Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bojler csere esetén illik borravalót adni a szerelőnek? fórum

Bojler csere esetén illik borravalót adni a szerelőnek? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 13. 14:15

én sem adnék, mert sajnos más helye van a pénznek..régen biztos adtam volna, de most már nem..

sőt nálunk is voltak kint az upc szerelők,és párom sem adott nekik semmit, én meg csak megkérdeztem ,hogy isznak-e valamit..

Viszont a kozmetikusnál, és fodrásznál még mindig hagynak borravalót, igaz van aki nem, de a többség igen.

11. kefekötőke (válaszként erre: 10. - Wydra21)
2010. jan. 13. 13:47

Ez az egész"borravaló" még neve is idejétmúlt hisz mindenhol szondáznak))

Ha én megyek valahova dolgozni első dolgom :pairokat kérni,és letakarni a " műtéti terület" környékét.Ha végeztem összeseprek,mert így tanultam.A múlt században hozzászoktunk hogy elmentünk a fodrászhoz "a kátéeszbe" aztán borravalót adtunk.

Ma mindenhol magánvállakozók nyúlnak le bennünket,megvan az ára dolognak,ők mondják meg mennyi,miért bíráljuk mi felül? :nem nem annyi itt van még 300 Ft

Van mikor többet kapunk mint kértünk ,ilyenkor talán nem sértjük az önérzetüket kis aprópénzzel.

10. wydra21 (válaszként erre: 8. - Kefekötőke)
2010. jan. 13. 13:35
Hát akkor jó is hog ynem fogadott el borravalót, mert amit a fürdőben hagyott egy évig sikálhatom :(
9. frutty (válaszként erre: 2. - Wydra21)
2010. jan. 13. 12:57

én sem mert,benne van a munka dijba.

miért mi kapunk borravalot?

2010. jan. 13. 12:51

Csak akkor ,de akkor aztán tényleg nagyon illik adni ,ha valami olyant ettt ami nem tartozott szorosan a kötelességéhez.

Például:Kihívtad mert bajban voltál ,nem volt melegvíz.Ő mérhetően sietett,látta hogy az össze kezedben kisbaba van és a boyler környéke még mindig körbe van rakva vödörrel,szennyes ruhával ,Ő előzékenyen segít sőt félrerakja ,láthatóan gyorsan ,céltudatosan dolgozik és vigyáz a környezetre.Nem a mosdón hagyott piperecuccaid közé dobja 8 kg os svédfogóját,hanem a járólapra fektetett többrétegű papirra... és még mondhatnám milyen tuskóságokat követnek el némely szerelők,akik nem érdemelnek egy fillért sem.

Tehát csak akkor ha láthatóan többet tet mint a munkája.

2010. jan. 13. 12:45
A kávé dolgon én is gondolkodtam... végül is nem kaptak (3-an voltak) és már el is mentek azóta, és nem fogadott el borravalót a főnöknek tűnő pasi. :) Köszi a válaszokat :)
2010. jan. 13. 12:40

Szioka én is a nem pártri vagyok

Kérdezd meg inna e valamit kávé üditő.

kap ö is fizetést meg ez a munkája.

Néha én is ebbe a bajba szoktam lenni de most mindenkinek van hova tenni a pénzt.Szerintem ha kedves vagy vele és megkinálod valamivel az néha többet jelent mintha belenyomsz a kezébe valamennyit.Ha nem értékeli akkor ö abunkó.

2010. jan. 13. 12:36
Attól függ. Ha a saját szakállára dolgozik, akkor nem nagyon. De ha csak alkalmazott..akkor én adnék valamennyit.
2010. jan. 13. 12:33

én csak egy üdítővel kínálnám meg őket.

borravaló sztem nem kell, hisz amibe kerül, az úgyis az övé. én nem adnék.

ma már nem igazán dobálózhatunk a borravalókkal...

2010. jan. 13. 12:30
Én nem adnék...
2010. jan. 13. 12:17
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy kell (illik?) ilyenkor borravalót adni a szerelőknek? :)
2010. jan. 13. 12:15
Bojler csere esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook