Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet növelni egy gyerek koncentráló képességét fórum

Hogyan lehet növelni egy gyerek koncentráló képességét (beszélgetős fórum)

12. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Szanád)
2010. aug. 25. 18:09
Nem gyógyszer, de a halolaj pl nagyon jót tesz. Van egy Esprico nevű halolaj gyerekeknek, magnéziummal. Nagyon jó.
11. hte23 (válaszként erre: 10. - 73cdbfbb2c)
2010. jan. 13. 21:29

Nálunk a sulyos figyelemzavaros (SNI) fiamnál a kempó ( a karate egyik ága ) vált be. Rengeteg önfegyelmet, koncentrálást igényel. Ráadásul élvezi is mert nagyon jó eredményeket ér el.

11. osztályos és 3-as az átlaga. Komoly teljesitmény tőle.

2010. jan. 13. 21:24
Próbáld meg rávenni valamilyen sportra. Bármilyenre. Az úszás lenne mondjuk a legjobb, mert az szimmetrikus mozgást igényel, így fejleszti az agy jobb és bal agyféltekéjét egyaránt. ( mint minden mozgás, amely szimmetriát igényel )De ha mondjuk a karate érdekli, az is jó, mert ott mozgássorokat kell megjegyezni. ( pl. katánál ) A legtöbb sport javítana ezen. Mindegy melyik.......
9. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - Szanád)
2010. jan. 13. 15:15
Szívesen, remélem valamelyiket tudjátok hasznosítani!
8. szanád (válaszként erre: 7. - F64f0d9a69)
2010. jan. 13. 15:10
köszi meg fogom nézni
2010. jan. 13. 15:08

Jobb kéz bal térd, indián szökkenés.

Én régen a gyerekeimnek vettem agykontrollos könyveket. Gyakorlatok vannak benne.

Észkapcsoló agytorna,Észkerékkapcsoló ezek a címek.

Könyv leírást az agykontroll.hu-n találsz.

Van olyan tanfolyam: tanuláskontroll.

Ismerősöm gyereke elvégezte és nagyon jól tudja hasznosítani.

6. szanád (válaszként erre: 5. - F64f0d9a69)
2010. jan. 13. 15:00

milyen az a keresztező gyakorlat ?

vitamint hébe-hóba szed,amikor nem felejti el.

köszi..

5. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - Szanád)
2010. jan. 13. 14:48

Egy 16 évesnél ez nagyon nehéz.Viszont nála is működhet alul a pajzsmirigy. Sok jódban gazdag étel esetleg. A stressz is memória romboló.

A keresztező gyakorlatok jók az agyféltekéknek.

Esetleg multivitamin. Én ezzel kezdeném, ha még nem kap.

Remélem hamar rendben lesz minden!

2010. jan. 13. 14:25
Minél több alvás, úszás, kocogás, sok zöldség/gyümölcssaláta és persze hús, hiszen mindig éhesek. A szőlőcukor segít a koncentrálásban. Sakk, kártya, és sok-sok szeretet-megértés. Ahol sakkoznak, ott pihenésképpen pinpongozni is szoktak. Kényszeríteni nem lehet semmire. És egy szülő se felejtse el, hogy ő is volt kamasz... Ez a lázadás korszaka, és nehéz felnőtté válni. Már nem kisgyerek, és nem felnőtt. Amolyan átmenet...
3. szanád (válaszként erre: 2. - 5e76004fb5)
2010. jan. 13. 14:20

Próbálom rávenni hogy sportoljon valamit , mert tudom hogy az is jó

Hogy vegyek rá egy 16 évest a memória játékra..

Régebben járt sakkozni ,akkor tényleg nem volt gond vele...

2010. jan. 13. 14:18

A gyakorlása játékosan!

kezdésnek memória játék, vagy több kép megtekintése után letakarva, mennyit tud felsorolni belőle.

ha ez már unalmas a sakk nagyon jó memória és logikai fejlesztő.

2010. jan. 13. 14:15

Sziasztok !

A fiam 16 éves lesz, katasztrófális a koncentrálása, rossz jegyeket hoz , mindent elfelejt.

Mit tanácsoltok , mit lehet tenni hogy jobb legyen....nem gyógyszerre gondoltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook