Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? fórum

Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. máj. 31. 22:30

kamillás öblögetés, persze langyosan, majd este lefekvéskor lehet egy kis Corsodil-os öblögetés.


Egyébként ma már olyan módon húzzák és olyan valamit tesznek be, h nem fog sokáig vérezni, de addig viszont szigorúan szorítani kell, majd utána egy fél óráig nem szabad sem enni, sem inni.Tejfélét pár napig azért ne.

2007. nov. 24. 13:12
Én most vagyok túl a 4. bölcsességfog- húzáson, az elmúlt 2 hónap alatt hármat húztak, egyet régebben. Nálam mind a 4 fognál 3-4-5 napig vérezgetett, úgyhogy akinél ilyen van, ne ijedjen meg. 4g c-vitamint szedem ilyenkor, ez segíti a sebgyógyulást. Bár sok fehérjét fogyasztom, ez lehet, hogy lassítja :-)
39. moncsicsi83 (válaszként erre: 38. - Jarayd)
2007. nov. 23. 12:04
Nekem amikor két fogamat húztak, se mondták, hogy kerüljem a kemény fizikai munkát. Azt tudom, hogy ilyenkor a meleg/forró vizes fürdést nem ajánlják pár napig, na meg a hajmosást! A Corsodyl meg tényleg jó. Ha viszont fáj a foghúzás után jó pár nappal is a seb, akkor valami gond van, menj vissza a dokihoz! (nekem a 4 ihúzott fogamnál az egyikben egy kis szilánkot hagytak az egyikben azért fájt úgy, hogy majd megőrültem. a többivel nem volt gond)
38. jarayd
2007. nov. 22. 12:42

Én ma de. voltam foghúzáson. Köszönöm a javaslatokat, melyek enyhíthetik fájdalmam. Nekem csak annyit mondott a doki, hogy ma még ne öblögessek, kerüljem a fizikai munkát és az aktív sportot, és óvatossan sikálja a fogam helyét fogmosáskor.

Egyébként a Corsodyl jól esett a fájós fogamnak tegnap, a pálinka viszont csak 10 percig hatott :(

37. 4423e63349 (válaszként erre: 28. - Mothertiger)
2007. nov. 12. 08:56
Igen,az nagyon jo!(tapasztalat).Gyorsabban zarul a seb es nincs fertözes veszely.
2007. nov. 12. 08:45

Sziasztok.

Nekem egy hete húzták a fogam, és elsőre begyulladt rendesen. Állítólag nem alakult ki vérrög. Igaz, nem mertem megmosni a fogam azon a helyen. Szóval másodszorra sikerült kialakulnia a fránya rögnek. Sajnos ma reggel véletlenül kiöblögettem... :-(

Most akkor vége a gyógyúlási folyamatnak??

Mit tudtok tanácsolni, mit csináljak?

Amúgy holnap estére bejelentkzetem a dokihoz, kontrollra.

Köszi a segítségeket előre is!

35. moncsicsi83 (válaszként erre: 34. - Kalmár Edit)
2007. szept. 16. 08:19
húú, akkor jóbulást, és szedjed az antibiotikumot, nehogy valami baj legyen !!!
34. Kalmár Edit (válaszként erre: 33. - Moncsicsi83)
2007. szept. 16. 00:32
Köszi, visszamentem a dokihoz. Baktérium támadta meg a nyirokcsomót, irt fel antibiotikumot.
33. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - Kalmár Edit)
2007. szept. 15. 23:05
Szerintem gyulladás. Vegyél corsodylt, nekem az valamennyire használt. Na meg sok kamillateát ittam, az is gyulladáscsökkentő.... Na meg szerintem jobb ha visszamész a dokihoz és megnézeted. Nehogy valami nagyobb probléma legyen..
2007. szept. 11. 20:53
6 napja húzták ki a fogam, de azóta fehér az inyem és a szájpadlásom és nagyon fáj. Nyelni is alig tudok. Mi lehet ez?
31. szimre (válaszként erre: 30. - Rosewood)
2007. aug. 30. 07:45
Ezzel max. egyetértek! És igaz ez minden magas fehérjetartalmú "lágyabb" ételre is (pl. a tojás és hasonlók).
2007. aug. 29. 20:24
Ne fogyassz egy darabig tejterméket, nekem a fogorvosom mondta.
2007. aug. 29. 15:21

Szájsebészeti műtét után Corsodylt használtam. De a hétköznapi dokim azt mondta hogy alkoloh mentes jobb. Pontosan nem emlékszem a nevére.

Aztán állítólag a hiperol tabletta vízben feloldva is jó fertőtlenítő, mint szájöblögető.

2007. aug. 29. 15:20
Octenisept spray.
27. szimre
2007. aug. 29. 15:12

1. Szatmári szilva! Öblögetni és lenyelni.

2. lásd az 1. pontot.

:)))

2007. máj. 21. 23:22

Bioptron lámpa !

Gyulladáscsökkentő, regeneráló, gyorsabban gyógyul a seb. Amíg gyulladt, addig távolabbról /kb.10-15cm./ kell kezelni.

Ha van színterápia : kék - gyulladáscsökkentő, zöld : fertőtlenítő, sejtregeneráló. Annyi ideig, amíg jólesik, megérzed.

2007. máj. 21. 22:35
Ezüstkolloiddal v. higított grapefruitmag kivonattal öblögetni, tömény teafaolajjal ecsetelni. Az íze ütős, de nagyon hatékony!
2007. máj. 16. 08:56

Én valakitől azt hallottam, hogy joghurtot kell "szopogatni". Szóval nem egyből lenyelni, hanem kicsit áztatni azon a helyen.

Szerintem az élő kulturával készített joghurt-kefír biztos, hogy egyébként is jótékony hatású mindenfajta gyulladásra.

23. Rekus
2007. máj. 15. 21:51
Nekem is a Cordosylt ajánlották foghúzás után, használtam és nekem bevállt. Meg tiszogattam a foghelyet fogkefével, már amennyire bírtam.
2007. máj. 4. 21:54
Na a corsodylt próbálgattam. Azóta semmi fájdalom és gyulladás. A seb meg szépen gyógyul!
2007. ápr. 24. 22:57
Én a cserszömörcés szájvízre esküszöm! Nekem bevált!
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - Rika1)
2007. ápr. 24. 22:22
És neked használ is?
19. Rika1
2007. ápr. 23. 18:39
Én Corsodylt,vagy Meridolt szoktam használni,ezt nem csak akkor ha foghúzás történik,ha nem úgy általában:)Nagyon jó gyulladáscsökkentő,és fertőtlenítő,:)
18. dorati (válaszként erre: 17. - Dorati)
2007. ápr. 23. 18:21
képemről lesül a bőr, mert a száj öblögetés-ben nagyon durva helyesírási hibát követtem el.
17. dorati
2007. ápr. 23. 07:36
Az idén februárban húztak fogat, nekem a homeopátiás kezelés nagyon bevált, húzás után napi 2x öt szem arnica(elszopogatni), a harmadik napon már alig lehetett a foghely lukat kitapintani. Természetesen a fogtisztítás és a szályöblögetés étkezések után kihagyhatatlan.
16. e71af41436 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 22. 21:57

pár évvel ezelőtt volt egy komolyabb bringás esésem,amikor is összetörtem kívűl-belül a számat. varrtak-műtöttek,szóval sokminden kínzásnak alávetettek. mindig azt mondta a doki,hogy közepes erősségű fogkefe és mentolos fogkrém ha lehet 2-3 óránkénti fogmosás még a műtött helyen is. nagyon hamar gyíógyult a sebem.

azóta egyszer húztak fogat,amint hazaértem az volt az első,hogy megsikáltam a helyét.nekem nagyon hamar rendbe jött a helye.

szóval mindennek a tisztítás a titka.

15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2007. ápr. 22. 21:22

Szerintem a sima asvanyviz lenne a legjobb, keveske sot kell csak feloldani benne, mar ha valoban oblogetni akarsz, mert ez nem agressziv, mint a bolti oblogetok, de azert kerdezd majd meg a fogorvosodat.

3 bolcsessegfogamat szedtek mar ki, sosem tanacsoltak mast, csak hogy mossam, ahogy idaig, en azert a sebhelyet nem kefeltem a fogkefevel, annak boven eleg, hogy odaer a fogkrem habja magatol is, ugysem fogsz ott ragni, hogy belejussanak szennyezodesek. Meg oblogetest sem tanacsoltak. Egyebkent a szajban gyorsan gyogyulnak a sebek, ne izgulj!

2007. ápr. 22. 20:32
Akkor nyílt sebre melyik lenne érdemes. A corsodyl-ra rávan írva, de azt max kétszer lehet használni, de félek nyílt sebet öblögetni vele, mert elég fura alkoholos íze van, félek, hogy ártok. Ezt a sós vizet szerintem kipróbálom.... Langyossal kell öblögetni, vagy hideggel?
2007. ápr. 21. 20:17
Egyebkent en mindig hajtom a magamet ezek az anyagok tekinteteben, nezzetek el, hasznaljatok, amiben hisztek es szerintetek segit.
2007. ápr. 21. 20:16
Allitolag a sos viz is tokeletes oblogetesre, mert serkenti a nyalkepzodest, es az a szaj termeszetes ontisztulasa. En nem hasznalnek ilyen oblogetoket, amilyeneket emlitettetek es amilyenrol irtam. Beteg foginynek szerintem nem tesz jot, meg ha az alkoholtartalma miatt fertotleniti is, mert ez nem csak alkoholos viz, hanem mas anyagokat is beleraknak sajna. A majra is erdemes gondolni, mert a foginyen kereztul meg tobb anyag jut a szervezetbe, mint a boron, es mar a boron keresztul is tobb anyag szivodik fel, mint gyomron keresztul.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook