Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes beoltatni magunkat kullancs elleni védőoltással? fórum

Érdemes beoltatni magunkat kullancs elleni védőoltással? (tudásbázis kérdés)


1 2
febr. 4. 17:35

Igen érdemes. Kétféle oltóanyag létezik: Encepur és

FSME IMUNN mind2-ből van külön gyerek és felnőtt. Én FSME-t kaptam a gyerekeim meg Encepurt.

2010. aug. 30. 12:04

Én be voltam oltatva kiskoromban (3 oltás, utána évente ismétlő oltás-de ez nem biztos, nem emlékszem rá), sokat túráztunk, jópárszor volt is bennem kullancs.

Én kentem magam kullancs elleni cuccal is(amolyan kendő meg fújós volt), mégis belém jött. De a szúnyogok is egyből megtalálnak. Szeretik a vérem ezek a dögök sajnos :)

2010. aug. 30. 11:57
Nekem már akkor volt gyanús,mikor a gyógyszertárban megkérdeztem,hogy lehet-e kapni és felsoroltak nem tudom hány félét...3 éve beadattam,de a második után ideggyulladást kaptam, fél évig nem tudtam menni,igazán semmi nem enyhítette a fájdalmamat.A harmadikat természetesen nem adattam be,azóta fújom magam és egy kullancsom sem volt.
2010. aug. 30. 11:10
Csak az agyhártyagyulladás ellen van oltás, Lyme ellen egyenlőre nincs. A városokba is behurcolták már a dögöket, pl.a virágágyásokhoz használt faháncs nincs kezelve, ebben sok pete található. Sokféle kullancsriasztószer kapható, aki nem szeretné oltatni magát.
32. badonyimariaeva (válaszként erre: 31. - Zoltanhabetler)
2010. aug. 29. 22:07
Köszi a jó tanácsot!
2010. ápr. 13. 11:07
Aki csak teheti oltassa be magát, mert félelmetes mértékben szaporodnak ezek a vérszívók. Minél, nagyobb a számuk, annál több lehet a fertőző egyed.A fertőzés évekig is lappanghat, lehet, hogy 3-5 év mulva kezdődnek a bajok, az ember nem talál rá magyarázatot, már réges rég elfelejtette, hogy évekkel korábban kullancsa volt.Az agyhártyagyulladás is nagyon veszélyes, a Lyme kórt pedig csak tünetileg tudják kezelni antibiotikumokkal.Aki nem oltatja be magát, az használjon riasztó sprayt, krémet, viseljen zárt ruházatot, fogyasszon kúraszerüen B6 vitamint/ezt útálja a kullancs/, sűrűn ellenőrizze a testfelületét nincs-e kullancsa.Lehetőleg 2-3 órán belül el kell távolítani! Nem szabad bekenni semmilyen krémmel, folyadékkal mert akkor fuldoklik és kiüríti a kórokozókat. Határozott tekerő mozdulattal szedjük ki-esetleg a kimondottan erre a célra vásárolható csipesszel. Nem baj, ha a feje beleszakad, az nem fertőz, és néhány nap után kilökődik.Ha a csípés helye körük vörös gyűrű alakul ki, az azt jelenti, hogy az állat fertőzött volt. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell menni!
30. badonyimariaeva (válaszként erre: 29. - Csibiusz)
2009. júl. 31. 23:14

Én is így gondolom.

Most sokkal nagyobb veszély fenyeget minket, mint egy párévvel ezelőtt.

Most láttam a TV-ben, hogy a lárvákat is hagyják kikelni, mert nincs pénz a permetezésükre.

De több millás kocsikra bezzeg van!!!

2009. jún. 28. 12:50

Feltétlenül oltassa be magát, illetve családja tagjait, aki ki veszélyeztetett helyen lakik, bár már a városokban is gyakori.

Inkább az oltás, mint az agyhártya gyulladás.

28. milcsimother (válaszként erre: 26. - Nogieva)
2009. jún. 28. 12:36
Igen van olcsóbb is.Olyan 1700 Ft körül van.Nálunk csak a gyerekek kapták,de van felnőttek részére is.A háziorvos írja fel.
27. badonyimariaeva (válaszként erre: 26. - Nogieva)
2009. jún. 28. 10:44

A háziorvos írja fel és adja be.

5000ft db és hármat kell beadatni,ez így 15000 be kerül.

2009. jún. 24. 19:11

Sziasztok !

Hallottam , van egy oltóbb oltás mint ami 5000 Ft körüli, és annak a hatóanyag is ugyanaz, csak olcsóbb, tudja valaki hol kell kérni azt ??? ÉVI

2009. jún. 3. 08:37

Jesszusom, miket olvasok itt ?!?!

Egyetlen, a témával kapcsolatos hiteles oldal, és egyetlen hely, ahová érdemes elmenni, (igaz, magánklinika, mert tb miért is támogatna ilyet ???, de ki lehet bírni ) ha esetleg gond van. [link] Aki a kullancs csípéssel, védőoltással kapcsolatban érdemlegesen akar tájékozódni, az ezt az oldalt nézze meg !!!

24. sereva
2008. okt. 21. 18:40

Ha sokat jársz a természetbe és anyagilag megteheted az oltássorozatot akkor feltétlenül.

Mostanában még a parkokban és a kertekben is előfördul a kullancs.Tehát érdemes beadatni az oltást.

2008. okt. 20. 15:49

A tavasszal biztos,hogy beoltatom magam!

Nem ér annyit,hogy az embert nyomorékká tegye egy kullancs!

2008. szept. 24. 08:53
Igen, sajnos már a városi parkokban is van.
21. supin
2008. szept. 24. 07:57
Csak ha nagy kiránduló vagy és allergiás!
2008. szept. 23. 23:51
Aki sokat jár kirándulni annak is.
2008. ápr. 17. 19:13
Ha olyan környéken laktok, vagy tervezel kirándulást az erdőbe, szerintem mindenképpen.
2008. ápr. 17. 13:26
Nálunk mindenki be van oltva.Én még nem voltam beoltva mikor az első fiammal voltam terhes, éppen kiderült és mentem uh-ra, mikor zuhanyzáskor találtam a bokámban.Akkortájt erdőben nem jártam, de mivel voltak kiskutyáik és ők játszadoztak a lábam körül úgy gondoltuk,hogy valamelyikről rámkerült..Mikor a fiaim megszülettek utánna beoltattuk magunkat mind a négyen..Az oltási reakciót leszámítva nem volt semmi gond.Az is inkább nálam és a páromnál okozott némi fájdalmat...
17. Vanet
2007. dec. 21. 09:04
Igen. A magyarországi kullancsok két veszélyes kórt terjeszthetnek (nem mindegyik) a Lyme kórt illetve az agyhártyagyulladást. Az oltás az utóbbi ellen véd. A Lyme kór ellen sajnos nem lehet védekezni (ismereteim szerint) de az meg, ha nem is kellemesen, de gyógyítható. Szóval mindenképp érdemes! Én tizenéves korom óta az összes nyarat sátorban és erdőben töltöm, így kb 12 éve oltva vagyok, egy oltó-kúra 3 injekcióból áll, amit 3-4 évenként ismételni kell. Rengeteg kullancs volt már bennem (több száz), nagy rutinom van a kiszedésben, de hála az égieknek( meg az oltásnak) még bajom nem volt.
2007. dec. 17. 22:59
igen
15. Ponyta
2007. júl. 12. 19:52
Én be voltam oltva, és láss csodát január első hetében volt egy lakóm, ami lyme-kórt terjesztett. Ez ellen nincs oltóanyag, csak drasztikus antibiotikumos kezelés.
14. Icus (válaszként erre: 11. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 28. 11:27
A dologhoz hozzá tartozik, hogy az első szérum amivel a fiamat beoltották, fertőzőtt, volt. Másnap a rádió tv. bemondta a gyártási sosrozat számot, hogy ezek sajnos fertőzöttek és szövödmények léphetnek fel. Nálunk ez lépett, fel. Volt olyan gyerek aki agyhártya gyulladást kapott tőle.
13. LoLiNa
2007. jún. 28. 11:14
idén rengeteg a kullancs, miwel elmaradt a tél. beoltattam az 5éwes fiamat, mert imád a kertben játxani. 6nap alatt 4 dögöt xedtem ki a macskámból. nem akarom, hogy a gyerekemnek baja essen. mst egy hónapos a kisebbik fiam, jöwő nyárra őt is wédetté texem. addigra járni fog..
2007. ápr. 20. 18:33

Icus irt a kisfiarol, es szerintem igaza van, a vedooltasok karos hatasairol eleg sok szakirodalom lat manapsag napvilagot.

Nezzetek szet Szendi Gabor honlapjan, talalhattok ebben a temaban is erdekessegeket.

Aki viszont hisz bennuk, az adassa be maganak a vakcinakat, ha ettol nyugodtabban megy ki a szabadba.

11. badonyimariaeva (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 20. 18:09

Nem hinném,hogy a kisfiad az oltástól lett asztmás,szerintem lehet,hogy az hozta ki belőle,esetleg.Már biztos lappangott,az asztma.

De a többi nagyon tetszik,köszi a tanácsokat!

10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Badonyimariaeva)
2007. ápr. 20. 13:46

Aki fokhagymat eszik, abba nem megy bele,abba sem, akinek nincs B vitamin hianya, utalja mindketto szagat, ezert fontos a vitaminszedes, akinek viszont vitaminhianya van, azt megtalalhatja. Nagyon szereti a parfumok nemelyik osszetevojet, tehat azt jobb nem hasznalni ilyen helyen, es utalja nemelyik illoolaj illatat, amit akar ki is lehet keverni otthon es azzal bekenni magunkat.

Bizonyos gyogyszereket szedo emberekbe nagyobb esellyel masznak bele, peldaul aki vernyomasgyogyszereket szed, vagy szivre es a tulsulyos (zsiros) embereket is jobban szeretik, mint a sovanyakat.

9. Icus
2007. ápr. 20. 13:22

Én 1994-ben beoltattam a fiamat, sokat járunk kirándulni jelszóval. Az oltás után magas láz, erős fájdalom, és befullad, orvoshoz kellet mennünk, rögtön. 9 hónapig volt a szabadsághegyi klinikán, ugyanis asztmás lett. Ott kérdezték töllünk, ugyan miért oltattam, be? A védő oltás, "csak az agyhártya gyulladás " ellen véd, a leime-kór ellen nem. Ráérek beoltatni magam akkor is, ha már megcsipett a kullancs, ha félünk attól, hogy esetleg fertőzött kullancs csípet meg.

Inkább védekezzünk ellene.

Az is hozzá tartozik a dologhoz, hogy egyetlen orvos sem merte nyiltan vállalni, hogy a fiam a kullancs elleni védőolétás miatt lett asztmás.

8. 278c85ecf4 (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 19. 22:02
Az okés, de ha mégis megtalál....?
7. badonyimariaeva (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 19. 21:02

Milyen természetes módszerre gontoltál?Írd le légy

szíves.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook