baj, ha a porkapszulából a port kivéve csak azt veszem be? fórum

Baj, ha a porkapszulából a port kivéve csak azt veszem be? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 21. 16:17
Volt már olyan, hogy kaptam kapszulát és az orvos azt mondta szédszedhetem. Persze az volt tabletta, oldat és szirup formában is. Egy másik orvos azt mondta, hogy filmtablettát se lenne szabad összenyomni. Azóta inkább ragaszkodok ahhoz, hogy szirupot, rágótablettát vagy oldatot kapjak. Drágább, de talán kevesebbet ártok magamnak. Együttérzek a téma indítójával, nekem is ez a problémám. Ha l-karnitin, az folyadék formájában is létezik, de talán a szétszedett kapszula se árt.
2012. ápr. 21. 13:20
a kapszulát? akkor igen, az elméddel :D:D
25. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Hevniki)
2010. jan. 14. 17:34
A vegyész kolléga szerint stabil a gyomor pH-ján is, úgyhogy nyugodtan törd szét, de szerintem árban jobban jössz ki, ha az említett termékeket választod.
24. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Hevniki)
2010. jan. 14. 16:44

Tudod, mit javaslok neked?


Ezt: [link]


ezt: [link]


vagy ezt: [link]


(Árban az első kettő a jó - valószínűleg olcsóbb, mint a te kapszulázottad -, nagy különbség nincs köztük, a harmadik - legalsó - viszont relatíve drága.)


Valószínű, hogy a gyomor pH-ján is stabil, mert a fentebb linkelteket inni kell.

23. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Yulcsy)
2010. jan. 14. 16:39
A gyomorból nem nagyon szívódnak föl ezek, de szerintem nem árt neki a gyomorsav.
22. Yulcsy
2010. jan. 14. 09:31
Szerintem szedd szét nyugodtan.Biztos, hogy a gyomorból is fel fog szívódni, és hatni fog.Ha nem keserű az anyag amit le kell nyelni, akkor tedd ezt!
21. hevniki (válaszként erre: 19. - NataliaWeiss)
2010. jan. 14. 09:02

Kedves NAtalie. Igen, sajnos ez is egy olyan dolog, hogy csak az tudja akinél ez fenáll. Aki pedig emiatt lenéző, vagy lesajnáló hozzászólást tett, azzal nem foglalkoztam ( neki biztos van més baja :) )

A lényeg, hogy végül ugyanolyan zavart vagyok, de továbbra is szétszedve veszem be. a gyomrom nem fáj, igy talán nem lesz problémám tőlle. 60 db kapszuláról van szó, ami carnitint tartalmaz, nem gyógyszert...

2010. jan. 13. 21:50
baj nem szabad szét szedni, ápolónő vagyok
19. NataliaWeiss (válaszként erre: 10. - Hevniki)
2010. jan. 13. 21:42
Szia Niki! Én együttérzek veled, az pedig, aki kinevet, azért teszi, mert neki nincsenek ilyen nehézségei és mulat a másik szenvedésén. Szomorú. Biztosan igaz, amit alább a forumozók leírtak, nem vitatom. Bizonyára azért van burokban a kapszula, mert bizonyos helyen és időben kell oldódnia. Én már gyermekkorom óta képtelen vagyok bármilyen gyógyszert is bevenni összerágás nélkül. Kapszulát pedig egyenesen lehetetlen lenyelnem egészben. Igen, vannak ilyen emberek és ez nem gúnyolásra méltó. Általában megkérdezem az orvost, hogy milyen gyógyszert ír fel, ha lehet, akkor mellőzzük a kapszulát. Az összes gyógyszer két kanál között összenyomva mézzel. A kapszula, ha nincs más megoldás és be kell szedni, akkor nagy nehézségek árán a legújabb tapasztaltom szerint úgy megy le, hogy közben eszem valamit és egyszercsak a kajával együtt lecsúszik, de már félig megolvadva. Szétszedni sohasem szoktam, inkább kicsit összelapítva, mondjuk csokival egy idő után lemegy. És én mindig meggyógyultam eddig. Szerencsére a gyomromnak sincs baja. És már több, mint 30 éve:) Úgyhogy próbálj meg egy kis csokit betömni a kapszulával együtt, utána igyál rá. Lehet, hogy elfogy egy táblával is, mire lemegy:):) Sok sikert!
18. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Hevniki)
2010. jan. 13. 20:42

Szívesen.

Hát a karnitin szerintem stabil ilyen alacsony pH-n, de megkérdezek egy vegyészt, én nem értek ilyen szinte ehhez sajna.

Mit ír a papírkája?

17. hevniki (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2010. jan. 13. 20:34

Kedves Pirosalma!


Köszönöm. Ez karnitint tartalmazó kapszula, véleméynem szerint, csak lenyelést segitő "csomagolásban"

16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Hevniki)
2010. jan. 13. 20:29

Szia, Niki!


A korrekt, minden szempontból helyes és szakszerű válasz: attól függ, milyen szerről van szó.


Van, hogy a kapszula (azaz a borítás) azért kell, hogy a gyomorban ne szabaduljon ki a hatóanyag (elbonthatja a gyomorsav vagy a gyomorban termelődő fehérjebontó enzim; irritálhatja a nyálkahártyát; túl gyors lehet a fölszívódás), hanem csak a bélben;

de van, hogy csak azért van, hogy könnyebb legyen lenyelni.

2010. jan. 13. 20:25
Köszi a válaszokat
14. Laubó
2010. jan. 13. 20:22
lehet. vagy olyan a por, hogy bántja a gyomrot, vagy nem fejt így ki megfelelő hatást, mivel az ilyen anyagok többsége a bélben szívódik fel, a gyomorban nem, csak tönkremegy, mert a sósav átalakítja.
2010. jan. 13. 20:21

Szia, en szerintem kicsit igen...ugyanis az a kapszula azert van ugy kitalalva, hogy bizonyos szerveken tul jusson, ugy hogy oda keruljon ahova kell, igy a tobbi szervet megkimeli, es ott szivodik fel ahol szukseg van ra...

Vannak bizonyos tablettak is amit kimondottan nem szabad el ragni, ugyanis egy "vedofolia" van rajta ...igy van ez a kapszulaval is..."okosabb" leirast nem tudok, ugyanis, ezt valamikor egy expasim mondta, aki gyogyszereszetet vegzett....

2010. jan. 13. 20:21

"folyadékkal egészben lenyelni."

"rágás nélkül bő folyadékkal lenyelni"

"A kapszulát szétrágás nélkül kell lenyelni."

11. H.Ancsi (válaszként erre: 10. - Hevniki)
2010. jan. 13. 20:21
:D
2010. jan. 13. 20:20
Mivel Nekem óriásiak ezek a kapszulák, ezért én nem birom lenyelni őket, ezért én úgy veszem be, hogy kis vizbe öntöm a tartalmát és megiszom. Lehet ez probléma?
9. H.Ancsi (válaszként erre: 6. - Pemete)
2010. jan. 13. 20:20
azért tudom, mert a kapszulától nekem ég a gyomrom, és megkérdeztem a dokit, ő mondta, hogy ennek az a lényege, hogy ne a gyomorban oldódjon, mert a belekben kell hatnia, nem én vagyok ennyire okos:D
2010. jan. 13. 20:19

Igen!!!!

Azért van kapszulában, hogy meghatározott idő múlva oldódjon . És ott ahol ki kell fejtenie a hatását.

A gyógyszer "beszélő" papiján is rajta van.

2010. jan. 13. 20:19
A por azért van a kapszulában, hogy bizonyos szerveken áthaladva a port ne engedje felszívódni, csak a megfelelő helyen. ha kiveszed a kapszulából a port és úgy eszed meg az első lehetséges helyen: a gyomorban fel fog szívódni, ami nem biztos hogy optimális hatással kecsegtet. Általában z ilyen tipusú kapszuláknak a vékonybélben kell felszívódni, ezért van a kapszulában, hogy eljusson a bélig s ne a gyomor "egye meg".
6. pemete (válaszként erre: 2. - H.Ancsi)
2010. jan. 13. 20:17
Hopp, nekem ez eszembe se jutott!
2010. jan. 13. 20:17
Igen, mert a bélben kéne oldódnia, és így a gyomrodban fog.
2010. jan. 13. 20:17

Igen!!!

Nem hiába nem por alakban kapod meg. Előszöris lehet, hogy szétbacná a gyomrod.

Az a dolga a gyomrodnak, hogy lebontsa a burkot, utána pedig jön a gyógyszer a már savas környezetbe.

2010. jan. 13. 20:17
Nem, az a hatóanyag, a kapszula rész csak a könnyebb lenyelést hivatott segíteni.
2010. jan. 13. 20:17
igen, mert akkor nem ott oldódik ahol kellene
2010. jan. 13. 20:16
Baj, ha a porkapszulából a port kivéve csak azt veszem be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook